megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1216 poruka u ovoj temi

Danas smo bili na Roso gremosu,psili amosu i nekoj san antinio plazi.prve dve su odlicne

20150722_102113.jpg

Giola nam se svidela,bilo je talasa pa nije bilo prljavo.ali nema sanse da bih tamo isla pesaka

Lepa panorama plaže Roso Gremos

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao ljudi,

Dosla sam kolima na Tasos i htela bih da obidjem Marble beach i mermerne plaze pored nje, medjutim cula sam da je put katastrofa i da ne treba ici niskim kolima, a kako vozim Mini Morisa mislim da nikako nije pametna ideja krenuti njim. Jel ima neko neka iskustva?

Raspitivala sam se za alternativu i nasla Taxi boat "Diamond" iz Limenasa koji vozi do tih plaza svako jutro u 10:30 za 8 eura (povratna karta). Medjutim, odemo mi jutros i popijemo jednu veliku korpu, cekali 45 min, dosli 20 min ranije, brodica nigde. Da li je neko isao na ovaj nacin do tamo? Ne znam da li da sutra pokusamo ponovo.

Znate jos neki nacin?

Cak smo razmisljali da rentujemo nekog dzipa za to, al ne znam koliko je pametno.

Hvala unapred i pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put za Mermernu plažu nikad nije bio bolji.

Lošiji je asfaltni put do Makrijamosa (veće su rupe), nego prašnjavi do Mermerne plaže.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajmo ponovo

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

auuu ovde tesko  da ce skuter ici ovim putem..jos nas dvoje na skuteru  :uplakani:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u prolazu ka paradizu svratismo i do alikija. kao što sam i mislio, teško njesra, ali kad se zađe onom stazom iza pruža se veličanstven prizor. za odmaranje očiju i slikanje.

 

DSCN5158.JPG

DSCN5159.JPG

DSCN5161.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

auuu ovde tesko  da ce skuter ici ovim putem..jos nas dvoje na skuteru  :uplakani:

Ići će skuter, išli su skuteri i sa dvoje odraslih i detetom između njih!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u prolazu ka paradizu svratismo i do alikija. kao što sam i mislio, teško njesra, ali kad se zađe onom stazom iza pruža se veličanstven prizor. za odmaranje očiju i slikanje.

I nama se svideo taj arheoloski deo, plaza blagi uzas jos kad dodas guzvu... Nego jel si uzeo masku u Intersportu, kako te sluzila ? (ako nisam pobrkao korisnika :) )

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kamenolom Aliki je malo presušio ovog leta, pa se moglo stići i do ivice mora peške.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nama se svideo taj arheoloski deo, plaza blagi uzas jos kad dodas guzvu... Nego jel si uzeo masku u Intersportu, kako te sluzila ? (ako nisam pobrkao korisnika :) )

jesam, uzeo sam masku. sa 2300 sniženje na 1600. dođem na kasu kad dobijem još 20% sniženja. divota :)

maska vredi sve pare, super je. više sam je koristio od ćerke :)

još malo slika

DSCN5101.JPG

DSCN5109.JPG

DSCN5110.JPG

Izmenjeno (laza)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poz opet od mene,

Samo sam htela da ostavim komentar da sam jako razocarana u Taxi boat "Diamond" koji krece iz Limenasa, nakon trodnevne jurnjave nismo mogli da uhvatimo coveka da isplovi za Marble beach iako na tabli pise da su svakodnevni polasci. Jedan dan bio problem vetar, drugi dan more, danas ni ne znam sta je bilo. Tako da ako imate debele zivce vi pokusajte, ja sam batalila.

Inace, juce smo krenuli na plazu Pefkari, po preporuci vodica, medjutim nije nam se svidela, bas nista specijalno, pa tako razocarani krenemo dalje ka Limenariji i svratimo na Metalleia beach. Mozda je kilometar-dva udaljena od Pefkarija. Plaza jako neobicna, malo ljudi, lepa okolina, simpatican kafic. U plicaku su stene, kasnije pesak, medjutim ljudi iz kafica su napravili kao staze za prolazak kroz plicak kako bi se izbeglo gazenje po stenama. More je jako cisto, moguc je dolazak do plaze kolima, medjutim ja sam svoja ostavila blizu glavnog puta, s obzirom da mi je auto jako spusten i nemam rezervni tocak. Odatle ima mozda 500m peske. Cena za 2 lezaljke i suncobran je 5 eura, bez pica. Plaza za uzivanje definitivno :)

Toliko od mene, pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sanjitze, bas si imala strpljenja i zelju da obidjete Mermernu plazu, ali nazalost  niste imali srece. Prosto ne mogu da verujem  da ih je mozda mrzelo da vas voze ili su stvarno bili razlozi koje su navodili. Kakogod, hvala za info da ima i taj nacin prevoza do Mererne plaze.

Nije mi jasno da  toliko lose pricate o Alikiju. Jeste plaza uska i na njoj je velika guzva zato sto je lako dostpna i poznata, mozda je sad i deo peska sa plaze spran... Medjutim, ceo Aliki je fantasticno intersantan, sva ona arheoloska nalazista, kamenolom, prirodno okruzenje,  sve to treba videti. Takodje, boja mora u  u uvali kod same glavne plaze je divno tirkizna, a voda je po meni  najcistija i najbistrija bas na Alikiju. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poz opet od mene,

Samo sam htela da ostavim komentar da sam jako razocarana u Taxi boat "Diamond" koji krece iz Limenasa, nakon trodnevne jurnjave nismo mogli da uhvatimo coveka da isplovi za Marble beach iako na tabli pise da su svakodnevni polasci. Jedan dan bio problem vetar, drugi dan more, danas ni ne znam sta je bilo. Tako da ako imate debele zivce vi pokusajte, ja sam batalila.

Inace, juce smo krenuli na plazu Pefkari, po preporuci vodica, medjutim nije nam se svidela, bas nista specijalno, pa tako razocarani krenemo dalje ka Limenariji i svratimo na Metalleia beach. Mozda je kilometar-dva udaljena od Pefkarija. Plaza jako neobicna, malo ljudi, lepa okolina, simpatican kafic. U plicaku su stene, kasnije pesak, medjutim ljudi iz kafica su napravili kao staze za prolazak kroz plicak kako bi se izbeglo gazenje po stenama. More je jako cisto, moguc je dolazak do plaze kolima, medjutim ja sam svoja ostavila blizu glavnog puta, s obzirom da mi je auto jako spusten i nemam rezervni tocak. Odatle ima mozda 500m peske. Cena za 2 lezaljke i suncobran je 5 eura, bez pica. Plaza za uzivanje definitivno :)

Toliko od mene, pozdrav!

pefkari plaža ne da nije ništa nego je čisto gubljenje vremena. ništa što bi me navelo da dođem još jednom. mada mi je samo mesto, onako zajedno sa kampom, jako privlačno i slatko.

metalija plaža je definitivno najinteresantnija plaža na tasosu. tu imam najviše slika. plaža ima tuš, korpe za smeće, svlačionicu, solidan prilaz kolima i kafić sa sjajnom muzikom.

međutim ulazak u vodu i kupanje su katastrofalni. kao na tripiti plaži. zbog toga bio par sati i bjež' dalje

 

DSCN5270.JPG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Citao sam temu, i nigde ne videh da je neko pisao o plazi (ili je to ime restorana i kafica na plazi) La Scala. Naleteh na neke slike, deluje bas dobro  

 

Poslednji pit sam bio na Tasosu pre 9 godina i ne secam je se. Ako je neko od redovnih putnika na Tasos obilazio ove godine, molim da napise po nesto o guzvi na istoj i sta god misli da je bitno znati. 

 

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka