AllegroCaffe

Palm Royale Soma Bay,Hurgada

1824 poruke u ovoj temi

v beckerek, hvala na podatku o otkriću te dve kabine za presvlačenje na plaži osmeh1.gif. Mislim da sam kompletirala sliku o onome što je meni najvažnije: more i plaža srce.jpg a čula sam da je more besprekorno.

"Ovan" koji je bio u Caribbean World-u

Iskreno, nisam poredio cene ovog hotela sa drugim hotelima sa 5*. Supruga i ja smo jedino gledali prezentacije jos par hotela u toj oblasti, nismo videli neke bitne razlike, a ovoga smo se drzali zbog licne preporuke. Medjutim, u povratku, posto smo u autobusu bili sa ljudima iz Interkontinentala, takodje smo culi od nekoliko porodica da je tamo stvar bila slicna kao i u CWR i da su razocarani i culi smo samo od jedne osobe da je veoma zadovoljna tim hotelom.

U stvari, da smo znali neke, za nas kriticne detalje, koji se generalno retko spominju i progutani su u uopstenim komentarima na netu, odustali bismo od ovog hotela, a vrlo moguce i od Egipta, jer nam je budget za letovanje i onako bio veci od onoga sto smo dali sada.

Sada nam neki ljudi kazu da smo morali bolje da se informisemo, veci deo kaze da u Egipat moramo ici samo preko agencije koja ima najjacu reputaciju u Srbiju i naravno, najskuplja je itd.

No, dobro, svaka skola se placa, pa i ova.

Iskreno, ja sam juče bistrila iskustva putnika ne samo iz hotela u koji idem i zapazila sam Ovnov dugačak i podroban izveštaj iz Caribbean World Resort 5* Soma Bay koji je u rangu hotela sa 5 zvezdica, a Intercontinental Aby Soma uz tih 5 zvezdica ima i ono "de luxe" srce.jpg što ga stavlja na sledeći nivo pri rangiranju. Posle tog ranga nemaju bolji.happy.gif

Ovu "našu" temu sam pročešljala, dopisivala se, pa i čula sa putnicima koji su želeli da prenesu iskustvo i ni jednu lošu reč nisam čula.

Tako bih volela da čujem te ljude koji su imali zamerke sad.gif jer sada me zanimaju sitni propusti i greške koje se traže lupom. Hoću i njih da izbegnem, pa da vam pišem moju savršenu priču. happy.gif

Dodatak pitanje: Da li ste laptop pakovali u kofer ili nosili kao ručni prtljag?

Izmenjeno (ljerka)
spojena dva uzastopna posta
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

veruj mmi ja sam bio sa grupom od 90 srba u hotelu...ja se ne secam da su se zalili na hotel..plaza skoro najjaca u egiptu taj ko ti prica da nije laze i mnogo lepsa od carribiena samo sto on ima neke sportove na vodi cini mi se ili je veci izbor ili je jeftinije nemam pojma..hotel lep prepicen sto se kaze kiceraj zivi ali miran i vrlo prijatan..bar meni...sobe ogromne skoro nove i potpuno opremljenne 90 posto okrenute jka moru i bazenima...kreveti su ko francuzi veliki mekani i sta ja znam( meni ne znaci ali mnogima je bitno)..terase velike i sasvim ok...bazen ogroman iz tri dela...jedan ide ispod hotela i pretvara se kao u pecinu skroz je okej...travnjak lep odrzava kao za golf teren..jezerca lepa idu svuda po hotelu tj dvorista odrzavana...klima radi...ahahhah..;)...ulaz u vodu postepen savrsen...voda cista nije presitan pesak nije mutna...ima jedan deo plaze sa leve strane na koji se premestis oko pola 5 i imas sunce do skoro 6..:)..lep zalazak iza planina...sasvim okej spa centar sa sopstvenim bazenom i bla bla bla...hol preteran prehladan ali predivan piano bar..odlican johnny bar..odlican libanski restoran..:)..lezaljke isto qll kao i suncobrani..hrana raznovrsna vec sam rekao..jes da ima stalno riba piletina i teletina na neke razlicite nacine ali pored toga imate brdo druge hrane pa miksajte..nije preterano zacinjena..jedino ne jedem one njihove hladne salate..mixane od svega i svacega..cene za one na PP malo previsoke za soft drinks i ostalo...mana mu je mozda daleka udaljenost od hurgade sto meni nije bio problem i preterane cene za suvenire i to je to..bio sam 4 puta u hurghadi nisam sigurno kao neki koji su i duplo vise od mene tako da nisam neki expert ali nisam ni bubuleja...uzivajte bre extra je...srecno..:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne mozes platiti vodicu da ti donese usb stik za net vec onim momcima sto nude svasta po plazi, nama je doneo mali koji nudi podmornice, jako su ljubazni i sve ce uraditi za bakshu dali smo 20 eur a net je trajao svih 15 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Doplaćeno za AI, mada mislim da mi ne treba, ali neću da bude "lepo su mi rekli":kmeee:.

I osiguranje za 15 dana, tako da mislim da je to sve. Razmeniću ovde evre za dolare. Ide u naš hotel na godišnji prvih 7 dana i žena sa kojom smo sklopili ugovor, jako draga jedna osoba i to mi je još dodatno neka vrsta sigurnosti.

Hvala na pomoći i što brže i lepše putovanje želim svakom od vas. sunca%20se.gif:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

..ah eto osecam se odgovorno za izbijanje novaca iz dzepa..kanda cu na lomacu...heheh..;)eo ovako...sracunaj ti otprilike kolko su pica itd uzmi dvnevn prosek pa pomnozi sa 14 i ako vise kosta ova doplata za all ja sredjujem razliku..ahhaha..;)...bas te briga sad mozes da klopas i po ala carte restoranima tamo za dz..:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lol

nije meni za novac, ko će za grame ili ne daj bože koji kg preko da nadoknadi štetu ako budem toliko morala^_^ da klopam:lol:. čujem da biju ako ne pojedeš sve!:o

bez šale, lakše je ovako, logično. da sam u centru ne bih doplatila nego bih baš probala, da vidim kolika je razlika. ovako, ne mogu da razmišljam kako da dozovem taxi pa da idem u grad, da gubim vreme od odmora zbog tamo neke hrane i pića:don-t_mention:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma salim se ja..:D..pravi potez videces..srecno..:)..ne vidim da neko pise nesto o hotelu a ima dosta nasih tamo nemoguce da ne znaju za forum...ili je vec receno sve sto se moze reci a koliko vidim 90 posto u pozitivnom sto je vrlo retko iako nije preterano dobro rangiran na tripadvisoru..;)ko sisa engleze..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...iako nije preterano dobro rangiran na tripadvisoru..;)ko sisa engleze..

Ko šiša Engleze - pojma nemam... :) Ali, koliko sam video, u hotelu nisam u Sept. video ni Engleze, ni Francuze... od Evropljana je bilo nešto malo Nemaca (na kajtingu & surfingu) malo Slovaka & Čeha, ponešto Slovenaca.. Ostalo - RUSI: mislim da oni čine preko 70 % gostiju. Ima ih svakakvih, ali su uglavnom bili mirnii: valjda i oni odmaraju :) Bilo je dosta lokalaca - posle Bajrama, još koji dan da ugrabe pre nego što počne nova školska godina... Hotel je u jednom trenutku (petak, subota, nedelja) bio 100% popunjen, a na oduševljenje uprave hotela...I sve je bilo OK.

Izmenjeno (Čika Zmaj Jova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vise niko od nasih agencija ne nudi ovaj hotel,cak ni united,kazu da im je hotel otkazao za narednih mesec dana.Steta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

^ na12

Da se ne bi još neko prepao (kao ja) da to što si napisao da: "hotel im je otkazao za narednih mesec dana" znači otkazivanje aranžmana za oktobar-novembar da se zna: Nikakvog OTKAZIVANJA već uplaćenih ARANŽMANA od strane agencije i hotela NEMA.

Koliko sam shvatila, dok ne potpišu novi ugovor, sa izmenama u smislu više cene (ne držite me za reč, tako sam skontala - da su se "pokajali" što su im ovakav hotel dali za zaista male novce što su shvatili po ovoj našoj navali uplata kojih u isto vreme lani nije bilo ovoliko - pa hoće saradnju, ali po izmenjenim cenama i zato su pregovori u toku).

Pozz :srce:

Dopuna

U ponedeljak 17.10. 2011. agencija će objaviti i na njihovom sajtu cenovnike i sve detalje koje utanače za ova 2-3 dana.To važi za one koji tek planiraju put, za nas koji smo uplatili - ne.

Izmenjeno (hiphiphura)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

stvarno dobar hotel za realne novce..najbolji odnos ulozeno kvalitet usluga izgled...kad poskupe srpski turisti ce okrenuti glavu zbog mana koja ima hotel...uistinu malo..ali srbija je ovo..nemaju ljudi novaca..:D..takod a ako uvecaju cifru kratice na pola nase turiste zilijon posto..:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

boravili smo u hotelu od 01.10-10.10..hotel je prelep,plaza jos bolja,usluga,hrana sve je ok ali bez obzira na raj na zemlji,nasa grupa je dozivela ogromne neprijatnosti...u vise navrata su nam blokirali kljuceve pa nismo mogli da udjemo u sobu dok ne molimo na recepciji da nam odblokiraju,nisu nam pice u baru,pa iste veceri za vecerom smo imeli problem,pa se sve kao sredilo da bi za dva dana bio novi problem,nisu nam dali dorucak i pretili nam da nam u podne prestaje aranzman tako da mozemo da napustimo sobe ili da placamo sve kesom...a sve te probleme su nam objasnili da imamo jer agencija united nije uplatila dovoljno novca hotelu..vodic kristina se zakljucala u sobu i nije ni izasla pred tacno 64odrasla i 7dece-koliko je bilo putnika u tom momentu iz nase zemlje..agonija je trajala dok nije dosla tanja,vodic iz hurgade koja je bila uz nas i nakon vise sati uspela da rasi problem i da obezbedi da nam se nastavi aranzman normalno..mnogi od putnika su u panici zvali inspekciju u beogradu,agenciju direktno a neki i ambasadu u kairu..tako da smo na kraju uspeli da se izborimo za ono sto smo posteno platili...takvu neprijatnost nismo doziveli nikada i nigde..i uopste me ne zanima ko je kriv,da li united ili hotel,meni je pola medenog meseca propalo ocekivajuci kada ce nas izbaciti ili sta ce nam se neprijatno desiti..posle ove drame verujem da necu u skorije vreme otici u egipat..ipak smo za 7noci platili 1200evra i necu da me neko za moje tesko odvojene novce ponizava...zvanicnu reklamaciju smo uputili agenciji ali jos nismo dobili odgovor,cekamo i dalje strpljivo..jedino sto su preduzeli je to sto su vodica kristinu vratili kuci u bg u roku od dva dana

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

boravili smo u hotelu 0od 01.10-1.10..hotel je prelep,plaza jos bolja,usluga,hrana sve je ok ali bez obzira na raj na zemlji,nasa grupa je dozivela ogromne neprijatnosti...u vise navrata su nam blokirali kljuceve pa nismo mogli da udjemo u sobu dok ne molimo na recepciji da nam odblokiraju,nisu nam pice u baru:huh:ŠTA NISU,pa iste veceri za vecerom smo imeli problem-KAKAV?,pa se sve kao sredilo da bi za dva dana bio novi problem,nisu nam dali dorucak:oDADOŠE LI? i pretili nam :o :huh::o meni je pola medenog meseca propalo ocekivajuci kada ce nas izbaciti ili sta ce nam se neprijatno desiti...ipak smo za 7noci platili 1200evra i necu

Žao mi je što ti je medeni mesec prošao u sekiraciji da li će vas izbaciti.

Šta bi sa barom, sa doručkom i jesi li bio 7 noći ili 10 dana u tom aranžmanu od 1. do 10. oktobra?

*dodata pitanja u deo citata

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najzad da tu nesposobnu i preko svake mere AROGANTNU Kristinu

vrate u Bgd.... Najzad !!! Ono malo vremena koje sam s istom

proveo u sustetima (a sve povodom "problema") me je uverilo da ista NIJE

za posao koji je tu radila. Ako je vodič "ogledalo" agencije - onda "džaba ste ga

krečili" - tj. gasite firmu !!! Ta osoba NIJE našla ni trunke pameti, makar

onako negde usput, "slučajno"... Ljidi koji sa istom bili na izledu u Luksoru su ostali bez večere - dotična se nije "setila" da javi hotelu da ljudi dolaze posle 23:00 - i da im se spremi "kasna večera"...

Sve sobe se MORAJU napustiti u 12:00 (ključevi se deaktiviraju) ma šta

dotična da kaže - može da se produži za nekih sat vremena, ALI - to treba UNAPRED regulisati sa recepcijom.

MINI BAR se ZAKLJUČAVA (tj. radi se presek stanja i stavlja pantljika)

PRE 12:00 tako da je to mali hotelski trik , koji je ista ZNALA ali NIKOME

nije rekla- pobesneli ljudi iz moje gruge su 'ladno to

ignorisali pa su iz bara uzimali SVE, tj. i ono što nije u AL... !

Dugo putujem, raznim firmama, solo, ovako & onako - ali takvog "vodiče" još NISAM video...

Bruka za firmu koja je posla da radi posao za koji nije sposobna...

Hvala Bogu, ja se dosta dobro snalazim i bez vodiča...

Izmenjeno (Čika Zmaj Jova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Otkazali su nam. Nude povraćaj novca ili bez doplate isto 2 nedelje ali uz njihov poklon UAI u hotelu Sentido Crystal bay ili Sunrise Royal Makadi.

Pomoć prijatelja? :tuga:

:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka