Mladen84

Mobilni operateri u Grckoj

391 poruka u ovoj temi

Pozdrav. Da li mi neko moze reci koje su cene kartica za mobilni telefon u Grckoj, koliko imaju pocetnog kredita, i koje su cene usluga (zvanje, sms)? Mislim da je mnogo povoljnije kupiti njihovu karticu nego koristiti nas u u roamingu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ide neka varijanta kao:

5€ ti je kartica, na njoj imaš 1€ kredita, ostalo dopunjavaj

Mislim da Vodaphone daje varijantu da kad aktiviraš karticu, još sledeća 4 meseca ti se dodaje po 1€. Jedina mana je što ćeš za te dodatne evriće ti davno biti u Srbiji :(

Ako već planiraš da razgovaraš njihovom karticom, pokušaj da nađeš nekog ko ju je već kupio ranije pa je pozajmi. Možda ti se i posreći za taj 1€...

Ili pređi na skype/msn/fb/gt. Ja obično pošaljem SMS preko Telenor portala (1,77din sa PDV), pozovem na Skajp i obavim razgovor :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kostaju 5 e (Vodafone, Cosmote), imaju 1 e inicijalnog kredita, a tokom naredna 4 meseca se odobrava jos po 1 e pod uslovom da je tokom prethodnog meseca ostvaren saobracaj u vrednosti najmanje 1 e (mislim da je ovo smisljeno u cilju pljackanja turista :angry:)

U navedene dve mreze vazi mogucnost da se registruje broj u istoj mrezi kao "prijateljski" sto omogucava razgovor sa tim brojem za 1 cent po minutu. Inace, SMS je dosta skuplji nego kod nasih operatera i u nacionalnom saobracaju cena je negde 11-12 centi, dok je minut razgovora u nacionalnom saobracaju oko 0.6 centi/sekunda (tj. 36 centi/minut). Postoji mogucnost kupovine "paketa" slanjem SMS-a, ponuda varira, kod Vodafone-a 150 minuta ka fiksnim telefonima kosta 5 e, a 80 minuta ka svim mobilnim i fiksnim telefonima u GR kosta 7 e i vazi 30 dana od kupovine. Takodje, 300 SMS-ova ka Vodafone brojevima ili 60 SMS u nacionalnom saobracaju kosta 3 e i vazi 30 dana od kupovine. I Vodafone i Cosmote nude internet po ceni od 1 e dnevno.

Linkovi:

Vodafone

Cosmote

Pri kupovini pre-paid kartice morate se registrovati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice INTERNACIONALNIH razgovora, postoje paketi koji su namenjeni prevashodno tome:

Vodafone International gde je pozivanje Srbije: Calls to Serbia fixed and mobile networks 0.0073 €/sec ili 0.0036 €/sec

Takodje i WIND operater ima WIND International paket.

Inace oba operatera imaju mogucnost kupovine odredjenog broja MB koji je moguce koristiti 30 dana u okviru ovih paketa.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kostaju 5 e (Vodafone, Cosmote), imaju 1 e inicijalnog kredita, a tokom naredna 4 meseca se odobrava jos po 1 e pod uslovom da je tokom prethodnog meseca ostvaren saobracaj u vrednosti najmanje 1 e (mislim da je ovo smisljeno u cilju pljackanja turista mad.gif)

Sad ću da ti objasnim šta je pljačkanje turista:

Koristimo (po srpski rečeno) 1 postpejd 065 i 1 pripejd 064 broj.

Za 065 ne postoje nikakve olakšice, dok kod 064 ima ona varijanta *102*00381...# i telefoniranje sa SRB je nešto povoljnije. Pre par dana stigne mi SMS od MTS sa uplatite 1000+ i dobijate bonus, bla, bla... Odem na njihov sajt i piše isto tako. Bonus važi 2 meseca za pozive, sms u mts mreži. Uplatim 1100, dobijem uredno obaveštenje o tome, okrenem 064 broj i NARAVNO POGAĐATE da mi ni dinar nije skinut sa bonus računa, već sa tzv osnovnog.

E, to je pljačkanje turista i to domaćih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I tako ode tema u Off topic a bilo je moguce sve ovo pisati i u ovoj:

Anyway, za korisnike MTS mreze postoji promocija koja im omogucava prilicno povoljno telefoniranje u roamingu pa samim tim i iz Grcke. Problem su pojedine stvari koje su nejasne vezano za promociju, a nedorecenost je poznata kod MTS-a.

Vise o mts promociji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na odgovorima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mi neko moze nesto reci o Q-card, cene, poruke pozivi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.wind.gr/en/q/about-q/pricelist/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sve koji koriste mobilne telefone, Qcard ima razlicite promocije, slicno nasim operaterima, samo naravno, mnogo povoljnije.

Ako imate aplikaciju MyQ, mozete aktivirati dodatke, preko kojih mozete pozivati preko vibera i skajpa, i slati poruke preko whatsappa.

2 evra, surf 400 mb koji traje mesec dana

14 evra 120 minuta prema svim destinacijama u svetu, 120 mb

5 evra 600 mb

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad sam gledao ako se baš i ne snalazim. Gde nabaviti tu Qcard?

Izmenjeno (sikander)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.wind.gr/en/q/ela-stin-q/where-can-you-find-q-pack/

... пређи на енглески (горе десно) и куцај енглеско име места које те занима.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo njihovog odgovora, racunam da ces bar proci kroz Polikastro ako ne i kroz Solun:

First of all we would like to thank you for choosing Q card. You can buy a new Q card from a wind store of Polykastro, Kilkis, Meg. Alexandrou 115, or from several wind stores that are cited in Salonika:

Mitropoleos 14

Tompazi 15

Ι. Chalkidi 63 - Αμπελόκηποι

Vas. Olgas 161

Ag. Dimitriou 101

Egnatias 47

Venizelou 11

Meg Alexandrou 69

Grigoriou Lambraki 150

Tsimiski 99-101

As far as the cost for international call to Serbia is 0,258/minute.

Izmenjeno (syxxtreme)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imate preko telenora aktivirate travel sure, i dobijate sledece cene. 9.9 dinara dolazni poziv minut, samo je prvi minut skuplji, ja mislim oko 50 dinara. To su cene od prosle godine.

Mislim da jeftinije izadje od ovih zezancija, osim ako hocete internet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Lefkadi nema. Videću da ulovim negde usput.

Meni i treba zbog interneta. I zvanja po Grčkoj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka