Nikola1985

Taverne :: Preporuka

144 poruke u ovoj temi

Evo, upravo sedimo u Miramare restoranu u Vasilikiju, resismo da iz Porto Katsikija dodjemo ovde na rucak; ne mogu se setiti ko je sa foruma dao preporuku za ovaj restoran, ali svaka cast - garnirung odlican i bogat, porcije obilate, a sve jako, jako ukusno. Ja uzela grilovanu hobotnicu, drugarica sabljarku, nijedna od nas nije imala zamerki na jelo. Cene nisu bas niske, 3 tocena + ova dva jela je nesto preko 40 eur, ali vredi svaku paru. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajan restoran potpuno neocekivano i za dva koplja ispred ostalih u Agios Nikitasu je Sapfo restoran. Nalazi se skroz niz ulicu do mora sa desne strane. Ima super pogled sa terase na more, i uvece je uvek prepun ljudi, ali se nadje mesto. Osoblje je opusteno i kazu ti sta je sveze i sta preporucuju sto je odlicno. Apsolutno sve sto smo probali tamo je bilo preukusno. Obavezno probajte rizoto sa musulama i safranom jedno od najlepsih do sada. Musaka fantazija. Tuna im je sveza i bas ukusna, saganaki od musula i saganaki od fete isto odlicni, grcka salata standardno. Zucchini balls najbolji ikad. Probali smo i pastu sa skampima, dobra je ali ne izuva, hobotnica i svinjski file isto dobri. Rose vino kuce prilicno jako i dobro. Svakako verujem da ima boljih restorana u Grckoj, ali na Lefkadi ovaj mi se bas dopao, vidi se drugaciji pristup u pripremi hrane, i nije turisticki restoran. Cene su manje vise slicne kao u ostalim restoranima ako ne i iste. Za svaku preporuku. 

Maistros u Agiosu korektan, ali kaska za Sapfo restoranom. 

Rachi restoran jeste zaista lepo sredjen, sa dosta finih detalja i fantazija pogledom, ali mislim da ne vredi cekati 2 sata na mesto. Mi smo svratili jedan dan posle Megali Petre i koliko god da je pogled u zalazak sunca lep, previse je ljudi bilo. Sva mesta popunjena, gomila ljudi sedi ispred na zidicu ili klupici i ceka. Mi smo osacovali mesto, pa smo malo fotkali na platformi pored i posle se pokupili i otisli. To je bio na primer 30. avgust. Ne znam za septembar, ali mora se doci u pola 6 npr da bi se uhvatilo mesto sto je bezveze bas jer sedis satima i przis se dok ne krene da zalazi. Pritom kako vidim hrana prosecna. 

Mi smo na primer u povratku sa Porto Katsikija prosli kroz par sela sa sjajnim mini restorancicima koji svi imaju pogled iznad oblaka i stvarno su veoma simpaticni. Nisu fensi i mozda nisu toliko visoko bas, ali su veoma fini i intimni. 

Takodje na jednom brdascetu u povratku sa Porto Katsiki plaze, nasli smo jedan restoran sa ekstra pogledom i divnom tendom od trske i palminog lisca u kome nije bilo guzve a hladovina i pogled prelepi. Ne secam se naziva ali mozda prepoznate na slikama. Cene prosecne, od svih jela najbolji specijalitet dana, kozije meso sa krompirom. 

2016-08-31 09.01.51 1.png

2016-09-07 09.02.40 1.png

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Solveig: Da nije Oasis, restoran tradicionalne grcke kuhinje? Mi smo tamo hteli da svratimo u povratku sa Porto Katsikija, ali nekako odlucismo da produzimo, ne znam zasto... :neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vrlo moguce da je to naziv ako ga prepoznajete po slikama. Ne secam se. I dalje mi je Sapfo u Agiosu bolji mnogo, ali je ovo bilo idealno mesto za predah i klopu posle Katsikija. Nista ni bolji ni gori nego vecina sto se hrane tice, ali pogled i tisina i okolina bas idilicni. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grekos levante ima odlicnu jagnjetinu i mesano meso. Vino im je malo kiselije za moj ukus.

U Raxiju je odlicna klopa, kao i vino. Predivan ambijent i ljubazno osoblje.

U Sivoti treci po redu restoran 12 Gods ima tanjir sa plodovima mora za dve osobe za 26 eura i jako je ukusna riba. Belo vino prelepo.

Dalton ima prosecan giros. Ne moze da se poredi sa Alcanom u Neos Marmarasu ili Obelixom u Sartiju.

Statis u Nidriju isto prosecan pileci giros. Za nijansu bolji od girosa u Daltonu.

Prve dve slike su iz Grekosa, a treca iz Raxija.

20160910_183758.jpg

20160910_183801.jpg

20160911_192853.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eto koliko je sve stvar ukusa... :)

Ja bih cak rekla da je giros kod Daltona jedan od najboljih koji sam jela u Grckoj bilo gde (a jela sam ih u: Sartiju, Nei Poriju, Jerisosu, Solunu, Pefkohoriju, Asprovalti, Potosu...) Giro giro bas i ne, ali Dalton's mi je bio fenomenalan.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Putujem sledece nedelje na Lefkadu, bicu smesten u Nidriju, pa me zanima da li ima nekih taverni ili lokala sa dobrim picama? I ako je neko u skorije vreme bio u Rachi-ju, da li je guzva za mesto prevelika?

Hvala unapred na odgovoru!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima odličnih pica, a gužva u restoranu je ogromna...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za pizzu probaj Zimis, otvorili su skoro i u Nidriju. Kazu da je fenomenalna, rade i dostavu.

Meni:

http://zimis.gr/MenuSampleEng.pdf

Izmenjeno (Zemunchica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25107
    Ukupno tema
    831489
    Ukupno poruka