2555 poruka u ovoj temi

Ja da nisam uplatio pola aranžmana za kraj jula(sa popustom u januaru) čekao bi ovde last minute ako ne na licu mesta bi tražio, mislim da je glupo sada ovde uplacivati. 

Izmenjeno (Djilas.M)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@djani Idemo busom, vila Stela. Razmišljamo o rentiranju auta, treba nam međunarodna dozvola a izgleda da su se i tu menjala pravila, pa će nam ispasti skupo. Valjda će raditi vozić, a saobraćao je i kombi. Izlet kombijem do Karavostasi plaže bio je 10 evra po osobi a minimum četiri osobe u grupi. šteta ne posetiti Karavostasi.:rolleyes:

Čini mi se da nije tako strašan uspon do vile Zavija, to brdašce mi izgleda manje, nego ono ka "Bisernoj plaži" ili uspon ka "Beloj Vraki" ,  ali zato je pogled sigurno odličan. :neznam:

Što se tiče smeštaja u Sivoti skuplji je nego što smo navikli. Prošle godine sam kontaktirala par vlasnika vila i cene su bile paprene. Tražila sam za termin kraj avgusta/početak septembra i od 1.9.:alarm: Cena za 1/2 apartman je bila skoro identična kao za isti termin u Salernu (na Amalfi obali), s tim da je smeštaj u Salernu bio mnogo bolji. A Sivota i Salerno nisu za poređenje. 

Ovi što dolaze sa jahtama, napravili zabunu.:djavolko:

Vlasnik Grivasa me kontaktirao i ove godine i poslao ponudu, pa ako nekog interesuje mogu poslati kontakt u pp. Početkom jula prošle godine  brat moje drugarice sa porodicom je odseo kod njega i bio je zadovoljan i smeštajem i cenom. Nama je za naš termin bilo skupo. Ne znam kako je ovog leta. Vila se nalazi u centru, blizu luke. Spolja izgleda ok.

.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Čini mi se da nije tako strašan uspon do vile Zavija, to brdašce mi izgleda manje, nego ono ka "Bisernoj plaži" ili uspon ka "Beloj Vraki" ,  ali zato je pogled sigurno odličan. :neznam:

 

Zavia.jpg.765b66f65a022863110e65d6250142

Iskreno se nadam :rolleyes:

Prilazni putić za Vilu Zaviu izgleda nije sa one strane gde je plaža, već se ide okolo, ali zato ima staza prema Mega Amosu.

Da li taj vozić staje kod plaže Zavia? I da li je karta prema daljim plažama jeftinija kad se ne ide od centra?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ciriricka Mega Amos je odlična plaža, i super je što nije daleko od vile.

Vozić je stajao negde preko puta pumpe, 100 metara ili malo manje od skretanja za Zaviju. Cene su bile iste, bez obzira da li sedate u vozić kod kružnog toka, ispred kioska - prva stanica ili na dve-tri usputne stanice. Ovo su cene od 2018/2019 godine.

Treba pitati koja je cena ako putujete sa Mega Amosa na npr. Agia Paraskevi, verovatno je nešto jeftinije nego iz gradića iliti sela.

Mana je što se vozić vraća rano sa plaža, 17.45 Agia Paraskevi, Mega Amos u 18. Mada ume da prođe i koji minut ranije. Sivota ima fantastične zalaske sunce i može da se ostane na plaži do 21.

P. S. Ona vila što se vidi sa puta je vila Chrysanthi, nije Zavija.

Sivota-vozic.jpg.37a4ba317fa1037a0a0982a

 

Izmenjeno (klubva)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa to je zaista prerano. Mi volimo da ostanemo dugo na plaži. Dobro, ići ćemo na te dalje plaže kolima ako nosimo kajak.

Hvala puno na informacijama!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pa to je zaista prerano. Mi volimo da ostanemo dugo na plaži. Dobro, ići ćemo na te dalje plaže kolima ako nosimo kajak.

Hvala puno na informacijama!

 

 

Pa to je zaista prerano. Mi volimo da ostanemo dugo na plaži. Dobro, ići ćemo na te dalje plaže kolima ako nosimo kajak.

Hvala puno na informacijama!

Ne....Icicete kajakom.Videcete konfiguraciju terena...Sa plaze na plazu kajakom...Ja sam to preplivala...Npr udjete na Zaviji u kajak i desno gledano ka moru pravac Bela Vraka..Krenete levo i pravac Mega Amos...Sve kajakom...Ima mesta za pauze..

 

Pa to je zaista prerano. Mi volimo da ostanemo dugo na plaži. Dobro, ići ćemo na te dalje plaže kolima ako nosimo kajak.

Hvala puno na informacijama!

Zalazak Sunca cekajte na Galikos Molos plazi...Ili onom kanapcetu...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Ne....Icicete kajakom.Videcete konfiguraciju terena...Sa plaze na plazu kajakom...Ja sam to preplivala...Npr udjete na Zaviji u kajak i desno gledano ka moru pravac Bela Vraka..Krenete levo i pravac Mega Amos...Sve kajakom...Ima mesta za pauze..

Zalazak Sunca cekajte na Galikos Molos plazi...Ili onom kanapcetu...

Pa ja se kao nadam će biti tako: malo kajak, malo plivanje, malo pešačenje...

 :kapetan::suncase::thankyou2:

Jedva čekam taj zalazak sunca :ljubav:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razdaljine od Zavia Studios do pojedinih plaza:

Zavia 0,4 km

Mega Amos 1,2 km

Mikri Amos 2 km

Mega Drafi 3 km

Agia Paraskevi 4,7 km

Bela Vraka 2,5 km

Galikos Molos 2,4 km

Zeri + Stavedo 2,6 km

Dei 3 km

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O, pa hvala, kolega :klanja:

Ovo je baš bilo precizno.

Neverovatno je, i zaista divno, koliko ste svi spremni da pomognete :volim:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ciriricka Kajak je sjajna ideja! Gledala sam snimke prijateljice koja je kajakom vozila oko plaža Sivote. Nestvaran video!:srce: Inače su bili smešteni iznad Karavostasi plaže, i odatle lagano u obilazak.:rolleyes:

@sandraivlada Svaka čast na kondiciji!:rolleyes: Saležem se da je zalazk sunce najlepši na gradskoj plaži (Galikos Molos) i Kanapčetu.

Sivota je interesantna za one koji traže aktivan odmor, ima za svakoga ponešto. Plivanje, šetnja, kajak, hladna voda, prijatna voda za kupanje, pesak, šljunak, zelena, plava boja mora, pa tirkizna...:yesss: Tu su i izleti...:dance:

Bilo bi lepo da ove godine organizuju izlet na Krf i ostrvo Vido na Vidovdan. Na Krf sigurno idem ponovo.:volim:

Kada je u pitanju hrana u tavernama na plaži moj favorit je Mega Amos, jela sam u sva tri restorana (Thalasa, Mega Amos, Ionion) hrana je odlična, porcije velike a cene pristupačne.

Na drugom mesto Stavedo, na gradskoj plaži ok hrana, male porcije, nešto nisam oduševljena ni porcijama na Mega Drafi.

Agia Paraskevi cene previsoke, čak i za kafu i piće.

Mikri Amos fenserica (nije moj fazon)...

Hvale putnici restoran Karvuno na istoimenoj plaži, moj utisak je da su i ovde cene previsoke. Za moj standard.

Raspisah se, možda će nekom značiti informacija. :kolce:

 

Izmenjeno (klubva)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da će značiti :thankyou2:

Već planiram ručak na Mega Amosu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je steta na Krf ici na izlet...Sto bi rekao jedan gospodin sa kojim sam putovala na Krf Bio sam deset puta i tek sam ga dotakao... Ja bih za Krf ostavila posebno letovanje..A otisla bih na izlet u kanjon Vikos...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sandraivlada Hvala za predlog - kanjon Vikos. Da, na Krfu sam letovala i sigurno ću se vratiti. :srce:

Izlet iz Parge i Sivote, više hodočašće iliti  poklonjenje precima.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelepe fotografije, ona prva je zaista izuzetna!

Bravo za pogled sa terase!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka