Nikola1985

Taverne :: Preporuka

150 poruka u ovoj temi

Yannis je meni bio super ukusan ali malo manji rekla bih :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sem Tzaziki imao je previse beli luk :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u pravu si ali meni muka sto je manji...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako sam pojeo jos jedan giros od tamo spavao bih na terasu ne bi me pustili unutra :D :D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kod janisa u vasilikiju vise ne vise ne valja giros. negde sam vec napisao da je 2009. bio dobar a onda je smanjio kolicinu mesa i zamastio pitu... a posto sem njega i nije bilo dobrog girosa u vaslikiju sada mogu da kazem da tamo vise nema nijednog pristojnog mesta za tu vrstu hrane...

i ne slazem se da su cene u nidriju svuda napucane! ima mesta gde je tako a hrana nije uvek odgovarajjuca ceni, ali ima i mesta gde su cena i kvalitet ok, ;-)

i ponavljam, sve moze da bude svar ukusa i srece. ja, recimo, u zivotu vise necu jesti u kariji gde sam pokvario stomak u restoranu koji je Djole, koji je napravio mapu lefkade sa smernicama, ishvalio...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пар речи желим да напишем о клопи на Лефкади уз такође захвалност јер сам и овај подфорум радо искористио.

Сви који су овде хвалили Сотирис у Нидрију, нису губили време. После првог гироса наставили смо само код њих да га купујемо. Није да је то сад неки нај гирос (мада јесте одличан), али за 2 е добијете заиста прави грчки гирос (питу) па нисмо хтели да експериментишемо нешто даље.

Иначе власнику сам испричао за овај сајт и да га тамо људи хвале, а он се одушевио па ме још терао да му на листу папира пишем веб адресу. Истини за вољу, више сам му то реко да га охрабрим да се непоквари до следеће сезоне што је типичан медитерански синдром после похвале, а као што су се по причању других колега неке друге таверне исквариле.

Пробали смо и њихов саганаки (4 е) и то је био пун погодак, али и томе је неко писао овде на форуму, саганаки није увек исто јело. У сотирису је то похована фета са парадајезом и паприкама

p9230705.jpg

али у "ораховини" (pinewood) на излазу из Нидрија ка Лефкасу то је парче прженог сира са лимуном (иначе све препоруке и за ту таверну која је баш уз обалу мора, ал обавезно се наоружајте и против лефкадера (комараца) да вас неби јели док и ви једете).

Иначе још од Крита 2007. сам се опасно навукао на једну општу грчку посластицу: јогурт ме мели-јогурт с медом. Он је мање више свуда исти, разлике нема у укусу јер тај "јогурт" који је више као павлака или милерам је ионако фабрички. Али заиста нигде, то се могу заклети, нисам видео тако обилну порцију и то за 3 е.

p9190478.jpg

Од тих грчких посластица навео бих још једну коју су тамо продавали као домаћи специјалитет са Лефкаде-портокалопиту (тј питу од поморанџе). Е за то сам дао домаћи задатак драгој да пронађе тајну рецепта и мада је мало скупља (комад иде око 2,5 е), вреди је пробати.

p9200483.jpg

Узгред имају верзију и лемони питу.

Такође за колеге пивопије Лефкада је лепа вест. Поред традиционалних Алфе и Митоса ту је читава плејада друких грчких пива: фикс, зорбас, ермес, магнус (родоски лагер светли), вергина... Имају сјајан подрум пића Дионисос али обиђите оба његова улаза и из марине и са главне улице.

Толико и свима који иду наредне године уживајте у острву и свим његовим лепотама.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisla sam na vas post, pa reko da napisem

na adresi http://www.coolinari...-od-pomorandze/

Prenosim>

Pita od pomorandže

Ovaj recept je preko moje drugarice do nas stigao od jedne Grkinje. Pita se jednostavno sprema, a još je boljeg ukusa.

840468719afd6ebd2577afcd52b43a9e_header./slika/544499/

Priprema

Težina: Jednostavno


  • 1



    Kore odviti i ostaviti da se malo prosuše na vazduhu. U dubokoj činiji izmešati kiselo mleko, ulje, šećer, jaja, prašak za pecivo, vanilin šećer i rendanu koru od pomorandže. Dobro sve promešati, pa dodati iscepkane kore. Drvenom varjačom izmešati da se kore sjedine sa ostatkom smese.


  • 2



    Sipati u podmazan pravougaoni đuveč pleh, poravnjati i peći u zagrejanoj rerni na 200°C 30 minuta. Pečenu pitu ostaviti da se prohladi, pa je preliti toplim sirupom. Pitu je najbolje spremiti dan ranije da kompletno upije sirup.


  • 3



    Sirup: Sipati vodu i šećer, dodati rendanu koru od pomorandže i kuvati na slabijoj temperaturi 15 minuta od trenutka kada sirup provri.

Sastojci

Од тих грчких посластица навео бих још једну коју су тамо продавали као домаћи специјалитет са Лефкаде-портокалопиту (тј питу од поморанџе). Е за то сам дао домаћи задатак драгој да пронађе тајну рецепта и мада је мало скупља (комад иде око 2,5 е), вреди је пробати.

Узгред имају верзију и лемони питу.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko može da mi pojasni oko taverne na Dessimi beachu, onu koju svi hvale da je jeftina,

kako izgleda taverna, da li se sam poslužuješ sa tacnom ili ima konobar sa leptir mašnom i sve po redu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da pohvalim restoran Panorama-Atanj

ukusna hrana i sjajan gazda

ko prolazi neka obavezno svrati, jeftino a odlicno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ima neko da mi predlozi gde ima dobra Jagnjetina? Recimo kao sto je kod Costasa u Theologosu, ko je bio zna o cemu je rec :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kato Rahula u selu Rachi. Ove godine subotom ima i zivu muziku ;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kato Rahula u selu Rachi. Ove godine subotom ima i zivu muziku ;-)

Da li jagnjetine ima svaki dan ili se mora naruciti? pozz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima skoro svako vece, ali je bolje da pozoves da proveris i rezervises ;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima.

Po preporukama forumasa danas sam bio kod Daltona ii mogu vam reci da nikako nisam odusevljen,cak grke kad pitam poceli su svi da ga mazu,kazu, ''kad ima posla samo smandrlja i nikako ne idi tamo,ali kazu isto,dodji u jesen i zimu,nema bolji giros od Daltona..

Jeli smo takodje i u Yupi-Yupi,tu je vec mnogo bolje :)

To je moje zapazenje i iskustvo :)

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

  1. Selo Rahi - jagnjetina - mnogo bolji Theologos (Tasos)
  2. O Sotiris - pita giros - ništa naročito, osim toga dobili smo pomešane porcije (suvlaki i giros) i netačne
  3. Poseidon - najlošija klopa ubedljivo. Napucane cene, male porcije - užas.
  4. The Old Navy - Levkas (grad Lefkada) - niske cene, velike porcije, odlična klopa. Čista desetka i najbolja koju smo tamo probali (naravno ne kažem da nema i bolje)...
Izmenjeno (zombi1101)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka