Tijuana

SAMOTRAKI

24 poruke u ovoj temi

To sam i gledao, drugari su mi bili ove godine na nekom festivalu na ostrvu, gledam fotke - ne verujem, prelepa priroda. Naravno, ni jednu fotku plaze nisam video, sve vreme su bili po sumama i rekama i vodopadima. U sopstvenoj reziji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dok mi ćerkica nije krenula u školu, vodio sam je samnom, da ne izludim od samoće, prođe po dvadest dana i više, da nesretnem ni kozu, a o ljudima da nepričam (na istoku). Kada smo postavljali te kablove, od januara do maja nisam sreo nikoga. Lepota je u obilju tekuće vode, planini, šumama... Nije natrpano zgradama, kolima, hotelima, mada smo sada dobili nekoliko poslova u pogledu premera samog ostrva, pošto će izgleda početi komercijalizacija, pa je za one koji vole samoću i duge setnje po plazama, a da nema ni prosjaka, ni da ti neko nešto nudi, ni krofni, ni ležaljki (manje više), pravo vreme. Lepih plaža nema kao sisedni tasos, liči baš na Lastovo, stim da je svuda kamenje. Prevoz je problem, najbolje je u ponedeljak iz ALX/pol krenuti za samothraki (feri ide za limnos), pa odsesti tamo do četvrtka pa tim istim trajektom produžiti za limnos. Zimi se često otkazuju polasci, par puta sam ostao ili petkom idete za kavalu, pa vozom za aleksandropolis. ima samo jedan odlazak sa ostrva za alx dnevno, a zimi se često otkazuje.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mogu neki sveziji podaci vezani za ovo ostrvo i sa cim se on jos moze upakovati u turistickoj sezoni jun-avg

Ocigledno je da je na ostrvu dosta 5,6 dana pa je pitanje gde biti smesten i sta pod obavezno videti?

Da li se trajekt/raspored menja u ovom periodu ili su svi polasci manje vise isti?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.samothraki.com/htm/indexf_e.htm

https://www.webcam-4insiders.com/en/Webcam-Samothraki/12003-Samothraki-Webcam.php

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iz Blica, izvestaj sa Grckog vikenda od pre 2 dana :

'' Pošto je poznato da stanovnici Srbije najčešće letuju na grčkim ostrvima, najduži red je bio upravo ispred štanda sa ponudama za odmore na atraktivnim lokacijama Mediterana. Razlog ovolike posete je predstavljanje novog letovališta Samotraki.

Ove godine promovisali smo novo mesto koje će uskoro zameniti Zakintos, Halkidiki i Krf. U pitanju je ostrvo Samotraki koje se nalazi nedaleko od Tasosa.

Osim što izaziva pažnju zelenilom i bogatom istorijom, ovo ostrvo je najprivlačnije zbog prelepih peščanih plaža, ali i jeftine ponude smeštaja u hotelima i vilama – rekla je jedna od promoterki sa štanda.''

Nisam videla predstavljanje na standu, ali mi je sve ovo cudno, s obzirom na, npr., ova pisanja na forumu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima samo par peščanih plaza... A bi stigli do njih, e za to je potrebna jaka želja,  znanje, odlučnost da se dođe do željene plaže, pa i u nekim slučajevima i hrabrost pogotovu ako ostajete do kasno uveče. Na linku gore je jedna od lepših peščanih plaža ali eto kako izgleda put... Kao neka zabačena sela na jugu Srbije. Ima mnogo lepših destinacija što se tiče smeštaj - plaža, a ovde je nekako drugačije... Proveo sam ovde skoro pet godina (alex-samotr) i zavoleo sam ostrvo i ljude zbog dužine boravka, ali  ima lepših delova Grčke do kojih možete doći bez mnogo muka i problema...

Samotraki je avantura i ko se oduševljava, npr kao iz snimka gore putovanjem, dolaskom na odredište, istraživanjem i sl. biće mu lepo, a ko želi iz sobe na plazu ima i toga, ali nisu bas nesto lepe (plaže).

Smeštaj je jeftin (kako kome). Ima za 30 eura a ima iz za 200 eura... Jednio što većina radi tokom cele godine.

Izmenjeno (jermenin)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26520
    Ukupno tema
    888157
    Ukupno poruka