megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1049 poruka u ovoj temi

Plaža Salonikios se nije puno promenila. 

I dalje stoji isti putokaz za skretanje sa magistrale.

I dalje je prašnjav dolazni put, koji je i dalje prohodan.

I dalje se na plaži nalazi crvenkasti prašnjavi pesak.

I dalje je more kristalno čisto i za mrvicu slanije, nego na drugim plažama (ne pitajte me zašto je tako, ne znam, ali tako jeste).

I dalje isti brodovi svraćaju u uvalu.

Ono što se promenilo u odnosu na snimak je plažni mobilijar.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da se javim i zahvalim još jednom na pomoći u vezi Nisteri plaže, uspeli smo da je nađemo i da uživamo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nekoliko slika sa aliki plaze..ceo taj deo je lep...ali meni licno izostao je vau efekat...dragog je kupila..smetalo mi je krupno kamenje na plazi i ulazu i prenatrpanost...ali vredi videti...licno, ocekivala sam vise..

20160621_122737.jpg

20160621_122751.jpg

20160621_124147.jpg

20160621_132558.jpg

20160621_132636.jpg

20160621_132645.jpg

20160621_133415.jpg

20160621_133425.jpg

20160621_133439.jpg

20160621_133527.jpg

20160621_133535.jpg

20160621_134256.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedno pitanje za kolege na 2 točka: da li na Makrijamos mogu da se uvezu bicikla, ili postoji neki obezbeđen parking, ili? Da ne teram sutra 3 devojke uzbrdo, pa da poljubimo vrata, kao na LaScali danas, gde "verovatno ništa neće biti biciklima, ali ne smeju da se unesu unutra"... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 8 sati, Darkorudar je rekao/la:

Jedno pitanje za kolege na 2 točka: da li na Makrijamos mogu da se uvezu bicikla, ili postoji neki obezbeđen parking, ili? Da ne teram sutra 3 devojke uzbrdo, pa da poljubimo vrata, kao na LaScali danas, gde "verovatno ništa neće biti biciklima, ali ne smeju da se unesu unutra"... 

moze. zasto ne bi moglo kada ima veliki parking cim udjete za vozila..lepo tu parkirate bicikl.imate jednu uzbrdicu  na kojoj morate sici...licno misljenje je da bih produzila na mermernu i vathi kad vec imam bicikl. na makrijamos moze peske osim ako nema male dece..ja sam na la scali ostavljala bicikl napolj...

makrijamos...lepo uredjen kopleks...plivajte desno gledano sa obalr...

a skroz levo kod srna ima lep kafic..lep se vidi plaza...usput imate arheolosko nalaziste i onu pekaru na a o kojoj sam pisala...

20160614_135753.jpg

20160614_140407.jpg

20160614_140443.jpg

20160614_140513.jpg

20160614_140548.jpg

20160614_181813.jpg

20160614_182953.jpg

ulaznica je 3 evra..lezaljke nisu uracunate..ostalo npr. bazen,svlacionice i ostalo koristite kao da ste gost hotela...

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala mnogo! :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 29.7.2016. at 14:46, putnik srećko je rekao/la:

Nama su rekli da je za bazen iskljucivo za njihove goste. Kao i lezaljke u prva 3,4 reda do mora. Dali su nam u pretposlednjem sto je malo nezgodno sa malom decom.

Nama se jako dopala plaza, ali nam je Paradise broj 1. Od onog sto smo videli...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Базен може да се користи, за лежаљке је тачно да су резервисане. Ја волим комоцију коју добијам тамо на плажи. Парадајз јесте лепша плажа и чешће смо је посећивали, али ме тамо нервира што су лежаљке набијене  на пола метра.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili odmah do stena, zbog hlada. Tamo nije bilo cak ni guzve.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juče smo, malo neplanirano, otišli na Porto Vathi. Naišli na taxi boat pred sam polazak, i ukrcali se :) Povratna  karta je 10eur, do Makrijamosa 7. (bilo 7 i 5e prošle godine). Porto, onako, meni i nije nešto... u vreme dok stignemo sve je pretrpano, pa smo namolili da nam postave dodatne lezaljke i suncobrane u prvom redu tik uz put. Muzika je ok, tereni za odvojku isto, ali ipak mi je Saliara draža i lepša. Btw, i na njoj je opet postavljen bar - videh danas na krstarenju, a promaklo mi je ranije da je opet urbanizovana... 

Prijatno iznenađenje mi je Glyfada. Krenuli na Nysteri biciklima, tamo nema više kafića i ležaljki (sem hotelskih), pa smo završili na Glyfadi. Ulaz 3eur po osobi. Plaža je uska, drugi red ležaljki je na travi, ali zato ima savršenu prirodnu hladovinu... I povoljne cene pića u hotelu, tipa frape 2.5eur,cocacola 2i sl. U vodi je plicak do beskonacnosti :) 

Eto, toliko :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav sa vrelog peska Makryamosa :) 

Taxi od Limenasa je 7eur ako niste za setnju, bicikl, ili nemate auto. Ulaz u kompleks je 3eur po osobi. E sad, može doći do nesporazuma... Na ulazu, taksista nas pita "Do you leave here?" i ja odgovorim sa yes, yes... Kad se spustio dole u kompleks, pitam ga ja gde plaćamo ulaz, a on, iznenađen, kaže "You dont live here??"  Tako je kombinacija mog engleskog i grčkog engleskog (leave - izlazite, odlazite; live - živite, ostajete) dovela do toga da nas 4 ne platimo ulaz. Zaista nenamerno... Ležaljke su 7eur, frape u baru 2,8eur. Suncobrani su veliki i neprovidni (za razliku od onih u Skala panagia, kroz koje gorim kao da ga nema). Ima dosta mesta izmedju ležaljki. Na plazi ima interneta, kome je bitno ;) (pisem sa ležaljke :P) 

U vodi je dugačak plićak, ima talasa (danas), voda je veoma  topla. Ceo kompleks izgleda super sređeno, barem ovo sto sam do sad video, kad sunce malo popusti idemo da se promuvamo okolo. Ne znam koje su cene smeštaja, ali ko ima pare, mislim da je odličan izbor... 

E da, iako smo već 4 godine na Tasosu, prvi put smo ovde i definitvno ćemo doći opet. Plaža je više porodična nego da jurite devojke/momke, ko je u tim vodama neka ide na Porto Vathi, Saliaru, La Scalu (nismo bili ove godine, prošle je bila gomila omladine) ;) 

Ako vas nešto više zanima, pitajte dok smo ovde.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas duva ludački vetar na ostrvu, barem oko Limenasa. Na La Scali su talasi skoro kao na Golden Beachu... Za one koji još nisu bili ovde, cene su za nijansu jače: kafe 3,5-5eur, piva 5-6, kokteli 9-11... Ako sednete mimo ležaljki na one "ugaone garniture" potrebno je da potrošite min 60eur u toku boravka. Preporučujem da dodjete do 10h kako bi mogli da izaberete gde želite da sednete, oko 12h skoro da uopšte nema mesta. 

Na plaži mogu da se iznajme pedaline i skuteri, nisam gledao koja je cena... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo par svežih snimaka Porto Vathi plaže:

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, može li neko da napiše (ili da uputi na link ako postoji objedinjena informacija) cene ili druge uslove (naručiti piće ili ručati) za korišćenje ležaljki i suncobrana najpoznatijih plaža (golden beach, paradise beach, aliki beach i ostale). Isto postoje li plaže na kojima nije moguće koristiti sopstvene suncobrane?

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

На свим плажама је дозвољено доћи са својим сунцобраном. Лежаљке се негде добијају уз пиће а негде се плаћају, зависи од плаже, а негде се плаћа и повећа конзумација. Углавном, пар страна уназад се доста о томе писало.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25094
    Ukupno tema
    831264
    Ukupno poruka