ivanizza

POTOS

1186 poruka u ovoj temi

Budite precizni - ta rupa je pored hotela Aleksandra (to se zove Pefkari 2 i ima blue flag) a plaža u samom Pefkariju je savršena. Upravo je gledam ;)

bio sam precizan, rekao sam da je rupa na plaži kampa pefkari

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

posle dobrih iskustava sa HAlkidikija u pronalazeju smestaja interesuje me cisto informativno kakva su iskustva na Tasosu sa pronalaskom smestaja na licu mesta u julu. Cisto da se raspitam jer su vec krenula razmisljanja za sledecu godinu.

Odmah da kazem da mi je i na vecini foruma vezanih za halkidiki od strane pritajenih radnika nasih tur agencija pisano da se ne moze naci smestaj, bar ne povoljno, iskustvo je vise puta pokazalo a se skoroo dvostruko jeftije moze naci dobar smestaj.

Izmenjeno (kopx)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neko je pitao za smestaj, evo ovp smo juce spazili u limenariji

20150724_194704.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

giros smo jeli ukupno tri puta na tassosu prvi put kod el greka u potosu i nista posebno ali zato druga dva puta ko aegena u limenariji i sve pohvale i ja ga licno nebih menjao i sledece godine kad pozelim giros . naravno oba puta uz dva girosa gratis palacinka

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pošto je tema potos osvrnuo bih se malo i na njega

pri ulasku u potos moj prvi susret sa tim mestom je bio blago rečeno katastrofalan. video sam preko gugla mnoštvo slika, prošao mestom sa onim žutim čikicom i nisam mnogo očekivao, ali ipak taj prvi susret me totalno obeshrabrio. pripisao sam to umoru, ali sledeći dan je bilo još gore kad sam otišao na plažu. seljana kakva se ne da opisati. suncobran nemaš gde da zabodeš, vrište deca, kokodaču naše kokoške, grokću debeli rumuni. očaj! voda kao na adi samo bistrija i slana. šok kad sam video da celo mesto nema tuševa. alo bre, kafić do kafića, marišu ti lovu a niko tuš da obezbedi! iz crkve tutnji mešalica za beton, a iz luna parka noću tutnje automobilčići. gužva kao da sam u bombaju.

međutim, uvek to međutim kad se opisuje grčka, treći dan krene da radi taj grčki crv, da se zavlači pod kožu, da kopa po mozgu. uvlači se u telo, u srce, u dušu. taj treći dan se budim, napravim nes kafu sa noj noj mlekom i sednem na terasu a osmeh od uva do uva. pirka neki vetrić, donosi miris mora. preko puta pop čisti crkveno dvorište, a crkva okupana suncem, prelepa. čujem čekiće i mešalicu ali me baš briga.

siđem do prodavnice a u njoj me dočekuje nasmešena kasirka sa prvo ovogodišnje "kalimera" i odmah odlučim da će ta prodavnica biti moja prodavnica. nije me briga da li i gde ima jeftinije.

prolazeći gradom vidim da i nije tako loš. ima više od dve ulice (što se ovde često potenciralo), pešačka zona baš simpa, mol klasičan i zanimljiv. mnoštvo prodavnica, dve benzinske pumpe (iste cene goriva), mesara, ribarnica, rentakar akencija, nekoliko pekara (najbolji hleb u pekari kod eko pumpe) i gomila suvernirica.

na gradskoj plaži sam bio samo prva dva dana, dok se nismo malo otreznili, a kad smo videli ostatak ostrva ta plaža je zaboravljena.

sve u svemu nije loš potos, mada mi se limenarija više sviđa zbog svoje širine i veličine. u limenasu nisam bio.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za plazu neznam nismo se tu okupali nijednom jbg klasicni srbi uvek nam je lepse negde drugde nego tamo gde jesmo, ali uostalom ja sam i odabrao potos kao polaznu tacku i obisao ostrvo 4 puta u krug. Po mom ukusu je u blizini potosa jedino psili amos plaza koja vredi tako da za sledecu godinu biram limenas kao bazu a setnja kroz potos samo u povratku sa pomenute plaze

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

a crkva okupana suncem, prelepa. čujem čekiće i mešalicu ali me baš briga.

siđem do prodavnice a u njoj me dočekuje nasmešena kasirka sa prvo ovogodišnje "kalimera" i odmah odlučim da će ta prodavnica biti moja prodavnica.

upravo tako ... ta crkva se radila još 2oo3. godine kada sam ja I put bila u Potosu i radi se još uvek ali smo mi već na to sve navikli ... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze preporuka gde je najbolji giros u Potosu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za Potos, ali u Limnariji ima odličan. Aegean se zove. Mi nismo bili, ali ljudi kažu da je odličan. Čak i na dva PLAĆENA girosa dobiješ palačinku gratis (kažu ljudi).

 
 
 
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U potosu smo probali u mama`s snack bar cini mi se da se zove i odlican je:happy: dobije se gratis kola

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja i ne znam gde je to .:neznam:.. slikaj nam :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se pa ne mogu da slikam. Taj fast fud je tu negde u glavnoj ulici, preko puta je prodavnica sa suvenirima, na velikom papiru izznad suvenircica pise 1e. al ga objasnih:neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko puta je drakstor, a pored el greko girosi, pa dve poslastičare, na uglu je i uvek je puno, i mi mislimo da je tu najbolji. Jednom smo kupili 10 girosa-i dobili 2 vina mala gratis.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jaoj kao da mi deluje poznato ... za 7 nedelja ću biti tamo, pa ću videti ...:cvetic: :srce:

 

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka