paja

Hotel Roma ili Sun&Sea?

76 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio u Romi, iskustva, kakva je klopa?

Koliko vremena se provodi kod piramida, da li je moguće obići muzej i piramide a izbeći fabrike?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za romu ne znam,a sto se tice izleta u kairo,malo si i knod piramida i u muzeju,ne mozes izbeci `parfeme i papiruse` to je u programu..e sad,jedino da ti kao ostanes kod piramida,pa da dodjes taxijem il nest u dogovoreno vreme,al ne znam stvarno..jedino da pitas vodica..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u Romi, iskustva, kakva je klopa?

Koliko vremena se provodi kod piramida, da li je moguće obići muzej i piramide a izbeći fabrike?

Romu sam video spolja i dvorište sa bazenima, i meni je Sun&Sea neuporedivo lepši i prijatniji.

Mi smo u muzeju bili prepodne. Radnja sa papirusima pred ručak. Onda ručak i plato Gize. Tamo se provede dosta vremena, prilazi se piramidama sa mislim 3 različite lokacije do koje turiste razvoze autobusima. I sad ono drugačije od plana i programa: mi smo se na zadnjoj od te tri stanice, kod Sfinge, zadržali umesto predvidjenih pola sata, još ceo sat preko toga, a da nismo ni premitili! I onda su oni za to vreme obišli radnju sa mirisima, a po nas se vratili posle toga.

Nekih 15ak minuta je bilo prilično dramatično kada smo videli da u moru autobusa definitivno nema našeg, ali su onda radili mobilni telefoni, kontaktirali smo se i sve se završilo još i bolje nego što je trebalo.

Ipak, Sfinga je Sfinga, i integralni pogled na sve piramide, a mirisi me ne zanimaju...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

eeeee,mirisi ga ne zanimaju,a kam` zeni parfem bre?haha

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

tacno,sto se i ja mesam kad ja nisam bila na tom izletu,samo cula od drugih jer sam ja bila 7dana u kairu pa sve natenane..isla svaki dan na piramide,i nocu u 3ujutru...haha

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, pa blago tebi onda. A kad si par sati u Kairu, onda nije van pameti ako se neko opredeli za viševekovno kamenje, pre nego efemerne mirisne vodice... :)

A i ti njihovi uljasti no name mirisi mi stvarno nisu zanimljivi - imam osećaj da stavljam zejtin na sebe. A za ženski deo moje familjie ne brini, dobiju oni mirise, iz Sefore, recimo... ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa naravno..kad nije francuski to za mene nije parfem..al dobro,za baku moze

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jelice, iskusna putnice-šta da ti kažem... Razumemo se jako dobro!

Osećaj kupovine francuskog parfema, u srcu Pariza(recimo) je neopisiv. A u Egiptu - gledaj Sfingu i piramide, što duže i što više...

"When in Rome I do as the Romans do!

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

VAUUU ON OBILAZI FABRIKE U EGIPTU,MI TO NISMO IMALI!!!OBILAZILI SMO LUKSOR,KARNAK,KOMOMBO,ULAZILI U PIRAMIDU MIKENOVU,TAKO NEKAKO,NISAM DOBRO ZAPAMTILA IME,POTOM SVINGA,SAFARI U HURGADI JA SAM BILA U HOTELU MELLIA TAKO NEKAKO HOTEL 5 ZVEZDICA EKSTRA HOTEL A TEK HRANA :P :P JEDINO VODU MORAS DA PIJES OBAVEZNO FLASIRANU POSTO EGIPATSKA CESMOVACA NAMA NIJE PREPORUCLJIVA..........PROBAJ OD KLOPE SVE :D:D ALI KAD SMO KOD PARFEMA EGIPATSKIH MENI SU SE SMEJALI KAD SAM KUPILA ESENCIJU PARFEMA ARABIJSKA NOC :wub::wub: PARFEM JE GLAVA BOLI :D:D:D JA GA JOS IMAM A 2004 SAM BILA U EGIPTU!!! :wub::wub: KAD BUDES UZIMAO PAPIRUSE DOBRO PAZI POSTO IMAS PRAVE I NEORIGINALE,ZLATO JE JEFTINO JA SAM SEBI UZELA KARTUSU DA IMAM,SA MOJIM IMENOM.......IMAM TRI SOVE U IMENU :lol: :lol: CIPELE OD KAMILINE KOZE SU EKSTRA I JEFTINE,JAHANJE KAMILE KATASTROFA........SVE ZIVO BOLI :lol: :lol: I NA PIJACI SE UVEK CENKAJ....A KAD TI DOSADJUJU SAMO IM KAZES EMSI,TO JE ZAKON REC!!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi smo imali tu posetu fabrici za izradu parfema ali je to poslednje cega se secam od svega vidjenog.Te ovo ti je Mona Lizin osmeh , te ovo ti je pljunuti Kleopatrin vetar u kosi....Ma najbolja varijanta je par dana Kairo pa na miru muzej dok ti oci ne ispadnu, pa piramide (bas to Jelice, i danju i nocu). Ma idi bre....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je u fabrici papirusa bilo ok.

Ja sam napravio svoj papirus! Postavio one gotove trake izvađene iz vode, presovao, udarao tučkom itd.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E PA NIKOLA NISU SVI VREDNI KAO TI,NEKI NE JEDU BANANE... :D:D:D:D:D A NIKO NE SPOMINJE TRBUSNE PLESACICE U EGIPTU :lol: :lol: OD MUSKARACA KOJI SU BILI :rolleyes: :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Roma i Sun&Sea su tu negde u rangu, bar je tako bilo pre dve godine, i koliko se secam jedan su pored drugog... OK su oba hotela, ali je problem u losoj plazi. I jedan i drugi su prekoputa plaze, dakle s druge strane ulice, a nijedan od njih nema bas uredjenu plazu. Ja sam u Hurgadi bila u septrmbru 2005. i tada su oba holela imala neke plaze skroz u gradjevinama, mada verujem da su se stvari do danas promenile. A glupo je otici na Crveno more, koje je bozanstveno, a kupati se u bazenu. Sto se tice klope, generalno u Egiptu nema puno mesa, ali se meni hrana dopada... Stvar ukusa... Dosta je povrca, salata, peciva, a mesa tek onako u tragovima....

Preporucujem ti Bella Vista hotel, koji je malo skuplji od ova dva ali je odlican, a takodje je u centru Hurgade, takodje pored ova dva hotela, samo na plazi. Radio ga je Matico, mislim da ga i dalje imaju u ponudi... Mislim i da je Safir bolji izbor nego hoteli oko kojih se dvoumis, a cena tu negde, mada je malo dalje, recimo kilometar od njih, ali je to tek 10 minuta vise pesacenja....

E sad, muzej papirusa i fabrika parfema... Muzej i nije muzej, vec vise prodajna galerija... To i nije tako dosadno, vodic vam pokaze kako se pravi papirus, i vi ond setkate po tom nazovimo muzeju i gledate papiruse, i to je sve... Ne traje dugo, pola sata, ali ti ne preporucujem da papiruse kupujes u muzeju, jer su skuplji nego u Hurgadi, bar duplo.... A ta fabrika parfema opet nije fabrika vec velika prodavnica... E to je vec dosadno... Stave celu grupu u neki separe i guraju ti pod nos milion nekih mirisa... Pa ti onada daju da pomirises kafu, da se neutralisu mirisi, pa onda jos hedna tura od milion novih, i tako u beskonacnost ... Ja sam posle toga dobila migrenu...

E da, jedino savetujem svima da kupe sandalovo ulje, mada to mozes i u bilo kojoj radnjici sa tim parfemima i uljima u Hurgadi.. Super je za opekotine... Ja stravicno gorim na suncu i sandalovo ulje se pokazalo kao najdelotvorniji lek u mom slucaju...

Toliko, ako te jos nesto zanima, pitaj....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li si ti bila u Bela Visti? Kakva je klopa, smestaj? Kako izbeci sobe u prizemlju? Da li klima moze da se regulise u sobi, tj. da nije centralna? Kakva je plaza? Da li moze nirmalno da se udje u vodu koja postepeno raste ili ima puno korala pa se ulazi preko pantona u vodu? Hvala ti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

toliko toga ima o istim hotelima i ista pitanja se vec ponavljaju..sidji stranicu nize i videces dosta istih tema..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26041
    Ukupno tema
    869036
    Ukupno poruka