megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1216 poruka u ovoj temi

Ukratko... Tasos ima sta da ponudi. Putevi su sasvim ok, kao i more.

Aliki - jako precenjena plaza. 3 reda lezaljki su je celu zakrcili. plitka i uska. Dzabe sto je lepa.

Saliara ili Mermerna je vrhunska plaza. Gotovo da ne pripada Tasosu. Treba biti strpljiv i sacekati mesto ili jako poraniti.

Ostale plaze su sasvim vredne posete. Mozda bih izdvojio Psili Ammos (aktivna sa muzikom) i Rosogremos kao mirnu plazu. Krivo mi je sto nisam bio na Afroditi i Metalii, ali vrlo je verovatno da ce me Tasos opet videti, pa do sledece prilike...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Mermernu si u pravu mada ona prasincina na putu zna da upropasti lepu sliku plaze...sto se tice ostalih meni je Pachis sa decom bio odlican a i Golden beach...Tripiti plaza losa...Psili Ammos je solidna mada je na njoj bilo pakleno tog dana...San Antonio nista posebno...imala je jedna lepa uvala izmedju Notosa i Psili Ammosa...ekstra izgleda, ususkana, tiha sa prelepom vodom...takodje mi se svidela i Kohiliya koja je posle Papalimanija i Glifade...ove godine sredjena i svecano otvaranje bilo u sredu...prelepo je sredjena...sve u svemu Tasos me odusevio...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da...bio i u Pefkariju...ulazu vodu je ocajan...nesto poput Tripitija...sa dosta kamenja a i jezeva ;-) ali je mestasce zanimljivo i zivo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uuu, pešice nikako, ja ne idem ni 200m pešice. Znači, ovo ne može sa Audi A3?

panagia-mermerna.jpg

Ajde, nije mesto ovde za to, ali isto pitanje za vrh Ipsariona, i tu sam na Google Eart video da ima put, čak ima postavljene i slike, gde se vide haube automobila. Da li može do tama putničkim vozilom?

ipsarion.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O putu do Saliare pisali smo .

O penjanju na Ipsarion pisala je Cmoka , Brzi , a Gnjavatorix OVDE.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I Petronije i Fraola

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Držimo se teme. Ovde pišemo o prilazima plažama Tasosa, a ne i o osvajanju tasoskih planinskih vrhova :). Uz to, put do Saliare ili Mermerne plaže smo razmatrali na posebnoj temi, te ne bih da istu priču pričamo na dva mesta. Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O putu do Saliare pisali smo .

O penjanju na Ipsarion pisala je Cmoka , Brzi , a Gnjavatorix OVDE.

Brzi je legenda, kakav slikovit opis rečima.

Držimo se teme. Ovde pišemo o prilazima plažama Tasosa, a ne i o osvajanju tasoskih planinskih vrhova :). Uz to, put do Saliare ili Mermerne plaže smo razmatrali na posebnoj temi, te ne bih da istu priču pričamo na dva mesta. Hvala.

Shvatio, za dalja pitanja se selim na odgovarajuće teme.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi mala pomoć

Prema GPS koordinatama iz ove teme, napravio sam KML fajl za Google i navigacije, ali nisam baš siguran u tačnost.

Plava oznaka je pozicija plaže prema koordinatama, ali prema fotografijama postavljenim na Google maps, meni više liči da je zelena strelica.

psilli-ammos.jpg

Isto važi i za položaj plaže Kalami. Meni ne liči da ovde ima plaža

kalami.jpg

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaža Kalami se nalazi ispod hotela "Aeolis" i "Aeria" (nađi njih na Google Earth-u, pa ćeš naći i nju). Međutim, toliko je nikakva da ne znam što bi se do nje cimao. Osim ako planiraš do Giole, pa hoćeš pre uspona da se bućneš. Vidi slike te plaže na kraju moje FT "Giola - tasoski dragulj".

Koje još nedoumice imaš?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, vidiš, sve sam napisao za prvu sliku, osim da je u pitanju plaža Psili Amos.

Deo te slike se vidi i na drugoj slici, gde je crvenom strelicom obeležena tačka, koja prema koordinatama predstavlja Kalami plažu.

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Psiliamos se nalazi, rekla bih (99%), tu gde ti je na prvoj slici zelena strelica, a Kalami se ne vidi ni na jednoj od tvojih slika, jer je još desno, u pravcu ka manastiru (N 40 34 57 52 i E 24 40 02 77).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa jel' Kalami kod hotela Aeria, pored koje se prolazi kad se ide do Giole?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ispod brda na kojem su hoteli "Aeolis" i "Aeria". Da, za Giolu uspon kreće u blizini te plaže, ali se pored nje ne prolazi (možeš kod početka uspona da produžiš pravo i nakon stotinak metara izbiješ na plažu).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa to, sad je sve jasno.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka