megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1216 poruka u ovoj temi

Baš sam hteo da ti napišem da ima bus i tema o busevima na Tasosu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U toku sam. Dajete opsezne opise sa lica mesta! Kao da sam vec bila na Tasosu. Mada, moja koleginica sa posla se upravo vratila i kaze da je Mermerna plaza zatvorena, da ne radi :( Takodje je razocarana. Kaze da je posle Krfa, Zakintosa, Lefkade i Kefalonije, Tasos ostavio slab do nikakav utisak. To me je malo smorilo...mada , trudim se da ne podlezem tudjim uticajima. Stavise, jedva cekam da krenem!!! Nadam se da mirise borovina kao sto pricaju i da je more cisto i slano. Za razliku od Sredozemnog :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Nevensica ja se u potpunosti slazem sa tvojom koleginicom na mene isto Tasos nije ostavio neki poseban utisak.Mozda sam previse ocekivao.Evo zadnjih 4 godina nisam bio na Tasos to govori sve o mom utisku za to ostrvo.Ali ko zna mozda se neke godine ponovo vratim.Neki ljudi se vezuju za Tasos i po meni ga previse velicaju ali to je moje misljenje svako radi kako mu je lepo i kako mu odgovara.Ja tamo ni jedan dan nisam osetio miris borovine jedino ako je neko imao u autu onu jelkicu sa mirisom borovine.

Ove godine sam bio u Tursku i super se proveo nas cetvoro za 600€ to mi je jedan drug nasao preko neke strane agencije.Hotel bio super hrana i pice u neogranicenim kolicinama plaza ispred hotela prelepa a imao je i bazen.Sve je bilo odlicno za male pare i jos nema voznja autom pa guzve na granicama pa trajekt kao kada se putuje za Tasos.

Savet: Posto planiras da ides na Aliki plazu pazi kada se spustas pesice do nje da se ne skrsis suvise je strmo sa dosta neravnina.A sama plaza dosta mala i ako odes tamo posle 10h imas utisak da je jedna obicna bara.Bar takav utisak je na mene ostavila.

Izmenjeno (drasko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mermerna nije zatvorena, samo nema Beach Bar, ali ima sve ostalo.

Bele mermerne kamenčiće

img20140701094954.jpg

Tirkiznu boju mora

sl274084.jpg

Dušu

sl274097.jpg

Tasos je drugačiji, da ne kažem unikatan. Nemoj da očekuješ luksuz i ludi provod, samo pristojan i miran odmor.

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se slažem sa vašom prijateljicom, jonski deo Grčke je daleko lepši. Proteklih nekoliko godina sam sa porodicom proveo na jonskoj strani i uvero sam se u to. Ali, to znači samo da sam ga ja tako doživeo. Grčka je toliko lepa i još uvek neotkrivena u potpunosti, tako da svaki deo Gr ima svoje čari i svako ih doživljava na svoj način. Tačno pre 11 godina sam bili na Tasosu i odlučili smo da ponovo odemo i podsetimo se lepih trenutaka i vidimo nešto novo što tada nismo stigli, ili nismo znali. U ostalom, zato sada i pratim forume o Tasosu da mi nešto ne promakne i da se što bolje spremim.

Zato, uživajte i ne obraćajte mnogo pažnju na poređenja, tvrdim da je svaki deo Grčke prelep!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Nevensica ja se u potpunosti slazem sa tvojom koleginicom na mene isto Tasos nije ostavio neki poseban utisak.Mozda sam previse ocekivao.Evo zadnjih 4 godina nisam bio na Tasos to govori sve o mom utisku za to ostrvo.Ali ko zna mozda se neke godine ponovo vratim.Neki ljudi se vezuju za Tasos i po meni ga previse velicaju ali to je moje misljenje svako radi kako mu je lepo i kako mu odgovara.Ja tamo ni jedan dan nisam osetio miris borovine jedino ako je neko imao u autu onu jelkicu sa mirisom borovine.

Ove godine sam bio u Tursku i super se proveo nas cetvoro za 600€ to mi je jedan drug nasao preko neke strane agencije.Hotel bio super hrana i pice u neogranicenim kolicinama plaza ispred hotela prelepa a imao je i bazen.Sve je bilo odlicno za male pare i jos nema voznja autom pa guzve na granicama pa trajekt kao kada se putuje za Tasos.

Savet: Posto planiras da ides na Aliki plazu pazi kada se spustas pesice do nje da se ne skrsis suvise je strmo sa dosta neravnina.A sama plaza dosta mala i ako odes tamo posle 10h imas utisak da je jedna obicna bara.Bar takav utisak je na mene ostavila.

Upravo sam o ovome malopre pisao. Ja u Tursku na more ne bih išao ni za manje para nego što ste naveli, a naročito ne bih sedeo samo u i ispred hotela. Dakle, svako ima svoj način korišćenja odmora i razmišljanja. Poštujem svačiju odluku i želju da letuje gde hoće i da svoj odmor provede na način kako to želi.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem na ODMOR. Svi znamo sta to znaci. Mir, tisina, opustanje, jednom recju zen. Ne volim Budva-fazon odmora. Guzvu, dreku, narodnjake, miris leskovackog rostilja i kanalizacije, punu promenadu, pikavce na plazi. Zato sam izabrala Tasos. Neverovatno koliko se misljenja o njemu razilaze.

Izmenjeno (Nevensica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Savet: Posto planiras da ides na Aliki plazu pazi kada se spustas pesice do nje da se ne skrsis suvise je strmo sa dosta neravnina.A sama plaza dosta mala i ako odes tamo posle 10h imas utisak da je jedna obicna bara.Bar takav utisak je na mene ostavila.

Da, strmo je, ali nije neravno. Prolazi se kroz restoran

sl273955.jpg

Ovde dole levo, pa na desno krug pa u restoran. Iz restorana nizbrdo stepenice, uske tako da sam ja jedva prošao. (što nije neko merilo, obzirom na dimenzije) Pogled sa tih stepenica je slika ispod

sl273956.jpg

sl273957.jpg

Ali, ......levo od ulaza sa prve slike ima put nizbrdo, za kola, koji je super i izgleda ovako

sl273976.jpg

Ovo je slika na kraju puta, na samoj plaži.

Ja sam se spušta tuda kolima i parkirao na parkingu Koala Bara (onaj sa srpskom zastavom)

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se slažem sa vašom prijateljicom, jonski deo Grčke je daleko lepši. Proteklih nekoliko godina sam sa porodicom proveo na jonskoj strani i uvero sam se u to. Ali, to znači samo da sam ga ja tako doživeo. Grčka je toliko lepa i još uvek neotkrivena u potpunosti, tako da svaki deo Gr ima svoje čari i svako ih doživljava na svoj način. Tačno pre 11 godina sam bili na Tasosu i odlučili smo da ponovo odemo i podsetimo se lepih trenutaka i vidimo nešto novo što tada nismo stigli, ili nismo znali. U ostalom, zato sada i pratim forume o Tasosu da mi nešto ne promakne i da se što bolje spremim.

Zato, uživajte i ne obraćajte mnogo pažnju na poređenja, tvrdim da je svaki deo Grčke prelep!

I tu se slazemo. Grcka je prelepa. Mislim da nema greske sta god da se izabere. Svega ima, za svaciji ukus. Zavisi samo u kojim si godinama i sta ti je prioritet. Mislim da mladje generacije preferiraju Zakintos, ljudi srednjih godina i nesto stariji Tasos i slicna mesta. Postoje i mondenska mesta poput Mikonosa i Iosa. Meni je zelja da obidjem sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Wobe, tvoji opisi su fantasticni! Sve u slici i reci, do perfekcije. :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem na ODMOR. Svi znamo sta to znaci. Mir, tisina, opustanje, jednom recju zen. Ne volim Budva-fazon odmora. Guzvu, dreku, narodnjake, miris leskovackog rostilja i kanalizacije, punu promenadu, pikavce na plazi. Zato sam izabrala Tasos. Neverovatno koliko se misljenja o njemu razilaze.

Po tvom kriterijumu mislim da si pogresno mesto za odmor izabrala.Pikavaca i ostalog odpada ima skoro na svim plazama.A za miris kanalizacije ne brini toga ima samo u Limenariji u drugim mestima se ne oseca nista moze lepo da se dise.

Izmenjeno (drasko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po tvom kriterijumu mislim da si pogresno mesto za odmor izabrala.Pikavaca i ostalog odpada ima skoro na svim plazama.A za miris kanalizacije ne brini toga ima samo u Limenariji u drugim mestima se ne oseca nista moze lepo da se dise.

Jaoooj,pa ja cu biti smestena u Limenariji :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Već smo stavljali slike Notosa

Moje nisu tako lepe

img20140704143725.jpg

img20140704143732.jpg

Znači, ima suncobrana i ležaljki, ali nema kafić.

A prilaz, jako strm i nezgodan.

img20140704143812.jpg

sl274240.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. imaš buseve koji voze po tasosu

2. nađeš nekog ko dolazi u istoj turi i ima želju da iznajmi kola i međunarodnu dozvolu, pa podelite troškove za rent-a-car

Vec sam pisala na tri teme o tome. Pitala ko ide pocetkom avgusta u Limenariju i vozi, a ja da finansiram :) Niko mi jos nije odgovorio. Ali upoznacu vec neke ljude u busu :) Hvala za info. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ah da, i ja sam stekla utisak kao da sam vec bila tamo. Toliko sam se dobro informisala preko foruma da znam imena i lokacije svih plaza, cak i to kakvo im je dno, obala i prilaz. Ljudi su dali super opise. Ti govoris o Tasosu u sadasnjem vremenu... Jesi li tamo? Kakvo je vreme? :)

Danas je mislim najtopliji dan od kad smo dosli, inače je do juče bilo jako prijatno sa nekih otprilike 26-28.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka