ivanizza

POTOS

1186 poruka u ovoj temi

Pre 11 sati, jvm je rekao/la:

Данијели

Нисам знала за ову тзв " Кнез Михајлову", занимљиво. Ја нешто меркам Потос јер ми се чини да од тих мало већих места на Тасосу има најлепшу плажу, посебно онај део на излазу из Потоса.

Ja iz sale zovem 'Knez Mihajlova' ... simpaticno mi je ... Ako ste kolima svejedno je gde ste stacionirani ... bar ja mislim tako ... 

Osecam da cemo obici 2-3 plaze, a uglavnom cemo biti u Potosu ...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 16 sat, jvm je rekao/la:

Данијели

Нисам знала за ову тзв " Кнез Михајлову", занимљиво. Ја нешто меркам Потос јер ми се чини да од тих мало већих места на Тасосу има најлепшу плажу, посебно онај део на излазу из Потоса.

ne znam ko vam je to rekao ali potos ima katastrofalnu plažu

a ta plaža na izlazu iz potosa nije zgodna za svakodnevno pešačenje...i nije nešto kad se uporedi sa ostatkom tasosa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Данијели

Нисам знала за ову тзв " Кнез Михајлову", занимљиво. Ја нешто меркам Потос јер ми се чини да од тих мало већих места на Тасосу има најлепшу плажу, посебно онај део на излазу из Потоса.

Лазо

Ма то је неки мој закључак читајући описе места и плажа. Могуће да грешим јер не познајем Тасос.

Стекла сам утисак да испуњава оно што тражим: пешчана плажа са постепеним уласком у воду, наћи смештај ван центра где нема гужве а опет увече да се има где прошетати.

Које би ми Ви место препоручили?

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala Danijeli :D

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@jvm Na ovom forumu ćeš pročitati svašta,:shokiran: meni lično Potos je ok mesto, nema jednu ulicu , ali mesto može da se obiđe za kratko vreme. Ima tri plaže, ispred hotela Alexandra beach, šljunak, nije gužva, onda gradska plaža , uža, na njoj je gužva i plaža San Antonio na izlasku iz Potosa, pesak. Smeštaja na pretek, par taverni, marketa... Od ostalih plaža na Tasosu (pesak)  Psili Amos, Golden beach, Paradiso beach, Aliki...:suncase:

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1000 ljudi, 1000 cudi ... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine je plaza u Potosu bila drugacija nego kada smo bili zadnji put. Sto nije salucaj samo sa njom.

Na alikiju kazu da je na ulazu kamenje i nezgodno je za ulazenje, dok je rpe 2 god. bio puder pesak.

U Pefkariju je bilo kamencica na ulazu ali sad je ono ogromno i ulaz/izlaz protice uz suze.

Notos ove godine takodje nije imao puder pesak vec je i tamo bilo malo kamencica, ne krupnih ali je bilo.

 

Plazu u Potosu zima pogodila kontra izgleda :) pamtimo je kao svu u kamenju i na ulazu i na plazi...dok je ove godine bilo samo peska, bez kamenja...

ostrvo je to...menja se sezonski

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e pa ovo objasnjava mnoge moje nedoumice. Meni je Aliki bio vrh dna, kamenje, ne moze da se prodje izmedju lezaljki koje su sve jedna do druge, ledena voda i jezevi , Pefkari,  na plazi sljunak a u vodi krupniji kamen...nista mi nije bilo jasno zasto ljudi to hvale... ovo puno objasnjava . izgleda da nasipaju pesak koji more onda odnese tokom zime

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema to veze sa nasipanjem, nego sa prirodom.

More donese, more odnese.

Ko je posetio Tasos van letnje sezone, zna o čemu pričam.

Izmenjeno (putnik srećko)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav

Poceli smo da trazimo  smestaj na Tasosu, pa  se dvoumim izmedju  Anna star hotela i Kapahi... ako moze mala pomoc, gde je lepsa plaza? Jer demo sa malom decom i plaza nam je naj bitnija. Iako idemo autom i svasta bi obisli ipak bih ispred smestaja da imam finu plazu.

Prvi put idemo na Tasos pa nemam predstavu uopste.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ispred Ana stara je lepsa plaza ,gde ima i lezajke ,mada najbolja plaza u blizini, je San Antonio plaza koja je na 5min. hoda juzno od Ana stara.Mi smo prosle godine odsedali pored Ana stara a pola letovanja proveli na San Antoniju,zbog male dece* 2,6 i 10 god.*.

Izmenjeno (suki)
nema potrebe da se citira post iznad vaseg
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 12/13/2016 at 12:02, Bodljikava je rekao/la:

Pozdrav

Poceli smo da trazimo  smestaj na Tasosu, pa  se dvoumim izmedju  Anna star hotela i Kapahi... ako moze mala pomoc, gde je lepsa plaza? Jer demo sa malom decom i plaza nam je naj bitnija. Iako idemo autom i svasta bi obisli ipak bih ispred smestaja da imam finu plazu.

Prvi put idemo na Tasos pa nemam predstavu uopste.

 

Ako je Kapahi u Pefkariju, onda nemoj tamo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno sam u Potosu. Lepo mestasce. Smestaj do yaya. Ja se raspitivao za vila Sonia i niko nista iz prve ruke. 

Da pocnem od mana, jer ih nema mnogo.

Prvo je mnogo male terase. Znaci sedi se jedan preko puta drugog za stocicem i treci mora u niz jer ne moze za stolom. 

Drugo je nema "okucnice" i prostora za decu dok rostiljamo.

Parking, standardno mana za Grcku. Vlasnici koriste svaki cm za sobe a o parkingu na razmisljaju. Ima jedan free na 50-tak metara i to je to...

Moj apartman je duplex. Dve sobe, dva kupatila, jedna centralna soba gde je kuhinja i u njoj sto. Malo je "van" ali je to i dobro za neke. Smeta kad se umoran vraca sa plaze. Kad ides lagano, ali kad se vracas... Ali na Tasosu se ne ide svaki put na istu plazu, zato sam i uzeo taj smestaj. Klima u obe sobe a u jednoj ne i tv. Klima je "included" kao i "vajfaj" :D

 

Potos mi se svidja, ali je za nijansu skuplji. Recimo, giros 2,70 na kontinentalnom delu je 2,50. Suncobran u lrodavnici do plaze je 9e a na ostalim mestima je 5-7. Pivo o,5, 2e u prodavnici ili 5-6e 4 kom od 0,5. Za one koje spremaju hranu, paradajz je 1,4 a hleb od 0,9-1,2. Luk i ostalo povrce cca 0,6. To je sto vidim po marketima. Pica za lezaljke 3-7e po picu pa sta izaberete. Ima pica i za 15e :D a mozete da zabodete i lezaljku free, niko vas ne pomera.

Plaza pescana. U nekim delovima sljunkovita, pa posle 20-tam met sitan pesak. Znaci preplivate malo pa sitan pesak. Od sutra idem na ostale plaze :)

Edit:  krofne na plazi ogromne 1,5e

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Trenutno sam u Potosu. Lepo mestasce.

 

Smestaj do yaya.

 

 

 

OK ti je izveštaj ali bre brate pripazi malo i na rečnik!!!

Izmenjeno (Boba i Sloba)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka