megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1216 poruka u ovoj temi

Da dopunim Ackola, na najvećem broju plaža je dovoljno da uzmeš piće i dobijaš ležaljku. Od svih plaža na kojima smo mi bili, a to je potez od Golden Beach do Pahisa - samo na Makryamosu se ležaljke plaćaju, a na svim ostalim je dovoljno da uzmeš frape (nes kafa, 3-4eur)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono sto se meni nije svidelo jeste da su nam na 2 mesta rekli da je zabranjeno da pijemo nase pice, nakon sto popijemo to sto smo porucili. A mi spakovali pun frizider piva i sokova.

Na Psili Ammosu je bio minimum da se poruci u vrednosti od 10 eura, za 2 lezaljke i suncobran. Mi porucili za 30 eura (2 porodice) i kad su momci izvadili pivo dosao je konobar da nas obavesti da to nije dozvoljeno.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mada ne pisem mnogo na ovom forumu, dosta pratim i mnogi koji su pisali na 'Tasosu' su mi naveliko pomogli, pa da podelim i ja koju, mozda ce biti nekom od pomoci.

Ja sam se u startu odlucio za Limenas kao bazu, Potos i Limenariju nisam uzimao niposto u obzir. Do sada smo (bracni par sa dvoje male dece) obisli Tarsanas, Nisteri, Papalimani, Glifadu, Glikadi, Glifoneri, Pahis, Saliaru, Porto Vathi, Makryamos. U planu su nam jos Golden beach, Paradise, Psili Amos, Astris i Notos. Sa bebom i malo vecim klincem tesko je obici vise, ali mozda neko drugi moze i to :)

 

O Nisteri mi se cini nije mnogo pisano, ne znam zasto jer je plaza zaista izuzetna. Ulaz u vodu je rasciscen ispred dela kod hotela, ali i deo van tog je uredjen za izletnike, pa ima i stolova sa klupicama, nekih drvenih lezaljki i sl. Tu mozete da se smestite i prepesacite 10 metara do rasciscenog dela. Voda precista, plitka. Do plaze se moze i kolima ko ima visok patos, s obzirom da na samom silasku sa prosirenja na putu ka stazi ima rupa i kamenja koje strci. Ja Puntom nisam zeleo da rizikujem. Ko ne bi da rizikuje, treba da otpesaci 100-ak metara.

Jedina mana - prilican broj osica. Ko nije svilen, nista strasno izuzev sto su dosadne. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tarsanas - uredjena, organizovana plaza. Sve je 'na nivou', obicno pice 3 evra, uz 2 pica idu lezaljke i suncobran. Kola mozete da ostavite i na magistrali, ali i da sidjete do parkinga u kompleksu, nije daleko do plaze kako god. 

Jedina mana, ako je mana - gusci raspored lezaljki, s obzirom da je plaza nesto uza i nema mnogo prostora.

 

La Scalu smo preskocili, po onom sto je ovde pisano, zakljucili smo da je rec o disko-fensi plazi sto nije po nasem ukusu. Od nekih nasih smo culi da su im za lezaljke pod baldahinom trazili 70 evra, cisto radi informacije.

O Glifadi nemamo mnogo informacija. Sisli smo kolima do hotela. Put je asfaltiran, stoji i ogromna reklama na putu, ali je mesto bilo kao hotel duhova. Svega 2 automobila parkirana, rampe pred parkingom spustene. Vrata hotela otvorena, na nase pozive niko se nije pojavio na recepciji. Prosao sam i kroz restoran (potpuno prazan iako uredno postavljen), zasao iza hotela do plaze (lezaljke, sucobrani, sve uredno postavljeno i naravno - potpuno prazno) i posto nigde nije bilo zive duse, resismo da ipak produzimo, suvise je sablasno delovalo. Ne znam sta je razlog, ali ovako sta nikada nisam video do sada sem u Isijavanju. Samo fali Dzek Nikolson da izleti iz mora sa sekirom u ruci. Ali plaza i voda deluju jako fino pa eto, mozda ce neko imati vise srece.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Papalimani - za nas pomalo razocaravajuce. Na slikama deluje lepo, ali opsti utisak, ukljucujuci i klinca, je da nije najbolja. Parking je fino organizovan, lezaljke su gusto načičkane, ali nas je voda odvratila od duzeg zadrzavanja. Da li sto je bilo pomalo oblacno, ali delovala je i pomalo prljavo tj. mutno, moguce i zbog guzve i velikog broja kupaca koji su uzmuljali pesak. Uz pice idu lezaljke i suncobran, plaza ima prirodnu hladovinu gotovo preko celog dana, ali nama jednostavno nije legla. 

Glikadi - za nas, veliko prijatno iznenadjenje posle Papalimani. Na plazi jedva 10-ak ljudi ialo je pored samog puta, plaza ogromna i peskovita, parking prostoran. Boja vode predivna, plitko za decu. Postoji deo od 5-6 koraka u plicaku koji je pokriven sitnim koralima, kome smeta ima na par mesta stazica do ociscenog dna. Klinci su nam se nauzivali tu, a bogme i mi. Lepo je i za one koji vole da rone. Mana je sto nema prirodnog hlada niti suncobrana i lezaljki za iznajmljivanje (bar ih nije bilo sada) pa vam treba sopstvena oprema.

 

O Glifoneri je suvisno pisati s obzirom da su pisali mnogi ranije. Sve je tacno i jos i vise. Za nas - savrsena plaza. Nema guzve iako je manja od Papalimani, prelepo za oko, čisto, dobar prilaz, fin parking, savrsena voda, tavernica za rucak, besplatni mobilijar na plazi, prirodan hlad do kasnog popodneva. Raj, jednom recju.

Problem moze da bude samo pronalazenje skretanja sa glavnog puta. Na dnu zidica na ogradi jedne vikendice, crvenim slovima, ne tako lako uocljivo, napisano je Glifoneri, pa otvorite oci kad se tamo zaputite da ne stignete skoro do Rachoni kao ja, posto od Pahisa do Rachoni nisam imao gde da okrenem.

 

Pahis - ravnodusni smo bili posle Glifoneri. Lepo uredjeno, organizovano - i to je to. Okej, cisto je, plitko, ali je pomalo fensi i nema draz koju volimo. Parking okej, lezaljke i suncobrani uz pice, moze da se koristi i bazen obliznjeg hotela. Ali sve je previse utegnuto i sredjeno. Nije to to. Za konformiste je verovatno ekstra. 

 

S obzirom da nas ujutru ocekuje put na jug, za sada cu da stanem na ovom opisu sa plazama na severnom delom ostrva.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja moram da napomenem plažu Agia Ana, koju prošle godine nismo primetili a ove godine slučajno nabasali i zaljubili se :)  Mala, nema gužve, čista voda, ima prirodnog hlada. Nalazi se posle Notosa, ne vidi se sa puta ali su pored puta stalno parkirani automobili i to nas je nateralo da siđemo do mora i nismo se pokajali :)

I naravno da dodam da su i dalje omiljene Vati, nepravedno zapostavljena Salonikios i Notos.

Ove godine, kad smo išli na izlet oko ostrva je jako duvao vetar i talasi su bili poprilično veliki na Saliari i na Paradiso plaži. Na Paradiso nije baš bilo prijatno ulaženje i izlaženje iz vode, solidno te išamaraju... Nije mi bilo jasno postojanje jednog spasioca na onolikoj plaži, koji je na 15ak minuta utrčavao u vodu sa bovom. Kada smo stizali na plažu videli smo gužvicu oko jedne ležaljke, hitnu pomoć, osobu sa priključenom infuzijom kako povraća... pomislili verovatno se nagutao vode... Posle par utrčavanja spasioca, desilo se najgore - čovek se našao iza bova, panika, spasilac utrčava, jedva se izborio sa talasima, nažalost posle 45min do 1h reanimacije (ručne, od strane tog jedinog spasioca) čoveku nije bilo spasa. Hitna pomoć je došla posle 1h kada je sve uveliko bilo gotovo.

Ne znam ni što sam vam ovo napisala, možda da nam svima bude upozorenje da se ne opuštamo previše, a možda i njima bude za nauk da ne može jedan spasilac da pokriva toliki broj ljudi kada je more toliko uzburkano...

 

Izmenjeno (CicMicPic)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 5 sati, CicMicPic je rekao/la:

Ja moram da napomenem plažu Agia Ana, koju prošle godine nismo primetili a ove godine slučajno nabasali i zaljubili se :)  Mala, nema gužve, čista voda, ima prirodnog hlada. Nalazi se posle Notosa, ne vidi se sa puta ali su pored puta stalno parkirani automobili i to nas je nateralo da siđemo do mora i nismo se pokajali :)

Plaža Sveta Ana je odlična. Ima samo jednu manu. Ima loš, praktično nikakav, prilaz kolima. 

Zato je slabo posećena, na moju veliku radost. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da. Danas sam prosao kraj nje i iako smo pomislili da svratimo, nisam imao snage da se borim sa nedostatkom prostora i sitnom decom u rukama. Notos me je dokrajcio :)

Elem, da nastavim svoj izvestaj.

 

Makryamos - nisam imao predstavu da je u stvari rec o cisto hotelskoj plaži, vec da kao i u drugim slucajevima deo plaze pripada hotelu, a deo je slobodan. Sve u svemu, odlicno organizovana plaza, kompleks mak bungalows je zaista vrhunski sredjen. Talasici daju gust i izuzev sto je bilo malo oblacno i vetrovito, uglavnom su utisci pozitivni. Razlika je i sto za suncobran i lezaljke treba da se plate na recepciji i da se uzme kljuc od lanca kojim su lezaljke vezane pa se sam raspremas, umesto kao kod drugih - dodjes, sednes i cekas beach boy-a da dodje i naplati. Moze biti da je neko to pomenuo na forumu, a meni promaklo.

Saliara - put je okej manje-vise, prasina, ali ruku na srce nije bas toliko mučno kao sto su neki predstavili. Bar ne nama. Slike plaze  i vode potpuno odgovaraju realnosti. Nestvarno je i sasvim drugacije od svega drugog te treba videti. Grehota je propustiti takvu priliku. Guzva je naravno uvek pa ne treba ocekivati mir i uzivanje. Negativno je sto se mobilijar iznajmljuje po ceni od 12 evra, ali i to je razumljivo. Parking je pun rupa, dzombi i kamenja pa je ovo za sad jedino mesto gde sam Punticem pokupio stencugu u zemlji, srecom bez posledica.

 

Porto Vathi - zanimljivo uredjena plaza. Iako privatna na samoj plazi se ne naplacuje mobilijar, tj. trscani suncobrani, vec samo oko samog bara. Cene u baru su nešto jače nego obično. Za razliku od Saliare ovde ima manje guzve. Generalno, obe plaze su autenticne, ali voda je zbog mermera mutna i nije prozirna kao na drugim mestima. Sve ima svoju cenu. 

Nazalost, iako je meni narocito velika zelja bila da posetimni Vathi, zbog tipa automobila i incidenta sa kolima na Saliari, a uzev u obzir da sam sa malom decom, ovog puta sam odustao od nje. No, treba nesto i ostaviti da covek ima razloga da se vrati ;)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 9 sati, Flashpacker je rekao/la:

Makryamos

Razlika je i sto za suncobran i lezaljke treba da se plate na recepciji i da se uzme kljuc od lanca kojim su lezaljke vezane pa se sam raspremas, umesto kao kod drugih - dodjes, sednes i cekas beach boy-a da dodje i naplati. Moze biti da je neko to pomenuo na forumu, a meni promaklo.

Postoji beach boy koji rasprema ležaljke i vodi te do istih, nalazi se na sredini plaže, otprilike ispod bara. Kad smo došli prvi put, nismo znali da on postoji, pa smo se sami raspremili; drugi put smo otišli do njega pa je on uradio svoj deo posla. A da, plaćanje je na recepciji, to je neko nekada ranije (prethodnih sezona) pisao na forumu...

Svaka čast na opisima, sjajno je kad ljudi koji odu na Tasos napišu i svoje utiske :)

Izmenjeno (Darkorudar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 34 minuta, Darkorudar je rekao/la:

Postoji beach boy koji rasprema ležaljke i vodi te do istih, nalazi se na sredini plaže, otprilike ispod bara. Kad smo došli prvi put, nismo znali da on postoji, pa smo se sami raspremili; drugi put smo otišli do njega pa je on uradio svoj deo posla. A da, plaćanje je na recepciji, to je neko nekada ranije (prethodnih sezona) pisao na forumu...

Svaka čast na opisima, sjajno je kad ljudi koji odu na Tasos napišu i svoje utiske :)

Postoji, da. Mi smo najpre izabrali jedno mesto i ostavili stvari, cekajuci ga da se pojavi. Kad sam shvatio da nece doci, potražio ga i našao. Onda me je on uputio na recepciju da platim i uzmem kljuc i to je sve. Nije dao nikakva druga uputstva pa sam pretpostavio da sve ostalo mi sami odradimo. Kod njega stoje kljucevi na cuvanju gostiju koji su valjda otisli na rucak i sl.  Zaboravih da pomenem da prve redove ne mozete dobiti jer su rezervisani za goste hotela. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 21 sat, CicMicPic je rekao/la:

 

Ne znam ni što sam vam ovo napisala, možda da nam svima bude upozorenje da se ne opuštamo previše, a možda i njima bude za nauk da ne može jedan spasilac da pokriva toliki broj ljudi kada je more toliko uzburkano...

 

I da se zna kada se ulazi u vodu.Ne može se biti baš toliko hrabar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 12 sati, Flashpacker je rekao/la:
Pre 12 sati, Flashpacker je rekao/la:
Pre 12 sati, Flashpacker je rekao/la:

Na jugu smo odabrali za posetu Psili Amos, Notos i Astris.

 

 

 

 

 

Preporuka za dogodine - plaža Atspas kod Skala Mariesa (ili kako se već kaže), mislim da će vam se svideti, naročito zbog sitne dece :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakav je na njoj ulaz u vodu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Duži plićak, sitan sitan sitan pesak, skoro bele boje. Mislim da je zovu i šećerna plaža pošto pesak podseća na šećer u prahu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka