aladarinho

New York, Las Vegas, San Francisco...

30 poruka u ovoj temi

Ne nadjoh San Francisco samo pa cu se umetnuti kod vas :) ...moj drugi let u Ameriku bio je u SF...posle NY,ovaj grad mi je dosao kao šok :tuga: ...nisam imala puno vremena,bukvalno sam pretrcala na blic,veci deo nisam ni videla ali ono sto jesam mi se ne dopada.Klosari,beskucnici-na svakom koraku...pitomi su skroz ali sam taj osecaj mi je bio ruznjikav i ulivao nesigurnost pogotovo sto sam isla sama :tuga: ...svi ostali utisci padaju pod ovim...izuzetan osecaj nesigurnosti a nesto kasnije i nekog straha sam imala tamo,za razliku od NY gde sam se osecala zasticeno kao beli medved :).

SF cu pamtiti po ulicama kao iz filmova sa Eddy Murpy-jem(48 sati) :lol: ...ides uz brdo pod uglom od skoro 90 % (bar je meni tako izgledalo :) ),malo ravnoga pa opet slobodan pad na dole...i tako u krug :klap: ...kao u pandurskim filmovima kad kola "lete" kroz vazduh :D ...

Ovo je moj malecni doprinos temi mada vidim da ste u sigurnim rukama...pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Klosari,beskucnici-na svakom koraku...pitomi su skroz ali sam taj osecaj mi je bio ruznjikav i ulivao nesigurnost pogotovo sto sam isla sama :tuga: ...

Za ovo si potpuno u pravu,jako ružna slika iz najužeg centra ovako zanimljivog grada...Nama se jednom desilo da smo prilikom šetnje bukvalno 4-5 blokova od Union Square-a,"zalutali" u neke sporedne uličice,gde je na svakom ćošku bila gomila nekih štrokavih likova,nimalo prijatnog izgleda,pa smo pomislili da nije to neka "klošarska četvrt":lud:... Ruku na srce,niko nam nije prilazio,niti bilo šta pokušao,ali sam osećaj nelagode je bio prisutan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se par puta zestoko cimnula...verovatno su mislili da imam tikove ^_^ ...par puta sam tzv damsku torbu(od 5 kg :blush: )spustila u saku,obmotala oko ruke i bila spremna na kung fu udarac :lol: ...kad bi ga zavalila torbekanjom u glavu,ubila bi ga...srecom do toga nije doslo :klap:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas sam se iznenadila ovim reakcijama na SF, provela sam 3 nedelje tamo i pamtim ga kao potpuno savrsenog, preselila bih se sutra tamo da mogu. Ima klosara, narocito na Haight Ashburyju ali ni u jednom momentu se nisam osetila ugrozeno od njih. Duh i atmosfera koju Ima me je podsetio na davni izgubljeni duh Njujorka od pre svega loseg sto ga je zadesilo. Ljudi koje sam upoznala su suprotnost stereotipu "glupih Amera" otvoreni, informisani, odgovorni prema okolini, svesni manipulacije medija... Doduse, te turisticke zamke tipa fishermans wharf mi se nisu dopale, ali ne moze se prema tome suditi o gradu, zamislite da neko izadje iz voza na zeleznickoj i popne se do zelenog venca, kakvu sliku bi mogao da ima o Beogradu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Las Vegas,......Caraobno! <3

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trazivsi neke informacije u proputovanju kroz USA nasao sam ovu temu i procitao putopis koje je sa nama podelio clan aladarinho, sjajna ruta i bas ono sto sam i sam zeleo. New York - Las Vegas - San Francisko, nema promasaja sigurno, e sad da li je izvodljivo u 14 dana to je vec pitanje, ali to je u mom slucaju neki maximum na koji mogu da racunam sto se tice odmora!

Ja sam vec bio u New York-u, na proputovanju (3 noci) posle sezone provedene kao spasioc na bazenu, sad vec davne 2004 god ;)

Ali bi sigurno voleo opet da odem, a znam da bi zena presvisnula od srece kad bi ga posetila, tako da je to prvo odrediste. Glavni razlog za uopste razmatranje ove avanture je taj sto sam sebi rekao da za zivota moram posetiti Gran Canyon, apsolutno sam fasciniran tim cudom prirode, sto se mene tice mogli bu tamo ladno 10 dana da kampujemo :D

Znaci Las Vegas posle New York-a, malo zbog njega samog, vise zbog Gran Canyon-a....a kad smo vec ti 'blizu' zasto ne skoknuti i do San Franciska, i tamo provesti poslednje dane ove 'tek u povoju' avanture.

E sad, na brzinu sam napravio neki plan puta, sa sve kartama i smestajem i cenama, pa bi to podelio sa vama, ako ima neko iskusniji nek proceni dal ova prica pije vodu, gde sam omanuo, nesto zaboravio i sl. Naravno svaki savet je dobrodosao ;)

Imaginarni plan puta je zamisljen za sledecu godinu, druga polovina juna 2015, za 2 osobe!

- Avio karte (povratne) Beograd - New York - Beograd - 1 000 eura

- New York - 7 nocenja - 800 eura

- Avio karte (1 pravac) New York - Las Vegas - 460 eura

- Las Vegas - 3 nocenja - 360 eura

- Poseta Gran Canyon-u - 800 $ ili 610 eura (znaci skupo u pm ali mislim da vredi, ima raznih varijanti obilaska, ovu sam ja izabrao)

- Avio karte (1 pravac) Las Vegas - San Francisko - 230 eura

- San Francisko - 3 nocenja - 350 eura

- Avio karte San Francisko - New York - 330 eura

To sve u zbiru iznosi 4 140 eura, projektovani budzet bi bio 5 000, sto znaci da ostaje samo 860 eura iliti 1 120$...realno to je malo, jer cenim da samo na hranu treba racunati na 50$ dnevno sto je znaci 700$ za dve nedelje, plus za taxi za ove silne aerodrome i sl. Neki lagani shoping i poneki suvenir....i naravno neki izlet, razne ulaznice za stvari i mesta koja planiramo posetiti....

Projektovani budzet se dize za hiljadu eura, i tu totalu je sada 6 000 eura, sto nam daje za sav trosak (bez gore navedenih cifara za avio karte i smestaj) nekih circa 2 300$ za sve ostalo, za 14 dana! Malo, mnogo (tesko da je mnogo :P ), izvodljivo?

Bitna napomena je da sam sav smestaj nasao na airbnb (izvinjavam se ako nije dozvoljeno ovo naglasavati), da je pristojan, znaci nije neka rupetina al nije ni loodilo, ovaj u NY je na Menhetnu, sve blizu i super preporuke ima, ovaj u SF isto tako, negde ima i mesta za 4 osobe, pa ako krenu kumovi sa nama (bilo nekih indicija ali nsta konkretno) mozemo svi da se smestimo i podelimo taj trosak....

I tako drusto, ako se jos nesto setim napisacu ali to bi otprilike bilo to!

Izmenjeno (Radebe)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za pocetak, prosto je nemoguce da nadjes karte u junu za 1000 eura za dve osobe! To je usred sezone i karte idu sigurno preko $1000 po osobi.

Airbnb je super izbor za smestaj, jer su hoteli u NY preskupi. Mozes da prodjes i jeftinije ako nadjes smestaj u npr Queens-u, odakle za 15 min metroom stizes na Manhattan. Sto se tice hrane, mozes da preskocis restorane, u NY na svakom cosku imas povoljno hranu, ima tu jos dosta prostora za ustedu ako hoces da ostanes na budzetu.

Taxi od aerodroma do Manhattna mozes da izbegnes jer je odlicno povezano metroom. Eto ustede i tu, umesto $65 za taxi, platices $15 air train+metro.

To su neke 'sitnice'. Zanima me samo na osnovu cega si formirao cene avio karata? Npr ako bi putovao sad u septembru, karta moze da se nadje za 480 eura, jako povoljno.

Izmenjeno (Kamillica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za pocetak, prosto je nemoguce da nadjes karte u junu za 1000 eura za dve osobe! To je usred sezone i karte idu sigurno preko $1000 po osobi.

Airbnb je super izbor za smestaj, jer su hoteli u NY preskupi. Mozes da prodjes i jeftinije ako nadjes smestaj u npr Queens-u, odakle za 15 min metroom stizes na Manhattan. Sto se tice hrane, mozes da preskocis restorane, u NY na svakom cosku imas povoljno hranu, ima tu jos dosta prostora za ustedu ako hoces da ostanes na budzetu.

Taxi od aerodroma do Manhattna mozes da izbegnes jer je odlicno povezano metroom. Eto ustede i tu, umesto $65 za taxi, platices $15 air train+metro.

To su neke 'sitnice'. Zanima me samo na osnovu cega si formirao cene avio karata? Npr ako bi putovao sad u septembru, karta moze da se nadje za 480 eura, jako povoljno.

Za pocetak, hvala na odgovoru :)

Pa evo upravo sam nasao na Lufthansinom sajtu karte za NY, druga polovina juna 2015 za 1092 eura (2 adults), 100 eura gore-dole nije opasno ;)

Druge cene avio-karata sam nalazio preko nekog njihovog sajta, koji je preporucio cini mi se clan koji je prvi napisao ovaj putopis, dve americke avio-kompanije su bile u pitanju, USAirways i zaboravio sam ovu drugu...

Slazem se da ima prostora za ustedu i to su te 'sitnice' kao sto ti kazes! Ovo za jun je cisto projekcija, moze i neki drugi mesec tipa septembar.

Za sada ideja se krcka, kinta krece da se steka pa cemo da vidimo!

Pozdrav :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putopis je sjajan i jako nam je pomogao. Muz i ja takodje idemo na medeni mesec krajem avgusta, na mesec dana i obuhvaticemo upravo pomenute destinacije.

 

Predlog za @Redabe i za one koji planiraju slicno putovanje. Ne morate povratnu kartu uzimati tipa BG - NYC - BG, jer nema potrebe iz SF-a leteti nazad za NYC, mi smo uzeli karte BG - NYC - LA - BG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel cijena ista?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nas je ispalo i jeftinije :) znaci uzeli smo karte Bg-NYC, LA-Bg za 520e po osobi sa svim taksama i prtljagom. (predlazem sajt momondo.com za pretragu)

A da smo uzeli Bg-NYC, NYC-Bg, karta bi nam bila oko 500e + jos let iz LA do NYC nekih 200e po osobi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo napomena da je momondo odlican za pretragu a onda preusmerava za izabranu kartu na druge site-ove.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, vidim da tema nije vise aktuelna, nadam se da ce se javiti neko da pomogne :-)

Naime, muz poslovno ide u Las Vegas druge nedelje juna. Ideja je bila da pre toga odemo zajedno samo u NYC jedno 9 dana. On posle toga produzi u Vegas ja natrag.
 

Medjutim polako odustajemo od NYC jer ne mozemo da nadjemo nikakav normalan smestaj, a zaista ne bih u deljeno kupatilo ili nebezbedan kraj...niti da bacim 2k za hotel. Tako da smo sve blizi ideji da odustanemo od NYC i da obilazimo drugu obalu, Las Vegas (Kanjon 1 dnevni izlet) plus jos nesto - a to nesto je ili San Francisko ili Los Andjeles (plus mozda San Dijego-vredi li obici?!?).

 

 

Na osnovu vasih komentar nesto me ne privlaci SF, sem mosta i brdovitih ulica ima li nesto posebno?

Da li je neko mozda bio LA? Posto je jun gledala bih mozda i jedan dva dana da mozemo na plazu da odemo...

Drugo pitanje je sta covek da radi sad 3-4 dana u Las Vegasu? Posto ce muz imati celodnevne obaveze ja bi trebalo da sama bavedam po Vegasu, skapirala sam da je poenta u kicu i hotelima ali moze li malo detaljnije sta tacno raditi u Vegasu?

unapred hvala na pomoci...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

3-4 dana u Vegasu? Taman kako treba:D. Koga ne zanima kocka, pravac hotelski bazen. I naravno soping:D. Dva sjajna outlet centra, jedan severno drugi juzno od Stripa.

Na prvo pitanje nemam odgovor, nadam se da ce se neko javiti sa predlozima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bojana88Tek sada sam videla tvoj post i ne znam da li ste uopste realizovali put zbog svetske pandemije Covic-19 virusa, ali ono sto bih htela da napisem mozda ce biti korisno svima. Kada se ide u NYC moze se uzeti hotel u Queens-u, mi smo bili na Long Island City-ju, i to je samo 1 metro stanica od Menhetna. Hotel nije jeftin ali u odnosu na one na Menhetnu je veoma povoljan, cist,sopstveno kupatilo, soba je prostrana i ima besplatan dorucak (sto za NYC puno znaci).

Jos jeftinija varijanta sa spavanjem je u New Jersey-u odmah preko reke Hudson. Tu mogu jos povoljnije da se nadju hoteli, a stalno idu autobusi prema Menhetnu i transfer je do 30-tak min.

Nadam se da sam buducim putnicima za NYC pomogla. Ukoliko hocete preporuku konkretnog hotela u kojem smo odseli, samo mi se obratite u PM.

NYC nikako ne treba propustiti obici ukoliko se ide u USA.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka