megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1179 poruka u ovoj temi

:thankyou: Zaista je bitno kad odeš na neko mesto da se ne razočaraš imajući u vidu prethodna iskustva.  Meni, a i deci, su najbitnije plaže i more, a posebno volimo tu tirkiznu boju mora na koju smo navikli na sitoniji. Zbog toga na more idemo kolima kako bismo mogli što više da obidjemo. Obzirom da vi, kao iskusni poznavaoci, kažete da sa tasosom nema greške, eto i nas. Hvala još jednom.  :hello:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obisli smo istocnu stranu Sitonije i bili smo odusevljeni bojom mora,plazama...Prosle godine Tasos.Sto se nas tice,Tasos nam se za nijansu vise dopao:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

lefkada

DSCN5240.JPG

DSCN5168.JPG

krf

DSCN5564.JPG

DSCN5533.JPG

kefalonija

DSCN4567.JPG

DSCN4537.JPG

sivota

DSCN4842.JPG

DSCN4916.JPG

tasovci sve preporuke za lepe plaze rado cu prihvatiti...ne smem se razocarati...idem u junu u limenas...

Izmenjeno (sandraivlada)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ovo je moj izbor plaza na tasosu ..nisam bila ali po onome sto sam procitala i videla...https://www.youtube.com/watch?v=CVKSiEbXLuI

https://www.youtube.com/watch?v=gV3BJoE7qaM

https://www.youtube.com/watch?v=LqYYUzXVjGU

https://www.youtube.com/watch?v=C_Mkv1p3erg

https://www.youtube.com/watch?v=Kh9QsiU3MUM

https://www.youtube.com/watch?v=yEo3uWPyvg0

vathi mermerna plaza makriamos,livadi, kekes...to su zelje...jos ce tu biti la scala paradizo i golden bic. idem bez auta...kako ih obici autobusom...

smestaj je u limenasu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Golden Beach, iz Limenasa gradskim busom, prošle godine je povratna karta bila oko 2,5Eur (ne znam da li 2,2 2,6 ili 2,8), nešto u tom opsegu. Vožnja traje ~45min, iako je samo 15km daleko.

La Scala taxijem, 7Eur u jednom pravcu prošle godine (ako vas ide 3-4, onda nije strašno).

Mi tradicionalno treći dan idemo na Tarzanas - blizu je, a ja sam tada već izgoreo preko svake mere (iako se mažemo stalno, ja ne izlazim iz vode i neminovno izgorim), a ima prirodni hlad... Tarzanas vredi obići, makar da vidite kakva je :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neke teško i kolima.Livadi za pešice nije svakako.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 2 minuta, Boba i Sloba je rekao/la:

Neke teško i kolima.Livadi za pešice nije svakako.

mislila sam do manastira autobusom pa da se spustimo na livadi...da li je to izvodljivo...i kako da dodjem do kekes plaze lokalnom linijom...da li je to izvodljivo....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije to put za spuštanje ja mislim.Mnogo je to strmo.Nije to ni kolima jednostavno baš.Na Kekes plaži još nisam bio.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Caos,

Ja sam bila prosle godine na Tasosu i bilo mi je mnogo lepo pa sam htela da podelim sa vama neke svoje utiske. Isla sam kolima pa sam svasta nesto obilazila:

- Golden beach (Skala Panagia) tu sam odsela. Divna plaza, velika, beli pesak, ima hlada, ljudi onako, ne mogu da kazem da ih nema, al nije prevelika guzva. Ja sam se kupala kod kampa. Voda topla, cista, par dana je bilo malo vecih talasa, al ja ih volim pa sam maksimalno uzivala :)

- Paradise beach mi se isto jako svidela. Ima samo jedan kafic koji izdaje lezaljke i suncobrane, iznajmljivanje kompleta je 7 eura, bez pica. Mozda malo skuplje, ali je takodje jako lepa plaza, ne toliko velika, voda je kristalno cista. Pogoreli smo, al se iskupali kao nenormalni :)

- Aliki ludilo od guzve! Dosli i otisli, tako da za nju nemam nekih komentara.

- Pefkari bzv. Ja ne bih gubila vreme na tu plazu.

- Metalia ultra neobicna al meni jako lepa plaza. Mislim da sam ovde vec pisala o njoj. Teze joj je prici, ali nije nemoguce. Ja sam ipak kola ostavila malo dalje, kako ne bih napravila neki belaj, s obzirom da rezervni tocak nisam imala. Ima jedan kafic sa super muzikom, komplet lezaljki i suncobrana 5e. Ulaz u more je malo bzv, neke stencuge, mada su ljudi iz kafica to resili tako sto su napravili bukvalno "putic" od dzakova sa peskom :) Nema guzve, okolo lepa priroda, neke stare gradjevine, uzivancija.

- Pahis paaa... zanimljiva. Zanimljiva zbog borova koji je okruzuju, pesak je neki tamni ali se bas mnogo presijava na suncu, more je lepo, cisto, mada tu blizu prolazi trajekt, non-stop gledas u njega. Malo dublje ima neka travuljina, ja to ne volim pa sam zbog toga bila malo razocarana. Lako joj se prilazi, s obzirom da je odmah uz put, cak ako poranite mozete da parkirate negde u hladu.

- La Scala beach tu je plaza divna, more je... da ne budem bas prosta, ali ocaj. Mutno, hladno, prljavo, nekako zbijen onaj ulaz. Ma bas bzv, nisam se iskupala uopste. Ali je plaza divno sredjena, tu nema sta. I platis pice dobijes lezaljke koje su bas dobre, nisu one proste. Okolo su borovi pa je bas mir i uzivanje (ako izuzmemo ovo more).

- Za kraj Giola :) Nesto sto morate obici! Neverovatno lepo, prilaz kolima nikakav, ja sam rokala peske 2km u jednom pravcu al se isplatilo. Tog trenutka kada dodjete i pogledate sve, ocima nisam verovala prvih par sekundi. Stvarno je divno i apsolutno isplatljivo. Ima neki kafic u brdu, nije los za hitne slucajeve, ali van toga nema nista, samo divljina :) 

U svakom slucaju savet je da se okrenete istocnoj i juznoj strani ostrva, tu su najlepse plaze. Nadam se da sam pomogla.

Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 4/29/2016 at 20:50, sandraivlada je rekao/la:

mislila sam do manastira autobusom pa da se spustimo na livadi...da li je to izvodljivo...i kako da dodjem do kekes plaze lokalnom linijom...da li je to izvodljivo....

Možete onim putem sa magistrale kojim se skreće za Livadi da idete peške, loš je put, ima kamenja i prašine ali može. Kekes je neposredno pre Alikija pa te dve možete da obiđete u istom danu. Mada ja kad odem na Kekes, ostanem ceo dan, za mene je to najlepša plaža na Tasosu. Ali ona je dosta specifična, nije za svakoga. Na parkingu iznad plaže se nalazi taverna Skidia. Tu možete da se napravi pauza za ručak ili piće, imaju i frižider sa sladoledima. Dok na samoj plaži nema nikakvih sadržaja, sam krš i kamen ali zato mir i tišina i kristalno plava voda. Vidim da ste tamo kao prve tri naveli tri veoma prometne i bučne plaže (Mermernu, Vathi i Aliki), ako volite taj tip plaža, sa puno ljudi, sadržaja, događanja, onda ćete se Kekesom razočarati. Ja volim divljinu i stene tako da je za mene ona idealna.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potpisujem sve što je Devojka napisala, odnosno u potpunosti se slažem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 1 sat, Devojka je rekao/la:

Možete onim putem sa magistrale kojim se skreće za Livadi da idete peške, loš je put, ima kamenja i prašine ali može. Kekes je neposredno pre Alikija pa te dve možete da obiđete u istom danu. Mada ja kad odem na Kekes, ostanem ceo dan, za mene je to najlepša plaža na Tasosu. Ali ona je dosta specifična, nije za svakoga. Na parkingu iznad plaže se nalazi taverna Skidia. Tu možete da se napravi pauza za ručak ili piće, imaju i frižider sa sladoledima. Dok na samoj plaži nema nikakvih sadržaja, sam krš i kamen ali zato mir i tišina i kristalno plava voda. Vidim da ste tamo kao prve tri naveli tri veoma prometne i bučne plaže (Mermernu, Vathi i Aliki), ako volite taj tip plaža, sa puno ljudi, sadržaja, događanja, onda ćete se Kekesom razočarati. Ja volim divljinu i stene tako da je za mene ona idealna.

ma kakva guzva..kekes je moj izbor pod 1 ali nisam autom pa zbog toga...moje plaze su plaze sa stenama i lepim krajolikom..da i boja...hvala puno, puno na odgovoru...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Onda će vam biti super. :) Samo budite oprezni, ponesite obavezno neki suncobran, kačkete, dosta vode. Tamo kad se usijaju stene na +35 može da bude nezgodno. Ima drveća ali ono nije baš blizu vode i naravno, stene su direktno na suncu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sandraivlada saliara beach u junu nadam se bez guzve tako da cete uzivati :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26211
    Ukupno tema
    874099
    Ukupno poruka