gaga 11

Porto Carras

356 poruka u ovoj temi

Citam komentare na trip advisoru i veoma su losi, u sustini kao sto je opisano par postova gore.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да ме неко не би погрешно разумео, ово највише пишем због оних који још нису уплатили или се двоуме да уплате. Људи за те паре које ће те дати за Порто Карас можете отићи било где на овој земаљској кугли ( Тајланд, Куба, Малдиви, Бали, Канарска острва, разна крстарења). Не могу да верујем да је неко спреман да да 100 евра дневно по особи за хотел и његове услуге који је био у зениту деведесетих година, значи двадесет година је прошло од тада. и сада пецају наивне Србе, Бугаре и Румуне. Боравио сам у овом хотелу стицајем срећних околности и захваљујући информацијама са овог форума да у пред сезони особље хотела не спроводи баш строгу контролу уласка у комплекс. Тако да смо се ми те 2014-те од 1 до 10 јуна супер провели, користећи све услуге комплекса бесплатно (плажа, базени са морском водом, храна, пиће). ја не спорим да је нама било супер али зато што ништа нисмо плаћали и ни динара нисмо потрошли Неосу, јер смо се по цео дан јели и пили на рачун куће. Али смо такоће упознали и наше људе који су платили ту услугу. Дати 200 евра дневно за две особе у пред сезони је чисто бацање пара. За те паре сте ви у Египту, Тунису, Турској богови али буквално. Не смем ни да замислим које су цене у Порто Карасу у шпицу сезоне. Још да напоменем да када смо ми били није било гужве тако да се није чекало за било шта. На плажном бару има апсолутно свега, сокова, разног алкохолног пића, кафа, сладоледа, сендвича, пица, тестенина... не могу да се сетим свега, али те паре не вреди. Они који су уплати овај комплекс кажу да је све улицкано тек толико да не буде офуцано. Ја разумем да има људи којима је најбитнији комфор ида на море иду тек да би ишли, али ћу вам рећи да је градска плажа од средине па ка Порто Карасу лепша и боља за купање од саме плаже испред комплекса. прелепе су те плажице када се зађе мало даље ти путељцима кроз шуму и уз плажу али тамо немате никакву услугу па нико не иде тамо. за те паре које узимају гостима у најмању руку требао би да иде бродић током целог дана и развози госте до свих плажа, али то је тамо мисаона именица. Знате и сами да било који иоле озбиљнији хотел у Египту вози своје госте до плаже и ако има само пар стотина метра до ње. Надам се да сам успео овим коментаром да помогнем некоме да не баци џабе коју хиљау евра, када се то може много боље искористити.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jasno je da ti je utisak takav jer si ga dobio DZABE.

Evo ja sam proveo 4 letovanja u PC i znam svaki cosak letovalista.

Osim sto je starog datuma,i dalje je vrlo pristojno za novac koji kosta.

Placao sam dan od 75 do 80 eur po osbobi tj 2x 75 =1500eur 10 dana ,deca gratis ,sve placano do marta zbog tog popusta.

Za uslugu koju nodi odlican odnos cene i kvaliteta. Hrane koliko hoces,lezaljki koliko hoces i bar na plazi,deci sladoled i zabava,dodatnih 17 plaza u kompleksu,plus nema guzve vikendom kad su plaze na Sitoniji okupirane....

Objasni mi letovanje na Sitoniji za 1500-1600eur ( porodica 4 clana),a da nije app na bum u nekoj rupi i lidl svaki dan, + plaza i lezaljke svaki dan konzumacije pre i posle podne,guranje na dve lezaljke , pa da li ce ti neko maknuti stvari dok plivas...itd....

Da ne pominjem cenu vecere za 4 osobe u nekom restoranu.....

Ne moze se porediti sa Egiptom i uslugom tamo,ali evo bili smo jednom tamo,i lepo se proveli ,top, ali jednom i dosta,priroda Sitonije i pustinja su dva razlicita sveta.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја се нисам ни обратио људима који су задовољни услугом, већ онима који се двоуме и који нису платежне моћи а хтели би да пробају неки ''луксуз''. Ко у Србији има 2000 евра да искешира за летовање, не секирам се ја за њега. Па чак и наши који могу себи да приуште одлазак у Порто Карас, видим да већина максимално користи и рани букинг и иде се углавном у јуну ( вероватно због цене), Када смо ми били била су три наша пара и види се по њима да се ту много не размишља да ли ће их летовање испасти 1500 или 2000 евра. Код нас ко има, има. ( да се разумемо и треба да има, дај боже да што више људи има). Мој коментар је намењен онима који треба да се натегну до крајних граница да би себи ово задовољство приуштили. Ми смо познати као народ који воли да се представља за оно што није. Ако си можда из Београда, знаш сигурно да имаш људе који себи могу да приуште сплавове и ове друге који ''леба не једу 15 дана'' да би и они били као они то једно вече. У том контексту сам написао коментар.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji razlika za hotel 5* koji kosta 5000-6000 eur, ima ih i u Grckoj u odnosu na 5* za 1500-2000eur, to mora da se razume.

Ne razumem stav da "se natezes" za hotel od 5*,isto kao da "se natezes" za Porse.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Evo dok kisa pada a ja lezim u sobi hotela sithonia da napisem par reci pa mozda nekom i pomognem da uzalud ne baci novac i provede letovanje u nerviranju.

Ukoliko letujete preko agencije travelland zaobidjite ih na dugo i siroko! A evo i zasto.

 

Prvi dan kad stigosmo u hotel u 17:35 popodne, sa malim detetom, ne nadjosmo nista osim vode i tocenih sokova. Dete gladno, all inclusive uplacen ali ceka se do 7. Nema veze preguracemo. Umorni smo pa sve nam smeta. Bice od sutra bolje. 

Sutra...krece nase letovanje.

Posteljina se menja na (ne mogu reci koliko dana) dizanje opste frke u hotelu i trazenje cistacice pa ko to ne uradi ta ista se ne zameni ni po 7 dana. Peskire i tolet papir takodje morate sami traziti uz svadju i nerviranje (i tako rade svi gosti iz srbije). O opranom kupatilu ni ne razmisljajte.

Hrana u restoranu je toliko siromasna i jednolicna ali necete ostati gladni, to i nije bitno ali jeste da su redovi ogromni i da jajs na oko cekate po 15 min. Osmeh od osoblja necete dobiti nikada. Voce na plazi, jer je all, je narandza i ponekad kivi. Od hrane mimo d r i vecere ukljucuje lisnato testo sa eurokremom i prazno. Sladoled je u restoranu pa kome se da neka ide po njega. Beli stolnjak u restoranu ni ne sanjajte. Od prilike izgleda kao studenska menza. Za viljusku se takodje potrudite pa je sami trazite po restoranu. 

Da biste dobili peskir za plazu po kom ostavite 20 eura na recepciji (valjda ce nam to vratiti kad krenemo). Nemate se kome zaliti jer vas niko ne dozivljava.

Agenciju mozete kontaktirati koliko hocete ne reaguju uopste. 

Ljudi su ocajni i jako nezadovoljni. Sve ukupno ne vredi vise od 500 eura za 10 dana po porodici. A placeno je mnogo vise.

Nisam neko ko trazi dlaku u jajetu. Letovala sam i u hotelima sa 2 zvezdice ali ovo je zaista ispod svakog proseka.

Sramota je za travelland da ovako nesto "uvale" ljudima koji za ovo odvajaju po celu godinu i na kraju se peru od svega. 

Ako nekog nesto konkretno zanima slobodno neka pita. Ja sam ovo malo nabacala...ali to je na brzinu kako mi sta padne na pamet.

E da...plaza je lepa...tj voda je cista dok ovaj gore deo oko lezaljki niko ne cisti ali dobro je.

Obzirom da su meni dosta pomogli komentari sa ovog foruma , osećam potrebu da i sam ostavim svoj utisak.

Agenciju smo koristili samo kao sredstvo za pronalaženje najeftinijeg arnžmana za izbarani hotel (u našem slučaju to je u 2017-oj bio Travelland , rezervacija u januaru za hotel Sitonija za kraj juna početak jula).

Za ovaj hotel je bilo puno i negativnih i pozitivnih komantara i ispostavilo se da su i jedni i drugi bili u pravu. 

Sve što je  pisano je skoro pa bilo tačno , ali nije bilo potpuno, i mislim da sve zavisi i od stava samog korisnika.

Npr. neki kažu da se trebalo čekati za jaje na oku, i to jeste tačno, ali ne kažu da je pored toga bilo izbor i od još 10 jela. U našoj smeni se najviše čekalo za pice koje se vade direktno iz peći, pomfrite, roštilj...ali je uvek pored toga bilomjoš po bar 10, 1 5 drugih jela.

Neki pominju da je izbor za ručak i večeru stalno isti , ali ne pominju da se vrti 15 jela, pa ako svaki put izabereš drugačije jelo neće ti biti monotono. 

Što se tiće komentara da se ne očekuju beli stolnjaci i neka usluga u restoranu to jeste tačno, čak i za to da ćete po viljušku stavrno morati sami da ustanete (ali opet imate free točilicu za pivo pa možete pri svakom ustajanju da naspetete po čašu piva :-) )

Što se tiče peškira za plažu  ne vidim problem da ostavite po 20e depozita za peškir, da svaki dan ujutro uzmete čist peškir i da na kraju odmora vratite peškire i da uzmete depozit nazad, kako smo mi i radili.

Što se tiče čišćenja soba tu mi nismo imali problema, sve je bilo odlično održavano, menjali su redovno posteljine, peškire, ...

Plaža je vrhunska, čista, sa prirodnim hladom u pozadini i sa beach barovima gde možete uzeti šta god poželite ( bez eksluzivnih pića,  u suštini standardno pivo, standardno vino, džin tonik, malo lošiji gusti sokići za decu, coca-cola, sprite, kisele vode...). I da , postoji problem sa zauzimanjem ležajki, ali se mi nismo opterećivali i na kraju smo uvek završili na ležajkama, ljudi odu ili neki naši ljudi zauzmu po dve više nego im treba (da bi tu držali torbe i peškire... ovo ne bi komentarisao dodatno jer bi onda krenuo da pišem o našem mentalitetu...) pa im valjda bude sramota kad mi sa decom dođemo pa nemamo ležaljke pa nam ih "ustupe".

Sve u svemu ceo kompleks je odličan, raj za decu i roditelje sa decom, plaža odlična, ali usluga nije na nivou hotela sa 5 zvezdica, pa čak ni po grčkim standardima, jer smo bili u mnogo boljim hotelima po grčkim ostrvima  sa 4 zvezdice sa mnogo boljom uslugom (ali i preterana usluga ima mana, nekako mi je to sve uštogljeno, da konobar skače ako  mi ispadne viljuška i da je menja u sekundi, a sa decom  se to dešava na svakih 5 minuta pa mi nedostak te usluge nekao nije ni zasmetao ).

I za kraj, kad se sve sabere i oduzme rado ćemo se vratiti u ovaj hotel.

Ovo je samo moje individualno mišljenje, naravno da svako ima pravo na svoje mišljenje.

Pozdrav.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili sa dvoje male dece u hotelu Sitonija u periodu od 01.07. do 11.07. Nasi utisci su da osim lepe i ciste plaze i solidne hrane sve ostalo je daleko ispod proseka i ne vredi toliko para, a daleko je ovo od 5 zvezdica. Vise bi se reklo da vredi najvise 3 zvezdice.

Parking mesto nije zasticeno od sunca (ima nesto malo prirodnog hlada, ali auto gori na suncu) za razliku od hotela Meliton gde je to obezbedjeno za svaki auto.

 
Stigli smo u hotel oko 12:30 i cekinovali se, ali smo sobu cekali oko 5 ipo sati da udjemo u nju, sa izgovorom da je velika guzva. Prvi los utisak i razocarenje. Posle smo culi da je jos dosta gostiju imalo iste probleme.
 
Tri lifta na veliki broj gostiju je premalo i posebno kada se ljudi vracaju ili krecu na plazu posto se ceka dosta dugo da bi se uslo u lift. 
 
U hotelu je bilo vecina gostiju iz Srbije i skoro su svi bili sa malom decom.
 
Hrana je bila solidna izuzev dorucka gde je bio najmanji izbor hrane, ali su cesto bile i velike guzve delom izazvane sto roditelji salju decu po hranu pa se ceka. Najveca guzva je za veceru. Mi smo imali lose iskustvo kada smo cekali da se sto raspremi kako bi seli, dola je Grkinja sa decom i njoj su postavili, a nas su bukvalno oterali. Bunili smo se pa su nam obezbedili neki drugi sto, a njih nisu dirali. Ulozili smo zalbu devojci koja stoji na ulazu, ali dzaba. Na terasi pored dosta osa ima i vrabaca, pa ako ostavite hranu i idete da uzmete jos nesto vrapci vam kljucaju i skacu po hrani. Solidan je izbor hrane i ima dosta voca. Za uzinu su bile skoro uvek pomorandze i neki uzasni kroasani, a bilo je dana kada ih je bilo samo malo kolicinski pa se brzo razgrabi. Postoji mogucnost rezervacije 2 vecere u restoranima White Room i Tratoria, ali to treba odmah uraditi kada stignete posto nema dovoljno mesta. Mi smo bili u oba restorana na veceri gde smo u  White Room imali kinesku hranu, koja je solidna i mala kolicinski, ali bila je na lepoj terasi sa odlicnom uslugom. U tratoriji je bila italijanska hrana sa uzasnom uslugom, ali lepom hranom. Konobar je prosipao vino po stolu dok je sipao, zaboravili su sta smo narucili i dosta smo cekali... Postoji mogucnost u nekom restoranu pored plaze rucati, ali je guzva i nema hrane kolicinski dovoljno.
 
Pica ima, ali se obicno ceka osim vode i  kafe koja im je losa. Pivo je toceno i dosta razvodnjeno, vino prosecno, sokovi nista posebno. Sladoledi su toceni i ima ih u restoranu gde se ruca i u jednom baru u hotelu, izvna hotela i na plazi ih nema iako je bilo prethodnih godina.
 
Kompleks je veliki i ima staza za setnju, mada smetaju biciklisti i trotineti, kao i komaraca kojih ima jako puno. Postoji veoma malo igraliste za decu sa spravama i velika je guzva, a i slabo je osvetljeno. Postoji i vozic koji vozi u obilazak po kompleksu.
 
Plaza je velika i cista, ali se lezaljke moraju rezervisati. Lepsa je nama bila sa leve strane zbog prirodnog hlada i nesto malo duzeg plicaka za decu. Sa desne strane ima odvod od klime koji se ispusta u more. Peskiri se placaju prilikom check in 20 evra po peskiru, a novac se vraca prilikom check out. 
 
Vidi se da je hotel zapusten i da se ne ulaze u njega. U hodnicima se oseca smrad kao i u sobama, neki miris podseca na kanalizaciju. Sobu nam nisu cistili prvih 5 dana uopste.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao neko ko je bio i prosle i ove godine, mogu da kazem da ste svi u pravu, prosla i ova godina su dve nemerljive kategorije. Prosle god smo manje platili, a daleko bolju uslugu dobili i bili smo zadovoljni, cim smo se odlucili da i ove godine idemo. E sada da kazem da mi “nece vise ni sliku vidjet’” :angry:

Ceka se po vise sati da se udje u sobu, ima i onih koji su ulazili odmah, zato sto su im sobe bile spremljene i to je glavni problem, nemaju osoblje, nema ko da cisti, 3 sobarice na ceo prvi sprat, preko 100 soba, treba da ih jurite po hodnicima da vam daju ciste peskire, ili da idete svaki dan na recepciju da se zalite, pa vam onda ociste sobu i mozda zamene peskire ( sto je prosle god bilo normalno svaki dan). Tim za animaciju, koji je prosle godine izvodio predstave za decu na bini ispred hotela i koji je bio zaduzen za dnevne aktivnosti i tematske veceri ne postoji, znaci osim onog parka nema nista, bina stoji prazna. Hrana je i dalje ukusna, ali izbor je daleko manji nego prosle godine, pogotovo za dorucak i rucak.

Peskira za plazu uglavnom ima, mada je bilo i dana kada ih nema do 16-17h, pokvarile se masine za susenje...

Da ne nabrajam vise i ovo je dosta, more je super, plaza je lepa, mi smo se super proveli i ove godine, ali to vise nije ni za 3* i ne vredi taj novac koji je placen. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sramota je za travelland agenciju da prodaju hotel i promovisu kao nesto sto nije a da prethodno nisu provjerili kakva je situacija. Svakako da sam im poslala zalbu i na istu dobila sramotan odgovor, da su moja ocekivanja bila prevelika. Ako je hotel sa 5 zvjezdica tu nema ocekivanja jer se tu mnogo toga podrazumjeva. Ako je preveliko ocekivanje svaki dan cist peskir, cist sto i viljuska onda je definitivno do mene.

Ali daleko im kuca...i hotelu a o samoj agenciji travelland svaki komentar osim zaobidjite ih na dugo i siroko bi bio suvisan!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvo je stanje u hotelu Meliton?Da li je išta bolje od Sithonia?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da komentarišem ove hotele jer u njima nisam nikad odsedala, niti to planiram. Svakako stoji da su grčki hoteli -  smeštaji uopšte - mahom preskupi u odnosu na kvalitet koji nude. Ni gorih rupa, ni viših cena...Ali, u vezi ove zamene peškira...postalo je uobičajeno da se , bez obzira na kategorizaciju hotela, ne podrazumeva više svakodnevna zamena peškira. Svakodnevna zamena peškira se sad tretira kao obest i nepotrebno razbacivanje resursa. Apelujući na ekološku svest gostiju, uprave hotela ljubazno traže od gostiju da, kad žele zamenu peškira, ostave peškire na podu ili na kadi, inače im neće biti zamenjeni. Podrazumeva se da to neće biti baš svaki dan.  Što je meni skroz ok, ako se obe strane pridržavaju dogovora. Ja sam to doživela u nekoliko hotela (doduše, sa 4 zvezdice) u Beču, Atini, na Malti...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ni gorih rupa, ni viših cena...

Ovo za peškire je potpuno tačno,ali posto sam u Grčkoj letovala godina u hotelima sa 4* i 5* ne bih se složila da su rupe. Cene su zadnje dve-tri godine dosta skočile ali se sa ranom uplatom opet može naći dobar hotel sa PP ili All. U tim hotelima su većinom Rusi i uvek su puni.

Porto Carass je posebna priča, hotel zreo za renoviranje ali realno povoljan u odnosu na cene samo smeštaja na Sitoniji. 

Ono sto je pokazala ova sezona je da su mnogi zamenili Grčku za neke druge destinacije,Turska je poprilično popularna npr. Tako da će Grci morati dobro da razmisle šta i kako za sledeću sezonu. Mislim na situaciju sa hotelskim smestajem.

Izmenjeno (teax)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja opaska o rupama se vise odnosila na apartmane. Apartmanski smestaj u Grckoj  je dosta   poskupeo pa obican jednostavni apartman u sezoni- ako je na dobroj lokaciji - probija cenu od 100 evra dnevno... Moglo im se, potraznja je bila velika. Videcemo u narednim godinama...  Ni smestaj drugde na Mediteranu nije jeftin, ali je generalno boljeg kvaliteta ( mislim prvenstveno na apartmane i aparthotele). 

Izvinjavam se, pisem malo van teme. 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@rakel

 

Pisete ovde a niste ni bili u hotelu. Ovaj hotel je VEOMA povoljan. Ja sam prosle godine letovao krajem juna za 1320 evra sa dvoje dece i suprugom AI. Plaza predivna sto hoteli retko imaju. Hrana meni odlicna, nije luksuz ali svega ima. Jedino sto je pice loseg kvaliteta. Ali za taj novac probajte da nadjete u Turskoj ili Egiptu neki pristojan aranzman, naravno avionom jer do tamo se ne ide kolima, za 2 odraslih i dvoje dece. Ja sam pokusao i nisam uspeo. Za nas 4 avionom Turska i 5 zvezdica kosta preko 2500 evra. Pa izvinite, pre cu biti u porto carrasu 20 dana nego u Turskoj 10. Opet napominjem da ni jedan taj hotel nema plazu kao porto carras, a sto je meni prvi kriterijum prilikom izbora smestaja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sil222ver, da li ste procitali uopšte moje postove? Ni u jednom trenutku nisam pominjala dotični hotel niti ga kritikovala, i izvinila sam se zbog skretanja sa glavne teme. 

Moj komentar se odnosio na "nove trendove" u vezi sa održavanjem higijene u hotelima uopšte, pa tako i u vezi sa zamenom peškira. Inače vrlo podržavam te novine koje mi deluju sasvim razumno. Po tom novom, da kažem, pristupu,  peškiri ne moraju da se zamene obavezno svakog dana, nego kad se isprljaju toliko da zahtevaju pranje. Ostavljeno je gostima da korišćenjem zdravog razuma procene kada se to desilo. To sam sve napisala zato što sam pročitala u jednom od gornjih postova žalbu da peškiri nisu menjani svakodnevno, i htela sam da napomenem da takva usluga  neće više biti podrazumevana u mnogim hotelima, a možda je i Porto Carras među njima.

 U potpunosti se slažem sa onim što je napisao/la teax, da je ovaj hotel (kao i  neki drugi hoteli sa PP i ALL uslugom) povoljan u odnosu na cene
SAMO SMEŠTAJA na Sitoniji, pa i šire. Na to sam i mislila kad sam rekla da su grčke rupe skupe. Ocvali studio od 25 kvadrata u tipičnom grčkom basic stilu (drveni kreveti, dve komode, dve naherene lampe, dvokrilni plakar, rešo, sudopera, mali frižider, kupatilo bez kade i zavese, bez komarnika), ako je na lepoj plaži, stiže i do 100 evra dnevno polovinom avgusta. Nenormalno.  Poređenja radi, ukusno i moderno opremljen apartman na Malti, u kome jesam boravila, na samoj obali u Sliemi, od 60kvadrata, sa recepcijom 24 sata, sefom, doručkom, sa veš-mašinom, velikim tv-om, dva kupatila, i da ne nabrajam više...u sred avgusta košta 140 evra dnevno, za četvoro, na bukingu.

Grci veoma cene svoje kvadrate.

No, i pored svega toga, i dalje najradije idem u Grčku (volim je, pa to ti je), i to apartmanski. Volim da večeram u tišini na svojoj privatnoj terasi koja visi iznad vode. pa to i platim koliko treba, bez obzira na sve ostalo. Svako ima svoje prioritete. Još jednom se izvinjavam zbog pisanja van teme, pa moderatori mogu i da brišu.

 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka