sunshine

Garderoba u julu?

13 poruka u ovoj temi

Posto prvi put idem u Egipat zanima me sta je potrebno nositi od garderobe i obuce, shvatila sam da je nesto za glavu i krema sa zastitinim faktorom vecim od 50 neophodna, ali ne znam kakve su noci, da li je potrebno nesto sa dugim rukavima, da li su opste potrebne duge pantalone - farmerke ili nesto slicno...?

E da i jos jedno pitanje: komarci? - ima li ih, kakvi su i ako ih ima kako se izboriti?

Ma jos me svasta zanima, al ajmo jedno po jedno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako si plavusa i lako goris onda da,treba ti veliki zast.faktor al opet nije ni to vazno koliko da poneses vise bocica i da se dosta mazes,jer gori se brzo a ne osetis zbog vetrica koji duva(i spaswava stvar)..naravno sesir,kacket..za izlete do luksora pozeljno je da bude dug rukav al prozracno nesto,prijatno i duge pantalone,udobnije a i da ne goris..u avgustu je tamo bilo oko 60,poa ti vidi..ostalo,sve normalno sto bi ponela..vise prijatnih stvari nego fancy jer ipak nije to grcka il sta ja znam..ponesi i sampone,regeneratore,pakovanja,mleka(ciso onako zenski ti kazem)jer je kozmetika jedino skupa tamo u odnosu na ovde,npr.lorealov sampon je bio 5e.za ostalo nemaj brige...a za komarce?ubij me ako se secam dal ih ima..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nekome nije jasna deja vu pojava - a on neka dođe na forum Putovanja.Info.

Elem, što manje garderobe, stvarno čovek tamo nema potrebu da se previše doteruje... A i treba mesta u povratku za majice i kožnu jaknu koje tamo kupite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam baš krajem jula i Jovana te je sve tačno posavetovala.Kremice, kremice, kremice...i puno pakovanja za kosu.Noći su toooople, tako da ti dug rukav ne treba iz tog razloga, već zbog izleta na kojima lako možeš da izgoriš.Dakle nešto tanko, tanko da se pokriješ,ali da leprša.O obući smo već pisali - pogledaj temu "praktična pitanja".

Izmenjeno (belluttak)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvi komarci?! Pa tamo nema ni travke, sve same sparusene palme. Jedini komarci mogu da budu oni navalentni Egipcani koje prosto ne znas kako da otreses... Odeca: safari sesir, pantalone i cizme; preporucujem da se pogleda film "Mumija" pa po ugledu na glavne glumce sve stilizovati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se upoznali sa njohovim komarcima.Nekako su im cudni.Piskavi,piskavi....A i brate anoreksicni :D Veci su nego nasi(ne sad nesto drasticno).Ma smesni, ko da nisu komarci

:P

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Komaraca se ne secam. Ni malih ni velikih.

Što se navalentnosti Egipćana tiče, pa.... postoje razni metodi.

Obično im je prva rečenica "Wer ju from", na šta je pametno da se odgovori DZPEN. Onda oni ili krenu da se smeju, ili kažu nešto kao "NOOOOO!!! Ne možeš ti mene da prevariš-znam ja da ti nisi iz Japana!, ALI se svejedno otkače od vas...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inace su skloni da pretpostave odakle si, pa ih je tesko posle ubediti da nisi, na primer iz Holandije... Sve i da pricas srpski, njima je to isto kao i holandski da pricas :D

Izmenjeno (verhogetornik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao što svi Ameriknci misle da je svako iz Istočne Evrope - Čeh.

OT: oko garderobe... Ako se ipak opredelite za papuče-varijantu kad idete na izlete, obavezno se naoružajte hanzaplastima. Hodanje tamo nije isto što i hodanje ovde. Vrućina je, znoj, svuda okolo prašina i pesak, sve se to zavuče unutra i između, i začas izranjavite stopala a da i ne osetite. A sutradan tako uđete u (jako slano) more. I eto problema.

Nisam to doživeo, video sam neke oko sebe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram Egipat u julu jer nisam u mogucnosti da idem u septembru i oktobru, ne znam kakvi su vasi utisci da li je stvarno toliko toplo?Jedne godine sam bila na Zakintosu u to vreme pa je bio pakao tako da ne znam koliko je podnosljivo..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eh,ako vam je na zakintosu bilo,mozete misliti u egiptu kako je :-)

dakle,vrucina,vrucina,spasava sve vlaznost vazduha pa vi to necete tako osetiti al da je vruce-vruce je.svakako,hotel-plaza pa i ne osetite,ali ako hocete na izlete,vruce je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A jel sredinom juna manje temperature budu nego u julu i avgustu?0:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

naravno,avgust je najtopliji inace

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka