Tijuana

SAMOTRAKI

24 poruke u ovoj temi

Da li je neko bio na Samotrakiju, tj. da li je letovao? Zanimaju me detalji...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine dosta gledao o Samotrakiju,nasao sam na drugom forumu nesto ali uglavno nema mnogo informacija.

Hteo sam da odem neki dan u septemvru kolima iz Aleksandropolisa(2 sata do Samotrakija).Nasao sam jedan hotelcic na samoj obali i neke apartmane i pisao sam direktno vlasnicima i zacudile su me prilicno visoke cene.

Koliko sam dobio utisak,ostrvo je bas divlje,ima fenomenalnu prirodu,reke sa prirodnim bazenima i je idealan za treking a plaze nisu nista posebno,pretezno kamencici i jedna veca pescana na jugu ostrva.

Ima neki tehno festival u avgustu i tada je kao malo zivlje,inace mislim da je za pravi odmor od svega.

Izmenjeno (zaratustra)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,

i ja sam isto cula takvo nesto, da ima i dosta stenovitih plaza. Sta cu da radim kad krene da pece sunce ako nemam gde da postavim suncobran? Hmmm

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ides na kupanje prepodne na more a popodne kod reke u sumi...

CIMG5680.jpg

Izmenjeno (zaratustra)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da malo osvežim temu, Samothraki, je baš pustooooooooo. Zbog posla moramo barem jednom u dva meseca da se "provodimo" tamo, i ja neznam da li ima više od 500 stalnih žitelja, Postoji asvaltiran put preko skoro celog ostrva (na severu i zapadi, i delimično na istoku.) Plaža je kamenjar, sitni kamenčići i sl. Skoro svuda ste sami. Smeštaj je dosta skup (nema ispod 50-70€). Trajekt ide jednom u dva dana iz Aleksandropolusa (oko tri sata). Imate dosta planina, da se šetate do mile volje, čisto, pusto, kao da ste jedini preživeli brodolomnik. Liči na nekada naše Lastovo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je ova lepotica sa njega, pa još ako liči na Lastovo, meni bi se sigurno dopalo. Ono što mi se ne dopada je cena smeštaja.

nike.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ostrvo je totalno nezagadjeno turizmom, nema neke ponude hotela, zato je skupo, može i šator pored plaže, najbolje je za početak, tako ja volim barem, početkom maja, imam slobodno 15 dana, onda, malo se odmaram kući, odem na dva tri dana, samotraki, provedeš u šetnji i planinarenju, ima dosta jezera i vodopada, , malo do kavale i onda nazad u rutinu. Da ima samo malo više ljudi, bilo bi ok, ovako uživate u samoći. Imate u centru epavlos kuću 25 e noćenje ali retko je kad slobodna neki od studija, a iznajmljivanje nekih od kuća se kreće od1000e pa na dalje, bez obzira na broj ljudi, 15 dana.

Izmenjeno (jermenin)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

video01170000024314.jpg

video01170000029124.jpg

za ove dve nemogu da se setim sa kog dela. Ali to su vam najlepsa mesta, sve ostalo je sa dosta krupnijim kamenjem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Primetio sam ostrvo u ponudi nasih turistickih agencija, ali nikako na netu da nadjem koja je cena trajekta od kavale do samotrakija, ili iz alexadropolis,a nije bitno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavestavamo ljubitelje Samotrakija da smo od ove godine u nasu ponudu uvrstili i ovo, turizmom skoro netaknuto, ostrvo. Vise informacija o smestaju mozete naci na sajtu agencije, pod regijom Trakija.

Prevoz ne organizujemo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Saos Ferries

Samothrace - Alexandroupolis - Samothrace

Price-list

Saos Ferries Samothrace Price-list (all prices in Euro) Monday - Thursday 12:30 from Alexandroupolis

Monday - Friday 12:30 from Samothrace Friday - Sunday Person 09,50 14,50 Students 04,70 7,20 Child (4-10 years) 04,70 7,20 Motorcycle up to 250cc 08,10 12,00 Motorcycle over 250cc 12,10 14,50 Car up to 4,25m 40,50 58,00 Car over 4,25m 69,00 69,00 Camper per meter 10,10 14,50 Bus per meter 08,81

http://www.samothrak...reisliste_e.htm

cesto se otkazuju putovanja

Izmenjeno (jermenin)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grci smatraju Samotraki jednim od najruznijih grckih ostrva.Kaze se da o ukusima ne treba raspravljati, ima ljudi koji svuda vole i traze divljinu, ali mislim da za ogromnu vecinu (pleonazam) Samorteraki ni po cemu ne moze da bude interesantan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelenait

Delim tvoje misljenje za Samotraki.

Limnos mi deluje kao da je biser i tu treba ulagati energiju u istrazivanje, ali izgleda da je slabo povezan i morskim i avio linijama.

Izmenjeno (Raymond)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rekao bih da Samotraki nema bas mnogo plaza za ponuditi, ali zato ima prelepu unutrasnjost ostrva sa svim onim predivnim vodopadima, bazencicima, izvorima i slapovima. Po meni je idealan za posetu tamo negde u maju, junu ili septembru (za kombinaciju trekinga i kupanja) na nekoliko dana, ali za neku duze letovanje, tesko.

Jelenait

Delim tvoje misljenje za Samotraki.

Limnos mi deluje kao da je biser i tu treba ulagati energiju u istrazivanje, ali izgleda da je slabo povezan i morskim i avio linijama.

Postoji par grckih avio kompanija, ukljucujuci i " Astra airlines " koji verovatno jos uvek imaju ponudu za Limnos.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka