miilos2004

Kriza u Grckoj

1318 poruka u ovoj temi

Ništa novo, predgrađa Atine su prepuna anarhista. To se događalo i mnogo puta ranije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grci kazu da je Samaras ok.

Kolku njegov predhodnik je bio ok (Karamanlis) toliko je i Samaras...Bice jos veca kriza u zemji,a umesto da se dogovaraju kako da rese taj problem i da poboljsaju situaciju u zemji oni ce skretati paznji oko imena sa nama u Makedoniji, a to za njih je sad nebitan problem...ali to je to moraju nekako da skrenu paznju da nisu sposobni da Grcku opet dignu na zdrave noge :(

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene samo interesuje bezbednost, odnosno bezbedna realizacija nasih aranzmana i uzivanje u odmoru. Cini mi se da oko toga ne moramo da brinemo, na ostrvima i ostalim letovalistima je situacija ok.Sto se tice ekonomije, to ce morati neko drugi da resi... Zato, svi koji putujete ovog leta u Grcku uzivajte u vasem zasluzenom godisnjem odmoru i nemojte da brinete oko politike jer ne mozete na to da uticete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vece smo poceli da uzivamo ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo javljaju na vestima da Grčka nikada brže nije oformila vladu, što se tumači kao pozitivan znak za rešavanje krize i problema grčkih građana. Nadamo se da je to pozitivan znak i za nas turiste :volimenevolime:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ništa novo, predgrađa Atine su prepuna anarhista. To se događalo i mnogo puta ranije.

Sta, zar su napustili Egzarhiju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa Exarhia im je i dalje glavno mesto okupljanja, ali je i puna policije u civilu. Kako mi je prijatelj koji je živeo u Atini do pre nekoliko godina ispričao, u tom delu grada ne znaš ko je doušnik a ko anarhista. Čak su i njega policajci pokušali da zavrbuju (valjao neki srebrni nakit na ulici pa ga pokupili), u fazonu, ti nama sve lepo pričaš, mi tebi ne diramo tezgu. Pobego je iz tog kraja glavom bez obzira.

A anarhisti sve više prave baze u skvotovima po predgrađima baš zbog manje kontrole, ali i zbog mnogo većeg broja potencijalnih novih članova.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo javljaju na vestima da Grčka nikada brže nije oformila vladu, što se tumači kao pozitivan znak za rešavanje krize i problema grčkih građana. Nadamo se da je to pozitivan znak i za nas turiste :volimenevolime:

Mozda mozes da razumes ali pisacu ovo na makedonskom jer ne znam tacno da preveden...mi za ovo kazemo: "Davenikot i za slamka se faka"... nadam se da si razumela, a da budemo realni Grcka ne moze da vrati dug ni u narednih 500 godina...ali svaka cast sto mogu da vuce tolike pare i opet da zive kao bogovi dok Nemci i Francuzi rade umesto njih :)

U prvom redu Atina u tim kvartovima je puna emigranata koji su veci problem nego par nasmrkane budale ;)

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U prevodu: "Davljenik se za slamku hvata!" I razbiram i govoram makedonski, nee problem! :biggrin:

Sve si upravu, ali meni je bitno da kad odemo tamo tih 10 dana ne bude nekih hmmm "nepredviđenih" situacija. Ne bih želela da dragoceni odmor potrošim u traženju goriva, čekanju na granici zbog štrajka ili sklanjanju kola od vandala :viking:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fudbaleri Nemačke i Grčke sastaju se večeras od 20.45 časova u Gdanjsku u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Moje pitanje je, za koga ćete navijati?

I ako postoji samo par procenata šanse da Grčka pobedi ja se nadam da će tih par procenata prevagnuti, dakle navijaću za grke. Jedino mi je žao, ako se to desi, što nisam dole da vidim to ludilo!

I da, itekako ima veze sa ovom temom pošto ovo grci vide kao način da naplate nemcima za sve za šta ih ovi kinje. A sa druge strane ni nemci nisu hladni po tom pitanju pošto i Angela Merkel lično, dolazi da gleda utakmicu uživo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako kazes da ima veze sa temom onda za Grcku!!!

Naravno Nemacka je ogroooman favorit ali ne pobedi uvek bolji.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upozoravam opet; ovo je tema Kriza u Grčkoj i držite se nje. Tonac je u pravu ovde nije mesto politici tj. ko kako živi i na čija leđa.

BojaneMKD molio bih te da se uzdržiš od takvih komentara. Ako imaš nešto o Grcima potraži drugi sajt koji je vezan za politiku u tamo pljuj koliko želiš, ovo je sajt o putovanjima. Ova tema je otvorena da bi se ljudi pripremili na neke situacije koje mogu da se dese kao posledica krize( štrajkovi, blokade puteva) A to, ko kako živi i na čiji račun NIJE tema niti će biti.

Izmenjeno (tantal)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka