zvuk91

Alanya, Kemer ili Belek?

43 poruke u ovoj temi

Pozdrav.

Nadam se da ce mi neko moci da mi odgovori.

Sredinom jula, ja i moja mama treba da putujemo u Tursku.

Vec 4 godine idemo u Kemer. Dapada nam se sto je

u podnozju planine, pa je za par stepeni hladniji od ostalih gradova u antalijskoj rivjeri (barem

su nam tako rekli). Poslednje 2 godine smo bile u Kemer Resortu.

Prvensveno smo se vracali u Kemer Resort zbog toga sto moja mama vise

voli da lezi u seni nekog drveca, a ne sve vreme na plazi ispod suncobrana,

zbog toga sto je more kristalno cisto (sa plavom zastavicom), a i plaza (sa onim

malo vecim kamencicima) također cista, jer ipak ne idemo na more

da se kupamo u bazenima, dobre animacije, dosta tinejdzera (da se

ja imam s kim druziti..), hrana je bila dobra prve godine, ali druge uzas.

Također sve izlete smo obisli prve 2 godine, a i sada mama ima povređenu nogu.

Zbog toga nam je bitan hotel, sta nudi, okolina i naravno plaza.

Međutim, ove godine je mama dala meni zadatak, da ja odaberem gradic i hotel,

sto meni vec predstavlja veliki problem.

Pokupila sam sve moguce kataloge za Turske iz agencija, malo istrazivala po internetu,

ali kao da sad znam manje i gore nego sto sam prije znala.

Zainteresovala sam se za Alanyu i hotele Delphine de Luxe i Botanik,

ali citam kako je more puno valova, nekih stena, a sto se tice pescanih plaza (cini mi se

da su u oba ova hotela pescane, nemam bas neko dobro iskustvo s takvim plazama.

Prvi put kad sam bila na takvoj plazi je bilo u Italiji, i nekako, ne znam.. Noge nekakve blatnjave

kada izlazim iz vode, ali opet, plazu u Italiji i u Turskoj, ne mogu da poredim.. ?)

Također, pored Alanye, zainteresovao me i Belek, zbog dobrih hotela, ali opet plaze su nekako cudne (barem meni).

Calista Luxury, Spice, Susesi de Luxe, Voyage Belek, Siam Elegance, Rixos Premium.

Ti hoteli su usli u neki uzi izbor.

Da li je neko bio u njima?

I naravno, na kraju Kemer, sa malo vise hotela koji su mi se dopali, ali opet, negdje je plaza pescana, negde ovakva, negde

i ne mogu da nađem kakva je plaza.. Hoteli: Rixos Sungate, Rixos Tekirova, Corinthia Tekirova, Club Phaselis, Vogue Avantgarde,

La mer..

Da, mnogo sam neodlucna, ne mogu da se odlucim ni za mesto, a ne za hotel.

Pa sam napravila neki uzi izbor, sa 3 mesta, i 234567890 hotela. (Grozna sam, znam.)

Nisam uspela da nađem da li svi od ovih hotela imaju onu plavu zastavicu za cistocu.

Ako neko ima neki predlog za neki hotel ili ako je bio u nekom od ovih hotela,

bila bih mu zahvalna, ako bi nesto napisao.

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo par napomena, mada nisam bila u ovim hotelima...Dakle, gledala sam La Mer ali u agenciji su mi rekli da su sobe jako male i da se zbog jako gustog drveca uvuce vlaga ispod drveca, pa ko je okrenut ka drvecu, tj. moru, jako je sparno popodne i uvece, Plaza je sljunkovita, OK je.

Phaselis ima plazu od sitnijeg sljunka i tu je mala zavetrina, plazu uglavnom hvale. Videla si sigurno da je u Alanji prevelika vlaznost, pa posto pominjes faktor vrucine, ne znam koliko bi vam to odgovaralo. Belek i okolna mesta imaju dosta talasa, mnogo vise ne u Kemreu, zato smo se mi za Kemer odlucili, jer se kupamo u moru a ne bazenima. Inace, vec sam pisala u temi o Kemeru da je meni dosta pomogla u odluci zena iz Fibule, bila u svim hotelima, jako ljubazna i pricljiva. Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla, mada ti si bila u Kemeru, ja nisam.

Imam i ja za tebe pitanje, s obzirom da si 4 puta bila...More mi na nekim slikama u Kemeru izgleda dosta uzburkano, pretpostavljam da je to popodne, Koliko je uopste moguce plivati popodne i da li je bas svaki dan tako? Jesi li bila nekad krajem avgusta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joj, razumem te potpuno, i sama sam bila jako neodlucna. Buduci da sam bila u Alanji u periodu kraj jula i pocetak avgusta, mislim da tvojoj mami nece prijati klima u Alanji, zaista je jako sparno i sve zavisi kako ko to podnosi. Meni ne smeta toliko, moj suprug je hteo da crkne, ali jeste bilo pakleno, nije da nije. Inace, Kleopatrina plaza u Alanji je zaista predivna, kupali smo se po ceo dan, cisto i toplo tirkizno more, nema tih stena na tom delu, to ne treba da te brine, ume da bude talasa ali kako kad, pesak na Kleopatra plazi je predivan. Mi ove godine idemo u Kemer u hotel Fantasia de Luxe i to za desetak dana. Znam da je on u selu Camjuva pored Kemera i da je plaza sljunkovita i lepa. Sto se tice Beleka, nisam bila, ali mislim da necete pogresiti ako odete tamo, plaze jesu pescane, ali lepe koliko sam cula. Takodje, mozda da uzmes u razmatranje i Laru u Antaliji? Pozdrav, i javi sta ste resili!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam i ja za tebe pitanje, s obzirom da si 4 puta bila...More mi na nekim slikama u Kemeru izgleda dosta uzburkano, pretpostavljam da je to popodne, Koliko je uopste moguce plivati popodne i da li je bas svaki dan tako? Jesi li bila nekad krajem avgusta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice talasa u Atnaliji,Alanji, Beleku i Sideu ih ima i ponekad mogu da budu i takvi da se ne mozete kupati, moje dete se prosle god plasilo da udje u more bas zbog toga, a u Kemeru posto je u uvali, su mirniji ima ih i tamo ali su blagi.

Najlepse plaze su u Beleku i antaliji cist pesak, dok su u alanji pola pola u centru imate Kleopatrinu plazu koja je super pescana, pa alanjinu plazu u nastavku koja je isto pescana ali ima nekih mesta gde je ulaz u vodu sljunak. Side je pola pola, pescano sljunkovita cak kamenita (Manvagat), Kemer je isljucivo sljunak ili kamenje sem Rixos sungate hotela gde je plaza duga 2km i nasuta najfinijim peskom donetim bog zna odakle ali zato mu je i cena lepa....

Corinthia Tekirova je odlican hotel sa lepim sadrzajima nalazi se odmah pored Amara dolce vite, plaza je sljunkovita....

Delphin botanik u Alanji mi se ne svidja ima dobre sadrzaje ali sobe se osecaju na vlagu tj budj.

Voyage Belek najbolji izbor za Belek definitvno, jako dobra ual usluga, ogroman komplex za svakoga ponesto,jako lepo zelenilo, pored njega je Maxx royal i Adam & Eve.

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su u agenciji preporucili Belek zbog plaze.Nisam nikada bila ali ono sto sam nabrojala da zelim od odmora(lepu plazu,UAI,zezancije za decu,tobogane,animaciju...naravno akcenat je na plazi) odmah sam dobila preporuku za Belek. 6.avgusta idem pa vam javim kako je bilo ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A meni su svi rekli da je u Beleku previse talasa i da zato nije za decu, da se najvise tamo ljudi kupaju u bazenima.

Bas me zanimaju vasi utisci, nadam se da ce vam biti lepo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje dete je veliko(skoro pa 11 god. :klap: ).Voli talase ali naravno necu da mi preskace čuka kad udje u vodu.Sad ste mi uneli pometnju sa tim talasima :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja mislim da to dosta zavisi od perioda u kome se putuje i da pocetkom avgusta necete imati problema. Mi u julu u Kemeru uopste nismo imali talase, a drugarica mi je pricala da oni jedne godine u septembru bas u Kemeru nisu mogli da se kupaju danima zbog talasa. Takodje, 2008. smo bili u Alanji krajem jula i nije bilo velikih talasa, divno smo se proveli. Ja se ne bih brinula, a za sledecu destinaciju sam vec izabrala Belek, na osnovu komentara mnogih ljudi sa kojima sam pricala na povratku sa letovanja, a koji su vec tamo bili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo sa detetom bili u kemerskoj regiji (hotel Joy kimeros i Joy kirish-promenili su vlasnika,pa su sad druga imena), i u hotelu Meryan 30 km od Alanje (Ocurcalar), blizu hotela Delfin botanik, a ove godine u Beleku. Moja zapazanja su sledeca:u Alanji smo bili u prvoj polovini avgusta i vlaga je bila velika. Plaza sljunkovita, ali nije za malu decu jer je mali "plitak pojas" i deca neplivaci nemaju dovoljno prostora za igru.Talasi su bili veliki i nekoliko dana je bila zastavica sa upozorenjem da nije dozvoljeno kupanje. Hotel i usluga su odlicni, ali smo veci deo proveli na bazenu, sto meni licno i nije smetalo. obzirom da je sve drugo bilo odlicno. U Beleku je lepa plaza,pescana, u vodi sljunak, veliki "plicak", prikladna za decu.Boravili smo pocetkom jula i nije bilo velikih talasa, malo po podne, ali bez brige, deca su uzivala u morskim "igrarijama". Vetar (mada je prikladniji izraz "vetric") je malo jaceg intenziteta u odnosu na kemersku regiju, ali mnogo manjeg u odnosu na deo u oblasti Alanje gde smo boravili.Vlaga neznatna. Meni se cini (a sigurno da zavisi u kom ste hotelu tj delu plaze) da je kemerska regija sa plazama najprikladnija za malu decu. Boravili smo i u prvoj i drugoj polovini avgusta i sve vreme se kupali u prelepom i cistom moru.Talasi mali, u kasnim popodnevnim satima.Verujem da cete uzivati!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam zaboravila da podnesem raport :blush: ...bilo mi je toliko lepo da zaboravih na vas :) ...Zahvaljujuci uslugama koje je nudio hotel,odmor je bio izuzetno lep...ali more :o ...nemirno,mutno...talasi svakoga dana ali posle podne bas,bas jaki...msm za klince jaki...talasi izmuljaju onaj pesak,ne vidis ič...ko u nekom mulju da se kupas :tuga: ...pre podne se cera i kupala a posle podne me vec bo stra' da je pustam...vlaga poprilicno velika(ja sam asmaticar i nije mi prijalo)...al kad sve saberem i oduzmem...meni je ipak bilo lepo :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto, jos jedna potvrda da more nije za plivanje u Beleku...Steta sto izgleda u Turskoj ne mzoe da se spoji pescana plaza i mirno more:tuga:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u njima?

I naravno, na kraju Kemer, sa malo vise hotela koji su mi se dopali, ali opet, negdje je plaza pescana, negde ovakva, negde

i ne mogu da nađem kakva je plaza.. Hoteli: Rixos Sungate, Rixos Tekirova, Corinthia Tekirova, Club Phaselis, Vogue Avantgarde,

La mer..

Da, mnogo sam neodlucna, ne mogu da se odlucim ni za mesto, a ne za hotel.

Pa sam napravila neki uzi izbor, sa 3 mesta, i 234567890 hotela. (Grozna sam, znam.)

Nisam uspela da nađem da li svi od ovih hotela imaju onu plavu zastavicu za cistocu.

Ako neko ima neki predlog za neki hotel ili ako je bio u nekom od ovih hotela,

bila bih mu zahvalna, ako bi nesto napisao.

Hvala.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Леп опис и корисни савети. Сигурно ће користити многима при одлучивању.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam prvi put ove godine isla u Kemer i zaista sam odusevljena! Ne znam kako smo na kraju izabrali da idemo u Kemer,jer smo se dvoumili izmedju Bodruma, Marmarisa... Kemer je divan,prelepo uredjen...e sad,jedino sto me je ,da kazem, malo iritiralo je ruski jezik gde god da se okrenem i to sto u hotelu engleski jedva nabadaju a ruski parlaju ko maternji jezik

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka