megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1216 poruka u ovoj temi

Vratila sam se sa Tasosa i bila sam na Mermernoj. Isla sam peske i to dva puta.

Nacitala sam se svakakvih prica o tome kako je tamo nemoguce doci peske, kako je put los itd.

Put do ove plaze se nimalo ne razlikuje od puteva koji vode do nekih vikend naselja.

Upravo zbog toga ne razumem komentare koje ljudi ostavljaju.

Evo ga put:

post-25450-1314194809,11_thumb.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postaviću spisak plaža na Tasosu i neke koordinate koje imam. Zamolio bi svakog ko zna još neku plažu (koju može da preporuči) da

doda na spisak kao i obaveznu koordinatu. Naravno ko zna koordinate plaža sa spiska neka popuni ( a možda i ispravi ako sam negde pogrešio). :neznam:

1. Aliky - 40.606337 , 24.743711

2. Mermerna plaža (Plava Laguna) - 40.720289 , 24. 747417

3. Pachis beach -

4. Metalia beach -

5. Makrijamos - 40.770408 , 24.725131

6. Sun beach (Rosogremos) -

7. Notos beach -

8. Psili Amos -

9. Paradise beach - 40.645236 , 24.763418

10.Golden beach -

11. GIOLA (zaslužuje tretman kao i plaže) - Tačna lokacija - 40.586341 , 24.678661

- Najbliži prilaz kolima - 40.591731 , 24.676557

Ove godine sam planirao da sa porodicom obiđem pored Tasosa , Aprovaltu i Stavros ali ništa od toga. Pa kad je već samo Tasos da se dobro pripremim. Nadam se da će i drugima biti od koristisunca%20se.gif

Moglo bi na spisak da se ubaci i još nešto tipa koordinate restorana, kafića, kampova ITD.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
thassos_plaze.jpg Izmenjeno (css)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put prema Mermernoj plaži je nasipan i u mnogo boljem stanju nego prošle godine.

"Slalom" od prošle godine nije potreban. Ko ipak ne želi da vozi po prašini ili nije motorizovan,

može da poseti ovu plažu brodićem. Iz Limenasa je povratna karta 10 E. Mali problem je što

se sa brodića iskrcava u sledećoj uvali, koja služi za utovar i istovar brodova, pa onda pešaka

po prašnjavom putu do Mermerne plaže.

Mermerna plaža je danas prepuna. Iako su dodali još suncobrana i ležaljki, tražila se ležaljka više.

Sa obe strane kod stena napravili su separea sa lejzibegovima. Plaža izgleda lepo, ali je previše

urbanizovana za moj ukus.Plaža je popunjena ležaljkama, tako da oni koji su došli sa svojim

suncobranima i ležaljkama, nisu imali gde da se smeste. Niko im nije branio, ali mesta nije bilo.

Put prema plaži Vati nije loš i na "opasnim" delovima je nasipan. Samo jedna kratka deonica

uzbrdo - nizbrdo (oko 30 m) treba da se pređe sa više pažnje i to je to. A onda pravo uživanje

na prelepoj peščanoj plaži, bez gužve. Plaža nije organizovana, tako da nema suncobrana i

ležaljki. Što se mene tiče, neka tako i ostane. :D

Izmenjeno (srećan putnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi krecemo u utorak, vremenska prognoza nam ne ide na ruku, kao ni temperatura mora, a putujemo sa detetom od nepune 4 godine.

Molim dobre oznavaoce Tasosa za informaciju.

Da li mozete da mi preporucite neku plazu na kojoj je temperatura vode malo toplija? Po mogucstvu da je u juznom delu posto cemo biti smesteni u Pefkariju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pravac Atspas (šećerna) i uživajte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno Jelenabata :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slikao sam tri male plaže koje se nalaze posle plaže San Antonio u pravcu Potos-Astris.Meni služe kao odmor od ronjenja i ribolova i do njih dolazim plivajući (gurajući čamac sa stvarima)... Nisam upoznat kakav je prilaz sa kopna.

Prva je okružena stenama i do nje se može doći samo preko mora...

dscn0192.jpg

dscn0196.jpg

dscn0197.jpg

dscn0198.jpg

Do druge plaže može se doći i kopnom pošto sam viđao i porodice sa malom decom...

dscn0218.jpg

dscn0219.jpg

dscn0222.jpg

Treća je posebno lepa, naročito ako neko hoće intimniju atmosferu...

dscn0261.jpg

dscn0263.jpg

dscn0266.jpg

dscn0267.jpg

dscn0268.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se do Paradise beach-a može stići autobusom iz Potosa i da li staje ispred same plaže (mislim na udaljenost do jednog kilometra) ili mora da se pešači više?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se do Paradise beach-a može stići autobusom iz Potosa i da li staje ispred same plaže (mislim na udaljenost do jednog kilometra) ili mora da se pešači više?

Autobus staje na magistrali iznad plaze, do plaze imate par minuta hoda, nizbrdo.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Autobus staje na magistrali iznad plaze, do plaze imate par minuta hoda, nizbrdo.

Da li vozač i kondukter znaju srpski ili engleski, da li može da se sporazume sa njima, pošto do sad, u svim mestima Grčke još nisam naišao na Grka koji zna engleski :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li vozač i kondukter znaju srpski ili engleski, da li može da se sporazume sa njima, pošto do sad, u svim mestima Grčke još nisam naišao na Grka koji zna engleski :)

Dovoljno je da im kazete naziv mesta u kojem zelite da izadjete, to ce vas sigurno razumeti, cak i ako ne znaju engleski :D
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da napomenem onima koji će plaže obilaziti lokalnim busevima. Nećete imati problem da vas na putu do željene plaže autobus ostavi gde želite, ali za nazad morate ući u autobus na predviđenim stajalištima. Npr. možete da tražite da izađete na magistrali iznad plaže Notos, ali u povratku kod te plaže nije uobičajeno stajalište autobusa. Možda bi vam mahanje vozaču upalilo, tj. možda bi vas primetio i stao, al' možda i ne bi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka