ivanizza

POTOS

1186 poruka u ovoj temi

 Kao što sam rekao, da smo izabrali Potos grdno bi pogrešili i celokupna slika bi bila drugačija.

e ovo si skroz u pravu. možda da sam letovao negde na severu ostrva...ko zna

mada, svojevremeno je kuma letovala u limenasu i pobegla posle 7 dana zbog neke najezde osa ili pčela, ne sećam se

potos je definitivno teška seljana, limenarija, onako, svakako lepša od potosa, dok za limenas ne mogu da kažem, nisam bio.

golden bič, kao plaža mi nije nešto, ali sa onim svojim zaleđem verujem da može biti zanimljiv

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

što se tasosa tiče, bolje da tako i ostane, na slikama

a na krf, što pre

Krf za sada ne... Mladje dete ima 3 godine tako da trazim nesto blize.

Mislim da je sve stvar ukusa i onog sta ocekujete od odmora. Letovala sam po Hrvatskoj, Crnoj Gori, od Grcke smo obisli samo Kasandru i Solunsku regiju i mogu ti reci da mi je bilo prelepo na sve jednom mestu. :)

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se svim ljubiteljima tasosa ako sam vas uvredila svojim realnim stavom, a obraćam se svim onim ljudima koji tek planiraju da dođu na tasos i koji će pratiti ovaj forum ( kao što sam ga i ja pratila mesecima) u nadi da će biti dovoljno pametni da me poslušaju u sledećem: prvo, ako ste već bili na skiatosu, zakintosu i krfu tasos zaobiđite da se ne biste razočarali i drugo, ako planirate da obilazite ostrvo budite smešteni u limenasu jer će vam sve biti mnogooo bliže, a ako ste prinuđeni da budete samo na jednom mestu onda je to definitivno potos, plaža je ok, more je čisto.Nije nista posebno.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e ovo si skroz u pravu. možda da sam letovao negde na severu ostrva...ko zna

mada, svojevremeno je kuma letovala u limenasu i pobegla posle 7 dana zbog neke najezde osa ili pčela, ne sećam se

potos je definitivno teška seljana, limenarija, onako, svakako lepša od potosa, dok za limenas ne mogu da kažem, nisam bio.

golden bič, kao plaža mi nije nešto, ali sa onim svojim zaleđem verujem da može biti zanimljiv

Posle drugog letovanja na Golden B. mogu da ti potvrdim da je po mome skromnom mišljenju ponajbolje izabrati ovaj deo za bazu, pogotovo za one koji imaju malu decu. 

Krf za sada ne... Mladje dete ima 3 godine tako da trazim nesto blize.

Mislim da je sve stvar ukusa i onog sta ocekujete od odmora. Letovala sam po Hrvatskoj, Crnoj Gori, od Grcke smo obisli samo Kasandru i Solunsku regiju i mogu ti reci da mi je bilo prelepo na sve jednom mestu. :)

 

 

Mislim da ti je vremenski slična dužina putovanja. Ne isključuj Krf zbog toga.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ti je vremenski slična dužina putovanja. Ne isključuj Krf zbog toga.

Nije nikako ista dužina ... Do Krfa sam ja putovala 24 sata, sada se ide, koliko mi u agenciji kažu, 21 sat, zato je Tasos dobra opcija za decu dok su još malena. Ima vremena i za Krf i za neke druge destinacije, kad dečica malo porastu. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo ja ću da dam jednu korisnu informaciju

na krf se brže dođe nego na tasos iako je tasos po kilometraži bliži oko 100km. upređujući dasiju i potos.

razlozi veoma jednostavni:

1. ring road značajno usporava i produžava vreme putovanja. prema krfu nema obilaznica.

2. deo ignacije odosa oko kavale je pun krivina pa je nemoguće brzo voziti. čak je i ograničenje na 80km/h. do igumenice se ne spušta ispod 140km/h

3. od autoputa do keramotija je magistrala, ima 20ak km i ne može bza vožnja. do same igumenice je autoput.

4. trajekt do krfa ide 1h 15min, a do tasosa 40 min, ali do dasije ima 10km, a do potosa 40km veoma lošeg i uskog puta pa to dodatno produžava i onako predug put.

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Potosu je sunčano, ali duva neki hladan vetrić i more je hladnjikavo, vidi se da je sezona pri kraju ali i dalje ima gužve...po meni giros je najbolji ( nekako najsočniji ) u "casa di pizza" fast food-u, dok je kod "el greka" nekako suv ( a jeftiniji je 10 centi )... sladoled je najlepši u pekari, tu u glavnoj ulici...plaža mi je najbolja ispred anna star hotela, dugačak je plićak i voda je toplija u odnosu na onaj deo dole ka doku..a ona kanalizaciona cev što viri u vodi, o tome neću ni da pišem, nemam reči, baš kvari utisak...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne vredi, moram da odem na oba ostrva da bih se prikljucila prepirci :)

Lazo, u planu nam je da putujemo preko Bugarske, tako da me Ring road ne dotice :) A, sa malim detetom je mucenje dodatnih 100-150 km na onih 700-800km koliko treba da predjemo...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma u redu je bokice, idi na tasos kad si već odlučila. svuda u grčkoj je lepo pa i na tasosu.

što se mene tiče, bio video, idemo dalje. skijatos, skopelos, lefkada, Kefalonija, hidra...ih...

još nešto, put preko bugarske je bliži ali se duže putuje, pa ti sad vidi...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali ima metan na pumpama.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo ackol :):cvetak:

Putovali smo preko Bugarske i nama odgovara, prvo ima metan pumpi na svakih 20 km, drugo put je odlican, ove godine su zavrsili i deo autoputa, tako da rutu ne menjam. Presli smo skoro 800 km za 11h sto je po meni zadovoljavajuce, pre zavretka te deonice.

Daleko bilo, volela bih da obidjem sva pomenuta mesta ali avionom, mozda neki drugi put :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam baš razočarana, da bih stigla do najlepših plaža o kojima se ovde piše treba mi amfibija, toliko su prilazi neuređeni, nekako mi je sve divlje i zapušteno, što bi neki ovde rekli " netaknuta priroda " meni je to krš i lom, ali ok, o ukusima ne treba raspravljati....ovde su neki bili vidno iznervirani mojim postovima, tako da je bolje da ućutim, meni se ovde ne dopada i jedva čekam da krenem kući..

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka