Bogalinac

Ko ode kajaće se, ko ne ode kajaće se

113 poruka u ovoj temi

"Према новим прописима, сувлаки од свињског или пилећег меса има ПДВ од 13 посто, али како се обично соли, додаје се алева паприка или парадајз, улази у категорију ПДВ-а од 23 посто. Угоститељи се хватају за главу јер не знају како да објасне купцима да ће уместо 2,40 евра њихов сувлаки коштати скоро три евра ако га посоле. Наиме, со је један од производа који је у категорији већег ПДВ-а, као и говеђе месо. У месарама Грци купују само пилетину и свињско месо јер је говедина скупља 10 одсто. Тако је млевено свињско месо са ПДВ-ом од 13 процената, а говеђе или јунеће 23 одсто. Кад су ТВ екипе на пијаци питале месаре шта бива ако неко тражи мешано млевено, одговор је био да ће цену одредити то ког меса је више.

=====

Поскупео је бродски превоз и према првим проценама очекује се да ће се број путника смањити за 30 одсто, прецизније, да ће бродске компаније ове године изгубити два до три милиона путника. На цену превоза аутомобила од раније је додаван порез од 23 одсто, али је сада поскупела путничка карта. Тако, тур-ретур превоз за двоје у двокреветној кабини и возило до било ког удаљенијег острва кошта између 400 и 500 евра."

(Политика)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakav kretenski tekst.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad smo jeli giros kod Pita Toma i kosta 2eu i bio je dovoljno slan i jako ukusan , a nikad vise Srba nego ovde u Agia Marini na Egini . Ljudi ne mogu da verujem na svakom koraku se cuje stpski , izgleda da neke nase agencije dobro pokrivaju Eginu .

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nalupa se prsato devojče s'm' tako...

umesto da rešava stvari (po funkciji na kojoj se nalazi) ona nameće destinaciju

još da se u plavo nafarba

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Драгица (Радовић -- ne)

--- Pavlović 

ma meni je ovde iskreno i voditelj kriminal ... uplatio aranžman preko agencije KLOK travel ... 

u kojoj to agenciji se dobija fiskalni račun ... jel to svako izdaje ...

Izmenjeno (Biljana 2302)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kaze ne letujem u grckoj hehe:) jasno mi je daona letuje kao kim kardadian samo na finim destinacijama - jasno ako ima drzavnu platu:)  dobro mozda je u pravu da letujete 40 godina u grckoj i znaju grci da ne menjate destinaciju tako lako. isto je kod slovenaca koji letuju u hrvatskoj i sve i svasta dozive i iduce godine opet hrvatska.

ja sam prezadovoljna sa grckom. ovaj zadnji primer trovanja hranom u nea sa 5 zvezdica pokazuje da je bolje imati i dve zvezdici manje a uzivati bez problema:) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za trovanje hranom je dovoljna samo 1 budala sa neopranim rukama da pokrene lancano trovanje. Meni je u grckoj super. Cak sam i od agencije dobila fiskalni racun. A evo u kaficu u kom sedim dok mi se dete igra u igraonici mi frape napkacuju 2.5 evra iako u meniju pise 3. Doduse tecno pricam grcki.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovi iz Niš su vrh!Inače prvi put ove godine sam dobila fiskalni i baš se iznenadila.:cool:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 23.7.2015. at 15:59, putujekaravan je rekao/la:

Sad smo jeli giros kod Pita Toma i kosta 2eu i bio je dovoljno slan i jako ukusan , a nikad vise Srba nego ovde u Agia Marini na Egini . Ljudi ne mogu da verujem na svakom koraku se cuje stpski , izgleda da neke nase agencije dobro pokrivaju Eginu .

Bas neobicno, s obzirom da se nude samo 4 vile, ostalo su hoteli.

Meni je Grcka u srcu, sta god u buducnosti da se desi! Bila sam na letovanju i u Turskoj, Tunisu i Hr, ali nijedna zemlja mi ne izaziva emocije kao Gr :-) Mogu hoteli da budu bolji, plaze cistije, priroda uzbudljivija, ali dzabe, Gr.ima duh, muziku i antiku koje me zauvek vezu :-)

Sa mojima sam bila 2 puta na Halkidikiju i 1 u Paraliji, oni su bili i ostali zaljubljenici u Hr primorje. Skoro se nicega ne secam sa tih putovanja, imala sam manje od 12 godina. Srecom, fotografija smo uvek puno pravili ;-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Летовао у Хрватској 80-90, летовао у Црној Гори годинама 81-2005 (преклапа се јер сам летовао и по 2 пута због здравља) и Грчка од 2005 на овамо и од овамо). Велика разлика је између  Грчке и ових земаља, поготово ЦГ. 

Наравно да има највише пријава за Грчку када 50 % српских грађана тамо летују. Треба Драгицу питати које су примедбе на летовања у Турској или ЦГ, видим да се разуме само у проблеме са Грчком.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja npr, nemam nikakve primedbe na letovanje u T., ali mi ne izaziva neke emocije.

Kao sto je, npr, Bec savrseno organizovan i naj grad za zivot, pa mi ipak Prag, Grac, Budimpesta, izazivaju osmeh pri samoj pomisli i cesto im se vracam, dok bih mogla sa zivim sa cinjenicom da su mi 16 beckih dana dovoljna u zivotu ( sto ne znaci da necu opet ici, ali da ne mogu, ne bih se bas rastuzila)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2018 bih izbegavao letovanje na Egejskom moru upravo zbog surove činjenice da će se gomila

https://youtu.be/HlUnjcAYKlY

 iskrcavati na Egejsku obalu a ne na Jonsku. Dakle, uplata 1min. savet za sve one koji se misle kao gladan srati. 

20170906_120232.jpg

Izmenjeno (Lenjivac)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

U Platamonu, druga polovina sedamdesetih.

Kampovali smo inače na nekih destak Km. severno, a izlazili u Litohoro i Platamon. Jedno veče nas četvoro zaglavimo u nekoj taverni, jagnjetina i belo vino, Domestika mislim. Flaša po flaša, raspoloženje raste a sto do nas sede neki Grci i isto loču, ali neko crno vino. Muzika svira, mi se polako upoznajemo i Grci nam iz nevezanog šalju po konobaru crno vino koje oni piju, kao bolje je, pa da probamo. Naravno mi njima odmah pošaljemo turu belog vina koje mi pijemo da i oni probaju, kao da siroti ne znaju koje je, ali već tu vino radi svoj posao. Mic po mic, oni nama a mi njima i na kraju mi pijemo crno a oni belo. Tu već počinje opšte veselje, cela kafana igra Sirtaki, lete tanjiri, naravno i mi se "hvatamo u kolo", opšta ludnica. Svi se izmešali, ne znaš ko sa kim sedi, svi veseli, pevaju i igraju, sa današnjeg aspekta prosto neverovatno. Sada Vam je jasno kako su vremenom počele da se "organizuju spontane" grčke večeri, Ali, to jednostavno nije to. Eto malo sećanja...

Danas ORGANIZOVANE GRČKE VEČERI nemaju veze sa tvojom pričom. Potvrđujem. Na žalost.

Izmenjeno (Lenjivac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

2018 bih izbegavao letovanje na Egejskom moru upravo zbog surove činjenice da će se gomila

https://youtu.be/HlUnjcAYKlY

 iskrcavati na Egejsku obalu a ne na Jonsku. Dakle, uplata 1min. savet za sve one koji se misle kao gladan srati. 

20170906_120232.jpg

Uvazen predlog...Skijatos- avgust...u maju Krf...moze?:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka