Bogalinac

Ko ode kajaće se, ko ne ode kajaće se

113 poruka u ovoj temi

Interesantna tema.

Oziveli ste mi secanja na grcku iz detinjstva.Tada jeste sve bilo drugacije,skromnije ali vise autenticno.Grcki seljaci su nas ucili grcki jezik,jahali smo njihove magarce,nekad i koza zaluta u sobu...a posle zahvaljujuci kreditima iz EU svaki grcki seljak je postao gazda i hotelijer..lepo je sto su se izvukli iz bede ali su nam se sada putevi malo razisli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovo za kozu... 1984, NEI PORI, mi u suterenu, tek se priprema zidanje prvog sprata, jutro, budim se tako što me liže koza iz dvorišne štale, puštena... kažem ženi - ´ajde smiri se, znaš li ti koliko je sati?

Izmenjeno (Titanic2)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nismo bacali kore od lubenica, nego ih davali gazdi/gazdarici za koze, posto je izdavanje soba biloonako, usput.

I ja sam volela tu Grcku, bili su drugaciji oni, a bili smo drugaciji i mi.

Titanic, dopao si se kozi... ;)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena, da li aludiraš na Beninijevu rolu u filmu Džima Džarmuša - "Noć na zemlji" u našem prevodu kada igra taksistu koji se ispoveda svešteniku?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znas da nisam gledala? Ovde je prevedenkao "Nocni taksista".

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledala ili ne? Ako nisi, obavezno pogledaj.

NIGHT ON THE EARTH

Izmenjeno (Titanic2)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam. Hocu. Poludecu, razmak moram bas dobro da udarim, inace mi sve reci izadju zajedno, a nemam obicaj da citam pre slanja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Negde početkom osamdesetih kupim u Paraliji, koja je bila pojam za letovanje srednje klase u Grčkoj u to vreme, ventilator. Duplo jeftinije, i to odmah čim sam stigao. Tada nije bilo klime po sobama, a nama vrućina, da umreš. Negde peti dan shvatim da imam ventilator u sobi a da nisam ni svestan toga.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nosio sam tri kile origana za kućnu upotrebu, Uhapsili me na granici mislili da je trava. Dok sam ja objasnio... valjda možete da nanjušite da je začin u pitanju?

-Čekamo eksperta, a dotle kuš!

Moje prvo iskustvo i prijava sudiji ZP.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.nspm.rs/hronika/grcka-pocela-jednocasovna-iskljucenja-struje.html

Грчка државна електродистрибуциjа почела jе данас да искључуjе струjу на jедан сат, на више подручjа Грчке, услед штраjка у 13 електрана Jавне корпорациjе за енергетику (ППЦ) због планова владе да приватизуjе део тог предузећа.

Искључење електричне енергиjе, на почетку летње туристичке сезоне, не односи се на грчка острва, где летуjе више стотина хиљада туриста, а влада jе обећала да неће бити уведене веће рестрикциjе, пренео jе AфП.

Добродошли у југослАвенску "стабилизацију" осамдесетих, драги туристи...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa sad nama ni neće smetati kao nekim finim turistima. A taman smo se navikli na berićet, svega ima kod nas. Bar se neće desiti zona sumraka kao mojoj familiji na prvom letovanju posle sankcija i praznih rafova kod nas u prodavnicama. Imao sam tada satelitsku TV i klinac je gledao sve one silne reklame od Milke do Twix-a kao neke bajke. Kada smo ušli u prvu samoposlugu u Grčkoj on siroma izbezumljen počeo da trpa u kolica sve što je prepoznao sa reklama. Mene steglo nešto oko srca i u sebi psujem im majku, sa kojim pravom oni tako rešavaju stvari...decu da nam traumiraju; doduše, posle su nas bombardovali pa su sankcije i restrikcije na kraju ispale kao neka šala. Malo neslana.

Izmenjeno (Titanic2)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Претходне 2 године нисам ишла у Грчку колима, и не можете да замислите моје разочарење и запрепашћење кад сам пре месец дана прешла Евзони а скоро нигде оних дивних, белих и розих олеандера успут који су ми последњих 30 и више година прва асоцијација на Грчку. Још не могу да верујем да су их скоро потпуно исекли. :neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jos uvek su tamo ... malo okraceni, ali i dalje prelepi :D ...

Izmenjeno (ZekaZmaj)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne daj bože još i da moraju da nam izdaju fiskalne račune za sobice. Cena bi bila uvećana za novi PDV, a zna se ko snosi posledice; poslednji u lancu ishrane.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka