ivanizza

POTOS

1186 poruka u ovoj temi

 Bokice idite u Limenas ako planirate da obilazite plaže, a imate i gde da se prošetate i šta da vidite, ja sam ovde pre odlaska pročitala da je potos super i najbolja baza za obilazak ostrva ali ipak nije tako :( u Potos nikako

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala becky, ici cemo kolima i namera nam je da se vozamo :) Tako da nam bas treba dobra baza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To što idete kolima svakako jeste velika prednost ali ne tolika kao sto se na prvi pogled čini, kada budete videli prilaze pojedinim plažama biće vam jasno o čemu govorim, da smo svuda silazili kolima kući bi mogli da se vratimo trotinetom, neverovatno koliko se ništa ne ulaže u ovo ostrvo..i pazite da vas ne pokradu na trajektu pri kupovini karata, meni su naplatili za 4 umesto za 3 osobe, nekako se uvek stvori gužva, sve bude na brzinu i dok vidite bude već kasno.....

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Milenice,

Pa dobro nam došla ... u kom si mestu beše bila i kakve su cene u odnosu na ranije godine - pošto ti to možeš da mi uporediš...

hvala:cvetic::thankyou2:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Milenice,

Pa dobro nam došla ... u kom si mestu beše bila i kakve su cene u odnosu na ranije godine - pošto ti to možeš da mi uporediš...

hvala:cvetic::thankyou2:

Zdravo Biki! :)

Bila sam u Skali Sotiros, mnogo mi je lepo bilo, obožavam ovo malo mesto iako, kako bi već neki rekli, ima samo dve ulice i male kućice. :) Ove godine mi je prijala ta mirna varijanta, pa ujutro kada idem do prodavnice, mogu da se došetam do plaže, uživam u mirnom moru, parkiranim brodićima i u šetnji kratkom ulicom sa nekoliko palmi, a da me sretnem ni jednu osobu. Muka je što je ove godine na Tasosu bila strašna gužva (najviše su nagrnuli Bugari, Turci, Rumuni, Italijani i ostali Evropljani), pa su najpopularnije plaže više izgledale kao neki vapšar. Na Tasosu uvek može da se pronađe mirni kutak, ali nekako čovek voli opet da obiđe i GB, Paradiso, Tripiti... e na tim plažama je već oko 12h već bila užasna gužva, a nažalost mi nismo ranoranioci. Zato smo malo promenili rutinu, pa smo više obilazili primorska sela na severu Tasosa i nekoliko prelepih brdskih sela. Sve u svemu imali smo ispunjen i lep odmor. 

Što se tiče cena, meni se čini da su one svake godine za nijansu sve jače i jače. Mada, opet, zbog trke da privuku što više turista, neki restorani brze hrane izbace poneku neralno nisku cenu, ali tada obavezno štrbnu od kvaliteta, pa vam se sve svodi na isto. U Grčkoj je za nas sve skupo, u prodavnicama je sve duplo skuplje nego ovde (mislim i na garderobu i na hranu). Što se tiče restorana, mislim da je samo malo skuplje nego ogde, sem pića, koje je bezobrazno skupo, ali to je za očekivati... 

Izmenjeno (milenaidaki)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa onda da počnemo, ovo valjda neće biti obrisano

potos, tasos...zvuči tako mediteranski, grčki, a u stvari je jedna velika buvara koja neodoljivo podseća na marinkovu baru. potos je inače stecište srpskih gedža i džibera prošarano po nekim rumunskim džiberom. omiljeno mesto srpskih udavača koje su u očajničkoj potrazi za nekim grčkim neoženjenim piljarom.

mesto je neuređeno, konfuzno i iznad svega prljavo sa očajnom plažom na kojoj osim praznih limenki piva bukvalno nema ništa. ni sadržaja, ni svlačionica, čak ni tuševa. ali ima neartikulisanih turista koji vam skaču po glavama, ruše suncobrane, gaze peškire. puštanje stoje i karleuše sa telefona baš ispod vašeg prozora, kao i bahato parkiranje im je omiljena aktivnost.

mesto ima dve benzinske pumpe, dve-tri pekare, jednu kvalitetnu mesaru, nekoliko prodavnica sa skoro istim cenama i gomilu kafića i taverni koji noću izgledaju sjajno i bajno, a danju su pacovske rupe. giros svi jedu u el greku zbog lažnih reklama od strane agencije koja sebe zove nikana.

inače, tasos je lep ali ništa posebno. u rangu je recimo stavrosa, asprovalte, nea vrasne. onaj istočni deo je lepši i on je negde kao recimo treći prst halkidikija (uranopolis, nea roda, jerisos). zapadna strana i jugozapadna strana ostrva su skoro neupotrebljive. trava u vodi, nekakve ljigave ploče, tako da istaje jug i istok ostrva, a i na njima nije sve sjajno, ali ajde, nije loše.

sve u svemu, za one koji nameravaju da posete ovo ostrvo, potos ni u ludilu, ostalo đene-đene. možda je bolje da svoje teško stečene pare ipak potrošite na nekom mnogom boljem mestu kao što je sitonija, a ako ipak volite da se osećate kao u srbiji i Kasandra je bolji izbor. bliže, nema trajekta, nema putarina, više prostora i sasvim dovoljno lepih plaža za potpuno uživanje

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

poštujem...ne može se svima sve svideti

isto i ja mislim za tasos, naročito onaj deo koji dotiče čulo mirisa. iskrenost je temelj u svakoj komunikaciji, ne treba niko da se ljuti

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo svežih slikica:

potos_sada.thumb.jpg.e154efb63e22380ad26

septembarske klase .... :suncase::suncase::dance::suncase:

potez tu kod hotela Anna Star ... Potos

Izmenjeno (Biljana 2302)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biljo kakvo je vreme u Potosu-ovde kod nas uveliko rade jorgani a bogami i po koja kaljeva :rolleyes:.Gledam prognozu, za vikend će biti lepo vreme, taman da zabodem arpadžik u baštu pa polako da se pentram na tavan po skije.Kreće skijaška sezona :klap::grudva:.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka