olorien

Bezbednost u Barceloni...

45 poruka u ovoj temi

i ja idem u avgustu pa sam se naslusao svega. ali gledao sam na discovery reportazu da se rumuni masovno iseljavaju tamo i cele porodice zive od dzeparenja, ako ih uhvate, kazne su male, meseca dana u zatvoru valjda, i to im se isplati, a svi rade...snimali su kako kradu, dzepare, itd nije mi jasno kako su uopste pristali da ih snime...tako da nije da su ljudi paranoidni, ali verujem da uz oprez nece biti problema , u parizu smo kacili torbe i torbice svuda i nista, ali su nas na rim isto silno upozoravali, ali nam se nista nije desilo. mada sam citao o busenju guma koje motoristi rade turistima i onda ih pljackaju dok im pomazu da je zamene, onda polivanju vodom na ulici...da li je to sve mogce? ipak ne bi svi izmisljali jer se o tome ne pise za london. tamo npr u sohou ima upozorenja na kradju itd, ali ni tu nisam imao problema.ali cuh za pricu da su jednom seljaku kod nas ukrali 6000 evra kad je krenuo da kupi traktor, tako da verujem kom je sudjeno ne mora da stigne do barselone hahaha

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam sad u maju, treći put u zadnjih pet godina, ni nikada ni na jednom koraku sem nisam osetio nesigurno, eeventualno ako uveče recimo sam šetas po uličicama sa desne strane ramble (ako ideš nizbrdo).

Normalno ako ti iz zadnjeg džepa viri novčanik na pola ili fotoaparat da će stručnjaci da te odžepare, ali generalno nikada nisam brinuo i uvek proverim, pipnem desni džep, mobilni tu je, levi džeš kjuč od stana tu je, keš tu je i to je to.

Znam da ih ima dosta kod magične fontane, ali to je zato što svi kada dođu do iste, svi se nabiju odma tu na početak i onda je velika gužva pa je lako da se džepari. Zato smo obiđeš 20ak metara oko fontane i milina, nema ljudi nema straha da će te odžepare.

Polivanje vodom nisam nigde tamo video, to mi se desilo u Parizu da polivaju sa mostova dok ti kruziraš Senom.

Samo ti pun gas, ne opterećuj se time, u džep samo mobilni, ključ i nešto keša i bez brige.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i ja idem u avgustu pa sam se naslusao svega. ali gledao sam na discovery reportazu da se rumuni masovno iseljavaju tamo i cele porodice zive od dzeparenja, 

Pa sta sad da ti kazem osim da ponovim ovo sto sam ranije napisao i sto je Marko naveo. Ides u veliki grad i treba da budes oprezan u granicama razumnog.  Gledam mentole sa rancevima i mapama, nose pasose u rancevima, sve pare koje imaju nosi sa sobom u novcaniku u zadnjem dzepu jer jelte nisu sigurne u hotelskom sefu. Ovako su mu na uz bulju pa ce da oseti. Zveraju okolo ko nenormalni nemaju pojma gde su posli. Hvala bogu nose skupe foto aparate oko vrata, zene stave gomilu nakita. Odzeparice ga u svilajnacu a kamoli u barseloni, rimu ili milanu.

Gledao si emisiju o dzeparosima, imas ih svuda posao im da dzepare puna ih stajga u BG. Gde ce da dzepari ako ne u guzvi, koga ce da odzepari pa naravno ove blentave koji naprosto prizivaju da ih neko odzepari. 

Opusti se bre leto i uzivaj u jednom od najlepsih gradova sveta. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prošle godine sam letovao u Barseloni i za 14 dana nisam doživeo ni najmanju neprijatnost u bilo kom delu tog predivnog grada.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

slažem se i hvala svima, ovog leta će veće pitanje biti bezbednost u smislu terorizma nego džeparenja...to mi je više nebitno....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Terorizam je realna opasnost trenutno svuda. Ja u avgustu idem na Kipar, ali mislim da je to prelepo ostrvo bezbedno, bar za sada. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

slažem se i hvala svima, ovog leta će veće pitanje biti bezbednost u smislu terorizma nego džeparenja...to mi je više nebitno....

Pitanje bezbednosti u smislu terorizma je svake godine isto ja bih rekao. Pogotovo kada se desi neki napad kakav je bio sada u Tunisu. Ako tako razmišljaš onda najbolje nigde da se ne ide nego da se sedi kući i ako je moguće da se radi posao od kuće. Jer uvek negde neki ludak može individualno to da uradi, ne zato što mu je neko isprao mozak nego eto tako mu dunulo.

Jeste da je to uvek u glavi, tako je meni bilo kada sam išao u Pariz jer su oni uvek tamo na tapetu, ali kada sam stigao tamo, posle nisam ni razmišljao o tome, opustioo sam se, prepustio lepotama grada, a ako mi je suđeno da me neki ludak digne u vazduh, pa neka tako i bude :)

Pogotovo što je to grad gde konstatno tokom cele godine imaš masu turista, mislim i da je obezbeđenje na nivou, ali ko što rekoh, uvek negde ima neke lude individualno glave..

Idi, ne razmišljaj o tome i šta bi bilo kad bi bilo, mada Barsa je čudesan grad, toliko toga ima da se vidi da ćeš brzo zaboraviti na sve te potencijalne opasne mogućnosti.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Terorizam je realna opasnost trenutno svuda. Ja u avgustu idem na Kipar, ali mislim da je to prelepo ostrvo bezbedno, bar za sada. :)

moja sestra je sa porodicom na kipru sada na letovanju i ne pominju nista u vezi sa terorizmom niti strahom.tako da cenim da tamo ne misle o tome :) i ja sam se pitao jer je jako blizu sirije...oni su cak mislili da idu u izrael na ekskurziju....

Pitanje bezbednosti u smislu terorizma je svake godine isto ja bih rekao. Pogotovo kada se desi neki napad kakav je bio sada u Tunisu. Ako tako razmišljaš onda najbolje nigde da se ne ide nego da se sedi kući i ako je moguće da se radi posao od kuće. Jer uvek negde neki ludak može individualno to da uradi, ne zato što mu je neko isprao mozak nego eto tako mu dunulo.

Jeste da je to uvek u glavi, tako je meni bilo kada sam išao u Pariz jer su oni uvek tamo na tapetu, ali kada sam stigao tamo, posle nisam ni razmišljao o tome, opustioo sam se, prepustio lepotama grada, a ako mi je suđeno da me neki ludak digne u vazduh, pa neka tako i bude :)

Pogotovo što je to grad gde konstatno tokom cele godine imaš masu turista, mislim i da je obezbeđenje na nivou, ali ko što rekoh, uvek negde ima neke lude individualno glave..

Idi, ne razmišljaj o tome i šta bi bilo kad bi bilo, mada Barsa je čudesan grad, toliko toga ima da se vidi da ćeš brzo zaboraviti na sve te potencijalne opasne mogućnosti.

upravo tako i razmisljam, jeste da smo otkazali tunis ipak za ovu godinu, ali idemo u tursku koja je pored sirije, a i u spaniju, obe su na mapi visokorizicne, ali drzim se te, ako je sudjeno da se mre, doci ce i u srbiju po mene :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za Tunis ti ne zameram naravno. Jesu visokorizične, ali i one manje rizične ili bez rizika pa opet imaš neke brejvike i slično.

Opusti se i pun gas, ako budeš hteo obilazak znamenitosti, na vreme rezerviši karte preko interneta da ne bi čekao redove tj da ne bude da nema kada da te puste jer je sve prepuno turista. Pokušao sam na kvarnjaka bez rezervacije da uđem u Sagrada Familiju ali ako nemaš rezervisanu kartu možeš tek u 19:30 da dođeš. Mada već sam bio unutra tako da nisam forisirao, više zbog devojke sam hteo opet.

Nego ima fora valjda da se prodaje karta za Sagrada Familiju i Park Guell u paketu, što izađe baš baš povoljnije, pa ako te to zanima onda ispitaj online sve opcije.

U park Guell može da se uđe normalno, ali onaj deo gde je čuvena panorama i gušter se plaća 7 eur i mora online, pa je zato bolje možda kombinovati te dve karte.

Uglavnom, opusti se uživaj, bezbedno je, primetio sam i dosta pandura u civilu, ono kao turisti pa malo malo pa hapse ove što prodaju stvari na ulici ili ko zna šta prodaju jel.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala, da, to sam planirao vec da kupim karte, idu u paketu park i sagrada. ja obicno svuda kupim onu city card koja pokriva prevoz i gomilu ulaznica za muzeje. video sam da ima Barcelona city card ili tako nesto, pa cu je opet prouciti sta sve pokriva pre nego sto odem. hvala puno na savetima, jedva cekam...da li si mozda putovao nocu sa aerodroma? mi slecemo negde pred ponoc...da li ima nekog prevoza ili cemo morati taksijem?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ni slučajno taxi :) 

Sve je jako dobro organizovano, imaš one aerobuseve A1 (terminal 1) i A2 (terminal 2) koji idu na svakih 5-10min tako nešto. Mislim da je karta oko 5.5eur po osobi i da idu do 1h, a posle toga ima neki noćni sa aerodroma isto, tu je čak i jeftinija karta. Izguglaj, ima svih detalja o tome i baš baš je lepo i jednostavno objašnjeno.

Tako da vataj taj A1 ili A2 zavisi na koji terminal slećeš, bus staje tačno ispred ulaza na aerodrom kao kod nas 72 što staje. Karta se kupuje na licu mesta kod vozača i vozi te tačno na Placa Catalunya, e odatle onda može pjehe do hotela ili gde ćeš već spavati ili taxi odatle. Mada lako je snaći se i sam, sem ako smeštaj nije dalje od centra.

Ako treba još nešto pitaj, jes da smo malo off temu ali abitno :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da, hvala, proucicu, video sam to za buseve, nego racunam ne znam da li cemo kasniti ili ne, vueling je u pitanju, pa dok uzmemo stvari itd...ne bi sa low cost trebalo da bude puno cekanja, oni sve doplacuju ako nije na vreme :), pa se nadam da cu stici sve to do 1 nocu da krenemo sa aerodroma, a i metro radi nesto do pola jedan cini mi se. moj hotel nije u centru nego blizu guell parka, ali je metroom super povezan sa svim bitnim tackama. pa ako uspem da sednem na metro na kataloniji na vreme, onda imamo do hotela prevoz...svakako bih da izbegnem nocni taksi, ali neki nocni prevoz mora da ima....kada sam leteo wizzairom ceo taj izlazak do transfera je bio jako brz, pa se nadam i da ce sada biti...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grad u kojem bi ostao jedino da zivim,.. samo dzeparosa koliko hoces :) i topla preporuka,... ne idite na cuvenoj pjaci u La rambrli bez 100 Eura da se kupi sitnica :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj utisak od pre nedelju dana je da su džeparoši u Barseloni nadrljali. Na svakom većem trgu su po jedna-dve marice i specijalci sa dugim puškama na gotovs, puno uniformisanih pandura po ulicama peške i na motorima, i ko zna još koliko policajaca u civilu.. Imala sam prilike da vidim jedno diskretno hapšenje na Rambli, kad su dve policajke u civilu smotale jednu barabu, verovatno zbog pokušaja džeparenja...pa ko hoće da pokuša krađu, nek izvoli....I sve to mi nije delovalo napadno ni uznemirujuće, već upravo suprotno...Atmosfera u gradu je svakako fenomenalna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Људи Срби смо, боље да кажем Балканци , па ако нас оџепаре, онда би требало да буде смак света. 

Треба бити опрезан, али и спреман на све. Зато није лоше ушити неки унутрашњи џеп за крупнији новац и картице, дакле џеп на џепу, са унутрашње или спољашње стране, како год.

Није лоша ни идеја светских путника, који носе ''глупе новачнике'', мада то је више за случај пљачке. Дакле носите лажни новчаник, са лажним парама или малим износом и лажним картицама. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877678
    Ukupno poruka