Sergio016

Crno more je ...

46 poruka u ovoj temi

Da li neko zna da li na bugaskom Crnom moru uopste postoje neka letovalista u kojima je na plazi more normalne dubine (da moze lepo da se pliva) a ne da se ide po 50-100 m od obale a da je jos uvek plicak do pojasa ili do grudi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može na plaži Južni Nesebar, odlična plaža ako mene pitate.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nazalost, more na toj plazi (juzna plaza u Nesebru) je  primer upravo  onog  sto mi smeta kako sam i naveo u svom pitanju (50-100 m od obale je jos uvek plicak do grudi). Tu sam letovao bas proslog leta - 2019. Prakticno isto je i susednom Suncevom Bregu kao i u Pomorju. Situaciju sa Burgaskom plazom ne pamtim (bilo je davno) a cini mi se da je mozda u Varni (gradska plaza) situacija bila malo manje losa (ali je i to bilo davno pa mi secanje nije pouzdano).

Naravno, juzna nesebarska plaza  je divna kao i vecina gde sam bio na Crnom moru (siroka, dugacka, sitan pesak, cista...) ali trazim da mi neko odgovori ako zna za plazu na toj obali gde more NIJE PLICAK desetine i desetine metara od ulaska u vodu.

Dakle, moj problem nisu plaze vec dubina vode (mora) uz divne bugarske plaze

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nazalost, more na toj plazi (juzna plaza u Nesebru) je  primer upravo  onog  sto mi smeta kako sam i naveo u svom pitanju (50-100 m od obale je jos uvek plicak do grudi). Tu sam letovao bas proslog leta - 2019. Prakticno isto je i susednom Suncevom Bregu kao i u Pomorju. Situaciju sa Burgaskom plazom ne pamtim (bilo je davno) a cini mi se da je mozda u Varni (gradska plaza) situacija bila malo manje losa (ali je i to bilo davno pa mi secanje nije pouzdano).

Naravno, juzna nesebarska plaza  je divna kao i vecina gde sam bio na Crnom moru (siroka, dugacka, sitan pesak, cista...) ali trazim da mi neko odgovori ako zna za plazu na toj obali gde more NIJE PLICAK desetine i desetine metara od ulaska u vodu.

Dakle, moj problem nisu plaze vec dubina vode (mora) uz divne bugarske plaze

I mene ovo zanima, ako ste saznali odgovor zamolila bih da napisete, hvala. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nazalost, more na toj plazi (juzna plaza u Nesebru) je  primer upravo  onog  sto mi smeta kako sam i naveo u svom pitanju (50-100 m od obale je jos uvek plicak do grudi). Tu sam letovao bas proslog leta - 2019. Prakticno isto je i susednom Suncevom Bregu kao i u Pomorju. Situaciju sa Burgaskom plazom ne pamtim (bilo je davno) a cini mi se da je mozda u Varni (gradska plaza) situacija bila malo manje losa (ali je i to bilo davno pa mi secanje nije pouzdano).

Naravno, juzna nesebarska plaza  je divna kao i vecina gde sam bio na Crnom moru (siroka, dugacka, sitan pesak, cista...) ali trazim da mi neko odgovori ako zna za plazu na toj obali gde more NIJE PLICAK desetine i desetine metara od ulaska u vodu.

Dakle, moj problem nisu plaze vec dubina vode (mora) uz divne bugarske plaze

 

Mi se onda nismo kupali na istoj plaži ili dijelu plaže (s obzirom da je dugačka). Na dijelu gdje sam ja bio, već nakon 20-ak metara (možda čak i manje) je duboko.

Izmenjeno (Scorpio)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Mi se onda nismo kupali na istoj plaži ili dijelu plaže (s obzirom da je dugačka). Na dijelu gdje sam ja bio, već nakon 20-ak metara (možda čak i manje) je duboko.

Moguce je da se nismo kupali u istom delu plaze - ja sam odlazio u onaj ugao  juzne velike plaze koji je najblizi starom gradu (ispod onih nekoliko hotela) a ne prema Ravdi i. Burgasu (tj. ispod pescanih dina).

Mada, prosetao sam jednom i na tu stranu  - skroz do kraja plaze (par kilometara) i nisam stekao utisak da je tamo reljef nesto bitno razlicit (a samim tim ni dubina vode) sem sto sam tamo na jednom delu plaze video ono upozorenje da je konkretno  tu zabranjen ulaz u more (u sirini od mozda nekih 20-ak metara) zbog navodno nekakvih opasnih virova - vrtloga - rupa (ili kako su to oni vec nazvali) ali to mi je vise izgledalo smesno nego strasno... (mada verovatno nisam u pravu tj. nisu oni to stavili bez nekog valjanog razloga)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Capture.PNG.9d614b77ab8d51ab465d4cf3c1b3

 

Ja sam se kupao baš na mjestu gdje se nalazi ovaj South Beach Bar i nije bilo potrebe da se ide 50 ili 100 metara da bi se stiglo do dubokog.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ja na onom delu plaze (ako se drzimo objekata sa mape koju ste postavili) koji je izmedju objekata hotel Mirage i Blaze Bar sea - taj deo mi je bio najblizi smestaju. Prosetao sam i celom plazom i utisak mi je takav kakav jeste.

Vas predlog je ocito dobronameran ali,  zbog svega recenog, ne bih ponovo isao tamo... Tako da, ako neko ima konkretne predloge, za neka druga mesta neka pise

Izmenjeno (aporija1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ništa ne znam o Bugarskoj, čitala sam naravno forum, ali rekoh, ajde i to da probamo...Uplatili smo Kotvu, to je izlaz iz Sunčevog Brega i ulaz u Nesebar, znači ni ovde ni tamo...Kažu da je ta plaža  na koju se izlazi iz hotela baš loša, pominje se i neka južna plaža...Pa, eto, ako neko zna, može da mi da preporuku na koju stranu da teramo kada izađemo iz hotela:neznam:...

Sve to pod uslovom da sve bude ok sa ovim virusom do tada (kraj juna) i da granice budu otvorene, mi i svi ostali živi i zdravi...

Ne očekujem neko banjanje u tom njihovom moru na osnovu komentara, mada, ako se prijatno iznenadim-utoliko bolje...Ali, eto, taj all za Tursku i Egipat je duplo skuplji, Grčka bi toliko koštala u kostur varijanti, pa rekoh, ajde da probamo, da vidimo možemo li biti gospoda na 10 dana, ha, ha...

Iskreno se nadam da će biti mnogo bolje od ovog što trenutno zamišljam o Bugarskoj, i da ćemo se već nekako snaći.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa konkretnom plažom u ovom slučaju ne mogu pomoći, ali kao neko ko je mladost "proveo" na crnomorskom primorju (Rumunija i Bugarska) mogu reći da temperatura mora najviše zavisi od vetrova koji tamo jako često duvaju, a "najsigurniji" termini za letovanje tj. toplo more su uvek bili od polovine jula do polovine avgusta. Što se tiče all inclusive varijante sve je skupo preko srpskih agencija, pa sam siguran da je moja all varijanta u Turskoj jeftinija u sopstvenoj režiji nego Bugarska preko agencije.

Kako god meni su te destinacije uvek bile interesantne i ima šta da se vidi i obiđe pa sam siguran da se nećete razočarati. 

Izmenjeno (Ivanhoe)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno je tako...3+1, 10 noci, all 1200 eura sa svim popustima...Plus prevoz. Znam da ne mogu uslugom da priđu Turcima, zato je i upola jeftinije. Jeste agencija, moglo je samostalno, pa i na licu mesta mnogo jeftinije da se prođe, ali nikad nisam tamo išla, potpuno nepoznat teren, Bugari mi ulivaju poverenje kao i ovi naši, pa rekoh, da ne petljam mnogo. Bolje sada ovako u čoporu, ha, ha, pa ćemo znati za sledeći put i gde i kako ako nam se dopadne ovaj eksperiment...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogla bih reci da imam iskustva sa Crni morem: jednom u junu (Kiten), jednom kraj jula/pocetak avgusta (Sozopol) i tri puta septembar (Zlatni pjasci, Sv. Konstantin i Elena, Bjala). Kao prvo - ne postoji pravilo. Bezbroj puta smo culi svasta protiv Crnog mora i cudili se, jer nam je cetiri puta bilo savrseno, ali desilo nam se prosle godine u septembru ono sto se nekima desilo jednom u sezoni i preselo im: talasi (ne i hladno more) zbog kojih nije moglo da se pliva, vetar... Desilo nam se i da ceo proslogodisnji septembarski odmor nijednom nismo mogli da plivamo zbog talasa... moj muz je rekao da vise nece u Bg na more pa opet smo rezervisali ove godine jun u Ravdi. Na kraju prevagne dobra ponuda, dobar hotel na plazi sa pogledom na more, povoljan ppansion ili all inclusive, zaboravi se ono sto nije bilo dobro. Kako bilo da bilo cetiri puta smo zaista uzivali (meni je favorit Sv. Konstantin i Elena u septembru, njemu Kiten u junu). 

Sto se plaze tice svuda je to manje vise isto - peskovite, dug plicak, lepo kad nema talasa, retko gde ima prirodne hladovine.

Uzgred, sto se tice juna meseca, proslog leta je Crno more bilo toplije  od Jadranskog i Jonskog, pratili smo nedeljama pre odlaska temperature mora u strahu da se necemo okupati ali zaista je proslog leta po temperaturi sredinom juna bilo odmah posle Egejskog.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru, dobrim delom sam ispratila šta ste pisali i sve to uliva vedriji pogled na Bugarsku.

Ne brine me toplo ili hladno more, uglavnom smo baš dobro naviknuti na ledare i to nam ne smeta. 

Iz pročitanog naslućujem da posle niza od 15-ak letovanja u Gr, neće biti te lepote u plivanju kao npr.u najlošijem grčkom letovalištu. Pozitivni komentari me baš ohrabruju da i ne mora da bude tako loše, što mi je i najbitnije, ali, kao što rekoh, baš imam želju da posle mnogo godina skromnijeg letovanja, odemo na neku luksuzniju varijantu što se tiče smeštaja, hrane, bazena, tobogana....a po cenu lošijeg mora. Jedno drugo kompenzuje...Videćemo da li vredi toga, ali red je da se proba...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ništa ne znam o Bugarskoj, čitala sam naravno forum, ali rekoh, ajde i to da probamo...Uplatili smo Kotvu, to je izlaz iz Sunčevog Brega i ulaz u Nesebar, znači ni ovde ni tamo...Kažu da je ta plaža  na koju se izlazi iz hotela baš loša, pominje se i neka južna plaža...Pa, eto, ako neko zna, može da mi da preporuku na koju stranu da teramo kada izađemo iz hotela:neznam:...

Sve to pod uslovom da sve bude ok sa ovim virusom do tada (kraj juna) i da granice budu otvorene, mi i svi ostali živi i zdravi...

Ne očekujem neko banjanje u tom njihovom moru na osnovu komentara, mada, ako se prijatno iznenadim-utoliko bolje...Ali, eto, taj all za Tursku i Egipat je duplo skuplji, Grčka bi toliko koštala u kostur varijanti, pa rekoh, ajde da probamo, da vidimo možemo li biti gospoda na 10 dana, ha, ha...

Iskreno se nadam da će biti mnogo bolje od ovog što trenutno zamišljam o Bugarskoj, i da ćemo se već nekako snaći.

Juzna plaza u nesebru vam i nije blizu imate bar 2 km ali ta plaza je neverovatno mnogo lepsa i neuporedivo bolja od ove severne prema suncevom bregu znaci kao da niste u istoj drzavi i tamo cak postoje mreze kojima se hvata morska trava kako ne bi zavrsavala na plazi. Imate vozic koji ide od vaseg hotela ili autobus koji ide do starog grada i odatle vam nije daleko doci do te plaze. Hotel je odlican ima i mini aqua park u koji mogu da dolaze i oni koji nisu gosti hotela ali placaju ulaz. Moj vam je savet da idete na juznu plazu jer je neverobatno cisto more i lepo kao da niste u Bugarskoj.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala mnogo! Idemo kolima, pa ne bi trebalo da bude problem da idemo tamo, naročito ako je druga dimenzija u odnosu na ostale, a posebno na tu na koju hotel izlazi i koja praktično i nije za upotrebu. Dosta sam čitala o problemu s parkingom, čak se i kod samog hotela plaća, verovatno i na plaži, pa će izgleda parking dosta podići cenu kompletnog letovanja. 

Ali, eto, lepo je znati da imamo izbor, pa kol'ko košta-nek košta...

Pogledaću, naravno sve snimke. Odlažem tu pripremu, jer ako sve pregledam čim uplatim, pola pozaboravljam dok dođe vreme da se krene. A sada mi se i ne gleda zbog ove situacije, a termin je više u junu nego u julu, a to je baš blizu. 

Ne znam da l' da se više sekiram što Bugarska nema lepo more (ali rešila sam da ga vidim i ja), ili što mogu da ostanem i bez para i bez letovanja...E, muke naše...

Nadajmo se najboljem! Pozdrav svima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka