2555 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima.

Procitala sam skoro sve stranice o Pargi, ali je samo u par postova bilo reci o mestu Sivota, i to vise uopsteno. Zbog toga mislim da ne bi bilo

lose da postoji zasebna tema o ovom mestu, jer vidim da je i u Srbiji pocelo da se prica o njemu kao o novoj grckoj destinaciji.

http://www.blic.rs/S...rckim-predelima

Mi smo planirali da provedemo nedelju dana u julu tamo, ali jos uvek nismo odlucili koji cemo smestaj rezervisati. Imamo par opcija, ali bih volela da cujem od nekoga ko je tamo bio da li je bolje biti smesten negde u blizini luke ( sto je, sudeci po gomili grckih sajtova, i neki siri centar) ili je bolje biti negde blize plazi. Da li znate neki proveren smestaj na dobroj lokaciji?

Takodje me interesuje koje plaze preporucujete za porodice sa manjom decom? Da li je neko bio na plazi ''Karvouno''?

Kako su snabdeveni super marketi i da li su cene znatno razlicite u odnosu na ostale delove Grcke? Kakva je situacija sa restoranima, kaficima...?

Kakve su opcije i cene za iznajmljivanje nekog camca, brodica ili cega vec, sto bi bilo odgovarajuce za obilazak ostrvaca preko puta samog mesta, koja izgledaju bas privlacno?

Evo i par klipova, da vidite o cemu se radi :

http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...feature=related

Veliki pozdrav i unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar nema bas nikoga ko je boravio tamo ili bar obisao koju plazu za vreme boravka u Pargi ili nekom od obliznjih mesta? :tuga:

Trebalo bi vec da potvrdim rezervaciju za smestaj, ali sam u nedoumici koju lokaciju odabrati.

Najvise nam se dopao neki kompleks ''Edem Studios'' koji je na 30-ak metara od jedne male plazice i izgleda tako primamljivo sa onolikim travnatim dvoristem i mestom za parkiranje, a cena je cak i niza nego u nekim drugim objektima koji se nalaze blize luci, a uz to su i dosta stariji. Ne znam koliko bi ovo moglo biti daleko od centra kada bi se pesacilo recimo uvece sa decurlijom.

Hajde neka priskoci u pomoc bar neko ko je prosao kroz Sivotu i zna od prilike gde je centar mesta, posto neki vlasnici objekata za izdavanje tvrde da je u luci, a drugi da je u unutrasnjosti mesta, na tom glavnom putu koji vodi za Perdiku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto nema nikoga da priskoci u pomoc, mi smo rezervisali smestaj u gore navedenom kompleksu, pa kako nam bude.

Ako niko od forumasa do tada ne poseti Sivotu, dobicete informacije do mene kada stignemo tamo, Boze zdravlja.:plez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mi smo planirali letovanje u Sivoti,gledali smo i rezervisali Kika apartmane. Planiramo da idemo krajem juna i nadam se dobrom letovanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@stevanovic

Syvota (Epirus) je prelepo mesto i sigurno cete se oduseviti. Veceras cu postaviti slike od prosle godine kada smo isli na Lefkadu i posetili ovo mestasce. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mi smo planirali letovanje u Sivoti,gledali smo i rezervisali Kika apartmane. Planiramo da idemo krajem juna i nadam se dobrom letovanju.

I nama su jedna od opcija bili Kika Apartmani, ali smo na kraju ipak rezervisali Edem zbog toga sto je plaza na 30-ak metara udaljenosti. Jedva cekam Vase utiske otuda, jer mi idemo 8. jula.

Syvota (Epirus) je prelepo mesto i sigurno cete se oduseviti. Veceras cu postaviti slike od prosle godine kada smo isli na Lefkadu i posetili ovo mestasce. Pozdrav!

Hvala Vam puno unapred na slicicama, ali bi i neki komentar dobrodosao. Pozdrav i Vama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pored koje plaze su Eden apartmani? Meni se cini da je mesto jako malo tako da razdaljina nije problem,a mi smo bez dece. Vlasnica nam trazila pare za rezervaciju,jer kako je rekla nismo u Eu,pa je slanje problem tj kao komplikovanije. Samo da joj na vrene javimo ako odustanemo.Rekla nam je i da oko Sivote ima oko 25 prelepih plaza,tako da jedva cekam.Planirali smo i Izlete Na Krf,Paxos i obliznje gradove. Gde se nlazi aqua park? U onom clanku pise u blizini Sivote,ali gde je,ako znate?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je Sivota udaljena od Parge? Rade li je neke agencije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je Sivota udaljena od Parge? Rade li je neke agencije?

Ne rade je agencije, a udaljena je od Parge oko 35 km,a od Igumenice oko 25km. I jos nesto da ne dodje do zabune,Na Lefkadi postoji mesto Sivota,malo ribarsko selo,koje smo obisli kada smo letovali pre par godina. Ovde je tema Sivota na kopnu koja je blizu Igumenice,tj preko puta Krfa.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno! Znaci nije daleko od Parge. Posto cemo mozda u septembru ici na Jonsko more, pa mi se to bas svidja sto i iz Parge ima sta da se obilazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledala sam kilometrazu na Via michelin i mene ja zanimalo,kazu da je i Perdika lepa i da treba da se obidje. Imam utisak da ceo taj deo od Sivote do Parge podseca na Makarsku. Puno zelenila,plaze su prelepe sa prirodnim hladom i prelepim morem. Videcemo kako izgleda na licu mesta.osmeh1.gif

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko ima slike mesta i plaze neka postavi,cekamo nestrpljivoklap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fotografije SYVOTE možete pogledati na linku SYVOTA IMPRESIJE načinjene kada smo prošlog leta obišli ovo simpatično mestašce na putu ka Lefkadi. Primorsko mesto sa dušom, zanimljivom arhitekturom, šetalištem sa nizom taverni i pristaništem za jahte. A na samo 5 minuta od fenomenalne plaže MEGA AMMOS.

Pozdrav i uživajte u ovom vrlo zanimljivom delu grčke obale sa pogledom na Krf, Paxos, Antipaksos...

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sitonijanadlanu, hvala puno na lepim slikama. Da li mozda znate gde je u stvari centar mesta? Da li je to luka ili negde u unutrasnjosti mesta ( kod crkve, kako mi je rekao neki poznanik) ?

Jelena.mitic, studia Edem su tik uz plazicu Karvouno. Na sajtu su fotografije od prosle godine, pa se ne vidi novoizgradjeni kompleks Karvouno Villas ispred samog Edema , koji jeste malo ogranicio pogled ka moru, ali je zato doprineo sredjivanju plaze. Ne verujem da cemo se mi kupati tu, jer imamo u planu da sto vise obidjemo, bez obzira sto imamo malu devojcicu. Ali nam je malo lepsi ugodjaj kada smo blizu plaze, narocito u onakvom prirodnom okruzenju.;)

Zbunili ste me sada sa Aqua Parkom, jer, citajuci sve moguce sajtove na grckom jeziku o Sivoti, ne secam se da sam procitala negde da postoji. Da ne mislite na nekih par tobogana koji su u sklopu jednog hotela, cijeg se imena sada ne mogu setiti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

." Na Sivoti avanturisti mogu da uživaju u vodenim sportovima, dok oni malo manje hrabri mogu da se prepuste čarima obližnjeg akvaparka. " То је clanak iz Blica koji ste vi postavili. osmeh1.gif Ne znam i mene je zbunilo,jer je mesto jako malo da bi imalo akvapark. Mozda se misli na akvapark na Krfu,ali to bi bilo jako smesno.osmeh.gif Ma vila Eden je super,sada sam pogledala polozaj,mi vec rezervisali Kika apartmane 11 dana 400e. Nadam se da su to te cene. Gledali smo jos neke , ali su skuplji. Toliko plaza ima da jedva cekam 26 junklap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka