ivanizza

POTOS

1172 poruke u ovoj temi

Potos 2019...stigli kuci sa odmora juce ujutru,pa da podelim neka iskustva...Aranzman preko Aqua travela,smestaj vila Eleni2 na samom setalistu koje vodi na plazu.Sasvim korektan smestaj,solidno opremljene sobe,mana uske terase do ulice i prilicno bucno fo kasno u noc(kako li je u sezoni ne smem ni da zamislim),takođe nema komarnika na vratima,pa se opremite sredstvima protiv komaraca jer kidaju(prskanja nema zbog pcela).Gradska plaza po meni sasvim ok,ali vrlo malo prostora za sopstveni peskir,gledajuci levo ka moru postoji deo plaze San Antonio gde je dosta slonodnog mesta.More je bilo ok,osim dva dana kada je vetar duvao,pa se zamutilo poprilicno,ali to je kratko trajalo.Cene na plazi su sledece:pivo 4e,kafa 3,5e,sokovi 4-5e,klub sendvici 7-8e...Uglavnom svuda isto..Isli na izlet brodom do Aliki plaze,sa usputnim zadrzavanjima na jos 4 plaze radi kupanja,dorucak i rucak,cena 25e. Inace autobus vozi do svih plaza,cena od 1,7e do 5,5e zavisi od mesta.Preporucujem Aliki i Notos plazu a vrlo blizu je i Psili Amos,koja je takode prelepa,mi otisli pesaka za 45minuta,ali preporuka za ici rano ujutru i vratiti se uvece ili busom,jer ide se magistralom a vrucina je bila nesnosna.Market na magistrali pored Info pulta najjeftiniji u 90%slucajeva...Sve u svemu jedno lepo letovanje i mozda mesto u koje bih se vratila,ali ne zbog samog mesta vec zbog okoline...To je ukratko o Potosu od mene,a ako neko ima nesto da pita stojim na raspolaganju?‍♀️Lep provod svima koji tek idu,zelim vam mirno more i nezaboravne trenutke

Interesuje me vila Eleni, tacnije kakve su to sobe koje nemaju direktan izlaz na terasu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ste preko Aque,u pitanju je jedan studio na drugom spratu,mislim da je dvokrevetni,koji nema sopstvenu terasu,vec je ona ulazna,tj.sto i stolice du postavljeni uz prolaz za ostale sobe. Nije nista strasno,nikom ne smetate i jiko ne smeta vama,mi smo bili u sobi cija je terasa bila bas pored te o kojoj pricamo i nisam stekla utisak da je nekome od svih nas bilo neprijatno. U svakom slucaju bolja je i takva nego kao one do ulice koje su preuske i jedva stane stočić

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo da podignemo temu Potos. Sledeći vikend putujemo na Tasos, u Potos, Studio Suzanna. Da li je neko ovog leta boravio tamo ili je trenutno i kakvi su vam utisci. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Umro je forum na celoj temi Tasos. Kako li je u Royal Paradise Beach Resort i Spa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Interesuje me vila Marija u Potosu i kako je za parkiranje oko vile?

Hvala na odgovoru

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre dve godine smo letovali u Potosu i dopalo nam se, osim sto smo imali neprijatnosti sa agencijom Clock travel iz Nisa. Naime, uplatili smo vilu Dora i kad smo stigli u Potos smestili su nas u vilu Vaso koja je jeftinija 10eu ali nije problem novac vec to sto smo zeleli u Doru koja je malo izolovanija. Takodje, vozili smo se u neudobnom autobusu. Vila Vaso je na dobrom polozaju, odmah do plaze, u glavnoj ulici ali je soba bila strasno prljava i tesna i nismo imali kome da se pozalimo jer gazdi nismo videli oci. Ujutro je bucno jer u 6h iznose smece. Vodic nista nije znao ali se i malo pravio blesav. Ne znam da li na ovom forumu postoji tema o agencijama pa sam ovde to napisala jer nam je stvarno preselo letovanje zbog smestaja.

Kao sto rekoh, Potos nam se dopao, pre svega, zbog prelepe velike pescane plaze. Mesto je jako malo ali simpaticno. Uplatili smo obilazak ostrva autobusom, cini mi se da je 35eu po osobi, malo skupo ali meni se dopalo. Jedan dan smo gradskim autobusom otisli u prelepo selo Teologos kod Koste na jagnjetinu. Najvise smo uzivali u plazi, moj muz bi opet tamo letovao a i ja ne bih imala nista protiv, to nam je opcija ako nista drugo ne nadjemo.

Izmenjeno (lajka7)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima, vratili smo se sa naseg prvog letovanja na Tasosu. Bili smo smesteni u Potosu-vila Eleni na setalistu. Izabrali smo doticnu vilu jer nam je bilo bitno da zbog deteta od nepune 4 godine plaza bude blizu kad ne idemo u obilaske. Napravili smo veliku gresku, jer se preko puta vile nalaze 2 objekta brze hrane(girosa) i 2 pekare, tako da buka traje i traje do duboko u noc, i taman pred jutro pomislite da se sve rascistilo i smirilo, krenu djubretari i dostavljaci. Ako trazite mir i odmor, u ovoj vili ga necete naci. Drugi, lepsi deo letovanja su obilasci plaza. Obisli smo nekoliko, pomenula sam vec godine naseg klinca koji ima neki svoj red i ritam (spavanje, klopa) tako da su neke plaze ostale za sledeca letovanja. Bili smo na Roso Gremos plazi kod hotela Royal Paradise, parkirali se na parkingu hotela, mirno, lepo, cisto, deo plaze sa lezaljkama u hladovini, moze se koristiti i bazen hotela, ali je meni licno to nepotrebno kada imate lepo, toplo i cisto more. Posetili smo i susedni Notos, silazi se 30-ak metara nizbrdo, neki su pisali da je jako strmo-kozja stazica, ali nije zaista, sisli smo bez problema. Prelep ambijent, more, jedino je cela komercijalizovana, sva je u lezaljkama koje se placaju 6 eur komplet tako da bukvalno nemate gde da stavite svoj suncobran. Cena je bez pica. Otisli smo i na Psili Amos, ista stvar sa lezaljkama, samo krajnji levi deo slobodan, ali je divna, voda je malo hladnija kao i pesak u vodi. Najdalje smo otisli do Aliki plaze koja je na mene ostavila najjaci utisak, Prelepa, nestvarna boja mora. Prosetali smo stazom kroz sumu i do divlje uvale, stvarno nesvakidasnji prizori. Ovde nemate mesta za svoju opremu, a cene se krecu od 5eur za komplet lezaljki pa navise. Ali vredi svaki evro. U povratku sa Aliki plaze smo svratili do manastira, predivan je, ima divnu terasu-vidikovac. Jednog oblacnog jutra smo se prosetali do Teologosa u kopnu, simpaticnog etno sela, za mene licno nikakav narociti dozivljaj, ali fino kad ne idete na kupanje, pa da ubijete vreme. Jagnjetina, hm, ono sto se tog dana na raznju okretalo su ipak bile malo vece ovce, pa ko voli nek izvoli. Sto se tice samog Potosa, mali je, za 10 minuta ga obidjete uzduz i popreko. Zato smo par puta odlazili da prosetamo u susednu Limenariju koja je vece mesto i ima dugacko setaliste pored mora. Sto se tice hrane, hvaljeni giros El Greco na setalistu se meni nije svideo, mnogo bolji smo pronasli u lokalu Poco Loco pored mora-puno veci, sa vise mesa koje je uz to i socno. Jeli smo picu u piceriji kojoj zaboravih ime, ali imaju tablu gde pise da je pica velicine L 7 eur, a XL 9 eur. Uzeli smo tu najvecu, nase sitno detence pojede pola, a mi ostasmo gladni. Pica je ukusna, ali kao flis-papir, pa treba naruciti 2 komada. Zaboravih da kazem da je u Potosu problem za parkiranje auta, ulice su male, uske, ako objekat u kome boravite nema svoj parking, u problemu ste. Imate opciju da platite parking 3 eur po danu, da ga parkirate na ulazu u Potos, jedno 1 km daleko od centra, ili kao mi na doku pored mora, sto nam je bila najbliza opcija. Sve u svemu, proveli smo se lepo, najverovatnije cemo doci na Tasos ponovo, ali ovaj put u neko drugo mesto.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako je vec par godina unazad. Kad sam ja bio u Potosu pre par godina bilo je maltene vise natpisa na rumunskom nego na srpskom.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma u subotu je pristiglo dva trajekta odjednom, red auta je bio od luke do raskrsnice na magistrali (iznad Masutisa).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gledam na mapama Pefkari i vidim da su otvorili novi supermarket Masoutis.Kako je snabdeven svežim mesom i ribom, i da li su  cenovno  povoljniji u odnosu na market Smile u Potosu?

Izmenjeno (MilanSl)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko kakva je pozicija Magda Studios (Nikana) 

Udaljenost pešaka do plaže i centra

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima! Vratili smo se iz Potosa juce. Bili smo smesteni u vili Eleni2 (u centru). Ako idete, da znate da je prilicno bucno cele noci. Pekare preko puta cini mi se rade non stop. Smestaj je simpatican, samo su sobe male. Sve vam je na dohvat ruke. Potos je seoce, nema puno toga za videti. Plaza je sasvim pristojna. U blizini je Notos, koji je pravi mali raj.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav iz Potosa! Vreme je super,voda topla,plaza onako ali nama sa malom decom odgovara ovaj pesak i plicak. Dajte neki brzinski savet za povoljan super market.Znam da je pricano ali ne zapisah a sada nemam vremena da citam.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Market Bazar

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala,poslala muza nije nasao.moram sad videti na google gde je.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26484
    Ukupno tema
    886980
    Ukupno poruka