Nikola1985

Taverne :: Preporuka

150 poruka u ovoj temi

Evo, upravo sedimo u Miramare restoranu u Vasilikiju, resismo da iz Porto Katsikija dodjemo ovde na rucak; ne mogu se setiti ko je sa foruma dao preporuku za ovaj restoran, ali svaka cast - garnirung odlican i bogat, porcije obilate, a sve jako, jako ukusno. Ja uzela grilovanu hobotnicu, drugarica sabljarku, nijedna od nas nije imala zamerki na jelo. Cene nisu bas niske, 3 tocena + ova dva jela je nesto preko 40 eur, ali vredi svaku paru. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajan restoran potpuno neocekivano i za dva koplja ispred ostalih u Agios Nikitasu je Sapfo restoran. Nalazi se skroz niz ulicu do mora sa desne strane. Ima super pogled sa terase na more, i uvece je uvek prepun ljudi, ali se nadje mesto. Osoblje je opusteno i kazu ti sta je sveze i sta preporucuju sto je odlicno. Apsolutno sve sto smo probali tamo je bilo preukusno. Obavezno probajte rizoto sa musulama i safranom jedno od najlepsih do sada. Musaka fantazija. Tuna im je sveza i bas ukusna, saganaki od musula i saganaki od fete isto odlicni, grcka salata standardno. Zucchini balls najbolji ikad. Probali smo i pastu sa skampima, dobra je ali ne izuva, hobotnica i svinjski file isto dobri. Rose vino kuce prilicno jako i dobro. Svakako verujem da ima boljih restorana u Grckoj, ali na Lefkadi ovaj mi se bas dopao, vidi se drugaciji pristup u pripremi hrane, i nije turisticki restoran. Cene su manje vise slicne kao u ostalim restoranima ako ne i iste. Za svaku preporuku. 

Maistros u Agiosu korektan, ali kaska za Sapfo restoranom. 

Rachi restoran jeste zaista lepo sredjen, sa dosta finih detalja i fantazija pogledom, ali mislim da ne vredi cekati 2 sata na mesto. Mi smo svratili jedan dan posle Megali Petre i koliko god da je pogled u zalazak sunca lep, previse je ljudi bilo. Sva mesta popunjena, gomila ljudi sedi ispred na zidicu ili klupici i ceka. Mi smo osacovali mesto, pa smo malo fotkali na platformi pored i posle se pokupili i otisli. To je bio na primer 30. avgust. Ne znam za septembar, ali mora se doci u pola 6 npr da bi se uhvatilo mesto sto je bezveze bas jer sedis satima i przis se dok ne krene da zalazi. Pritom kako vidim hrana prosecna. 

Mi smo na primer u povratku sa Porto Katsikija prosli kroz par sela sa sjajnim mini restorancicima koji svi imaju pogled iznad oblaka i stvarno su veoma simpaticni. Nisu fensi i mozda nisu toliko visoko bas, ali su veoma fini i intimni. 

Takodje na jednom brdascetu u povratku sa Porto Katsiki plaze, nasli smo jedan restoran sa ekstra pogledom i divnom tendom od trske i palminog lisca u kome nije bilo guzve a hladovina i pogled prelepi. Ne secam se naziva ali mozda prepoznate na slikama. Cene prosecne, od svih jela najbolji specijalitet dana, kozije meso sa krompirom. 

2016-08-31 09.01.51 1.png

2016-09-07 09.02.40 1.png

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Solveig: Da nije Oasis, restoran tradicionalne grcke kuhinje? Mi smo tamo hteli da svratimo u povratku sa Porto Katsikija, ali nekako odlucismo da produzimo, ne znam zasto... :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vrlo moguce da je to naziv ako ga prepoznajete po slikama. Ne secam se. I dalje mi je Sapfo u Agiosu bolji mnogo, ali je ovo bilo idealno mesto za predah i klopu posle Katsikija. Nista ni bolji ni gori nego vecina sto se hrane tice, ali pogled i tisina i okolina bas idilicni. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grekos levante ima odlicnu jagnjetinu i mesano meso. Vino im je malo kiselije za moj ukus.

U Raxiju je odlicna klopa, kao i vino. Predivan ambijent i ljubazno osoblje.

U Sivoti treci po redu restoran 12 Gods ima tanjir sa plodovima mora za dve osobe za 26 eura i jako je ukusna riba. Belo vino prelepo.

Dalton ima prosecan giros. Ne moze da se poredi sa Alcanom u Neos Marmarasu ili Obelixom u Sartiju.

Statis u Nidriju isto prosecan pileci giros. Za nijansu bolji od girosa u Daltonu.

Prve dve slike su iz Grekosa, a treca iz Raxija.

20160910_183758.jpg

20160910_183801.jpg

20160911_192853.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto koliko je sve stvar ukusa... :)

Ja bih cak rekla da je giros kod Daltona jedan od najboljih koji sam jela u Grckoj bilo gde (a jela sam ih u: Sartiju, Nei Poriju, Jerisosu, Solunu, Pefkohoriju, Asprovalti, Potosu...) Giro giro bas i ne, ali Dalton's mi je bio fenomenalan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Putujem sledece nedelje na Lefkadu, bicu smesten u Nidriju, pa me zanima da li ima nekih taverni ili lokala sa dobrim picama? I ako je neko u skorije vreme bio u Rachi-ju, da li je guzva za mesto prevelika?

Hvala unapred na odgovoru!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima odličnih pica, a gužva u restoranu je ogromna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za pizzu probaj Zimis, otvorili su skoro i u Nidriju. Kazu da je fenomenalna, rade i dostavu.

 

Meni:

http://zimis.gr/MenuSampleEng.pdf

Izmenjeno (Zemunchica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Za pizzu probaj Zimis, otvorili su skoro i u Nidriju. Kazu da je fenomenalna, rade i dostavu.

 

Meni:

http://zimis.gr/MenuSampleEng.pdf

Gde se nalaze u Nidriju? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporuka za tavernu u  Agios Nikitasu zove se Maistros koja je na samom kraju šetališta neposredno pred plažu sa desne strane ako se spuštate naniže.

Posle nje je Sappho.

Hrana je izvrsna cene umerene, probali smo morske specijalite kao i tradicionalna jela i sve je bilo veoma ukusno.

Slike u prilogu,

 

20190716_143306.jpg

20190717_195416.jpg

20190717_195426.jpg

20190718_142036.jpg

20190720_191614.jpg

20190723_140741.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo još da dodam da se hrana malo duže čeka jer se sve odmah po porudžbini sprema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzeli u lidlu pile 2,99eur nase imalo 1,7kg kilo ipo krompira I paket mitosa za 4,30e sva sreca imamo rernu u smestaju,au kakav rucak I pice za 9,99eura.

P.S. paradajz,sok za decu I tost smo kupili pre neki dan.

Izmenjeno (Djilas.M)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

......bicu smesten u Nidriju, pa me zanima da li ima nekih taverni ili lokala sa dobrim picama? 

 

 

Vidim da je post starijeg datuma i ovom članu sigurno neće koristiti moja preporuka, :) ali možda hoće nekim budućim putnicima. :)

 

 

Ribu ne jedem i nisam neki ljubitelj morskih plodova, ali pizzu obožavam ;)i mogu da preporučim ovu pizzeriju u Nidriju:

 

 

 

315FBF94-BC49-4A0C-A0D7-58C076BFFC19.thu

 

 

Nalazi se odmah preko puta luke, a pizza je baš ukusna. :happy:

 

 

 

A85407F9-1297-4F88-8E12-78CBADF8A2D7.thu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja da dam svoj skromni doprinos, taman sam se vratila sa Lefkade i utisci tj. ukusi su jos svezi. 

"Dimitros" iznad Nidrija, dobili preporuku, otisli da probamo i odusevili se. Specijalisti su za rostilj, suprug i ja smo uzeli tanjir za dvoje (rolovana prasetina punjena povrcem, pileca krilca, neke strava kobasice...), i naravno nije bilo sanse da se sve pojede. Cena 17e. Restoran se otvara u 18:30h i najbolje je otici do 19h, kasnije tesko da ce se naci mesto. Pogled je divan. 

"Basilico" u Nidriju, specijalisti za ribu i morske plodove. Za 29e smo dobili 2 vrste ribe sa grilovanim povrcem, bokal vina, flasu vode, grcku i tsatsiki salatu i hleb. Fenomenalno!

Bili smo i kod "Daltonsa" i u "Pomodoru" i u jednom super restoranu u Lefkasu, "Veragi", gde smo jeli divan rizoto sa morskim plodovima, a klinac sa nekoliko vrsti pecuraka i olizao je tanjir. 

Eto. Sve u svemu, odmorili smo dusu i napunili gusu :-)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka