Sergio016

Crno more je ...

46 poruka u ovoj temi

Sa klincima ove godine po prvi put razmisljamo o letovanju u Bugarskoj, najverovatnije Suncev Breg. Interesuje nas (a narocito zbog raznih informacija) kakvo je more, kakva je plaza ...

1. slatko ili slano ?

2. bistro, plavo ili mutno, kao reka ?

3. ima li meduza ?

4. cega god da se setite ...

Hvala svima na pomoci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mnogo slano, a nije nesto ni plavo, nekako kao jezero ili kao Ada, mada ume da bude talasa. Plaza je lepa, prostrana, cista, fin sitni pesak. Meduze nisam primetila. Sve u svemu, nama je bilo ok, ali od svih mora na kojima smo bili, ovo je najlosije, nekako nismo imali utisak da smo na moru, i nismo vise pozeleli da odemo u Bugarsku. To stvarno ne znaci da ce vam biti lose, niti da se necete lepo provesti, ali ima mnogo lepsih mora i turistickih mesta od bugarskih, a ni sami Bugari nisu bili preterano ljubazni. WC se svuda placao, ali svuda, to sam zapamtila, hrana je dobra, ima povoljnih restorana, ali ume da bude neopisiva guzva u njima. Uzmite dobar hotel sa ok bazenom, u slucaju da bude velikih talasa da imate gde da se kupate. Za klince bi verovatno bio interesantan akva park koji je u samom Suncevom bregu. Obidjite stari grad u Nesebaru, jako je lep. Bio bi jos lepsi da Bugari ne prodaju gace na tezgama u starom gradu. Sam Suncev breg je kao veliki buvljak sa puno dobrih hotela. Cist je i sredjen, ima puno stranaca.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa klincima ove godine po prvi put razmisljamo o letovanju u Bugarskoj, najverovatnije Suncev Breg. Interesuje nas (a narocito zbog raznih informacija) kakvo je more, kakva je plaza ...

1. slatko ili slano ?

2. bistro, plavo ili mutno, kao reka ?

3. ima li meduza ?

4. cega god da se setite ...

Hvala svima na pomoci

More nije mnogo slano , ali nije ni slatko kao sto pojedini pisu.Bio sam nekoliko puta na njihovom primorju i imam samo lepe utiske.Ja sam za 4 godine video samo 2 meduze.Plaze su im fenomenalne , jer su velike , peskovite i veoma ciste.Ako ides sa decom preporucio bih ti neko malo manje mesto od Suncevog Brega , jer je prilicno veliki i zna da bude velika guzva.Za mene je Primorsko idealno mesto za porodice sa decom , jer nije ni veliko , ni malo , a imas sve sto pozelis.Za mene je Bugarska odlicna za mladje i porodice sa decom , jednim delom i zbog toga sto je sve prilicno jeftino , pa mozes da priustis dobar provod i sebi i deci.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Bugarskoj 2009. i 2010. More je ok, ali talasi su česti...videla sam u ta dva perioda mirno more samo 2 dana.

2009. je bilo puuuuno meduza, onih plavičasto belih providnih velikih, ali bezopasnih...malo smetaju kad ih osetis oko nogu ... a cesto bude i trave, algi... to je dosadnije od meduza. Ali ima dana kada je cisto i nista ne smeta. Sve zavisi ...ali plaze su fenomenalne i siroke , iako realno ima puno ljudi, nema se takav utisak. More je slano, ali nije previse slano, meni to odgovara. Srednje bistro, nije azurne, tirkizne boje, ali opet ima neku nijansu plave :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovakve, samo ih je bilo mnoogo manje, ovo je bas previse, ali to je to, 2009. godine su meduze bas ludovale po Crnom moru.

http://rupalisweet-amazing.blogspot.com/2009/09/lots-of-jelly-fish-in-black-sea.html

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisi napisao kakav smeštaj planiraš, privatni ili hotel. Sunčev breg je pun hotela i mamurnih stranaca jer je noću tamo neviđena žurka sa glasnom muzikom, pa ako si smešten bliže centru, nećete se naspavati. Dakle, kao što neko reče, južnije. Primorsko, Sozopol, Kiten. Sve plaže su peščane i lepe. More i nije slano, ali to i nije baš najvažnije, jer je u Bugarskoj jeftino, ne moraš da kuvaš, jedeš u EXPRES restoranima. U protivnom sobu traži SA KUHINJOM. 8oja je plava, nije kao na Karibima, ali je plava. Meduze, ako ih ima, ne peku. Uglavnom, idealno za porodično letovanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dva puta sam letovala u Bugarskoj po 10 dana (kraj jula-pocetak avgusta) i oba puta skoro svaki dan je padala kisa, cesto pracena grmljavinom. Voda hladna, boja tek povremeno podseca na morsku, sto kaze Estella vise lici na Adu, ali plaze nisu lose. Meduze ne videh. I ja bih porodici sa decom pre preporucila npr. Primorsko, dosta je mirnije od Suncevog brega. Tacno je i ovo da se svugde placao WC, i ne samo to - platite i dobijete dva lista toalet-papira koje onda nosite sa sobom u kabinu. Kao, da im ne potrosite vise od onog sto su planirali?! U zivotu to necu zaboraviti jer u preko 30 zemalja koje sam posetila tu praksu sam videla samo u Bugarskoj. Nemojte se iznenaditi, pare traze ponegde i za fotografisanje (tu nisu sami; to sam jos sretala i u Rumuniji).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Albena tj more u Albeni izgleda ovako

P1000141-2.jpg

plaze su ogromne, ima talasa svakodnevno popodne, i moram priznati da dok nismo imali decu nismo mogli da ih docekamo da pocnu, sad cemo to vreme provoditi u bazenu. I dalje stojim iza toga da je meni licno taj severniji deo bugarskog primorja mnogo lepsi

More nije slano previse, al nije bas i da nije, nije toliko hladno ustvari u tom severnijem delu su i temperature vazduha nize pa je razlika vazduh voda bas mala, a plaze su ogromne, ciste, sunce nikad previse jako, a borova suma svuda okolo, ko ce docekati da krenem :)

i da mi meduze nismo videli ni u julu ni u avgustu

Izmenjeno (vekim)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaža i more Sunčevog Brega u septembru 2010.

post-9490-1310223712,73_thumb.jpg

iza leđa se vidi Nesebar

post-9490-1310223714,23_thumb.jpg

jedina koju smo videli a staje na dlan

More je slano ali manje nego druga na kojima smo bili. Bistro je i čisto, zelenkasto kao reka, a prijatne temperature. Ipak pogled ka pučini kaže da je ipak plavo pa skoro i teget. Odlično mesto za letovanje sa decom. (Luna parkovi, tramboline, zamkovi za skakanje, kuća straha, piratski brod... sladoledi, palačinke, voće...)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo 2008. godine u Suncevom bregu krajem jula...Temperatura vazduha se kretala od 26-28 C, more neki stepen nize i nije bila hladna voda ....Ali, od 10 dana, samo smo se 5 dana kupali i suncali zbog kise...A i tih 5 dana ne svaki dan, jer su samo 2 dana bila sa zelenom zastavicom i bez talasa :)

Meduze nismo videli, ali one sitne bubice koje se zavuku u kupaci i grickaju odmah te isteraju iz vode...More je kao Ada, ni Bugari nisu ljubazni, a o pijanim i bahatim strancima ne vredi pricati...Mislim da je SB za mlade i zeljne ludovanja, a svako drugo mesto moze doci u obzir za porodicno letovanje :)

Bili, videli i neka HVALA :)

Izmenjeno (jaca58)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crno more ima relativno mali salinitet..neki naucnici smatraju da je pre poslednjeg ledenog doba Crno more bilo jezeromad.gif Kazu da je naziv dobilo zbog tamnog odraza drveca sa obalablush.gif Na severu u Crno more (teritorija Rumunije) se uliva reka Dunav..koja unosi veliku kolicinu slatke vode..sto takodje utice na smanjenje saliniteta vode!Vetrovi koji duvaju sa istoka..iz pravca Rusije cestu mogu doneti oblake i kisu..koja u letnjem periodu kratko traje...Ali bez brigedon-t_mention.gif ..sigurna sam da ce Vas Crno more ocarati..i da ce te pozeleti da se opet vratiteklap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi od predrasuda i očekivanja. Prvo Crno more samim svojim nazivom izaziva podozrenje kod ljudi jer očekuju mutno i crno more. Nek mi neko pokaže peščanu plažu koja je u vreme gužve ili talasa providna. Mogu da poredim, jer sam bila osim na nekad našoj strani Jadrana i u Riminiju i Lidu di Jesolu i u Ljoretu u Španiji i u Tunisu i Turskoj i na Grčkim ostrvima, kao i na Halkidikiju. Crno more je sasvim ok, a pored mora plaže su uređene, čiste i sve je prilično pristupačno. Sve pohvale za Bugarsku!

Izmenjeno (bee)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Specifičnost Crnog mora je da nema plime i oseke. Upola je manje slano u odnosu na Jadransko more. I plićak je dugo, što je dobro ako ste na plaži s klincima. :)

More uopšte nije loše, naprotiv. A plaže su veoma lepo uređene i pune ljudi iz celog sveta.

I ove godine, naravno, letujem u Bugarskoj. :cool: Sozopol!

Odličan provod želim svima koji idu u Bugarsku! ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam se vratio iz Suncevog brega.Bio sam proslog leta i sada ponovo. Svima bih toplo preporucio ovo mesto.Velika, siroka pescana plaza. Salinitet vode je mali, ali meni to i nije vazno. Prosetao sam plazom, plicakom od Nesebara do Suncevog brega, ukupno treba oko 90 minuta vremena u jednom smeru. Interesantno je da je na pojedinim mestima bilo mnogo trave i algi,a na pojedinim uopste nije bilo. Zato uvek savetujem da prostetate malo plazom jer 15 ili 20 metara desno ili levo od mesta gde planirate da lezite voda moze biti mnogo cistija. U toj setnji na pojedinim mestima sam video i meduze, neke sive, providne.Jedna je bila kao fudbalska lopta. Primetio sam da se nalaze u delu gde ima mnogo te travuljine. Pri povratku na tom istom mestu ih vise nije bilo. Volim Suncev breg jer je prepuno stranaca.Volim da slusam strane jezike i da gledam ljude kako su opusteni i srecni. A tek cene. Zaista neverovatno. Iz restorana nisam izlazio. Krigla piva za 1 lev-50 dinara. Pa ljudi moji, gde to ima??? Zivela Bugarska!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

20. avgust - more lepo, prozirno, čisto k'o suza

21. avgust - malo trave, ali i dalje ok

22. avgust - još malo trave i poneka meduza

naredna dva dana - nenormalno mnogo travuljine i meduza! Ljudi su sa tugom gledali u vodu, ali retko ko se odvažio da uđe... ko je imao bazen u hotelu te dane je uglavnom proveo tamo...

Posle toga je bilo i vetra i talasa i sve se opet lepo pročistilo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka