Pavle

NEA SKIONI

656 poruka u ovoj temi

Hvala, vila Sofija je kod novog hotela Crown, na toj glavnoj plaži skroz levo prema Lutri (posle Kyani Akti apartmana ako se gleda od mola). Da li znate koja je cena za suncobran i dve ležaljke?

I ako možda imate informaciju, da li ima bus do obližnjih mesta i plaža  (Posidi, Mole Kaliva, Lutra, Xenia beach, White Season,,...) koje bi obišli? To mi je važna informacije pošto ne dolazimo autom u Skioni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne bih znala da Vam kazem mi smo isli kolima. Za lezaljke u Skioniju ne znam , ali na okolnim plazama je dovoljno da se uzme jedno pice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svakako na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena, mi smo se upravo vratili iz Nea Skionija.

Boravili smo dve nedelje u Kyani Akti. Plaza od naseg smestaja ka jugoistoku ( i prema Crown hotelu) ima dva-tri kafea sa lezaljkama. Mislim da je lezaljka besplatna uz pice. Za BUS ne znam posto smo imali auto.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovali smo u Nea Skioniju pre 2 godine, kada nam je ćerkica imala nepunih godinu dana. Dvokrevetna soba u Meltemakiju. Nea Skioni je sjajna lokacija za miran odmor sa malom decom, mirno mesto sa sadržajem taman tolikim da nije gužva a opet imaš gde uveče da prošetaš i ubiješ vreme. Nismo išli na plaže okolo, sve vreme smo se kupali na Meltemaki plaži.

Restorani su sasvim pristojni, ništa vau ali opet nigde nismo naleteli na lošu hranu. Najčešće smo jeli u restoranu na samom centru, pored male fontane, najviše zbog ambijenta. 

Smeštaj Meltemaki je sjajan, pogotovo apartmani koji gledaju na more. Mi smo rezervisali neposredno pred dolazak pa je bio slobodan samo ovaj mali, koji gleda na ulicu. Konkretno mi se plaža nije svidela jer sam tu malo kenjkav pa mi samo fini sitni pesak odgovara, a ovde je kamenje na ulazu plus ona stena na par metara od početka. Supruzi i ostalim gostima apartmana nije smetalo, neki od njih već godinama ne menjaju lokaciju.

Uveče smo šetali po mestu ili kolima preko brda, za 10min stizali na drugu stranu prsta gde je Pefkohori itd... Dakle, uz vrlo malo truda Nea Skioni pruža mogućnost da odmor prilagodite svim svojim potrebama.

Izmenjeno (Smax)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo prosle godine u Nea Skioni i ove godine idemo opet. Mesto je malo, mirno i nema puno nasih ljudi. U mestu postoje prodavnice i restorani, tako da ima po nesto za svakoga. Opet idemo kod divne Marije Peristerianos, topla preporuka. Smestaj je u centru (sto nije tesko , jer je mesto malo), plaze su jako blizu. Jedino sto su plaze sa kamencicima, ima negde i jezeva, jer je voda kristalno cista. Nije lose posetiti i Lutru, banju koja je udaljena 6 km od mesta. Sve u svemu, ako zelite miran odmor sa decom, idite u Nea Skioni. 

IMG_20160823_121000.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@draganam68 

Da li je u Peristerianosu uveče bučno s obzirom da je u centru sela, čuje li se muzika iz lokala, saobraćaj? ( Mi idemo na spavanje oko 10-11 sati. ) Inače dobro poznajem mesto, letovali smo u Skioniju tri puta, ali u mirnijem kraju, i nisam obraćala pažnju na ove detalje. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo ove godine uplatili u Nea Skioniju pa ako neko ima informaciju o autobusima za Hanioti ili taxi. Pitanje je bilo postavljeno ranije ali niko odgovorio pa ako je neko voljan i zna nesto o tome bila bih vam zahvalna.... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u apartmanima Dina? Interesuje me da li su stvarno udaljeni 80 m od plaže i kakva je gradska plaža?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li je neko bio u apartmanima Dina? Interesuje me da li su stvarno udaljeni 80 m od plaže i kakva je gradska plaža?

Plaza je udaljena 200m

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pridruzujem se pitanjima vezano za gradski prevoz u Nea Skioni-u, da li ima autobusa koji voze do Xenie, Kalitee, Skala Furke itd... kao sto ima iz haniotija za Xenia beach npr... 

Ili su kola ipak neophodna? :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u Galini apartmanima? 

Da li je neko bio u Galini apartmanima i kakva su vam iskustva? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pročitala sam svaki post na ovoj temi, ali i dalje nisam sigurna koji smeštaj da izaberem. Pominjete Galini, Sofia, Irini, Peristerianos, Bellos..

Pa ako može savet koji pristojan apartman da izaberemo, a da je blizu plaže, da je prilaz prikladan za dvoje male dece (1,5 i 3g), da je plitko i peskovito.

Hvala puno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi nasi forumasi,posle visemesecnog pretrazivanja po internetu i kucnog vecanja odluka za letovanje ove godine je pala na sarmantni Nea Skioni. 

Prvo smo hteli u Egipat,pa Tasos,pa Nea Iraklitsu,ali nazalost zbog budzeta ( imamo velike radove u kuci ) jedva smo nasli nesto da nam odgovara. Ove godine su strasno cene otisle na gore.

Rezervisali smo Blue Block Apartments ( dva petokrevetna apartmana - i to smo jedva nasli ) direktno preko vlasnika. Trazili su nam 50e za noc. Oni se nalazi iznad Meltemaki kuce. Idemo krajem jula tako da cu vam onda pisati o njima posto nisam nista nasla,osim sto je neka zena postavila da je bila kod njih i da su ok.

Jedva cekamo:kapetan:,do tada cemo da se:kupanje:rashladjujemo,deca broje dane:srce: i polako se spremaju:volim:.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se trenutno nalazim u Skioniju. Mesto je malo ribarsko seoce, za malu decu idealno. Po mom misljenju nije za varijantu bez kola. Jednostavno u prvih pola sata po dolasku shvatite da ste za 10 minuta videli sve I sledece o cemu razmisljate je nacin kako da dodjete do haniotija, pefka ili nekog obliznjeg mesta.  Stvar ukusa, ko je dosao samo da se kupa I spava mesto je ok. Meni li no previse monotono.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka