Dacy

Premier Le Reve Hotel and Spa Hurgada

52 poruke u ovoj temi

Ja nikad ne bih dao 500 evra vise,bas zato sto zivimo u Srbiji,za te pare mozes da odes do Tunisa na sedam dana za dvoje.Pre bih izabrao dva odmora u hotelima nize kategorije nego jedan u skupljem hotelu,mada sto se tice hrane,ja jedem samo da bih preziveo.Nisam neki sladokusac,da uzivam u hrani i picu.Niti volim da konobari igraju oko mene,vise volim sam da se posluzim.A nije mi ni vazno toliko da se svakog dana menja posteljina.Tako da ti moje misljenje i nije relevantno,osim ako nisi kao ja. :)

ja sam skroz taj tip.mogu se zamisliti kako me hlade palminim liscem, ali mi to ipak nije prioritet trenutno. vise volim da za iste novce odem dva puta na odmor. recimo ove godine smo sa pomenutim tunisom ustedeli novac za, dace bog, jos jedan odmor i to bas egzotican u decembru i januaru. oba odmora ce nas kostati oko 3500e za dvoje zato sto nijedan nije nista luxuzno, ali ima sve sto je nama bitno. pritom tunis je 15 dana, a filipini i kina oko 25 najverovatnije... ako uzmemo u obzir da bi nas premier recimo kostao 2100e za 15 dana ispada da dobijamo 25 dana avanture na drugom kraju sveta za 1400e sto prakticno ne pokriva ni avionske karte...dobro smo prosli, a? jos samo da vise odemo, septembar za tunis nikad da stiogne, a na filipinima poplave :hahaha: ... jadni ljudi tamo, a ja se brinem zbog pokvarenog odmora...pa vi vidite kakvi smo to ljudi :udarac: ...sada preterah sa promasenom temom skroz :sorry:

:srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...a filipini i kina oko 25 najverovatnije... . ispada da dobijamo 25 dana avanture na drugom kraju sveta za 1400e

..sada preterah sa promasenom temom skroz

Opa bato !

25 dana na dalekom istoku za te pare - gde si to našao, i mene to interesuje...

Daj detalje... Makr i preko PP.

Nisi promašio temu - promašio si zemlju u kojoj si odmarao /Egipat/..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mislim da hedonizam ide sa godinama i debljinom novcanika..

i ja bih 2 puta umesto jednom u prosecnim hotelima.

ali neko bi jednom u de luxe jer ne voli prosek,a i moze mu se..

ko se presabira za 500e,ne treba da ide,cim se spominje majcica Srbija i kako je kod nas,to znaci da ne mozete da platite ovaj hotel,da bi pozajmili,zaduzili se..cemu to..?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sto bi rekli u mom selu "pruzi se koliko si dugacak"

:srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve zavisi od zelja i mogucnosti, hotel od 500e je duplo losiji od onog od 1000e i nekome je i on dovoljan a nekome nije, ja jednostavno ne zelim da idem negde samo da bih mogao da kazem da sam bio i video a da mi je pritom bilo lose i to jos 2 puta pa da mi bude duplo gore :biggrin:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratili smo se pre nekoliko dana iz ovog hotela i generalni utisak je odličan. Sve što je napisao The Unbeliever pre dve godine i dalje stoji :), sem što ne čiste sobu dva puta dnevno i nema čokoladice na krevetu ;) više.

Premier Le Reve se izdvaja od ostalih hotela u kojima sam bila u Egiptu po izuzetnoj efikasnosti i ljubaznosti osoblja , tj.po besprekornoj usluzi, odličnoj hrani i samom osećaju koji stičete ovakvim pristupom svih zaposlenih, ali doslovno- od vratara, sobara, konobara, momaka na plaži i bazenu, do recepcionara. Sem toga, hotel je za starije od 16 godina, tako da nema cike, vriske, gungule, drugim rečima, hotel je idealan za parove. Takva je i struktura gostiju, mahom su parovi, najviše ih je preko 45-50 godina ili mladjih parova bez dece, u tridesetim, dvadesetim. Naravno, ima i porodica sa odraslom decom. Englezi i Rusi su primetno brojčano dominantni, zatim Nemci, Holandjani. Sem nas, čula sam dva čoveka da govore sprski jednom prilikom oko bazena i to je to.

Sam kompleks je mali i kompaktan, što mi je bilo idealno, sve je blizu, a prostor je maksimalno iskorišćen i prelepo uredjen i održavan. Pored bazena, sa desne strane je bar, a pored njega i restoran. Sam bar od plaže deli mali prostor i šetalište, nema dugog hoda po suncu, ako baš ne možete da sačekate momka koji donosi pića na plažu. Druga dva momka služe piće i voćnu salatu oko bazena i briskaju vam naočari za sunce ako je potrebno. U prevodu, možete da se ne pomerate ceo dan, ako vam prija. Kokteli su im odlični, u svim barovima, nema razlike u beach baru ili lobi baru, npr, kao i vino, belo bih preporučila ;) posebno. Tri vrste uvoznog pica, viski I martini, su uključeni u all inclusive u lobi baru.

Hrana- ubedljivo najbolja za svih deset boravaka u Egiptu. Kvalitetna, raznovrsna, prelepo servirana, sveža. Prvi put sam bukvalno jela i pila sve, bez da razmišljam o mogućim posledicama po stomak. Plodovi mora i sve vrste mesa sem svinjetine svaki dan, bezbroj salata, ogroman izbor voća sa sokovnikom odmah pored, ako želite sveže cedjen sok, izuzetni slatkiši, sokovi od cedjene pomorandže, grejpfruta i cedjene dinje za doručak, da ne nabrajam dalje. Posetili smo po jednom italijanski i kineski restoran pred polazak i pokajali se što nismo to uradili i prethodne nedelje, jer razbijaju sa hranom, kvalitetom, prezentacijom i obimom :) Takodje, restoran na plaži, tj.pored bazena je ooodličan i svaki put sam tamo ručala. Još mi je pred očima quesadillas steak :)

Plaža je vizuelno dosta problematična za vreme oseke, nije baš idiličan prizor, kada gledate prema Tropitelu, više podseća na neki prizor isušenog jezera. Za vreme plime je lepo. U vodu se ulazi preko pontona, dugog nešto više od 50metara. Ulazi se u divnu, bistru vodu, dubina varira, zavisno od plime/oseke, negde oko metar ili nešto više je dubina kada se sidje sa pontona. Dno je sa finim, mekim peskom i prosto je milina kad se sidje. Puno šarenih ribica ima, koral je odmah sa desne strane, savršeno. Korala ima i svuda okolo, u dubini, iza bova, a prostor za plivanje je dovoljno prostran. Postavila sam slike u MFT, pa se sve može lepo videti. Maske i disaljke obavezne, kao i aparat za fotke pod vodom. Inače, sam hotel u svom redovnom, dnevom newsletter-u koji štampaju upućuje goste na plažu levo od pontona, oko 30m, gde je ulaz peščan i postepen, voda bistra i prelepa. Voda je do kolena prvih petnaestak metara, zavisno od oseke, potom se postepeno ide ka dubini, a odatle se može doplivati do dela u koji se silazi sa pontona. Svuda, opet, ribice, s tim da ovde možete bukvalno sesti u vodu i uživati. Pre puta nisam nigde na netu pročitala da postoji ova plaža, tako da je ona za mene bila pravo otkrovenje. Praktično- imate i ponton i ''normalan'' ulazak u vodu, što je sjajno. Dosta je široka ova divlja plaža, a oivičena je koralima gotovo sa svih strana- prelepo. I inače su plaže počevši od te, pa dalje prema Baronu i prema centru Sal Hašiša sve bolje. Taj posed na kome je plaža ne pripada Le Reve hotelu, ali parcela je prazna i oni je koriste, kako je rekao recepcionar ''dok nešto ne počne da se gradi''. Na plaži su dva poslednja reda sa baldahinima, pri čemu oni u poslednjem redu imaju utičnice za struju, stvarno dobra stvar. U celom hotelu, u svim prostorijama, bašti, bazenu, na plaži, postoji besplatan wifi, pa i na plaži, gde je u udarno vreme nešto slabiji, ali dovoljan za viber, npr. Ima ga i duž šetališta i prema Baronu, i ka Tropitelu. Na baldahinima može da se uživa ako stignete do 7:45, i to najkasnije. Eventualno kasnije može posle ručka da se pronadje poneki, jer tada ljudi odu sa plaže. Ležaljki ima dosta, ali je ipak sve puno do oko 14h, jer je i hotel bio skoro 95% popunjen. Rekoh već, konobar vam donosi do ležaljke šta god od pića poželite.

Sobe su velike, skoro 50 kvadrata, lepe, čiste i uredne. Posteljina svaki dan nova. U kupatilu vaga, čisto da se ne pretera sa hedonizmom ;) Mi smo uplatili standardnu sobu, tj. ''moderated'', kako je označavaju, ali su nam dali superior, što nas je veoma obradovalo. Razlika je samo u pogledu, tj.superior gleda na bazene i more, a moderated na pustinju i palme sa spoljne strane hotela. U mini baru samo voda, što bi, eto, moglo da bude drugačije u ovakvom hotelu. Ako uplatite minimum deluxe sobu, dobijate pun mini bar, besplatan ulaz na bazen na krovu i ulaz u executive lounge. I sobari pričaju solidan engleski.

Postoje četiri bazena, super su- glavni, jedan sa slanom vodom i dva mala, sa leve i desne strane slanog. Svi su vrlo ljubazni i predusretljivi i bez bakšiša, sve je podredjeno gostu i njegovom uživanju, zaista. Shuttle bus ide dva puta dnevno do Nove marine u Hurgadi, u 14h i 20h svaki dan sem petka, kada ide u Senzo tržni centar. Dan ranije je dovoljno da se prijavite na recepciji, jer mi se činilo da nema mnogo zainteresovanih. Sve kreće u minut. Prodavci po hotelu su, takodje, fini, ne smaraju, kao i ljudi koji po plaži prodaju ronjenje, izlete, masaže, profi fotografisanje. Pitaće vas, a ako vide da niste zainteresovani, neće vas gnjaviti narednih dana, nego kulturno pozdraviti ili popričati o sasvim drugim temama, nevezano za njihovu prodaju. Veliki plus, svakako.

Atmosfera je za pravi odmor, animacija je skromna, što me je baš obradovalo, jer ja uopšte ne volim te stvari. Neki lik, Pit, Britanac, svira i peva uveče i popodne, zatim buckasta Britanka organizuje ponekad kviz za parove, malo vežbi u vodi za žene i to je to. Bili su i neki afrički gutači vatre, ali nismo to gledali. Piće u lobi baru uveče obavezno ;)

Ono što mi je malo poremetilo ovo uživanje, a što se dešavalo svuda u okolini, su nestanci struje. Prva četiri dana od 18h do 23 je bilo samo po jedno svetlo u sobi, kupatilu i garderoberu i fen nije radio, što je baš bez veze ako imate dugu kosu, a posle ste u restoranu izloženi klima- uredjaju. No tako je svuda, kada smo otišli u Baron Palace, proveli smo tamo oko sat vremena, a dva puta je nestalo struje. Kasnije se situacija, uglavnom, stabilizovala, pa je struja nestajal samo na kratko. Sa leve strane hotela je hotel u izgradnji aktivnoj, pa ne znam kako je bilo onima čije sobe gledaju na to, uglavnom, buka se nije čula uopšte.

Vrt hotela je u zelenilu, svuda je engleska trava, sve je negovano, jako lepo, kućice za ptice na palmama.

Sam Sal Hašiš je, po nama, definitivno najbolja opcija u regiji Hurgade. Šetalište pored mora, lepi hoteli, idilične plaže, prelep centar i Arrival Piazza. Postoje vrlo lepo uredjeni kafići sa plažom ispred, tržni centri bez nametljivih prodavaca... Obišli smo i hotel istog lanca, Premier Romance, sve fino i uredjeno, baš kao i u Le Reve, samo manje, butik hotel je u pitanju od 70 soba. Lokacija Romance je neuporedivo bolja od Le Reve, a i plaža ispred je mnogo lepša, tu mi se čini i da je najlepši deo plaže u ovom zalivu i pored, ispred kafića. Lokacija je bolja jer je sve na dohvat ruke, a i noću možete u šetnju malu, bez da iznajmite bagi ili autić. E, da, ispred Le Reve je sat vremena bicikla bilo 8, bagija 15, a autića 20e. Takođe, Ide non- stop do ponoći i mali, otvoreni busić do Old Town-a, po ceni od 8e po osobi za oba smera.

Poslednji dan smo koristili punu uslugu, sve, kao da nije bio check out u 12h, što je odlično.Dosadne narukvice se ne nose, baš kao ni u susednom Baron Palace, pa tako možete da odete da razgledate i uživate, a oni će vas, takodje, rado ugostiti i pokazati hotel i sve što vas u njemu zanima, uključujući i sobe, obradovaće vas poklon-torbom sa propagandom i poželeti da posle Le Reve dodjete kod njih da uporedite ;)

Sve u svemu, odličan hotel koji bismo oboje rado ponovili i rado preporučili parovima koji još nemaju decu ili žele da provedu odmor sami. Za uslugu koju pruža, cena je odlična, ovaj stepen usluge u hotelima turskog Sredozemlja košta 40% više, tako da i za neke eventualne primedbe čini se da nema mesta.

Stavicu link za foto turu, koga zanima.

http://www.putovanja...-hasheesh-11469

Izmenjeno (shania)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.putovanja.info//galerija/egipat/hurgada/premier-le-reve-sahl-hasheesh-11469

Izmenjeno (shania)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

znaci ukinuli cokoladice ali stavili uticnice na baldahine :) drago mi je da hotel odrzava nivo i to je jedini do sada koji bih mogao da ponavljam svake godine :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Le reve je izgleda "le reve" zaista :-),i za mnoge po usluzi i kvalitetu,a zbog cifre,nedosanjani san (le reve)...

a eto,ja bih bas isla,al ne daju deci da privire,hahaha

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste, baš drže do toga da održe nivo i glavni menadžer je nekoliko puta napomenuo u razgovoru kako je sjajno što im je Baron sad odmah pored, pa će morati da pruže i više nego do sada, kako bi mogli da pariraju novom hotelu tako uspešnog lanca kao što je Baron i da sačuvaju privrženost stalnih gostiju, kojih ima dosta medju Britancima. Generalni menažder, inače, čitav dan šeta kompleksom, razgovara sa gostima, vrlo fin, prijatan čovek, uvek proveri da li postoji neka primedba, nešto što bi moglo da se uradi da nam bude još udobnije :), a sigurno da njegovo prisustvo dodatno motiviše zaposlene.

Vlasnici ovog hotela i Premier Romance ce do leta 2016. otvoriti dva nova hotela u Sal Hašišu jedan će, kako su rekli, biti u centralnom delu, gde su otkupili jednu od nedovršenih gradjevina pored Old Palace, a jedan će imati veliki akva park.

Izmenjeno (shania)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim te reci mi kakav je dresing kod za obroke.

Vidim da je ulazak u more dosta loše, možeš molim te da malo budes detaljniji oko toga, pošto se dvoumim oko ovog hotela i palm Royal-a. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za večeru muškarci nose pantalone, tj.ne ulazi se u bermudama. Za ostale obroke je opušteno, sem što ne može, naravno, da se udje u kupaćem. I u restoranu na plaži dok ručate, tražiće da obučeš majicu, ako je nemaš.

U prvom postu sam dosta detaljno navela kakva je plaža- dakle, ulazi se sa pontona dugog malo više od 50m na fini, meki pesak.

Druga opcija je plaža sa ''normalnim'' ulaskom, 30m levo od pontona, pogledaj u foto turi koju sam stavila, ima fotka i te plaže i vidi se ponton u odnosu na nju. Tu ne postoje ležaljke, znači, ostaviš papuče i u vodu :)

Ja sam bila u Palm Royal hotelu 2011., dok je još bio Intercontinental i bili smo vrlo zadovoljni.

Uglavnom, tamo je plaža savršena, peščana, duga je oko kilometar, postoji sprud kojim možeš otići 500m u more. Mnogo bolja nego u Le Reve, sem što nema korala uopšte, ako ti je to bitno. Verovatno najbolja na kojoj sam bila u Egiptu. Komlepks je isto vrlo lep, mnogo veći i nekako zbog toga zanimljiviji nego u Le Reve.

Da budem iskrena- plaža je apsolutno na strani Palm Royal-a, kompleks je veći, a la carte restorani (koji su bili odlični) se mogu koristiti za večeru svaki dan (u Le Reve jednom nedeljno), mini bar je pun besplatnih sokića.

Sobe su izuzetno lepe i velike u oba hotela.

Sve ostalo je ubedljivo na strani Le Reve ;) , ultra all inclusive, kokteli, ostala pića, hrana koja je mnogo, mnogo kvalitetnija, kompletna usluga koja je besprekorna i ne može da se poredi sa Palm-om, realno. Nigde ni na šta nema čekanja, sve glatko i sve odmah :) .

Takodje, Le Reve je daleko bolje lociran u odnosu na Palm Royal, šetalište je odmah ispred i njime stižeš do centra Sal Hašiša, gde je baš uredjeno i lepo, ima prodavnica, kafića, poslastičarnica. Palm Royal je usred pustinje, nema ništa okolo. Le Reve je bliži aerodromu i gradu.

Moja preporuka je Le Reve.

Izmenjeno (shania)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U 8.8.2012. at 0:41, The Unbeliever je rekao/la:

Vratili smo se i mogu reci da nam je ovo bio najbolji hotel od dosadnjih 7 u egiptu. 

Da li imate neke informacije o hotelu Premier Romance? Odlicne su ocene na trip advisor, ali me zanima da čujem nešto o plaži, odnosno da li postoji postepen ulazak u more.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napisala sam par postova iznad, najbolja plaza u Sal Hasisu je upravo tamo, ispred Premier Romance, malo se vratite, sve pise. Hotel je odlican, kao i Le Reve.

Izmenjeno (shania)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Marija NDz

Shania je sve napisala i to sveze informacije od ove godine tako da ja nemam sta da dodam sem da preporucim hotel koji je odlican a I plaza je dobra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26484
    Ukupno tema
    886958
    Ukupno poruka