Pavle

NEA SKIONI

656 poruka u ovoj temi

Ove godine smo letovali u Nea Skioni-u od 20. do 30. avgusta. To je malo, pre svega ribarsko mesto, sa lepom lukom u kojoj ima mnoštvo interesantnih čamaca i brodića, od onih retro varijanti do modernih. Od pre 10-ak godina su počeli da se ozbiljnije bave turizmom ako sam dobro razumela.

Plaža je peskovita, jedan deo je prazan u smislu da možete da postavite svoj suncobran i raširite peškir, drugi deo je pod ležaljkama. U svakom slučaju u bilo koje doba dana da dođete na plažu možete da nađete mesto gde god hoćete. Što se tiče ležaljki - sve su svetlo ili tamno plave; jedini beach bar koji ima krem/bež ležaljke je najjeftiniji u smislu da je kod njih npr. limunada 2,5 €, dok je u beach bar-u pored ista ta limunada 3,5 €, što uopšte nije mala razlika.

Postoji ta neka kao glavna ulica, kojom prolazi autobus i koja ide skroz dole do plaže, desno (gledajući prema moru) od te tačke je ovo o čemu ja pišem, levo je jedan veoma mali deo kamenite plaže, pa onda opet ide peščana plaža, na kojoj je plićak mnogo duži, tu takođe ima bech bar, ali ne znam cene.

Mi smo bili smešteni u Skioni Resort za koje stvarno nemam zamerke. Apartman je prostran, čist, ima sve što je potrebno i sve funkcioniše, nismo imali problema ni sa vodom ni sa odvodom. Klima ulazi u cenu, mada je mi nismo koristili, a dobili smo u sobi i aparat protiv komaraca, ali ja nisam primetila da ih ima. Domaćica je vrlo ljubazna, relativno dobro govori engleski i sve možeš da se dogovoriš sa njom. Vila je tako pozicionirana da je sve tu - plaža je blizu; prodavnica, poslastičarnica, ribara koja uslužno i peče ribu, mesara, apoteka, giros... sve je na maximalno 50 koraka od apartmana, jedino je najbliža pekara 10-ak koraka dalje :-) Zapravo celo mesto je malo i sve je blizu, ali ovo ja baaaš blizu svega.

U samom mestu nema doktora, ali u obližnjoj varošici ima doktor koji dolazi na poziv 24/7, tako da to ne bi trebalo da predstavlja problem, nama nije trebao pa ne znam detalje.

Kao što su već mnogi rekli, mesto je malo i mirno, ja uglavnom i biram takva mesta za odmor, da pustim mozak na pašu i da ne moram ni sa kim da se guram i otimam za mesto na plaži. Bilo je mnogo porodica sa sitnom decom, ali i starijih parova, tinejdžere nisam baš primetila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Rezervisali smo letovanje u Nea Skioniu u vili Alkmini Sokratis, u avgustu, na 12 noći. Moj suprug se dogovarao direktno sa vlasnikom i dobili smo super cenu. Čitala sam da je vlasnik super lik i da je vila lepa. Moj muž je sa njim našao i zajedničku temu Partizan - PAOK, tako da su sve dogovorili na prijateljskoj bazi. Sa nama putuju i naši kumovi, pa se jako radujem i ne mogu da dočekam!

Obzirom da ću tamo proslaviti rođendan, da li može neko da mi preporuči lep restoran, ili tavernu? Hvala!

Izmenjeno (Saškaja M)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja omiljena taverna je kod Jorgosa. Uvek sveza riba, nema tu greske, a ni velike pameti. 

 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, 

Zahvaljujuci ovoj temi i mi smo odabrali Skioni za nas odmor za 2020. Putujemo sa bebom pa se dvoumimo da li ici krajem juna ili pocetkom septembra. Konkretno zanima nas temp mora i vetar (ako ga ima) u tim periodima. 

Da li je neko isao u ovim terminima i kada je bolje ici?  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav...U Skioniju sam boravio 7 god za redom i Juna i Septembra.Moja preporuka za vas je Jun mesec.Temperatura vazduha je ok..nije pretoplo da bi se klima ukljucivala,mada kako kad..prosle god sam je ukljucio prvi put,,voda je topla a dani su duzi i na plazi ste komotno do 9 uvece. ako zelite.
 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u prilici da vlasnik smestaja hoce da mu NAPLATI LEZAJ ZA DETE OD 3 god?

To sam doziveo od vlasnice KATARINE iz apartmana TO MELTEMAKI..iako sam bio redovan gost kod njih?

 

 

 

Izmenjeno (longdistans)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta znam... Ja sam svuda plaćala i ležaj za sina, jer ga je uvek i koristio, cak i na uzrastu od nepune 2 god. Tj.mi smo tročlana porodica i oduvek uzimamo trokrevetni smeštaj.

Hoću reći, cena je najčešće po apartmanu..Baš kod Katarine, desilo se da smo u jednom trokrevetnom apartmanu bili nas troje ( muž. ja i sin od 10 god.) , a kad smo mi otišli, došli su naši prijatelji, bračni par bez dece, i platili isto koliko i mi. Identična situacija bila je i na Lefkadi. Ista cena za nas troje.kao i za par, jer je apartman sa jednim bračnim i jednim singl krevetom.

Ponegde, ako je apartman dvokrevetni, a dete malo pa spava sa roditeljima, možda se za dete ne plaća ništa, ili se doplati nešto simbolično... Dete od 3 god. nije baš. beba... Ali jeste ružno to șto je Katarina uradila Vama, mogla je da popusti jer ste bili njen stalni gost. Baš sam razmišljala ovih dana da li opet da skoknemo do Skionija ( nismo bili od 2015)... 

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li je neko bio u prilici da vlasnik smestaja hoce da mu NAPLATI LEZAJ ZA DETE OD 3 god?

 

 

Ukoliko je studio ili apartman trokrevetni,, onda mi to nije cudno.

Izmenjeno (divmicika)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ste rezervisali trokrevetni app, naravno da ćete platiti sva tri kreveta. Ne znam šta je tu čudno? Ali, niste naveli šta ste rezervisali, pa ne znam šta da Vam kažem. Znam da postoje ponude da deca ne plaćaju, ali pod uslovom da dele krevet sa roditeljima. Ako rezervišete app sa tri, ili četiri kreveta, kako može vlasnik da zna da li dolazite sa detetom od 3 god, ili sa prijeteljima od 36 god?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vlasnik zna zato što se skoro uvek navede ko dolazi, koliko odraslih i koliko dece, ispravite me ako gresim

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li je neko bio u prilici da vlasnik smestaja hoce da mu NAPLATI LEZAJ ZA DETE OD 3 god?

To sam doziveo od vlasnice KATARINE iz apartmana TO MELTEMAKI..iako sam bio redovan gost kod njih?

 

 

 

Mi putujemo sa bebom koja ce na leto imati 8 meseci (to smo im i rekli) i traze nam da platimo full kao i za odraslog, nekih 120e vise. Isto jedna vila u Skioniju. Meni je to bezveze... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukoliko je u pitanju trokrevetni smestaj onda je to OK, jer on izdaju smestaj za tri osobe. Vase dete jeste malo ali ako koristi sopstveni lezaj morate ga i platiti. Ukoliko dete spava sa vama trazite smestaj sa dva kreveta i niko vam nece traziti doplatu jer dete spava sa vama. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve je to ok, ali isti taj apartman u istom terminu, isti broj kreveta isto sve - za 2 odrasle osobe je 120e jeftiniji. Samo kada naglasis da dolazis sa bebom cena skoci. Beba sigurno nece spavati odvojeno, nema ni godinu dana. 

Jasno mi je da se trokrevetni app tako i naplacuje ali ovaj se izdaje kao dvokrevetni. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Jasno mi je da se trokrevetni app tako i naplacuje ali ovaj se izdaje kao dvokrevetni. 

Ako je tako, onda je najbolje da potražite drugi smeštaj. 

Prvi put čujem da dvokrevetni smeštaj naplaćuju kao trokrevetni, jer će beba spavati sa svojim roditeljima u krevetu.

Nešto tu ne štima....:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je neko bio u Kyani Akti apartmanima proslo leto, bilo bi super da podeli svoje utiske - Kakva je ta plaza ispred vile? Sam smestaj? Nadam se da je baby friendly. ?

Ima ponesto u pretrazivacu ali od pre 3 i vise godina. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka