ivanizza

POTOS

1157 poruka u ovoj temi

Sada cete i mene pitati gde sam iskopala temu iz 2007-me godine, ali nigde nisam mogla da nadjem temu vezanu samo za Potos (ima vise tema o Potosu, ali su uglavnom vezane za pitanja o odredjenim vilama) :)

Mene zanima da li u Potosu ima neki veci supermarket?

Ne mislim bas nesto veliko kao Lidl, ali bar da je malo veci (na osnovu dosadasnjeg iskustva sam videla da grci napisu supermarket i na prodavnici koja je velicine dnevne sobe biggrin.jpg ).

Pitam posto sam cula da nema, pa me zanima da li i koliko hrane da ponesem odavde.

U Potosu nema velikih supermarketa,ali u onima koji se tako zovu,a ima ih nekoliko,i svi su u krugu od 200-300 m.,ponuda je sasvim ok,a sa cenama su naravno nesto skuplji nego veliki,ali nista alarmantno.Naravno,ako ste u mogucnosti,svratite usput u neki od supermarketa tipa Lidl i kupite na pr.flasiranu vodu,grickalice za klince(cips,keksici i sl.)sokove,dugotrajno mleko,jogurt(jedino u Lidlu postoji nesto sto lici na nasu verziju)jer se tu najvise vidi razlika u ceni,ali i ako ne mozete razlika nije tolika da to treba da brine.Pekare u Potosu,mislim da ima tri,su vise nego lepo snabdevene,isto vazi i za ponudu voca i povrca(mada tu bude po par dana da je sve malo probrano),a jedino sto eventualno mozete odavde da ponesete je smrznuto meso(moze da izdrzi put,provereno,mada mi uvek idemo kolima,ali nekad bus stize brze jer se nigde ne zadrzavaju),ovo kazem zato sto mi mesnice u Grckoj izgledaju malo...nesto bas nisam odusevljena onim silnim muvama,a cena mislim da je sada ista kao kod nas.Potos je divno mestasce,sto neko rece odlicna baza za obilazak Tasosa,ali i ako nemate auto plaza je sasvim ok,a u centru mesta je stanica odakle mozete da lokalnim busom odete na sve plaze i mesta koja Vas zanimaju.Ako Vas jos nesto zanima,slobodno pitajte!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na odgovorima.

Sto se kola tice, videcemo. Ako nasa budu u voznom (i sigurnom) stanju, icicemo sa nasim kolima. A ako ne, ionako planiramo da uzmemo rent a car.

Ako se jos nekog pitanja budem setila, eto mene opet biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam u par prethodnih postova malo vise "ispljuvao" Potos medjutim,generalno,Potos je vise nego sladak ruku na srce.Ipak u njemu mozes da nadjes sve sto ti treba i ima neku "akciju" uvece.Ko voli nek izvoli.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Misljenja su podeljena (kao i uvek biggrin.jpg ), pa nam neko kaze - super je, ima prodavnica, ima sve sto vam treba, a neko nam pa kaze - malo je, mirno, nema supermarketa.... :) Zato sam i postavila to pitanje.

Kako god, planiramo da iznajmimo rent a car na par dana, tako da cemo se vozati, naci neki veci supermarket negde... Samo da nam vreme bude bez kise huh.gif

A sto se tice hrane, odlucila sam da kao i uvek nesto ponesem odavde, a nesto kupujem tamo. Prezivecemo tih 10 dana :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prema tikeru, vi putujete 20. septembra. Da nije to malo kasno za Tasos. Mi idemo 5. septembra i plasimo se za vreme.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na zalost ne mogu podeliti svoje iskustvo sa vama apropo Septembra meseca jer sam do sad uvek isao u Julu mesecu ali ipak milsim da Tasos ima svoje cari kako pocetkom tako i krajem sezone.U svakom slucaju, zelim lep provod svima kad god otisli na Tasos.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi skro uvek letujemo u septembru. Odgovara nam sto su noci svezije, jedino sto zna kisa da pada, mada do sada nismo imali problema. E sad na Tasosu nikad nismo bili, a to je skoro najsevernija tacka u Grckoj, pa nas to malo plasi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam bila pre dve godine u potosu od 09.09 i nije nam vreme islo na ruku,poslednja 3 dana se nismo kupali ali smo ih iskoristili za obilazak ostrva i isli smo do kavale

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna kakav je smestaj Amversa house?

Koliko je daleko od mora?

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A vila Suzanna?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da su ovo pitanja za temu Vile u Potosu.

U svakom slucaju, koriscenje pretrage nije tesko, a moze biti od pomoci ;)

opis

slike

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cena je 25 evra dnevno u septembru, studio za 2-3 osobe. A sto se bazena tice, mi idemo na more. Bazen mogu i ovde da nadjem. A nije nam bitno kakva je plaza u mestu, posto mi volimo da se vozikamo.

Izmenjeno (ackol)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

... Plaža je u Potosu lepa.

Ajd evo i ja da postanem "tasovac" pa da pitam nesto za Potos.

Bio sam tamo pre 4-5 godina kada su gradili onu zastitu za marinu tako da je tolko bilo prljavstine na plazi i vodi koja je bila ko da smo se kupali u Dunavu!?!

Mi smo bukvalno svaki dan bezali iz Potosa motorom po Tasosu ali zbog nekog druzenja i klope uvek smo zavrsavali u Pefkariju, gde su nam bili prijatelji.

Jel se malo promenila ta prica sa cistocom vode i plaze u Potosu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

interesuje me dali uopste ima lidla na tasosu? bilo gde,jer idemo kolima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

interesuje me dali uopste ima lidla na tasosu? bilo gde,jer idemo kolima

Objasnio sam ovde. U Kavali...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868252
    Ukupno poruka