megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1179 poruka u ovoj temi

Istog dana

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 8 sati, tarotolog je rekao/la:

Zeleni suncobrani, bio ja prekjuce.

Da zeleni su, bas malopre dobih i sliku od osobe koja mi je prenela info, hvala :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aliki....

Ulaz u more isti užas kao i prošle godine.

IMG_20160708_105908.jpg.72a70df2f7385bc0

Ali, ko preživi tih 2-3 metra, čeka ga divan mekan pesak i ledena voda.

IMG_20160708_105924.jpg.9290d954e5a2a557

IMG_20160708_105832.jpg.5b48c97449df1ff7

Izmenjeno (WOB)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se tiče ležaljki i suncobrana - ima raznih kombinacija.

Odmah sa ulaza, Koala Beach Bar - ležaljka 2,5€ i obaveza posete restoranu, ručak, piće...

Ispred apartmana Aliki House, devojka naplaćuje 2 ležaljke i suncobran trščani 5€. Nema pića, nema hrane, samo ležaljke. (Best offer)

IMG_20160708_124100.jpg.27ac296e58ed700b

Zatim restoran Aliki Beach.

Set 2-3 ležaljke i suncobran = 30€!

Za te pare dobije kredit za restoran.

Dalje nismo išli, ali cenimo da svaki restoran ima uslov da jedete i pijete, ako hoćete da koristite ležaljke.

IMG_20160708_190927.jpg.3b0dfd72059bec39

Izmenjeno (WOB)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aha, to je ono što je neko pominjao pre neki dan da se plaća 30 eur na Alikiju, sigurno je to. Trudim se ali nikako ne mogu tu plažu da zavolim... te kamenčuge pa gužva, jeste lepa boja mora ali lepa je i na drugim mestima.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E ovo me najvise zanimalo ove godine @WOB hvala puno! :srce: 

Ja sam pitala pre nekoliko dana da li je uslovljeno kupanje na Alikiju potrosnjom od 30e jer sam tako procitala na forumu na vise mesta. Plaza (ova mirna) je bila najlepsa poslednji put u septembru 2014. godine sa najlepsim najmeksim peskom bez i jednog kamencica na celoj plazi (osim u obodnim delovima uzak pojas krupnog kamenja), bez guzve, voda topla, PRELEPO!!! Sada sam srecna sto sam videla ceo kompleks Aliki dok je plaza i sve bilo mnogo lepse nego danas, i nazalost sigurna da ove godine necu ici na Aliki da ne bih i uzivo pokvarila utisak od pre dve godine. Aliki mi je bila u top tri plaze na Tasosu i zelim takvu da je pamtim.   

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 18 sat, Devojka je rekao/la:

Aha, to je ono što je neko pominjao pre neki dan da se plaća 30 eur na Alikiju, sigurno je to. Trudim se ali nikako ne mogu tu plažu da zavolim... te kamenčuge pa gužva, jeste lepa boja mora ali lepa je i na drugim mestima.

nama bi se mislim samo dopalo to istraživanje na toj plaži

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za istraživanje imate vetrovitu plažu sa druge strane

IMG_20160708_181549.jpg.c6f41af2894946b8

i arheološki lokalitet

IMG_20160708_182042.jpg.f08d7b832faadf9c

A može i ovo

Izmenjeno (WOB)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a šta je to sve na ovoj drugoj slici u sredini i jel komplikovano stići do toga

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve je to tu blizu, šetali smo se mi jedne godine do te uvale koja je mislim prva posle Alikija. 

Izmenjeno (Devojka)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Auuu i vetrovita uvala je bila potpuno drugacija, ni petina ovog kamenja nije bila. Na koju god stranu da krenete sa mirne uvale (levo pored srpskog kafica pa desno ili pravo do kraja plaze pa desno puticem) pravite krug i vidite ceo kompleks Aliki za nekih pola sata do 45 min sa slikanjem svuda i uzivanjem u fantasticnom pogledu na sve strane. Ima malo hoda kroz sumicu pa bi bilo bolje u patikama nego u papucama, mada je mnogo ljudi islo i u papucama.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako neko od vas, koji ste sada na Tasosu, vidi meduze, neka pise :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nakon šokantnog saznanja da više nema "naše" Pahis plaže,

IMG_20160709_140448.jpg.a42e4565db930bdb

krenusmo do obližnje Glyfoneri.

Interesantna mala uvala, sa predivnim peskom u vodi i sitnim belim "uveženim" peskom na obali. 

IMG_20160709_143725.thumb.jpg.33162c4a71

Kao što je već rečeno, na plaži su ležaljke besplatne, a iznad plaže se nalazi taverna, zamislite, zove se Glifoneri!?! Možete, a i ne morate koristiti njihove usluge.

Zbog položaja uvale, polovina plaže je uvek u hladu borova. Na plaži nema suncobrana, što zbog hlada, što zbog činjenice da je pesak debljine 15cm. Ispod toga je kamen i zemlja. Da li je i pesak u moru naknadno dovežen, kao i na plaži, ne znamo, ali je divan, mekan, super sitan beli pesak, koji vam se zavlači na mesta, za koja niste ni znali da imate na svom telu.

IMG_20160709_161607.jpg.b5ba6b6462f317d2

Kakogod, ambijent na plaži je predivan. Nema gužve (do sada je nije bilo), nema galame, nema Rumuna!?! Samo Srbi, Greci i Turci (koji inače čine većinu turista na Tasosu ove godine)

Izmenjeno (WOB)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26213
    Ukupno tema
    874228
    Ukupno poruka