Guest Gost_tea

Letovanje U Bugarskoj

300 poruka u ovoj temi

Nema na cemu...Grcka mi je draga i bas je volim zbog toplog mora, dobre hrane i mirisa Mediterana :)))

U Bugarsku smo isli iz radoznalosti i zato sto smo zakasnili da uplatimo Grcku...

Ne verujem da bih ponovo volela da gledam onoliko mladih koji pijani po celu noc tutnje hotelom :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Bugarskoj, u Suncevom bregu 2008. Sto se tice hrane, nisam imala iskustva kao Jaca58, cak naprotiv, hrana u restoranima (neke od njih preporucio nam je vodic Argusa na prvom sastanku) bila je prilicno dobra, a ostale restorane sam posecivala uglavnom u skladu sa preporukama ljudi sa ovog i nekih drugih foruma. Negde na polovini letovanja otkrili smo neki meksicki restoran gde mi je hrana bila super - uopste nije previse zacinjena i ljuta (kao sto sam mislila), tako da smo se od tada uglavnom orijentisali na taj restoran. Kazem, isla sam iskljucivo u preporucene restorane, ne sumnjam da sam upala u neke druge da bih se provela kao Jaca58. Sto se tice nes kafe, narucih je u jednom kaficu i pokajah se naravno, to je licilo na razblazeni toz od turske kafe - uzas.

U hotelu takodje nismo imali problema sa bukom, nije bilo previse klinaca pa mozda zato, ali sam i hotel birala velikim delom u skladu sa iskustvima forumasa i naravno onim sto sam nasla o hotelu na netu. Hotel je kategorisan sa 4*, po meni zasluzuje 3*, ali je pristojan, cist, osoblje ljubazno, hrana je bila ok sto se dorucka tice - svedski sto (uplatila sam nocenje s doruckom, tako da za veceru ne znam).

Moj savet ti je da malo iscitas ovaj forum od pocetka i naci ces koji su restorani dobri.

Kada smo mi bili svega cini mi se dva dana da je bila istaknuta crvena zastavica, more nije lose, ali nekako ne mirise, nije slano, ali zivuljke neke nisam bas primetila - mada je moguce da zavisi i od perioda u kom se ide.

Sto se Nesebra tice, po meni je lepsi od Suncevog brega, mada je ogranicen sa plazama. Eto to je ukratko, pisala sam ranije na ovu temu, mozda negde pronadjes ako informacije nisu zastarele.

I da, ta poseta Bugarskoj mi je dovoljna, bilo mi je fino, drago mi je sto sam isla, ali nekako mi se cini sasvim dovoljnim jedan odlazak tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo u hotelu sa 4

zvezdice i uplatili nocenje sa doruckom..Sve je bilo raznovrsno, puno toga i tu nemam zamerki..Isli smo u proverene restorane: Djani, Troja i Kondor smajl.jpg) A trovanje je bilo tortom iz hotela sa 4 zvezdice/ Viktorija na plazi/..Njihov doktor u Hitnoj je samo vrteo glavom kad smo mu rekli sta je cerka pojela i gde :(

Od 9 dana, samo smo 2 imali zelenu zastavicu i mirno more za kupanje..Ostali dani su bili sa zutom i crvenom zastavicom :( A zivotinjice su kao crvici, odmah pobrgnes iz vode, i dugo ih se plasis :(

Najbolju pizzu smo jeli duz setalista uz plazu "Veselo selo" biggrin.jpg Uvek je sveza i ceka se u redu da se ispece...

Nista ne govori da je dobar restoran to sto ima preporuku, jer su nam u "Kondoru" doneli ugljenisanu pizzu i konobarica se pravila da ne razume ni engleski, ni ruski , ni srpski!!! Kod "Djanija" se ceka bar pola sata da sednes, a posle jos toliko, mi ceo sat, dok spreme porucenu hranu :(

Kad se sve sabere, bili, videli i hvala lepo smajl.jpg

Izmenjeno (jaca58)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljam da ove godine po prvi put odem u Bugarsku na more, autom, porodica sa tri decaka od 11, 9 i 2.5 godine.

Pročitaj moje komentare na http://www.putovanja...rska-leto-2010/ .Ako ti bude trebalo još informacija , javi.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao kakve zivuljkice, sad sam se skroz istripovala?! Mozda cete misliti da sam luda ali ja imam fobiju od zivuljkica, retko kad se kupam u moru a tek sad nema sanse ohmy.gif Inace, decko i ja smo uplatili Victoria Palace i nadamo se da cemo dobro proci. Na sajtu nema komentara sto se tice hotela a na "tripadviser-u"su skoro svi negativni, ali hotel izgleda lepo pa smo resili da reskiramo. Nadam se bar dobrom provodu. Sledece godine cemo definitivno sami bukirati hotel i kupiti karte jer sa agencijama samo covek moze da poludi....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Victoria Palace" je lep, ma prelep...Izdvaja se svojom arhitekturom, a za boravak u njemu nek te ne plase ti komentari...Svako ima drugacije misljenje, pa i moje nakon 2 godine od boravka u Bugarskoj je potpuno drugacije nego ono po povratku..Trebasve videti i sve probati biggrin.jpg

U vodi, na glavnoj plazi, krajem jula 2008. bilo je u vodi puno crvica..Neko ih zove vodenim pijavicama...Jednog dana ih nema, drugog ima i sve tako...Imas hotelski bazen, pa uzivaj u njemu smajl.jpg)

Evo mog komentara po povratku http://www.putovanja...l-Diamond/opisi

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Jaco58 :) Ma bice sve super :) A resila sam da komentare ignorisem jer ko zna sta sve stranci ocekuju kad odu na more. Ja sam bila na Kipru sigurno 20 puta i Englezi su se ponasali nenormalno tako da me ne bi cudilo da su ih Bugari zato ignorisali. Inace jedan je napisao kako su im naplatili 2 polupane solje i 3 peskira sto su uzeli ( koliko sam ja razumela a engleski govorim dobro). Pa stvarno ne znam sta su ocekivali?! Nisu valjda mislili da mogu da pokupe inventar? shokiran.jpg Javljam kako je bilo i kacim slicice hotela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno si u pravu za te Engleze. Pre nego sto sam ja otisla u Bugarsku na sajtu Tripadvisor je bilo tako glupih komentara da je to cudo nevidjeno - upravo komentari tog tipa da su im naplacivali peskire koji su nedostajali i slicno, pa onda price da su im kao uzimali nesto iz sobe, popreko ih gledali i slicno (izmedju ostalog i za hotel u kom sam ja bila). A ja recimo s tim ljudima ne da nikakav problem nisam imala, vec su cak bili jako ljubazni, svaki dan peskiri promenjeni, hrana pristojna. Naravno, za svaki slucaj platis za sef, nije to nesto puno para bilo, ne secam se tacno koliko je, i mirna si, novac drzis u sefu i to je to.

Kazem ti, meni je bilo fino i pored mnogo mnoooogo raznih komentara i za Bugarsku i za hotel u kom sam bila (uglavnom su negativni bili na TA). Imate i lep aqva park, koji ne treba zaobici, zatim Varna, Burgas... I slazem se sa Jacom, fino jeste bilo i drago mi je sto sam isla, ali jednom je dovoljno. I vama ce sigurno biti fino, bitna je organizacija biggrin.jpg

E a bas mi cudno ja te pijavice nigde nisam snimila plezko.jpg Doduse, ja sam bila u junu, ako to ima neke veze...

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E devojke stvarno ste me oraspolozile :) Jedva cekam moreeee :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzivaj, i pojedi neko parce pizze u "Veselom selu" :D

To je neugledan objekat, brvnara, uz obalu u blizini parka sa ringispilom...Od "Dune" hotela kad krenes ka tvom hotelu VP..Ni u "Kondoru", ni u drugim pizzerijama lepsu nismo jeli..Ima i jedna pizzerija restoran u ulici gde je pijaca...Mi smo prvog dana setali tom ulicom i slucajno zastali, s desne strane restoran sa nekim zastavama i fudbalskim loptama, gazda poceo da prica na ruskom i bugarskom i mi udjemo..I kod njih je hrana sa rostilja i pizza ukusna, nije skupo i uvek ima mesta :)))

Nase iskustvo, bar koliko smo isprobali, mnogo su bolji restorani dalje od obale, a i jeftiniji :D

Imas i market "Bali", nama je bio preko puta hotela "Diamond", u kojem ima kuvanih jela, peciva, voca i dr...Tu smo kupovali pilece raznjice, pitice sa sirom i voce..Voce je preskupona obali u casama, pa prosetaj do "Balija" ili pijace... Svima zelim lepo vreme i dobar provod :)))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

   Evo da se i ja oglasim i pripomognem onima koji su zainteresovani za Bugarsku. Trudicu se da budem jasna i sazeta, da vas ne zamaram.

   Letovala u Nesebru 2006.godine. Po meni, jedini nedostatak jeste to more. Zapravo, mora ima, ali to nije more na koje sam navikla. Nema mirisa, nema soli. Ali nista od toga me nije sprecilo da se brckam i uzivam u talasima koji su se povremeno javljali. Sam Nesebar ima dve velike plaze, pa u zavisnosti od dela grada u kome ste smesteni , koristicete blizu plazu. Ako je vreme lose, ima dosta hotela sa zatvorenim bazenima, pa i tamo mozete da odete na neku rekreaciju. Ono sto je prednost, kada su klinci u pitanju, je dubina. Mozete zakoraciti u vodu i ici dosta dugo dok ne izgubite dno. Dakle...klinci su bezbedni! :-)

   Nesebar je meni jako lep( i mnogo lepsi od Suncevog Brega). Nije uzalud pod zastitom UNESCO-a. Stari grad je prelep. Ima puno lepih stvari da se vidi. Mozete otici na izlet do Varne, ili mozda Turske. Naravno,  nikako ne zaobici Aqua park. Za klince odlicna zabava, a i za matore.

 U vezi hrane sam bila sasvim zadovoljna. Mi smo imali apartman, ali smo na pet minuta odatle , sasvim slucajno, pronasli jedan restorancic. Gazda sluzio vojsku u Srbiji! ;-) Imali smo super tretman, a klopa je bila odlicna i bez onih njihovih cudnih zacina.

 Zakljucak je taj da onaj ko voli more i na letovanje ide da bi uzivao u plazama, predivnom plavom moru i mirisu u jutarnjim satima, Bugarsku treba da zaobidje. Onaj ko voli od svega po malo ce se svakako snaci i bice mu lepo. Meni je tamo bilo ok, ali ipak glasam za Hrvatsku, Grcku...

Izmenjeno (Madjaste)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bio prosle god i u nesebaru i u suncevom bregu, kombinovao sam. Ove god cu ici samo u SB, jer je provod eksplicitno lud! nas 6 ide, i kako ce nam biti :D?!?!? bice aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

p.s. jel zna bilo ko nesto o hotelu Camelia Garden, kakva je usluga, sobe itd.??? unapred hvala :P!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
smile.gif Dobro vece! Ja sam novi clan Foruma. Ove godine planiramo Pomorie, vec smo rezervisali apartman i to sami, preko sajta pomorie.com. Pre svega zbog velicine apartmana koju agencije nemaju u ponudi, a onda i zato sto nisam voljna da im dam to sto se "ugrade" za sebe. Bez ikakvih problema sam, kad smo izabrali apartman koji nam odgovara od 200-tinak u ponudi, uspostavila kontakt sa vlasnikom, dogovorila cenu...ma prakticno jedini problem bio mi je da mu posaljem pare za kaparu. Odavde se ne moze uplacivati na privatne racune u inostranstvu, to sam tek onda saznala...wacko.gif Ipak, tu je dobri stari Western union, pa i to resismo. Jedva cekam avgust i deset dana pravog odmora!
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljam da ove godine po prvi put odem u Bugarsku na more, autom, porodica sa tri decaka od 11, 9 i 2.5 godine.

bila sam sa porodicom(mala cura) u primorskom kitenu i ove godine u nesebru. sve to preko agencije argus. zadovoljni smo svakim mestom ali cinjenica da smo u kitenu i hotelu kamenec bili 2 godine za redom i da planiramo i sledece govori da nam je tamo bilo najlepse. od srca preporucujem kiten i hotel kamenec gde je moguce preko argusa uplatiti polupansion. dorucak i vecera svedski sto. hrana je ok raznovrsna sa vocem i kolacima. plaza je blizu nema talasa a hotel ima i 2 bazena deciji i za odrasle. idealno mesto za odmor ali nema bas nesto mnogo da se vidi. nedaleko od kitena se nalazi primorsko( busom 15 minuta voznje) a tamo se nalazi akva park koji svakako treba posetiti. sto se tice nesebra upravo smo se vratili odatle. hotel vigo je odlican pogotovu za porodice sa decom jer se ispred hotela nalazi parkic sa toboganima ljuljaskama i ostalim zezalicama za decu. puno je zelenila a saobracaja takoreci i nema. hotel ima bazen i zatvoren(u slucaju loseg vremena) a u nesebru svakako ima sta da se vidi. stari grad se nalazi na 10 min hoda od hotela vigo (mi smo cak mogli da ga gledamo i sa terase). cene su vece u nesebru nego u kitenu ali vredi. Plaza u nesebru je malo dalje ali nije strasno. preporucujem kamenec u kitenu ili hotel vigo u nesebru sve zavisi od finansijske mogucnosti. takodje preporucujem agenciju argus jer sa njima letujemo 4 godine za redom i dosad nismo imali nijedno neprijatno iskustvo. pozdrav i prijatan odmor.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka