Sloned

Plaže u Marmarisu

85 poruka u ovoj temi

Hvala kalipso jos jednom na informacijama koje mi je dala. Postoji gradska plaza na kojoj imaju besplatni suncobrani od trsle ali su mali i verovTno treba doci ranije da ss zauzmu. Popodne posle pet postoji pridodna hlDovina na gradskoj plazi.

Plaza je pescana. U vodi je sitan pesak kao mulj. Voda je mutnija. Na ulasku u vodu ima sitnog kamenja. Nista strasno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo jutros uzeli lezaljke u jednom baru.

Limunada i cedjena pomoramdza su 11 lira.Turska kafa isto. Kazu mozes uzeti dve flase vode i koristiti lezalke. Nas je petoro. Deci sam narucio po sok.i koristili smo 5 lezaljki.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo cenovnika

Bono je bar

 

20190726_102639.jpg

20190726_102645.jpg

20190726_111252.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jednog predloga za plazu u okolini Marmarisa.

Incekum beach

Ja sam gledao po Google maps pre polaska i nasao neku uvalicu. Svidele su mi se slik posebno sto ima prirodan hlad. Ubacio sam u navigaciju jer nisam procitao da je spominju na forumu. Inace plaza se nalazi preko puta ostrva na kome je Kleopatrina plaza. Od Marmarisa ima 21 km.

Stigli smo tamo uzanim  ali solidnim putem. Postoji ogroman parking. Turcin mi nadje mesto u hladovini. Pitam da platim on kaze nista.

Vidim tamojednu kucicu krenem ka njoj. Drugi Turcin kaze placa se ulaz. 15 tl po osobi a deca do 6 godina ne placaju. Ja se dvoumim ali ajde kad sam dosao. Platim i krenem. Kad on kaze da sednem na klupicu i da sacekam da dodje traktor. Ja u cudu. Dodje traktor koji vuce prikolicu u kojoj su klupe, ima nadstresnicu. Ja u neverici. Krecemo i prolazimo pored dve male uvalice od 20 metara. Neki su tu izasli. Nastavljamo i posle oko 2km dolazimo do te plaze. Fenomenalna je. Da ne objasnjavam evo slika.

20190727_104434.jpg

20190727_103643.jpg

20190727_111236.jpg

20190727_104437.jpg

20190727_111329.jpg

20190727_111511.jpg

20190727_111500.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Druže, dva puta smo bili u Marmarisu ali nisam čuo za ovu plažu, na kom kraju je, ka Ičmeleru ili na drugom kraju ?,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na drugom je kraju. Krenes ka Mudzli i onda skreces levo. Pratis pravac za Kedrai ostrvo odnosno mesto Camli. Odatle krecu brodovi do tog odtrva. Ima parkining veliki. Tu samo nastavis pravo i pojavice se putokaz za plazu.

 

Druže, dva puta smo bili u Marmarisu ali nisam čuo za ovu plažu, na kom kraju je, ka Ičmeleru ili na drugom kraju ?,

 

Screenshot_2019-07-27-21-56-35.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam znao ali mi se dopada sama priroda i čistoća vode. Fenomenalno. Što se tiče vožnje do plaža vozili smo se sa svim i svačim. Biseri su.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo slike sa prospekta koji su mi dali

20190727_220610.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Voda je fenomenalna. Sitan je pesak. Dubina ide postepeno. Tako da je dobro i za decu. 

Inace ima restorancic gde se moze kupiti i slacoled slazkisi. Ima lezaljki ali ne znam cenu iznajmljivanja.

20190727_130617.jpg

20190727_123807.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li do te plaze moze da se stigne dolmusem ? Ili nekim gradskim prevozom ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa nama u hotelu je mladji par i kad su videli slike dopalo im se. Pitali su momka koji radi na recepciji i on im je rekao da ide dolmus. Raspitacu se o detaljima.

 

Da li do te plaze moze da se stigne dolmusem ? Ili nekim gradskim prevozom ?

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam bio u Turuncu. Plaza je lepa. S Ljunak je na plazi i jedno 10 ak metara u moru. Posle toga krece nagla dubina i u vodi su stene. Voda je cista i prelepo je za ronjenje.

Mi smo bili na slobodnom delu plaze. Hteli smo  da uzmemo lezaljke ali smo bili neprijatno iznenadjeni. Naime u jednom kaficu nam je rekao da mozemo da koristimo ali je cena za suncobran i 2lezaljke  100 Lira ,odnosno moramo da potrosimo minimum toliko po kompletu. U drugom kaficu su nam trazili 20  lira po osobi. Pri tom su suncobraniveoma mali i razmaknuti tako da ne prave bas neku veliku hladovinu. Neki delovi plaze su ogradjeni i pripadaju hotelima i rezervisani su   samo za goste hotela. Tako da smo se smestili na slobodnom delu plaze kod jedne velike stene koja je pravila mali hlad.  Kratko smo ostali jer nismo imali suncobran. Ovo se odnosi nacdeo plaze prema Icmeleru odnosno lavo kad gledte ka moru. Na onaj deo plaze nisam ni isao. Inace plaza nije dugacka i uska je. Tako da sledeci out budem isao ponecu suncobran, jer vredi obici ovu plazu. Verovatno je bolje ici oopodne kadcsunce zadje iza vika.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sa nama u hotelu je mladji par i kad su videli slike dopalo im se. Pitali su momka koji radi na recepciji i on im je rekao da ide dolmus. Raspitacu se o detaljima.

 

Lavoazije, da li si uspeo nešto više da saznaš po ovom pitanju? 

Hvala ti  najlepše na informacijama, slikama, odgovorima! ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo me u Istanbulu. Na zalost nisam mogao da dodjem do informacija kako busom doci do plaze. Recepcionar je rekao da ima bus ali nije znao da objasni odakle ide. Ali kad odes u Marmaris raspitaj se znaju oni za tu plazu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Incekum

incekum4a.jpg

Izmenjeno (lavoazije)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka