buci

Karadeniz hotel

68 poruka u ovoj temi

Juce sam se vratila iz Marmarisa i prezadovoljna sam!Decko i ja smo odseli u hotelu Karadeniz,koji je u centru Marmarisa i odmah preko ulice je plaza.Zbog lokacije smo se i odlucili za ovaj hotel.Svakog jutra su nam menjali posteljinu i peskire i uvek je bilo tople vode,osoblje je jako ljubazno,gazdarica hotela nema pojma engleski,ostatak osoblja (svi su u nekoj rodbinskoj vezi sa doticnom) funkcionisu po principu multi-praktika-nemaju tacno odredjeno radno vreme,gotovo da spavaju u hotelu,posluzuju hranu,rade na recepciji,popravljaju eventualne kvarove..sve..Od izleta smo uplatili Daylan,Pamukale,dnevno i nocno krstarenje i sve to preko Argusa,veruj te i ako je za nijansu skuplje od lokalnih agencija,ni jednog trenutka se nismo pokajali.Damir i Nedim su fenomenalni,umeju da zabave ali su i dobro potkovani istorijskim podacima.Kada smo isli na Pamukale,pre toga smo obisli Hierapolis,cela grupa je sedela na vrelom kamenju,temperatura je bila preko 40 stepeni,ali prica je bila toliko zanimljiva da smo zaboravili i na vrucinu i na put od tri sata do tamo.Ono sto su nam prezentovali na info turi o izletima to smo i dobili,sto je najbitnije niko od njih nije insistirao da idemo preko Argusa,vec da vreme na moru ispunimo sa sto vise izleta u skladu sa nasim mogucnostima.Napomenuli su nam da budemo pazljivi sa Turcima i da sve pitamo u samom startu pri pogadjanju-devojka koja je isla na paraglajding ili parasejling,rekli su joj da ce citva zajebancija trajati sat vremena,pristala je i uplatila.Dok su sve namestili,ispostavilo se da je u vazduhu bila 15 minuta???U pocetku sam htela da idem na ronjenje,pri pogadjanju smo izvukli cenu od 20 evra,na kraju smo odustali od tog izleta jer sam nekako bila nesigurna i nepoverljiva u celu pricu.Najveci utisak na nas dvoje je ostavio izlet u Daylan,obilazak banje i grobnica i na kraju mesta na kom se reka Daylan uliva u Sredozemno more-savrsen prizor i savrsena plaza.Kao i sto su obecali,videli smo dzinovsku kornjacu,koju mame plavim krabama,kada izroni,u vodu skace tzv. "ludi kapetan" i drzi je sve vreme kako bi smo je slikali.

Ko ide preko Argusa preporucujem mu da ode na info-turu koja je besplatna i traje tri sata,autobusom vas vozikaju po Marmarisu i Icmeleru,pokazuju vam gde se sta nalazi,gde su mesta sa dobrom hranom,poslasticama,gde treba kupovati i tu mozete postaviti sva moguca pitanja-sta reci,kada je neko pitao kako se zavrsila turska serija Seherezada???:)

Iako sam dobar deo informacija pronasla na ovom forumu,jer sam ove godine prvi put letovala u Marmarisu,smatram da sa vama treba da podelim jos nekih par informacija koje ce nekima biti od koristi:

Pazite gde i kako menjate novac,ako vam u menjacnici traze proviziju,trazite vas novac nazad.Preporucujem TC ZIRAT banku koja se nalazi u glavnoj ulici ili Tansas market-daju najpovoljniji kurs.Preko puta Tansasa vam je "Saraje burekcisi" mesto na kom je najbolji burek u gradu.Poslasticarnica Kibris u kojoj mozete naci sve moguce vrste baklavi i kolaca.Nisam ljubitelj baklavi ,ali svi su bili odusevljeni baklavama sa pistacima.Castle bar-najvisa tacka u Marmarisu,nalazi se kod Anatoli bara,gde je limena statua.Idite stepenicama skroz do poslednje terase,gde mozete popiti pice i imati predivnu panoramu grada.Dolmuse hvatate po principu taksija,narandzasti ide do Icmelera i cena je 2lire,zeleni koji kruzi po Marmarisu kosta 1.75 lira.Za sve vreme boravka lezaljke nismo placali,uglavnom smo se dogovarali da dobijemo dve lezaljke i suncobran uz koje popijeno pice.Predlazem da ih odmah pitate za cene i da kazete da ste iz Srbije-Engleze i Ruse deru!!!Mi smo plavi,pa su nas cesto mesali sa njima..pogadjanje shvatite kao vid zabave,nama su vodici cak predlagali da privih par dana "vezbamo" samo,a da tek onda pocnemo ozbiljno da se cenkamo.U Burger Kingu vam jedan klasican obrok kosta 7 lira,odmah tu vam je trzni centar Waikiki gde mozete kupiti jako lepe stvari.Za vreme naseg boravka bio je INDIRIM 50% ili ti popust tako da smo fino pazarili.Na nocnom krstarenju je efes bio 5lira,u Bar streatu vam variraju cene,uglavnom je od 9lira pa navise u zavisnosti od kluba.

Cene izleta preko Argusa su sledece-Daylan 30evra sa ruckom,Pamukale 40 evra takodje sa ruckom,Nocno krstarenje 5evra,pice placate sami,Lazy day ili ti dnevno krstarenje 12 evra sa ruckom,Tursko vece 30 evra sa neogranicenom hranom i picem (pivo,voda,sok,vino),Kleopatrina plaza 25evra sa ruckom.

Toliko od mene,srecan put!:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja planiram da ovde letujem zbog lokacije...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio 2012. u Karadenizu? Ja dolazim 29. jula, pa me zanimaju ovogodisnja iskustva :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam sad samo prolazio pored njega, ništa se nije promenilo od 2009. godine. :) Spoljašnjost ista, možda je nešto unutra promenjeno, ali čisto sumnjam. Uglavnom, hotel se nalazi u samom centru, tako da vam dolmuši neće trebati ako ne idete do Ičmelera.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio ove godine u Karadenizu i utisci su vise nego povoljni..Hotel je cist, osoblje prijatno..Najbolja lokacija u gradu...Za te pare boljeg nema..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima i utisaka o ovom hotelu od ove godine?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se juče vratio iz Marmarisa i Karadeniza.

Soba je bila na 4. spratu, video sam kako izgledaju i sobe na nižim spratovima i ove na 4. su najlošije i to su čini mi se sobe isključivo za Srbe. Ali verovatno su i jeftinije od ovih ostalih.

Imali smo sobu s pogledom na more, soba mala i sa onim zakošenim krovom, ali nije tolko strašno. Čista je, svaki dan je čiste i menjaju peškire, dok posteljine menjaju svaki drugi dan. Soba ima TV (nisam ga ni palio, nemam pojma šta ima od kanala) i klimu (bez nje se ne može provesti ni sat vremena u sobi, ne znam kolko se plaća, mi smo je koristili na divlje). Nema frižider i to mi je najviše smetalo, al šta da se radi.

Osoblje generalno ljubazno, mada slabo znaju engleski, uglavnom natucaju.

Sef smo uzeli i platili 15e za ukupan boravak od 9 noćenja.

Doručak je švedski sto, i koliko sam ukapirao od priče sa drugim ljudima, bolji je od onoga što nudi većina hotela. Kuvana jaja, nekoliko vrsta maslina, nekoliko vrsta sireva, neke male viršlice, poslednjih dana i neka kao salama (nisam je probao), desetak vrsta džemića (stvarno odlični, više kao naše slatko nego kao džem), nekoliko vrsta putera - i slani i neslani, neke kao čokolande pahuljice, nekoliko vrsta hlebova i obavezno i neko voće, najčešće jabuke i lubenice. Plus čaj i nes kafa.

Nismo ručali i večerali i restoranu, bacio sam samo pogled na meni, jela od 15 lira pa naviše. Ledeni efes 6 lira, ceđena narandža isto toliko.

Hotel nema svoju plažu, ispred njega se nalazi sad prazna plaža bez ležaljka i suncobrana, ali na već pedesetak metara kreću kafići sa ležaljkama i suncobranima. Plaža je mešovita, kod nekih kafića je pesak a kod nekih onaj sitni šljunak. Mi smo skoro svaki dan blejali ispred kafića La Vita, blizu je i ne smaraju te svaki čas da moraš nešto da piješ, možeš otprilike sa jednom vodom i kafom da izblejiš ceo dan. Tu je efes bio 8 lira, ceđenja narandža isto 8, koka kola i ostali gazirani sokovi 7, turska kafa 5, nes valjda 3,5, mala voda 2,5. Jeli smo i neke salate, 12-13 lira ali stvarno su dobre.

(A na primer u kafiću Reis koji je odmah pored, čim sam popio piće došao je da traži naručim novo i kaže mi da ne mogu da blejim tu ako ne pijem ništa. I tu smo prešli u La Vitu i nismo se ni vraćali više kod ovih indijanaca.)

Nismo mnogo unosili hrane u hotel, ali i sa tim što smo unosili nikad nismo imali problema, uglavnom smo ubacivali u torbu za plažu, ali često sam samo ovako u kesi unosio vodu, mleko, kekseve neke i slično.

Ostalo je sve već poznato, lokacija je u suštini najbolja stvar, more odmah preko ulice, do centra 10-15 minuta hoda.

Izmenjeno (Trent)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Karadeniz nije baš najsrećniji izbor. Letovala sam tamo 2010.god. Preko puta gradske plaže-koja nije baš za pohvalu. Imala sam uslugu noćenje sa doručkom, a već oko 9:20- 09:30h pola stvari nema.. Koliko para-toliko muzike.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26213
    Ukupno tema
    874250
    Ukupno poruka