Bogalinac

Ko ode kajaće se, ko ne ode kajaće se

113 poruka u ovoj temi

Divne su to uspomene. Nekada je bilo sve bezbrižno i opuštenije. Sada svi smo u grču, hoćemo do detalja da znamo šta nas očekuje, nezadovoljni smo i zbog najmanje sitnice.

Zbog ekonomske i političke situacije zaboravili smo da uživamo u sitnicama koje život znače.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

А крофне на плажи? Ми, деца, једва чекамо када ће онај чика да пронесе вруће крофне на тацни, наравно уз вику: " Фреско, фреско локумаде, ористе!" Онда ми с нестрпљењем чекамо да мајка извади паре, и све пожурујемо јер ће овај да оде. И онда јуриш да купимо крофне, а он из једног џепа кецеље узима бели папир и с њиме узима крофну и даје нам. А кад поједемо, идемо у море да сперемо шећер с лица. :rolleyes: У Грчкој сам као мала први пут видела крофне с рупом у средини.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lukumades bi trebalo da su one przene loptice u serbetu? Da, krofne se prodaju po svim plazama, taj americki stil s rupom i secam se (bar po ostrvima) da ih nudena engleskom, donats...(doughnuts).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Лукумадес су и крофне и уштипци.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko je bio u Paraliji sredinom osamdesetih morao je da zapazi tipa koji je išao plažom i prodavao palačinke. Specifičan lik, nosio je ono stakleno zvono i derao se nešto na Grčkom i na kraju odvali KREPES. Isto tako interesantno je bilo da ko je hteo da iznajmi ležaljke morao je da ode do momka koji ih je iznamljivao kao i daske sa jedrom za surf, nalazio se ispod zastava "Hotel Europa" negde oko tobogana. Ležaljke su bile složene na gomilu kao i suncobrani, pa ko hoće ode i traži a ne kao ovo danas.

Izmenjeno (Titanic2)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divne su to uspomene. Nekada je bilo sve bezbrižno i opuštenije. Sada svi smo u grču, hoćemo do detalja da znamo šta nas očekuje, nezadovoljni smo i zbog najmanje sitnice.

Što kaže pesma

da li su to stvarno bili bolji dani

ili smo to bolji bili mi :cvetak:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ima i jednog i drugog... u to vreme cinilo se da i nama ide nabolje, a o Grcima da i ne govorim...nije se zivelo od danas do sutra, sve je bilo mnogo izvesnije. Ih, desilo se i da stignemo porodicno na Tasos, nista rezervisano, nema slobodnih soba! Prva noc se provede delimicno u diskoteci, delimicno u kolima, ujutro se smesti kao da nista nije ni bilo. Ko bi sada tako isao?!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marenda_zpsf4ff9ef2.jpg

10D0okoladnomlijeko_zpse75542e6.jpg

:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prašnjavi, da je moguće dao bih ti +10 za ove fotke.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:)

Merendaimlijeko_zps6ae264f5.jpg

Oво јуче нађох у "Веру". Наравно, без отварача. Он је само заштитини знак на мојим ФБ фотографијама хране :)

Izmenjeno (Prasnjavi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A otvarač je najjači, Sarajevo '84 :dance: :dance:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jaaaaaaoooo MERENDA!!!!! :wub:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

А крофне на плажи? Ми, деца, једва чекамо када ће онај чика да пронесе вруће крофне на тацни, наравно уз вику: " Фреско, фреско локумаде, ористе!" Онда ми с нестрпљењем чекамо да мајка извади паре, и све пожурујемо јер ће овај да оде. И онда јуриш да купимо крофне, а он из једног џепа кецеље узима бели папир и с њиме узима крофну и даје нам. А кад поједемо, идемо у море да сперемо шећер с лица. :rolleyes: У Грчкој сам као мала први пут видела крофне с рупом у средини.

eh sad si me vratila u detinjstvo, bas je bilo tako kako si opisala stim da su u moje vreme krofne i sl. nosili u velikim drvenim kutijama sa staklom sa strane pa se otvaraju odozgo i to nakace na rame i idu po plazi, a ja se secam i lika omiljenog čikice koji je prodavao lokumadese i kod koga smo redovno pazarili, eee to su bila vremena, danas ovi moderniji prodavci nose na posluzavnicima 10-15 krofni ali mi sad to nema taj smek a posebno zbog toga jer sve uglavnom pricaju na srpskom, retko se cuje fresko, oriste i sl., mada nije ni cudo kad je vise od 50% prodavaca iz Srbije.

ali ovo cokoladno mleko u provodnoj plasticnoj boci a folijom odozgo sto je prasnjavi postavio mi je posebno ostalo u dragom secanju, obozavao sam ga i trosili smo ga u enormnim kolicinama pa i kuci nosili :)

Izmenjeno (markoni155)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A otvarač je najjači, Sarajevo '84 :dance: :dance:

И то оригиналан, из '84!!!!

:)

Izmenjeno (Prasnjavi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upućeno sa namerom JELENI iz ITALIJE.

Bojim se da smo manje-više po godištu tu negde, naravno da sam ja stariji. Listao sam u nazad, dugo, pažljivo i shvatio da si ti iz one stare garde putnika koji su prošli sve živo, pročitao sam tvojih par komentara iz Maroka. Isto tako video sam da si putovala .Inter-Rail-om. Ne mogu da utvrdim koje ste godine išli, ali znam ekipu iz Sr. Karlovaca koja je krenula za nama, tu je bio i "Bogalinac" između ostalih, napominjem samo zato što je izbačen zajedno sa "Ton Majstorom", a zašto nemam pojma, jedan apsolutno pozitivan tip, danas drži ROCK kafanu. Novosadsdska ekipa - godište 52-54, krenula je u istraživanje nepoznatog, bio sam jedan od organizatora IR 73. Tako je sve krenulo. Uvek smo koristili ono malo dana što nam preostane da odemo u Grčku i kako kaže onaj iz Prljavog Kazališta:

Odlazili smo vozom, spavali gde stignemo, u vrećama, na plažama, bez ikakvog konfora i bilo nam je lepo.

Izmenjeno (Titanic2)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka