tasanaaa

Kupovina u Alanji

56 poruka u ovoj temi

Davno bese kad sam isla u Alanju,a jedino sto me zanima gde ima garderobe po fiksnim cenama.Secam se da smo svracali u neku prodavnicu u centru grada(bas je bio veliki izbor)ali sad nemam pojma gde je to.za cenkanje sam antitalenat,pa se nadam preciznom odgovoru(da zapisem na papiric,stavim u dzep,i krenem u soping).Da li Alanjum(ili kako se vec pise)ima fiksne cene?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dan,

Alanyum i Waikiki u centru grada imaju fiksne cijene...

Ima još nekoliko trgovina samo se ne mogu sjetit imena.

Pozdrav,

Dario

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

Do Alanjuma se ide sa autobusom br. 2, bus staje naspram trznog centra, pise velikim slovima Alanjum ne mozete ga promasiti. Mi smo zamolili vozaca da nam kaze gde da izadjemo, ali nije bilo potrebno, iz autobusa sa leve stane vidi se veliki znak. Stanica za povratak se nalazi tacno ispred trznog centra. Mi smo bili smesteni na pocetku Klepatrine plaze, pa nam je trebalo 30 minuta da stignemo, autobus dosta kruzi i svake 2 minute staje nekome.

Sve prodavnice u Alanjumu rade do 23h i nedeljom. Kupovali smo samo u Vaikikiju, tamo su jos i Cotton, Seven Hill, Jimmy Kay, ali :'( ... ukusi su razliciti.

Mi smo bili i u Kipi, ona je jedna stanica pre Alanjuma. Kad smo zavrsili kupovinu u Alanjum peske smo otisli do Kipe. Ocekivali smo jos jedan trzni centar, ali nista nije radilo osim velikog marketa. Vec je bilo 22h kad smo mi stigli u Kipu, sve je bilo mracno i zatvoreno pa nisam ni sigurna da li jos neke prodavnice postoje u ovoj robnoj kuci osim marketa. Kipa je deo Tesco grupe, pa ko je isao u Madjarsku lako ce snaci u ovom marketu, raspored polica i kasa je isti kao u Segedinu imaju cak i njihovu F&F marku. Ovde smo kupili grickalice, slatkise i ono sto smo trosili svaki dan jer su povoljniji od Migrosa, pa kad smo vec bili tamo nismo hteli da izadjemo praznih ruku :hahaha: .

Najvise smo se snabdevali u Migrosu jer nam je bio najblizi. Drugi dan smo na kasi kupili Migros Money Club Card za 1TL i tako ostvarivali popuste, do tada smo placali punu cenu svega. Imaju gomilu toga na akciji vodu, slatkise, sokove... ali ako nemate karticu iako je prozivod na snizenju nista od akcije. Cini mi se da na ovaj nacin stite lokalce. Svi lokalci imaju karticu, a od turista samo onaj ko se seti da pita/kupi inace placa skuplje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u Alanji ili u blizini postoje Outlet centri? Kao npr. Soke u Kusadasiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ако се не варам не, мада има доста мало већих продавница које носе тај назив, али не бих их по дефиницији сврстала у ту групу.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji restoran preporučuješ nakon dnevnog šopinga u Alanji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja vrsta hrane ? Turska ılı evropska ? Ilı evropska na turskı nacın ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru,

Može Turska, domaća kuhinja

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... za soping pogotovo...

Ako moze malo opsirnije o ovome! :volimenevolime:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako moze malo opsirnije o ovome! :volimenevolime:

Sto se tice sopinga, najbolje je da kupujete odecu u njihovim robnim kucama kao sto su LC Waikiki, Rodi Mood, DeFacto, Rodi Hills, Collezione,Loft, Muddo....mozda ih ima i jos, ja sam uglavnom u ovima kupovao, sve se nalaze na tom glavnom Ataturk bulevaru, ima brdo snizenja i zaista se moze naci povoljno robe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U LC waikikiju se samo cuju Srbi i Rusi, cene su im povoljne. Sad im je snizenje. Isto i u de Factu ima ima lepih stvari. Inace u ovim prodavnicama na Ataturkovom bulevaru nema nista posebno,u svima isto: drecave haljine i majice sa natpisom Jack Daniels, isto kao kod nasih Kineza a dosta je skupo. Osim koznih jakni (koje su neki povolnjo kupili) ali ja ne umem da se cenkam a uvek mi lupe neku ogromnu cenu jer misle da sam Nemica, to me je bas nerviralo. Mi smo isli i do tog trznog centra Alanyuma koji nije nista specijalno - tu ima samo LC Waikiki, Seven Hills, Colins, Koton, outlet Kotona i Vero Mode. Ide se busom br.2 ili 202 do Alanyuma, taj bus ne ide Ataturkovim Bulevarom nego iznad, mi smo ga hvatali iznad naseg hotela Kleopatra City (tj. iznad medjugradske autobuske stanice). Na Sali Pazar utorkom (bazar tekstila) ide se isto busom br.2 ili pesice. Ali treba ici pre podne. Ja sam zakasnila, mislila sam da radi ceo dan kao u Kusadasiju ali shipak. Inace za shopping je najbolje skoknuti do Antalije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam jedno pitanje: Dobio sam razne informacije kad je u pitanju novac za poneti, neki kažu dolari neki evro(Kao Turcima nije bitno evro ili dolar, menjaju 1:1). Koja su vaša iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 26.8.2013. at 20:45, Serž je rekao/la:

Imam jedno pitanje: Dobio sam razne informacije kad je u pitanju novac za poneti, neki kažu dolari neki evro(Kao Turcima nije bitno evro ili dolar, menjaju 1:1). Koja su vaša iskustva?

ja sam nosio i dolare i evre, i nisam primetio da su gadljivi na ijednu od te dve valute:) Kurs za evro je oko 2.45, a za dolar oko 1,98....slobodno ponesi dolare, neces imati problema, uostalom Rusi nose samo dolare brdo dolara:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vojo na odgovoru, nego neki moj poznanik je navodno doživeo da su mu evro menjali kao dolar. Pa reko da ne bude zez!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi gde je menjao, mozda je menjao van menjacnice, ne znam.Kad udjes u menjacnicu pogledaj kurs i to je to.Ja sam uvek menjao kod Ataturk spomenika, imaju sve menjacnice, zuta fasada, nisam imao problema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka