lecaleca

Letovanje u blizini Barselone

3 poruke u ovoj temi

Molim za pomoc u izboru grada u blizini Barselone za letovanje. Da li je moguce naci nesto sto ne lici na Lloret de mar nikako? Volela bih bas neki mali, ribarski gradic gde turizam nije razvijen tako da postoje kompleksi hotela, gde su guzve i gde su ljudi nadzidzgani na plazi ispod suncobrana u varijanti hotel-plaza, plaza-hotel. Ima li neko mestasce gde plaze nisu kilometarske pescane, nego gde ima i nekih stena i vegetacije tako da ti nije potreban suncobran i lezaljka? Znam da bi stvar bila laksa sa kolima (pretpostavljam da je tako uvek moguce naci neku zavucenu plazu), ali mi idemo avionom, a rentiranje kola je dosta skupa varijanta. Vidim da ljudi za ovakav odmor kakav opisujem spominju Tossu, sta mislite o tom mestu? U obzir dolaze mesta i juzno i severno od Barselone, ali ne mnogo daleko. Puno hvala unapred na pomoci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine letovali u Calelli i obisli ceo taj deo. U sutini sva mesta su vise manje ista, apsolutno podredjena turizmu, taj duh Spanije koji smo i mi trazili neces pronaci, ali je u svakom sluvaju prednost sto je blizu BArselone. Ako je tebi cilj da posetis Barsu onda Santa susan, Calella, ili nesto u tom potezu, to su znatno mirnija mesta, lezaljke nisu obavezne, sta vise vecina ih ne koristi i plaze su gradske tako da mozes da se smestis bilo gde sa svojm suncobranom koji kosta oko 7-13e. Ta mesta imaju direktnu liniju vozom do Barse za nekih 12e za dvoje povratna, pa ti kola ne trebaju. A ako ti BArsa nije prioritet onda def Tosse.Mesto je def. najlepse u tom regionu i tamo ces dobiti bas to sto trazis.Odatle je komplikovano do BArse jer menjas bus i voz, ako se ne vara cak dva busa. Moja preporuka je CAlella, ima jednu malu plazicu sa skromnim restorancicem sa malo kupaca mirno i fino i direktan voz do BArse ...nadam se da sam ti pomogla. POzzzzzzzzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O.k. je Tossa. Ali moja preporuka bi bila za ovaj deo španske riviere - Blanes. Mesto, niti veliko, niti malo. Dobra i jednostavna veza sa Barselonom. Ima jednu malu, ušaškanu plažicu St.Francesc, kao bonbona. Malo koje mesto u ukolini ima ovakvu plažicu, Naravno, ima i onu megalomansku plažu, bez "kraja i početka". Blanes ima svoju lučicu, botaničku baštu itd. Sve to daje neki šmek jednom mestašcu na primorju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26317
    Ukupno tema
    877759
    Ukupno poruka