zvuk91

Alanya, Kemer ili Belek?

43 poruke u ovoj temi

evo link i ovde da se lakše stigne do utisaka:

Divan opis! Procitala sam Vas putopis u jednom dahu! Hvala,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozz i od mene ;)

Potrebna mi je Vasa pomoc....

Moj suprug je resio da i ove godine letujemo u Tursku...Ovog puta se dvoumi izmedju Beleka i Kemera,mada koliko vidim vise je za Kemer... :rolleyes:

Sto se mene tice nemam ni ja nista protiv toga jer obozavam Tursku(zadnja dva puta smo letovali u Alanju i prezadovoljna sam)

nego mi je jedini sad problem imamo bebu koja ce u avgustu(kad planiramo da idemo )imati 13meseci...

Posto nam je to prvo letovanje sa bebom ja se iskreno plasim da idem sa tako malom bebom u Tursku...Razlog:Kako spakovati "pola stana" u avion :rolleyes::razmislja:

glas1 vidim da dosta znate o Kemeru,paaaaa... :razmislja: Da li je pametno ici u Kemer sa tako malom bebom?Da li postoji hrana u hotelima za bebe?

:sorry: Ako je glupo pitanje ali stvarno vise neznam sta da radim...Bas sam uplasena sto se tog putovanja tice ipak mi je ovo prva beba (neiskustvo)

P.S.Ja sam kao vise za Grcku ipak auto...ali muz zapeo Tursku kaze manje maltretiranje...

Unapred :thankyou::)

Dok mi je cerka bila tako mala putovao sam u Crnu Goru, bio sam prisiljen zbog toga sto je imala zdravstvenih problema. Prvo putovanje u "pravo" inostranstvo bio je Tunis (sa 4 godine) porazavajuce iskustvo. Prvi odlazak u Tursku smo napravili kada je cerka napunila 5 godina i putovali smo u Bodrum proveli se fantasticno. Temperature su u Bodrumu krajem avgusta prihvatljivije nego u Antalijskom regionu. Prosle godine u Kemeru smo zamalo promasili "vreli talas" - temperature oko 45 stepeni, period kraj avgusta. Pretprosle godine opet krajem avgusta je dva dana bilo 40 stepeni. Subjektivno ove visoke temperature se slabije osecaju, ima vetra i dosta zelenila, vlaznost je primetna samo uvece. U Gural Tekirova je bilo neverovatno puno male dece cak i malih beba mladjih od 6-7 meseci, uglavnom Rusa. Ispred restorana je cesto bilo parkirano po 30-40 kolica. Sto se tice hrane postoji ponuda za jako malu decu, razne vrste cerealija, pahuljice, mleko, cedjeni sokovi, dosta voca. U ovim boljim hotelima postoje deciji restorani odvojeni ili u sklopu glavnog gde klinci jedu i gledaju crtace. Malce kao sto je Vase dete mozete smestiti u hranilicu koje su na raspolaganju. Logika je da klinci obicno bolje jedu kada su u drustvu druge dece. Ipak proces adaptacije na novu hranu, po mom iskustvu je za roditelja i za dete dosta stresan. Bez obzira sto je u ovim boljim hotelima sve super i uglavnom u stvari podredjeno porodicama sa malom decom licno bih dobro razmislio da li bih poveo dete na dalek put. Bez obzira sto imate lekara, ukoliko ne daj boze bude nekih komplikacija hotelski lekar nece Vam bas mnogo pomoci. Veliki grad Antalija je srazmerno daleko 40-70 km zavisi gde cete biti stacionirani.

Velika je verovatnoca da ce biti prolongiranja polaska cartera u odlasku ili povratku. Cekanje na hladnom aerodromu sa malim detetom je neprijatno iskustvo. Dalje transfer od aerodroma do hotela moze trajati i po dva sata. Kada postanemo roditelji u izvesnoj meri postajemo robovi tih malih cudesnih bica, licno veliki broj stvari i odluka podredjujem komforu mog deteta.

Razmislite jos jednom, mozda je neka bliza destinacija poput Grcke ili Crne Gore za ovu priliku bolje resenje. Ako ste odlucni da idete u Tursku razmotrite i Bodrum kao opciju, blizu je aerodroma, temperature su prihvatljive, Bodrum je grad i to lep.

Imate nekoliko hipermarketa tako da necete morati da vucete gomilu stvari.

Ako mislite da jos nekako mogu da pomognem tu sam. Odluku ipak morate da donesete Vi i Vas suprug.

Srdacan pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jako ste Divni i HVALA VAM VELIKO ;):hvala: :hvala:

Verujte puno nam je znacilo ovo sto ste napisali...

Mi smo se juce najzad odlucili da ipak idemo u Grcku(Izborila sam se da ipak bude po mom ;) )

Ali verujte znacice mi ovaj vas post,pokazacu ga suprugu....Sve ste napisali kao sto sam mu i ja rekla...

Razmisljali smo i o Bodrumu(meni je zelja da vidim to letovaliste jer sam cula da je stvarno lepo)ali kazu more je hladnije od Antalijskog dela...

Boze Zdravlje pa sledece godine mozemo da "skoknemo" do Turske.... ;)

Veliki Pozdrav Od mene i Havala Vam jos jednom,puno ste nam pomogli..... :thankyou2:

Izmenjeno (bebicabg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li preporuka za hotel,u bilo kom mestu,da je cist,uredan,da je blizu plaze i bilo bi lepo da ima svoje lezaljke,one mekane :D Svaka preporuak dobro je dosla :)

Cena hotela...pa sta znam do 600e po osobi,avio prevoz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni su prijatelji preporucili hotel Monte Carlo u Alanji, ali nisam letovala tu,vec letovala na drugom mestu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na savetu,ali ne bih na gradsku plazu i da pretrcavam ulicu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima,

Ako mogu nekom sta pomagat odavde ( iz www.putovanje.net -ostavite poruku ili postavite pitanje ovde-) slobodno pitajte , bicu zadovoljan.

mozete i preko e-mailom da pita te.

edipcan@mynet.com.tr

Ja znam oko 60 posto Srpski jezik.

A Turski jezik znam 100 % .

Jer ja sam Musliman iz srbije (Bosnjak-Novi pazar-Srbija)(Roditeljisu mi otud)

A rodzen sam u istanbul , proveo sam svoj kompletni zivot u istanbul i dan danas zivim u istanbul jos od kako sam se rodijo ovde.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos jedan argument za region Kemer je hotel Rixos Sungate. Hotel se nalazi u selu Beldibi nekih 30 km od antalijskog aerodroma. Ovaj hotel se nalazi u ponudi svih nasih agencija i uglavnom ga reklamiraju kao jednu od najboljih opcija za roditelje sa decom.

Sam ulaz u hotel je spektakularan sa neobicnom fontanom sa obe strane glavnog ulaza.

Recepcija se nalazi u manjoj zgradi. Docekala nas je hostesa u stilizovanoj turskoj nosnji sa osvezenjem.

Check in brz i efikasan, bukvalno koliko mi je bilo potrebno da popunim formular sa podacima o clanovima porodice. Recepcioner mi je dao osnovne info o hotelu, kljuceve i mapu.

Bellboy ubacio prtljag i povezao nas u sobu.

Smestili se u terace house, sobe velike cca 40kvm. Vrlo ukusno sredjene, veliki krevet, mini bar, lcd televizor, veliko i vrlo kvalitetno kupatilo sa kadom i tus kabinom. Velika terasa sa pogledom na park.

Kompleks je ogroman, hotel je smesten u pravoj cetinarskoj sumi. Starija stabla su obelezena brojevima.

Hotel ima nekoliko jedinica za smestaj, glavnu zgradu, terace houses i vile. Oko kilometar dugacku plazu sa nekoliko prepoznatljivih molova. Ogroman glavni bazen i nekoliko manjih. Vise ala kart restorana i mnostvo barova. Odlican spa centar, dvadesetak prodavnica sa uglavnom luksuznom robom i suvenirima.

U prelepom parku smesten je Rixy kingdom, pravo decije kraljevstvo sa mnostvom kucica, igralistem, mini klubom, restoranom za decu, zatim malim akva parkom za najmaladje i malo starije. Da ugodjaj bude kompletan tu je i gusarski brod.

Deca imaju poseban amfiteatar namenjen za njihove predstave, mini zoo i kao slag na tortu Park avantura koji je odusevio moju cerku.

Iza ovog malog decijeg kraljevstva nalaze se sportski tereni i akva park za velike. Plaza je sa nasutim peskom i sljunkom. Imaju 4 mola. Ulazak u vodu nije previse ostar. Voda je ove godine cak bila za nijansu hladnija nego prethodnih, ali opet kao ulje 26-27 stepeni.

Bazeni konstantno puni, gosti uglavnom iz bivsih sovjetskih republika, Arapi, nesto engleza, holandjana i 7-8 nasih porodica.

Dva glavn

Izmenjeno (glas1)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas sam se obradovala ovom lepom opisu, jer mi svakog leta ovaj hotel udje u siri izbor, a nikada se ne odlucimo za njega :D.

Nestrpljivo cekam nastavak, jer imam utisak da je deo posta negde izgubljen?

Kakav je Sungate u poredjenju sa Amarom ili Vogue Avantgarde hotelom, tj.gde vam se cini najvisi nivo usluge?

Ja sam pre dosta godina bila u Rixos Tekirovi, odlican je bio hotel, mada cesto sa rezervom uzmem svoje ushicenje ovim hotelom, posto sam tada ( blago receno) bila klinka. Tada jos nije bio poceo sa radom Sungate, koji bi sigurno trebalo da bude dosta kvalitetniji od Tekirove.

Nikako da se nateram u Kemer ponovo :rolleyes: , uglavnom jer preferiram pescane plaze, ali Rixos Sungate i jos nekoliko u toj regiji su mi zanimljivi hoteli, pa zeljno cekam 'izgubljeni' deo opisa :klap: .

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dva glavna restorana nalaze se u centralnom delu kompleksa. Restoran je solidno organizovan. Ponuda i kvalitet hrane za hotel ove kategorije vrlo dobra. Sve vrste mesa osim naravno svinjetine, salate, desetak vrsta sireva, kuvana jela, peciva, dosta voca. Iako smo bili u hotelu za Atatturkov rodjendan nije bilo uobicajenog spektakla i banketa tipicnog za nasa prethodna letovanja.

Snack restoran na plazi je tokom rucka bio vrlo posecen. Ubijao sam se od donera i pudinga od cokolade.

Barovi na plazi i bazenu, poseban koktel kiosk sa dobrim, dobrim mojitom. Rusi naravno cepaju sampanjac i odlicno tursko pivo.

Postoji poseban bar, tzv Tunis bar sa domacom kafom i ratlukom. Cikica koji posluzuje je potpuni car. Bio je faciniran jer sam porucivao na turskom. Desetak ala kart restorana u koje ne idem,ne mogu da prenesem utiske.

Odlicni animatori. Tip koji je vodio aqua gym je pravio paklene treninge. Bazen je bukvalno svako jutro bio prepun.

Kangoo jump su bili takodje hit, uglavnom medju mladjarijom. Izuzetno opremljena teretana. Jak spa centar. Odlicna kuglana. Na raspolaganju su i teniski tereni, stolovi za stoni tenis, mini golf. Cak i staza za karting i zipline. Naravno kao i u vecini dobrih hotela aqua centar sa parasailingom, skijanjem... Za klince sala fliperima, igricama. Bioskop. Show programi slabi i nezanimljivi.

Van hotela naravno nista, niz prodavnica i hotela.

E sad, da sam u Tursku otisao prvi put rekao bih da je hotel nevidjen ipak postoji jedno veliko ALI!

I pored izuzetnog polozaja u prelepoj cetinarskoj sumi, odlicne infrastrukture i sadrzaja kojima ovaj hotel raspolaze ima ogroman problem usluge. Pri cemu ne mislim na kvalitet usluge koju zaposleni pruzaju, neki od njih spadaju u najbolje radnike u uslugama koje sam imao prilike da sretnem.

Barmen koji je u jednom momentu sam usluzivao 24 ljudi, jedan momak koji se brine o plazi dugackoj kilometar, spremacice koje duze reone povrsine lihtenstajna, konobari u restoranu koji bukvalno padaju na nos ne stizuci da pokupe tanjire i pospreme stolove.

Menadzment hotela pravi kardinalni propust jer ocekujuci valjda bolju produktvnost smanjuju broj zaposlenih ispod minimuma.

Ne ocekujem da kao u Amari ili Guralu peru staze, ali ocekujem da plaza bude cista svaki dan, Plaza rixosa u odnosu na njih izgleda kao smetliste.

Ne ocekujem da masine peru bazene, ali ocekujem da prostor oko bazena bude opran i cist svako jutro.

Ne ocekujem da mi ciste naocare na bazenu kao u amari, ali ocekujem da mogu da porucim pice i da ga dobijem. Jedan nesrecni konobar na rolsuama na 300 gostiju, propust uprave.

Da ne pominjem otiske prstiju na skoro svakom staklu koje sam pogledao. Izuzetak su ulazi u restorane i najfrekventnija mesta hotelu. Opet nije kriva cistacica koja nas je maltene svakog dana iznenadila divnim skulpturama, cvecem i osmehom, propust je uprave hotela.

Za kraj da odgovorim uvazenoj koleginici shania servis kvari sve. Gural za roditelje sa decom no1, za parove amara dolce vita.

Vog ne zaostaje mnogo za rixosom po sadrzajima i nemaju ovako nesposoban menadzment.

Bez obzira na sve, za mesec dana seticu se samo lepih stvari.

Turska je sjajna zemlja, prava turisticka sila. Kemer i Tekirova naravno najlepsi deo Turske obale.

Srdacan pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav.

Nadam se da ce mi neko moci da mi odgovori.

Sredinom jula, ja i moja mama treba da putujemo u Tursku.

Vec 4 godine idemo u Kemer. Dapada nam se sto je

u podnozju planine, pa je za par stepeni hladniji od ostalih gradova u antalijskoj rivjeri (barem

su nam tako rekli). Poslednje 2 godine smo bile u Kemer Resortu.

Prvensveno smo se vracali u Kemer Resort zbog toga sto moja mama vise

voli da lezi u seni nekog drveca, a ne sve vreme na plazi ispod suncobrana,

zbog toga sto je more kristalno cisto (sa plavom zastavicom), a i plaza (sa onim

malo vecim kamencicima) također cista, jer ipak ne idemo na more

da se kupamo u bazenima, dobre animacije, dosta tinejdzera (da se

ja imam s kim druziti..), hrana je bila dobra prve godine, ali druge uzas.

Također sve izlete smo obisli prve 2 godine, a i sada mama ima povređenu nogu.

Zbog toga nam je bitan hotel, sta nudi, okolina i naravno plaza.

Međutim, ove godine je mama dala meni zadatak, da ja odaberem gradic i hotel,

sto meni vec predstavlja veliki problem.

Pokupila sam sve moguce kataloge za Turske iz agencija, malo istrazivala po internetu,

ali kao da sad znam manje i gore nego sto sam prije znala.

Zainteresovala sam se za Alanyu i hotele Delphine de Luxe i Botanik,

ali citam kako je more puno valova, nekih stena, a sto se tice pescanih plaza (cini mi se

da su u oba ova hotela pescane, nemam bas neko dobro iskustvo s takvim plazama.

Prvi put kad sam bila na takvoj plazi je bilo u Italiji, i nekako, ne znam.. Noge nekakve blatnjave

kada izlazim iz vode, ali opet, plazu u Italiji i u Turskoj, ne mogu da poredim.. ?)

Također, pored Alanye, zainteresovao me i Belek, zbog dobrih hotela, ali opet plaze su nekako cudne (barem meni).

Calista Luxury, Spice, Susesi de Luxe, Voyage Belek, Siam Elegance, Rixos Premium.

Ti hoteli su usli u neki uzi izbor.

Da li je neko bio u njima?

I naravno, na kraju Kemer, sa malo vise hotela koji su mi se dopali, ali opet, negdje je plaza pescana, negde ovakva, negde

i ne mogu da nađem kakva je plaza.. Hoteli: Rixos Sungate, Rixos Tekirova, Corinthia Tekirova, Club Phaselis, Vogue Avantgarde,

La mer..

Da, mnogo sam neodlucna, ne mogu da se odlucim ni za mesto, a ne za hotel.

Pa sam napravila neki uzi izbor, sa 3 mesta, i 234567890 hotela. (Grozna sam, znam.)

Nisam uspela da nađem da li svi od ovih hotela imaju onu plavu zastavicu za cistocu.

Ako neko ima neki predlog za neki hotel ili ako je bio u nekom od ovih hotela,

bila bih mu zahvalna, ako bi nesto napisao.

Hvala.

Pozdrav.

Nadam se da ce mi neko moci da mi odgovori.

Sredinom jula, ja i moja mama treba da putujemo u Tursku.

Vec 4 godine idemo u Kemer. Dapada nam se sto je

u podnozju planine, pa je za par stepeni hladniji od ostalih gradova u antalijskoj rivjeri (barem

su nam tako rekli). Poslednje 2 godine smo bile u Kemer Resortu.

Prvensveno smo se vracali u Kemer Resort zbog toga sto moja mama vise

voli da lezi u seni nekog drveca, a ne sve vreme na plazi ispod suncobrana,

zbog toga sto je more kristalno cisto (sa plavom zastavicom), a i plaza (sa onim

malo vecim kamencicima) također cista, jer ipak ne idemo na more

da se kupamo u bazenima, dobre animacije, dosta tinejdzera (da se

ja imam s kim druziti..), hrana je bila dobra prve godine, ali druge uzas.

Također sve izlete smo obisli prve 2 godine, a i sada mama ima povređenu nogu.

Zbog toga nam je bitan hotel, sta nudi, okolina i naravno plaza.

Međutim, ove godine je mama dala meni zadatak, da ja odaberem gradic i hotel,

sto meni vec predstavlja veliki problem.

Pokupila sam sve moguce kataloge za Turske iz agencija, malo istrazivala po internetu,

ali kao da sad znam manje i gore nego sto sam prije znala.

Zainteresovala sam se za Alanyu i hotele Delphine de Luxe i Botanik,

ali citam kako je more puno valova, nekih stena, a sto se tice pescanih plaza (cini mi se

da su u oba ova hotela pescane, nemam bas neko dobro iskustvo s takvim plazama.

Prvi put kad sam bila na takvoj plazi je bilo u Italiji, i nekako, ne znam.. Noge nekakve blatnjave

kada izlazim iz vode, ali opet, plazu u Italiji i u Turskoj, ne mogu da poredim.. ?)

Također, pored Alanye, zainteresovao me i Belek, zbog dobrih hotela, ali opet plaze su nekako cudne (barem meni).

Calista Luxury, Spice, Susesi de Luxe, Voyage Belek, Siam Elegance, Rixos Premium.

Ti hoteli su usli u neki uzi izbor.

Da li je neko bio u njima?

I naravno, na kraju Kemer, sa malo vise hotela koji su mi se dopali, ali opet, negdje je plaza pescana, negde ovakva, negde

i ne mogu da nađem kakva je plaza.. Hoteli: Rixos Sungate, Rixos Tekirova, Corinthia Tekirova, Club Phaselis, Vogue Avantgarde,

La mer..

Da, mnogo sam neodlucna, ne mogu da se odlucim ni za mesto, a ne za hotel.

Pa sam napravila neki uzi izbor, sa 3 mesta, i 234567890 hotela. (Grozna sam, znam.)

Nisam uspela da nađem da li svi od ovih hotela imaju onu plavu zastavicu za cistocu.

Ako neko ima neki predlog za neki hotel ili ako je bio u nekom od ovih hotela,

bila bih mu zahvalna, ako bi nesto napisao.

Hvala.

6 godina sam letovala u Botaniku i toplo ti preporucujem taj hotel. Hrana,đakuzi, bazeni, tobogani, plaze sve je extra!!!!
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sada sam dosla iz Club Phaselis i nikada vise necu tamo ici!!!! Usluga,čistoća i hrana OČAJNAAAAA!!!! Neljubazni,bezobrazni ma grooozniiii su!!!! Opet napominjem da je hotel Botanik extra hotel i da znam porodice koje se svake godine vracaju u taj hotel (ja 6 godina) i sl. godine samo tamo i nigde vise

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ukoliko te ne mrzi bilo bi lepo da napises post o botaniku. Ovaj hotel pripada renomiranom lancu i na dobrom je glasu, ipak ne secam se da je neko ozbiljno pisao o njemu.

Molim te podeli detaljnije svoje iskustvo iz phaselisa. Ljudi se raspituju za ovaj hotel.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877678
    Ukupno poruka