megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1216 poruka u ovoj temi

Pre 20 minuta, putnik srećko je rekao/la:

Postoji. Samo jedna. Drugu ne bi imali gde da udenu.

Imaš pravo samo jednom da pogodiš kako se taverna zove.  :D

Sve osim Glyfoneri bi bio marketinski promasaj! :D Hvala za potvrdu! :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Glyfoneri idealna za porodice sa malom decom ...
Nema mana, eventualčno da je malo veća i to je to :)

GPS: 40.79296601362092N 24.632661938667297E
Mapa

Ima detaljno obajšnjenje kako doći do nje u vodiču za Tasos, mada je i navigacija sasvim dovoljna...
 

Izmenjeno (Dane034)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 18 sat, Sanja* je rekao/la:

....ni jedan restoran ni hotel na celom Tasosu nema takvu politiku da brani gostima da budu na praznom delu plaze. Kao da je cela plaza njihova privatna. Ne znam u cemu je fazon, al bilo nam je jako neprijatno. Hotel Alexandra beach je mnooogo lepsa i uredjenija i luxiznija, skroz fensi, pa moze da udje ko hoce slobodno..

ja sam tu neprijatnost dozivela na glikadi plazi..na nju sam otplivala sa la scala plaze..plaza je inace mnogo lepa...jos dok sam bila u vodi prema meni je krenuo neki covek..nisam razumela, ali po pogledu sve mi je bilo jasno..muzu je bilo toliko neprijatno da je hteo odmah da se plivajuci vratimo...meni ne...mozda je hotel i lezaljke u njegovom zakupu ili vlasnistvu ali more svakako nije....uzivala sam dokle sam ja htela u ovoj divnoj uvali i obisla je celu plicakom..lezaljke su izdvojene malo dalje u hlad...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 58 minuta, sandraivlada je rekao/la:

ja sam tu neprijatnost dozivela na glikadi plazi..na nju sam otplivala sa la scala plaze..

Verovatno si mislila na plažu Glifada.

Plaža Glikadi je sledeća veća plaža (posle Glifade) prema Pahisu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo sisli na Glifadu negde oko 9.30.Na njoj su bile plave lezaljke i suncobrani.Deo bez lezaljki je bio potpuno zarastao u travu. Jedna porodica je bila u vodi i nigde nikog na celoj plazi.Deci se nije dopalo i trazili su da idemo na Nisteri.

sandraivlada

Ne znam da li je ista plaza u pitanju?

Izmenjeno (nesacaca)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne...

https://nikana.gr/sr/vodic/tasos/plaze/1772/glykadi-plaza

t je ova...

ja sam sve izmesala..sad cu da se koncentrisem..

 

jeste glifada...vec drugi put gresim na forumu kad je u pitanjuu ova plaza... ali  stvarno u najboljoj nameri...

Izmenjeno (sandraivlada)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a spremam se za pelion.. pa sam u nekoj drugj prici...a ovi grci daju ista imena plazama...pa ima i lepa plaza  glifada na krfu...valjda zato i stalno gresim bas na ovoj plazi...inace je preporucujem za one koji su u limenasu...moze sa la scale puticem preko stena..ne mora se plivati a ni u susret neljubaznom vlasniku...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 25 minuta, sandraivlada je rekao/la:

ja sam sve izmesala..sad cu da se koncentrisem..

jeste glifada...vec drugi put gresim na forumu kad je u pitanjuu ova plaza... ali  stvarno u najboljoj nameri...

Opusti se i piši.

Svi mi grešimo.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel bio neko ove godine na Salonikios plaži? Kakva je situacija sa putem? Prošle godine smo se istruckali skoro ko do Saliare....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put je prašnav kao što je bio prošle godine i kakav će (verovatno) biti sledeće. :D

Ko nikad nije prošao ovim putem mora da zna da postoji jedan silazak, u povratku uspon sa nešto mekšom podlogom, gde oni koji nisu naviknuti na vožnju van asfalta najčešće dožive duboko oranje. Nekim vozačima se smešio ostanak na plaži, pa su posle par pokušaja morali da zamole nekog drugog da im "istera" vozilo na vrh brdašceta.

Nije ništa posebno strašno, ali oni, koji od vožnje znaju samo za jak gas, ova plaža nije za njih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preživesmo prošle godine, samo što je put trajao i trajao... a čini mi se da ima nekih 2km od asfalta... i onaj osećaj kad izađeš iz auta i zaroniš stopala u prašinčinu (i praviš se da je to zapravo najfiniji pesak :D)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hoćeš reći, crvenopuderasti pesak?   :D

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 7/29/2016 at 11:56, WOB je rekao/la:

 

WOB, jel ovo tvoj auto? :-p

IMG_0497.JPG

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne, sličan je. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Salonikios, pre nekoliko godina

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka