Nikola S.

Ronjenje-Hurgada

737 poruka u ovoj temi

Evo: u 3 agencije je scuba diving bio 20 evra, u jednoj 28 evra i u jos jednoj 30 evra. Znaci cena ovog izleta 100% ne prelazi 30 evra!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmmmmmm..da,ta cuvena"zuta"podmornica...Cuj,ja licno nisam bila,opredelila sam se za ronjenje na 15.metara dubine,i veruj mi neopisivo je!! Prijatelj koji su bili sa nama su isli,ali kazu da nije ni upola dobro kao ronjenje..zagusljivo je,i dobijes blagu klaustrofobiju+ono cuveno pitanje,"sta ako potonemo :huh: ?!"... ali...ukoliko se ipak odlucis za podmornicu,nikako nemoj preko nase agencije,jer su bar duplo skuplji.Cim stignes,odmah ce te startovati gomila dosadnih egipcana koji ce zi ponuditi isto to za duplo manju cenu,i to u periodu kad tebi odgovara.Na pr. ovi iz agencije ti napakuju izlete dan za danom,tako da nama sanse fizicki da postignes sve to,a da ostanes normalan.Nasi prijatelji su tako prosli,na kraju vise nasu imali snage da izadju iz sobe. ...... za svu zezu,I IZLETE zaboravi na nase........... pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ste placali ronjenje. I ako ste isli sa lokalnom agencijom, i ako ste zadovljni njom, pisite koja je i gde se nalazi (naravno ako se secate). Posto ce nam to biti obavezan izlet :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ronjenje pod obavezno, ne trošiti vreme i novac na podmornice.

Preporučujem ga sredinom odmora, kada već imate neku boju, jer ste dosta vremena na suncu. A i dobro je ako vam se jako dopadne da imate vremena da odete još jednom.

Ja sam išao sa našima, tada sam bio u fazi da budem okružen Srbima. I cena je bila manja nego što sam pre puta pregovarao sa istom tom nazovi agencijom ("scuba centre").

Agencijom sam bio zadovoljan, samo mi se čini da smo pod vodom bili manje nego što su nam obećali. A dole vreme ionako proleti, toliko je lepo.

Roni se isključivo po dvoje, sa instruktorom, a za to vreme možeš komotno sa maskom i perajima da se gore zezaš sa ribicama dok ne dodje tvoj red.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uff

Evo mene opet na ovoj temi.

Prvo da postavim pitanje:

Da li je neko isao na Sinaj iz Hurgade i znate li neke cene? Ovo sto ima na netu je blago tragichno...

Naravno ko ide u skorije doba u Egipat, ako se bude raspitivao kod lokalaca, molim vas da mi javite, moze ovde moze na pp, cene, duzinu, ili ako uzmete onaj prospekt od njih, javite mi pliz. Vrlo sam zainteresovana, ko mi donese info od lokalaca ima pivo ovde!

Druga stvar:

Vidim da se prica naveliko o ronjenju. Kao sto svi znate, prosle godine sam bila u Hurgadi, naravno najveci utisak na mene je ostavilo ronjenje. Toliki da sam zavrsila kurs, te sad cekam da mi stigne dozvola koja mi omogucava da u paru ronim do 20m dubine. Naravno samostalno.

E sad. Intro dive na koji vecina vas ide bi trebalo da bude maksimalno na 10ak m dubine, ne vise, obicno idete na 5m, nekad i do 10 zavisi kako vas instruktor proceni.

Nemojte da pristajete na akcije da vas ide dvoje sa instruktorom.

Mi smo isli jedan po jedan, i verujte mnogo se sigurnije osecate.

Takodje, iskreno savetujem nabavku maske, disaljke i peraja ovde, a ostalo mozete i da koristite ono sto vam tamo daju.

Prvo, zato sto se u masku pljune (ne zelite da koristite masku u koju je ko zna koliko ljudi pljuvalo), pa ispere slatkom vodom da ne bi maglila. Takodje, postoje opcije sa kojekakvim tecnostima protiv magljenja, ali tamo to necete dobiti.

Peraja, lepse je kad imate svoja, a i na plazi mozete da se naviknete na njih.

Disaljka, pa to bar nije skupo, a dobro dodje za snorkeling.

Elem, ostatak operme je takodje lepo imati ali je previse skupo. Regulator koji ide u usta, jbg istrpite, sta da vam kazem (sve pricam za one malo gadljivije).

Maska moze da se nabavi za otprilike 30ak evra pa navise (ja imam tu od 30 i nekog evra i sasvim sam zadovoljna), disaljka od 10ak evra pa navise, peraja od ja mislim 40ak....

Sve u svemu, to je neka osnovna oprema koju bi trebalo da imate, sto zbog samog ronjenja, sto zbog snorkelinga, koji onda mozete i da praktikujete na plazi hotela, svaki dan.

Sto se tice kurseva ronjenja, jeftinije je da se zavrse ovde nego u hurgadi, duze traju pa se lakse i bolje i nauci. No, to je vec neka druga prica.

Odelo, dobijete tamo...

Nemojte da se plasite ronjenja, instruktor drzi sve pod kontrolom, on odredjuje na koju dubinu idete, koliko vam olova treba, koliko vazduha dodati i oduzeti... vase je samo da uzivate, gledate, i pri zaronu izjednacavate pritisak, pri izronu da disete.

To su dve osnovne stvari koje treba znati.

Eto, dosta od mene :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e, da dopuna, ove godine smo kupili i underwater kuciste za aparat, i definitivno savetujem iznajmljivanje fotoaparata. Prosle godine smo se vratili sa groznim slikama, i ako idete na ronjenje, cak i na snorkeling, iznajmite aparat, vredi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dosta,sestro...ja cu se pracakam u plicaku i satro ronim..zdipim od nekog deteta masku i peraje pa kao gledam nesto...kud cu ja jadna u dubinu,srce da me strefi,ako vidim nesto...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jelo, propustas puno, veruj mi!

A maska, jbg ja bih je kupila i prosle godine da sam samo znala da se u to pljuje!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma probala ja..nego me strah..a kad bih videla neku zivuljku da ide prema meni,bih crkla...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ondak nista, ja cu da slikam, a ti se posle pravi vazna da su tvoje slike :D

za tebe su onda prava stvar one patikice za plazu, ima na sajmu da se kupe, 10evra, milina. Da ne nagazis na neki stone fish sluchajno :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa videcu..ako mi se slazu uz stajling...hahaha

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje, iskreno savetujem nabavku maske, disaljke i peraja ovde, a ostalo mozete i da koristite ono sto vam tamo daju.

Da li znas gde kod nas ima da se kupi nesto od te opreme? Ja sam iz Cacka ali moze iz BG-a takodje neka radnja.Posalji na priv.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dosta,sestro...ja cu se pracakam u plicaku i satro ronim..zdipim od nekog deteta masku i peraje pa kao gledam nesto...kud cu ja jadna u dubinu,srce da me strefi,ako vidim nesto...

ja cu s tobom da se pracakam..nekako volim da mi je guza iznad povrsine vode kada gledam ribice..imam osecaj da bih dobila infarkt i da bi mi pukle bubne opne ( ne znam bas po kom redu) cim bih zaronila..a i mislim da je davljenje bas odvratna smrt..da je bog hteo da ronim dao bi mi skrge i krljust..ovako, zapusim nos cak i kada zaronim da namestim kosu..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja cu s tobom da se pracakam..nekako volim da mi je guza iznad povrsine vode kada gledam ribice..imam osecaj da bih dobila infarkt i da bi mi pukle bubne opne ( ne znam bas po kom redu) cim bih zaronila..a i mislim da je davljenje bas odvratna smrt..da je bog hteo da ronim dao bi mi skrge i krljust..

eh pa ne pucaju bubne opne tako lako. a i za snorkeling treba imati masku peraja i disaljku. a to su tako nekako intimne stvari koje ja ne bih iznajmljivala....

i kakvo crno davljenje????

em imas ti svoju bocu, em instruktor ima svoju bocu, em ima rezervni dovod vazduha, tako da tesko da ces da se udavis.

a i nisu to neke dubine, kao sto sam vec rekla, za intro dive....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lilly,pazi sa tom guzom iznad povrsine...nemoj posle-nisam znala... :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka