ivanizza

POTOS

1186 poruka u ovoj temi

takodje sam misljenja da je limenas bolja baza 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biljo

 

Izmenjeno (putnik srećko)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Скала Панагија (Голден Бич) је, рецимо, лоша база, јер сваки пут морате горе-доле уз брдо до главног друма, а Скала Сотирос је, рецимо, супер база за западни део острва. Мож до Лименаса очас, а и до Лименарије.

Назад на тему... Потос је пренатрпан да буде пука "база", осим ако се под "база" не подразумева:

"Вечерас не идемо нигде колима, остајемо овде." Онда је Потос супер, јер његови "садржаји" ће вам "парити" очи за то вече. И то могу да разумем. Нисам једном вечерао тамо (не на обали), или шетао оном трговачком уличицом ка мору.

Али, то "остајемо вечерас овде" важи и за већину других места на обали која имају луку и лукобран, са малом ривом и шеталиштем са клупама и пар таверни и кафића.

Потос је ипак мало лошији избор за оне који не воле гужве. Мада, исто као и Лименас.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Badžo,

Izmenjeno (putnik srećko)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za šetnju preporučujem potez Potos-Pefkari-Limenarija.Kad se dođe do kraja Pefkarija kreće staza koja vodi do Limenarije:

dscn0452.jpg 

Sa staze puca pogled na more, uživate u maslinjacima i prelepoj prirodi a bogami malo nabijete i kondiciju.

dscn0480.jpg

dscn0210.jpg

dscn0209.jpg

dscn0211.jpg

dscn0478.jpg

Kad dođete do Limenarije odmorite malo kod onog dvorca, odslikate malo panoramu ...

dscn0213.jpg

dscn0214.jpg

...i psihički se pripremite za jedno stopedeset stepenica(pretera ga malo) gde ćete dušu ispustiti (naročito u povratku).E to je šetnja a ne ovo prckanje po Potosu i obilaženju tri i po ulice.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo si

Izmenjeno (putnik srećko)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti se ne žališ ali kad pročitam kuknjavu što piše jedan član koji se od skoro vratio iz Potosa...Kanda je naleteo na braću nesvrstane :spenk::hahaha:.  Pazi Bilju što je izbrisala nastavak- da se slučajno ne uvredim :thankyou2:.

Izmenjeno (MilanSl)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

daj bre ljudi, nemojte da se ložite i da ložite druge, potos je ko paralija. u stvari gori, jer je manji sa beznačajnom plažom. a atmosfera je ista. buljuk naših neartikulisanih drekavaca i džibera koji potos smatraju svojom njivom.

ko traži odmor tu ga neće naći

o ostatku tasosa se može diskutovati ali sve mu to dođe nekako isto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram reći da tasos nikako ne mrzim kao što ništa ne mrzim u državi grčkoj. bilo da letujem u platamonu ili na krfu, u hotelu ili kampu, meni je tamo uvek prelepo. ukazivati na probleme u određenom mestu ne znači mržnju nego da se potencijalni putnici spreme na sve okolnosti u kojima mogu da se nađu.

forum nije nečija prćija u kome će pojedini turistički radnici u slobodno vreme da pišu hvalospeve ne bi li privukli na svoju stranu koji evro više. na forumu svi slobodno treba da razmenjuju mišljenja i da daju prave i istinite informacije, naravno i uz dozu svog ličnog doživljaja letovanja na kome su bili.

moj doživljaj tasosa je: bio, video, nije loše, ali ni toliko dobro da bi ponovo došao. jednom, sasvim dovoljno.

zašto je to problem? 

potos jeste kao paralija ili bolje rečeno, kao sutomore. gužva, buka, bahato parkiranje, turbo folk iz automobila itd, itd. mnogi to vole ali ima i onih koji to ne vole i zbog njih to treba reći.

sad ću i ja da virim iz grma i hvatam leptiriće koje puštate po tasosu:hahaha:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije problem, svako ima pravo da mu se nesto ne dopada ili dopada, ali da sada zavrsimo ovu pricu. Svako je rekao sta je imao, razumeli smo i pametnom dovoljno.

Ubuduce se drzite teme, sve sto je off, pisite jedni drugima na pp.

Hvala.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I tako čitam kako može 4km da se prošeta od Limenarije do Potosa i o braći nesvrstanima, kada upadne ovaj post, ne znam kome i čemu. 

Svi već znamo kakav je Potos, gužva, vašariste, kafići, muzika, taverne, snack barovi, gomila ležaljki, beach barovi, uveče gužva... pa može čovek malo na odmoru da se opusti i onako baš iz zabave da se upusti u ovo vašarište. Nema tu ništa loše, ko voli. Kakvi džiberi i drekavci? Kakav turbo folk, baš sam iz barova najčešće čula najnovije hitove svetske muzike. Pa kome se sviđa, može i da ostane, a kome ne, može da odšeta do bara Aleksandra beacha, gde je upravo potpuna tišina.

Još da dodam da Potos nije kao Paralija, manji je, šarmantniji je i što je najvažnije, na Tasosu je. Kako krenete na jug i na sever, svuda lepe plaže, razuđena obala, borovi, maslinjaci. Ja to kod Paralije nisam videla, možda neke bare i kukuruz. 

Elem, da se vratimo na temu, molim ponovite mi koji deo ovog šetališta od Potosa do Limenarije je osvetljen? Kako da recimo iz centra LImenarije dođem do palate, pa do šetališta. Mogla bih ja sada da tražim, negde je to objašnjeno, ali ako može sada neko opet to da mi ukratko ispriča. 

Hvala unapred. :D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaš 2 puta kada sa magistrale ulaziš u Limenariju. Orijentir neka ti bude crkva u Limenariji.

1/

Ako skrećeš desno, tu nailaziš upravo na Palataki i njegovo okruženje

 

222.jpg okruženje je ovo i prilaziš upravo sa ove strane:

images?q=tbn:ANd9GcTFHAG03ywMTJOY8DbwasE

15792c_387bf324e8e34338953e33047bd97c29.

 

i onda tom gomilom stepenica se spuštaš ka Limenariji ...

2483.thumb.jpg.a3d1a1328e80d1abaa4310ecfna ovaj način prilaziš Limenariji sa ove strane.

 

2/

A imaš i II put kojim ne skrećeš levo tu kod crkvice, nego nastaviš pravo, pa skrećeš u glavnu ulicu gde ti je rent-a-car agencija, apoteka i glavna ulica koja vodi ka plaži u Limenariji. 1486.thumb.jpg.a7695a34fd88b965679a070ba

i odatle se Palataki vidi upravo ovako.

Kako da recimo iz centra LImenarije dođem do palate, pa do šetališta. Mogla bih ja sada da tražim, negde je to objašnjeno, ali ako može sada neko opet to da mi ukratko ispriča. 

palataki_za_milenu.thumb.jpg.1a34c4892a7

orijentir neka ti bude da nastaviš put od pravo magistralom, umesto što ćeš skrenuti gde je obeležen znak za plažu Metallia - nadam se da će ti mapa makar malčice pomoći :plez:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka