miilos2004

Kriza u Grckoj

1318 poruka u ovoj temi

Mile, hvala na brzom odgovoru :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Premisljam se dal da idem u Grcku ili CG.... Mislim da u grcku trenutno nije bezbedno a svi me ubedjuju u suprotno kao idi ti slobodno nema nemira na primorju to je samo u Atini al opet ne znam nisam pametan... sta vi mislite?

pa ako si procitao sve postove u nazad mozes da primetish da se svi slazu sa tim ljudima koji su ti rekli da nema razloga da ne brines?

Uostalom poslusaj vesti pa ces videti da je to tako... Uostalom kod nas su cak i politicari krenuli da predlazu/sponzorisu Grcku kao destinaciju za leto...

Ako se nesto zakomplikuje do te mere da postane stvarno nesigurno odkazaces put i to je to...ali posto dobijaju kes od EU, a pritom zive 1/3 godine od letnje sezone, nece biti tako necega u istoj...

Sto se tice ostrva vazda je vazilo pravilo da su oni maltene kao Grcka u Grckoj tako da tu tek nema bojazni...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Benzin sam juce sipao (1.72), cigarete danas kupio (3.50)... i to je zaista poskupelo.

U odnosu na proslu sezonu,nije poskupelo: smestaj, kafa, giros,rent a car... niti su vece cene u restoranima..

1.72 !!!!!

sad bi išlo jedno tri reda masnih psovki!!

Pošto je autogas?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1.72 !!!!!

sad bi išlo jedno tri reda masnih psovki!!

Pošto je autogas?

oVDE: http://www.gasprice.gr/main/searchforstations.asp?cityid=867&orderid=51 se moze videti koliko kosta benzin i diesel u celoj Grckoj i koliko je jeftinije u unutrasnjosti nego na ostrvima (razlog-brodski prevoz i lopovluk). Medjutim, nece da mi izbaci cene gasa, dok se ne uclanim na njihov site....a nemam bas vremena.

Racunaj, da je gas bio oko 0.65evro...a ako negde "natrcim", postavicu link...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

oVDE: http://www.gasprice.gr/main/searchforstations.asp?cityid=867&orderid=51 se moze videti koliko kosta benzin i diesel u celoj Grckoj i koliko je jeftinije u unutrasnjosti nego na ostrvima (razlog-brodski prevoz i lopovluk). Medjutim, nece da mi izbaci cene gasa, dok se ne uclanim na njihov site....a nemam bas vremena.

Racunaj, da je gas bio oko 0.65evro...a ako negde "natrcim", postavicu link...

Prošle godine, u septembru, sam pričao sa likom od koga sam iznajmio apartman u Vourvourou.... interesovalo me je zašto je voće i povrće bezobrazno skupo na celoj Sithoniji (posle sam utvrdio da u Sartiju imaju mnogo normalnije cene....). Mene nije toliko pogodilo što sve košta 3e za kilo...nego što ne liči ninašta...

Elem, kaže Grk... to je zato što su ljudi bezobrazni....hoće da od ovih par meseci žive sledećih godinu dana. I onda zaključak......"tebi nije problem...ti si ovde 10 dana..... ja ovde živim i plaćam te cene svaki dan"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

oVDE: http://www.gasprice....=867&orderid=51 se moze videti koliko kosta benzin i diesel u celoj Grckoj i koliko je jeftinije u unutrasnjosti nego na ostrvima (razlog-brodski prevoz i lopovluk). Medjutim, nece da mi izbaci cene gasa, dok se ne uclanim na njihov site....a nemam bas vremena.

Racunaj, da je gas bio oko 0.65evro...a ako negde "natrcim", postavicu link...

mile koja je cena eurodizela

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mile koja je cena eurodizela

U unutrasnjosti grcke "flertuje" od 1.20 do 1.35 dok ovde nisam obratio paznju, ali je sigurno preko 1.50,ali cu pogledati danas...

Reci cu i nesto za Skiatos, sto nije dobra reklama za ostrvo,ali to nije problem ostrva, vec 5-orice "pumpadzija",koji hteli - ne hteli, imaju monopol: ako se napuni rezervoar u Volosu, bice vam dovoljno za vreme boravka na ostrvu.

Ovo se ne odnosi na sva ostrva, jer su veca rastojanja na ostalim ostrvima...

Skiatos, posle nocasnjeg nevremena : http://84.205.233.40/view/index.shtml

Izmenjeno (mile-mobilni)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mile-mobilni,

sta se desava po Grckoj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mile-mobilni,

sta se desava po Grckoj?

Ne razumem na sta mislis....

Neko radi, neko strajkuje.... dok se na ostrvima....kupaju.

Bio sam danas na Kukunariesu i Trulosu, i nisam mogao da verujem koliko je ljudi u vodi-kupaju se.

Jeste bila oko 34C temperatura vazduha.... ali more ne mislim da ima 20- ak stepeni......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala M-M , to me je zanimalo. Demonstracije, strajkovi carine i ostalo... Zasad mozemo da budemo mirni, a ima vremena do avgusta kad mi dolazimo.

Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.beta.rs/?...334759&id=&ime=

Grčka će platiti vanredne troškove turistima

ATINA, 22. juna 2010. (Beta-AP) - U naporu da podstakne turističku industriju, Grčka je obećala da će stranim posetiocima nadoknaditi sve vanredne troškove u slučaju prinudnog produženja njihovog boravka.

Nadoknada će biti isplaćena turistima koji moraju da ostanu duže u Grčkoj zbog štrajkova, čak i nepogoda, izjavio je ministar zakulturu i turizam Pavlos Geroulanos.

"Platićemo svaki vanredni račun za smeštraj i hranu svakom turistiu Grčkoj ako bude ovde zadržan zbog vulkana na Islandu," rekao je on.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto vraćam film u nazad . Prošle godine je bila tema svinjski grip i šta ćemo da radimo ako bude pandemija u Grčkoj , pa je bilo priče da je ceo autobus iz Srbije zaražen i tako u nedogled . Ove godine glavni problem za neke je kriza u Grčkoj , pa šta ako ljudi malo štrajkuju , mora da se bore za svoja prava , i nisu špricani u mozak za zeznu Turističku sezonu do kraja (već su je malo zeznuli , pojedini nemci i Englezi su otkazali gostovanja svojih turista ) . Moramo li svake godine da se opterećujemo glupostima . Mi treba da ne mislimo na štrajkove jer smo cele godine mozgali kako da namaknemo koju extra paricu za letovanje . Sve sam spremio i samo ne daj Bože nešto da se desi (kao prošle godine što sam imao ) neću otići. Štrajkovi , to me ne plaši , pa i da ostanem koj dan više neće mi smetati volim Grčku i rado se prijavljujem da na račun iste ostanem na moru pa makar i 25 dana :smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto vraćam film u nazad . Prošle godine je bila tema svinjski grip i šta ćemo da radimo ako bude pandemija u Grčkoj , pa je bilo priče da je ceo autobus iz Srbije zaražen i tako u nedogled . Ove godine glavni problem za neke je kriza u Grčkoj , pa šta ako ljudi malo štrajkuju , mora da se bore za svoja prava , i nisu špricani u mozak za zeznu Turističku sezonu do kraja (već su je malo zeznuli , pojedini nemci i Englezi su otkazali gostovanja svojih turista ) . Moramo li svake godine da se opterećujemo glupostima . Mi treba da ne mislimo na štrajkove jer smo cele godine mozgali kako da namaknemo koju extra paricu za letovanje . Sve sam spremio i samo ne daj Bože nešto da se desi (kao prošle godine što sam imao ) neću otići. Štrajkovi , to me ne plaši , pa i da ostanem koj dan više neće mi smetati volim Grčku i rado se prijavljujem da na račun iste ostanem na moru pa makar i 25 dana smorilo.jpg

Podrzavam 100% i ne zelim da mislim o glupostima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto vraćam film u nazad . Prošle godine je bila tema svinjski grip i šta ćemo da radimo ako bude pandemija u Grčkoj , pa je bilo priče da je ceo autobus iz Srbije zaražen i tako u nedogled . Ove godine glavni problem za neke je kriza u Grčkoj , pa šta ako ljudi malo štrajkuju , mora da se bore za svoja prava , i nisu špricani u mozak za zeznu Turističku sezonu do kraja (već su je malo zeznuli , pojedini nemci i Englezi su otkazali gostovanja svojih turista ) . Moramo li svake godine da se opterećujemo glupostima . Mi treba da ne mislimo na štrajkove jer smo cele godine mozgali kako da namaknemo koju extra paricu za letovanje . Sve sam spremio i samo ne daj Bože nešto da se desi (kao prošle godine što sam imao ) neću otići. Štrajkovi , to me ne plaši , pa i da ostanem koj dan više neće mi smetati volim Grčku i rado se prijavljujem da na račun iste ostanem na moru pa makar i 25 dana :smorilo:

paranoja.

to je nesto u nasem narodu da izmisljaju problem i kad ga nema

Izmenjeno (talija)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čujem sada kolaps iz Atine...zbog svih koji su nameravali da brodovima i trajektima predju na ostrva...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka