gaga 11

Porto Carras

356 poruka u ovoj temi

:D ... eh sad ja bi vam preporucio vise da iznajmite vilu na kritu pa da idete na plaze sa hladovinom jer je meni krit ko izmisljen za obilazenje a ne "kampovanje" u jednom mestu, ali neko to voli neko ne ...

sad sam u zurbi pa cu napisati kasnije hotele (bungalove) koje bi ja preporucio a gde sam bio a ne rekla kazala ...

samo jedna vazna stavka ... imas li dece ili ? jer to je ogromna razlika za preporuke :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, kao i mnogo sta u zivotu, zavisi od tacke gledanja. Tebi je bez veze ovo, a meni je bezveze da se ja i moja porodica koji smo platili 2000+ EUR za letovanje, pored ostalih gostiju hotela takmicimo za "mesto pod suncem" (u stvari, za mesto u hladu) sa nekim ko je platio 6 EUR. Nebitno ko ima koliko para da plati, nego vec i za same goste hotela je "tesno", a ljudi koji mogu da plate 6 EUR ima mnogo u okolini pa sta bi bilo da se pola Neos Marmarasa zaputi na ovu plazu ispred hotela? Mozda zvuci malo elitisticki, ali mislim da nije. Probaj da se zamislis u obrnutoj ulozi pa kazi iskreno sta bi ti bilo bez veze a sta ne.

Potpuno se slazem..

Obicno svaku situaciju sagledavam iz svih uglova, ali ovaj put sam bila samo subjektivna..

Zaista bi bilo bezv da se pola Sitonije sjati tu i da ljudi koji su platili tu neku cifru nemaju ugodjaj..

A jos kad sam cula za hladovinu, jos manje mi se ide..

Sunce volim vise nego leba da jedem.. ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Pa, kao i mnogo sta u zivotu, zavisi od tacke gledanja. Tebi je bez veze ovo, a meni je bezveze da se ja i moja porodica koji smo platili 2000+ EUR za letovanje, pored ostalih gostiju hotela takmicimo za "mesto pod suncem" (u stvari, za mesto u hladu) sa nekim ko je platio 6 EUR. Nebitno ko ima koliko para da plati, nego vec i za same goste hotela je "tesno", a ljudi koji mogu da plate 6 EUR ima mnogo u okolini pa sta bi bilo da se pola Neos Marmarasa zaputi na ovu plazu ispred hotela? Mozda zvuci malo elitisticki, ali mislim da nije. Probaj da se zamislis u obrnutoj ulozi pa kazi iskreno sta bi ti bilo bez veze a sta ne."

ako gledamo sa te strane ... u pravu ste :D ...

"A sad ono najglavnije, zbog cega i ove godine idemo opet tamo: 'LADOVINA!

Duz cele plaze izmedju dva hotela raste neko veliko drvece (verovatno i vise vrsta, ne secam se) koje pravi odlicnu hladovinu na dobrih nekoliko metara unutar plaze, kao i na delu staze pored plaze. Ja i moja porodica obozavamo more i lepo vreme, ali zbog stetnosti sunca gledamo da se sto manje izlazemo istom. Ranijih godina kad nam je stariji sin bio beba i malo dete, bili smo ujutru na plazi do 10-11, pa u sobu, pa popodne opet na plazu od 16-17. Em je smaranje za odlazak i dolazak na plazu (pogotovo kad nije bas blizu), em sta raditi u maloj sobi 4-5 sati sa malim detetom?

Ovde ne. Ceo bogovetni dan smo napolju na plazi, a sakriveni od sunca debelom hladovinom."

to je i meni ostavilo najbolji utisak ...

"Btw, ako neko zna za jos neki hotel sa hladovinom na plazi, molim vas kazite da ne idem svake godine na isto mesto. Ja trazio i nisam nasao (bar koliko moze da se vidi po slikama na sajtovima hotela). Ne mora da bude Grcka. "

ima ih dosta samo mi recite da li vas interesuje krit ?

Potpuno se slazem.Mi smo pre dve godine bili u kompelksu Port Caras u hotelu Melition.Smestaj je bio lep i prostran a hrana je bila tipicna hotelska.Sto se plaze tice bila je lepa i bila je guzva.Sve u svemu hotel nije los i lep je za porodican odmor.Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda Ostrvo Thasos grad Limenas a plaza Tarzanas pored grada je, zavucena i mirna u debelom hladu. http://tarsanas.gr/index.php Nedaleko, 25km odatle jedna od najlepsih plaza na Tasosu Pachis Beach. borovina na plazama.

Ha, koja koincidencija! Bili smo tamo pre 6-7 godina (ako sam dobro ukapirao gde se nalazi ovo; mislim na Tarzanas). To je jedini put sto smo bili na Tasosu. Generalno, super smo se proveli. Vila nam je bila na 10-ak metara od mora, mada je plaza dosta uska u tom delu. Posto smo isli autobusom, iznajmili smo auto za obilazak ostrva i svratili smo na nekoliko plaza. Moj favorit je Paradiso na istocnoj strani ostrva.

Dve stvari su nam smetale na tom odmoru:

1. Pcele. Bilo ih je ko muva ovde. Muve nismo videli (sto je super). Nisu nikog od nas ubole, ali nije bas prijatno da ti svaki cas sleti neka i mili po telu.

2. Narocito na ovoj plazi ispred nase vile, a i na nekoliko drugih, kad hodas u moru kao da hodas po travnjaku. Znaci, kompletno dno mora bilo je prekriveno travom, sem par golih delova tu i tamo. Nije meka kao ova kopnena tako da nije bila bas onako ljigavo neprijatna, ali opet nije ni prijatno bilo. Na Paradiso plazi je nije bilo, a na svim ostalima gde smo bili jeste (zacudo, nismo posetili tada najpoznatiju plazu, mislim da se zove Makriamos, Makronisos ili tako nesto; nekoliko kilometara istocno od Limenasa).

Kad sam u narednim godinama razgovarao sa ljudima koji su bili na Tasosu, niko nije imao ovakvo iskustvo sa travom. Svi su me gledali belo. Mozda je bilo nesto vanredno te sezone.

:D ... eh sad ja bi vam preporucio vise da iznajmite vilu na kritu pa da idete na plaze sa hladovinom jer je meni krit ko izmisljen za obilazenje a ne "kampovanje" u jednom mestu, ali neko to voli neko ne ...

sad sam u zurbi pa cu napisati kasnije hotele (bungalove) koje bi ja preporucio a gde sam bio a ne rekla kazala ...

samo jedna vazna stavka ... imas li dece ili ? jer to je ogromna razlika za preporuke :D ...

uf, ja licno ne bih bio dva dana na istom mestu, ali supruga i sin nisu bas mnogo ljubitelji voznje tamo-ovamo po plazama. A Krit nije Sitonija. Mnogo je veci. Sve plaze koje su nam preporucili da obidjemo bile su bas daleko od naseg apartmana.

Da, imamo dva sina: 11 godina i 16 meseci. I beba za sada nije ljubitelj voznje - brzo mu dosadi da sedi u mestu.

Potpuno se slazem..

Obicno svaku situaciju sagledavam iz svih uglova, ali ovaj put sam bila samo subjektivna..

Zaista bi bilo bezv da se pola Sitonije sjati tu i da ljudi koji su platili tu neku cifru nemaju ugodjaj..

A jos kad sam cula za hladovinu, jos manje mi se ide..

Sunce volim vise nego leba da jedem.. ;)

Postujem.

Naravno, veci deo plaze je na suncu tako da toga ne manjka.

Sem te hladovine (ko voli), ja tu plazu ne bih nista posebno preporucio. Plaza ko plaza. Nista specijalno ni u vodi ni van nje. Za mene je dobra samo zbog hlada, a ostalo je korektno (cisto, bistro i tako to).

Izmenjeno (dukester)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e bas si na tasosu ispustio najbolji smestaj po maeni iako nisam bio

makryammos bungalove ...

http://www.makryammos-hotel.gr/

imas jos nesto sto se meni svidja ... lepo i hlad na plazi

http://www.studios-katerina.gr/en/home

Izmenjeno (ZekaZmaj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e bas si na tasosu ispustio najbolji smestaj po maeni iako nisam bio

makryammos bungalove ...

http://www.makryammos-hotel.gr/

A, pa znao sam ja za njih tad, ali koliko se secam bili su mi skupi.

imas jos nesto sto se meni svidja ... lepo i hlad na plazi

http://www.studios-katerina.gr/en/home

Veri najs. I apartmani i plaza.

Edit: Nego, sad mi nesto pade na pamet: mozda nije u redu sto sam skrenuo sa teme. Nije mi bila namera. Ocekivao sam samo par sugestija i linkova, a evo razgovor se nekako oduzio. Izvinjavam se celom forumu.

Izmenjeno (dukester)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos 2007. smo bili u Porto Caras-u.. platili ulaz 5 eura za auto i nas cetvoro, smestili se pored najlepseg bazena, isli na plazu, koristili lezaljke i peskire i niko nam nista nije naplatio, niti nas je pitao nesto... izgleda da se situacija promenila...tada je bilo malo turista-padobranaca koji su pravili guzvu i zauzimali mesto. Slazem se da gosti hotela trba da imaju privatnost i odmor koji placaju....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam 12 dana 2010. godine u Porto Carrasu hotel Sithonia. Cena je bila 58 eura po osobi/noc full board znaci dorucak, rucak i vecera svedski sto jedes koliko mozes a voce, kolace smo i u sobu nosili. Hrana je dobra. Spremacice svaki dan udju u sobu usisaju, operu kupatilo, promene peskire i posteljinu bez obzira na to koliko je zaprljano. Pogled je bio lep na more, zalazak sunca divan. Bez obzira na sve ove pozitivnosti misljenja sam da je mesto izvikano i preskupo. Sledece godine znaci 2011. sam bio u Albeni(Bugarska) u hotelu sa cetiri zvezdice i mnogo se bolje osecao, a mnogo manje potrosio. Jedino je put bio tezi do Albene ostalo je bilo super no necu sad tu da hvalim Albenu posto je ovo forum o Carrasu. Kad sam stigao u Carras i usao u sobu iscrpljen od puta otvorio mini bar i ni ne gledajuci cene onako zedan i umoran zavuk'o cetiri limenke neke cole i fante. Sutra pogledam cenovnik vidim 3.5 eura kosta jedna ta mala od 0.33L. Takve su cene. A druga negativnost je to sto bez obzira na takve cene ipak bude krcat, a ima puno soba do djavola i cini mi se da se tamo na tom i ne toliko velikom prostoru okupi previse ljudi. Soba je velika, prostrana isto tako kupatilo sa kadom ali namestaj sad vec mozda i nije za 5 zvezdica. Ima tu jos pogodnosti koje govore za Carras kao recimo sto ima doktor i ordinacija u samom hotelu, mnostvo tih animatora, bazeni itd. No dosta sam palamudio koliko ljudi toliko i ukusa moj konacni zakljucak bi bio: Taj ko ode da letuje u Porto Carras ne bi trebao da ima primedbe na smestaj, hranu i uslugu, a taj ko ne ode u Carras vec u neki pristojan hotel sa cetiri zvezdice za 15-20 eura jeftinije po noci nece nesto bog zna sta propustiti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e bas si na tasosu ispustio najbolji smestaj po maeni iako nisam bio

makryammos bungalove ...

http://www.makryammos-hotel.gr/

imas jos nesto sto se meni svidja ... lepo i hlad na plazi

http://www.studios-katerina.gr/en/home

Studios Katerina na Tasosu su odlicni iz razloga sto su na plazi( koja je odlicna),sa lezaljkama, zelenilom itd. mali problem je sto grk trazi min.75 eur dnevno za studio od 25m2, mada vreme provodite 90% u basti.

Prosle god. smo 2 puta dolazili u Porto karas na dnevno kupanje, jednom cak ni ulaz nismo platili,ove god. resili da tamo letujemo,

uplatili u januaru 100eur dnevno UAO , je sa popustima za 3 k.sobu ,jedino sto imamo dvoje dece , a drugo smo prijavili da ima 2 god a ima 3god. , jer je razlika u sobama koje morate uzeti u zav. od godina deteta bila 60eur dnevno, inace more i plaza je savrsena,popodne nema uopste guzve,zabavnog sadrzaje je na pretek.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

super

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@trna

jel tih 100 eur po osobi/dan ili po sobi/dan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@trna

jel tih 100 eur po osobi/dan ili po sobi/dan.

Po sobi dan za sve nas,UAO ,januarska cena,mislim da vredi taj novac.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa za te pare (1000 eur za 10 dana) je to stvarno odlicna varijanta. Bio sam ove godine jedno vece u gostima kod prijatelja koji su odseli u porto carrasu i zaista kompleks izgleda odlicno. Nismo ulazili u sobu. Ako sledece godine opet budu takvi popusti u januaru/februaru mozda cemo i mi u P.C. Inace dok je u obliznjem Neos M. bilo uzasno vruce i sparno vece, u Porto Carrasu je bilo bas prijatno sa blagim povetarcem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacnije 1520eur za 13 dana ,sa 47% januarskog popusta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za one koji su ove godine bili u Porto Carrasu da iznesu svoje utiske,jer ja sam bio davne 2010 pa ne znam da li se nesto promenilo.Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka