AllegroCaffe

Palm Royale Soma Bay,Hurgada

1814 poruka u ovoj temi

dnevna - strech, akvabik, vaterpolo, odbojka na plazi

vecernja - mini disco, pa neke gluposti za odrasle, igrice, bingo osmeh1.gif,ima i diskoteka....

MA idite slobodno do Hurgade uopste nije problem, ne znam koliko je staro dete, ali ponesete kolica i setate super je i bezbedno je...

Hvala Joyma.

Da, to cemo verovatno i da uradimo. Tesko da nas put nece navesti da skoknemo i do Hurgade, a mozda i na neki izlet, nikad se ne zna. Deca su 15 meseci i 2.5 godine stari tako da ce da nam bude pravi "odmor"osmeh.gif. A posle cemo da nastavimo za nasu dusu na nekom drugom mestu klap.gif

Dnevna animacija po izboru deluje ok, samo da animatori ne gnjave mnogo i da ne cimaju da im se za sve i svasta prikljucujes. Procitala sam nesto i da su prilagodjeni i naklonjeni ruskim i nemackim turistima, jer su oni pretezno gosti hotela, a da ostale ne fermaju bas mnogo.

I da li je tacno da u hotelskom kupatilu imaju sampone, gelove za tusiranje i ostale gluposti, da bar delic kozmetike za nosenje smanjimo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imaju svu kozmetiku ali ja uvek nosim svoje, ono je jako malo, jedna mala bocica od sampona, losiona, kupke, pakovanja za kosu, sapun....

uf pa dobro valda cete se organizovati za odlazak do centra...ma ne cimaju samo razglase pa ko hoce hoce, ako neces ne hvala i ajd zdravo. Ma ima puno i nasih, 17.9. kad smo mi dosli u Bg vodicica katarina nam je rekla da stize preko 60 ljudi u nas hotel!!! to je preko 30 soba

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi cemo od 08.10 pa sta nam Bog da. Kazu da je za taj period skoro sve popunjeno, van njihovih ocekivanja, a i izbor hotela je krs. Kao nisu se nadali da ce biti toliko interesenata za Egipat i pored uvodjenja vanrednog stanja, pa su isli na jeftinije varijante kojima su u medjuvremenu povecali cenu. Mi smo u agenciji bili 4 puta da uplatimo 4 razlicita hotela i uvek su nas odgovarali u smislu da idemo sa decom i da nam ne preporucuju, da ne mogu da nam garantuju... Iako su to hoteli od 4+ i 5 *. Samo je jedan bio rasprodat jos pre mesec dana - Caribbean world, mislim za period od 15 dana boravka.

Ne gine nam da se natovarimo kao magarci pa da teglimo stvari faca.gif

Hvala puno na informacijama

Ako se jos necega setis, pisi....don-t_mention.gif Sve je dobrodoslo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio sam prosle godine u tom hotelu i u principu sam zadovoljan. Plaza je jedna od najlepsih na kojima sam bio, nema koralnih grebena, znaci nema sarenih ribica ali je zato ulazak u vodu postepen i posle dvadesetak metara je dubina preko glave. Plaza je dugacka i suncobrani su dovoljno razdvojeni tako da nema guzve i vrlo je tiho i mirno, pogotovo ako odete levo od bara na plazi. Plaza je moj najjaci utisak zato prvo i pisem o njoj ;)

:srce:

Ulaz u more je bez plicaka sa predivnim sitnim peskom i kristlno cistom vodom a na 500 metara od plaze se nalazi koralni grebeni i azurno cisto more sa belim peskom kao na Karibima.

Opsti utisak: Ako zelite potpuni odmor i besprekornu uslugu u hotelu aspolutna preporuka je INTERCONTINENTAL ABU SOMA HOTEL !!!

:srce:

Hvala obojici na svim korisnim informacijama.

Plaža i morska voda su ono što me trenutno najviše zanima, iako planiram tek oko 20-og oktobra da krenem u ovaj hotel, ubedili ste me ;). Imam pitanja za one koji su voljni da mi odgovore.

1. Da li je ulaz u vodu postepen, može li se igrati u plićaku i prošetati kroz vodu taj kilometar koliko je duga hotelska plaža ili stotinak metara, pa ću u rikverc? Imam problem sa kičmom i to mi je savetovano uz neke vežbe u vodi, ali morskoj.

2. Da li je u hotelskim bazenima morska voda?

3. Kako ste najkvalitetnije provodili vreme od zalaska sunca (čitam da je to oko 17 časova) do odlaska u sobu na spavanjac?

4. Ako ponesem lap-top, kako sa njim teče procedura na aerodromu - da li je bilo ikakvih neprijatnih iskustava? Sa tim nemam nikakvog iskustva.

5. 250 evra je razlika za 14-o dnevni aranžman ako je polupansion ili ako je allinclusive. Puta dve odrasle osobe - nije malo. Hrana me ne zanima, ne klopam ni ovde gurmanski, ni obilno. Ne pijem alkohol, izbegavam kolače. Znači da gubim onaj sportsko-rekreativni free režim, a kontam da to ne može da bude 250 e. Ili može?

6. Taj vetrić je onako konstantan , a umeren (recimo, da li na plaži može da mi okrene stranicu knjige ili novina) ili je neki tajfun :D? Stane li na tren, na sat-dva... Na bilo koliko?

7. Prošli put kada sam išla u sev.Afriku isekla sam se od straha u avionu, to je bilo propadanje za sve novce. Kako je na ovim United-ovim letovima? Neki pristojni avioni? Plašim se leta.

8. Ima li neko stručan da mi kaže da li da taj lek na "A" pijem kada počnem da klopam njihovu klopu ili da čekam da vidim kako ću ovog puta reagovati? Žao mi da mi propadne pola dana, a kamoli dva:tuga:.

9. Za devojke pitanje:

Jeste li nosile krpice koje dolikuju hotelu sa 5 zvezdica ili je opuštena atmosfera? Čega biste ponele više, čega manje, čega nikako? Znam da mi je najveći deo prtljaga zauzimala kozmetika za negu (ona velika pakovanja), obuća, neki džemper-jakna za uveče. Šešire ste nosile ili kupovale tamo? Nisam bila na moru dugo i ako neku od vas ne mrzi da mi napiše u grubim crtama sadržaj svog kofera, izuzimajući ono što ni jednom nije obučeno, bila bih neizmerno zahvalna.

U stvari, ako ste pročitali sve ovo, a to je tek početak :P, već sam vam neizmerno zahvalna na strpljenju.

Čekajući razrešenje dilema, šaljem pozdrave, srdačne :srce:.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. Da, ulaz u vodu je postepen - ali ne baš preterano postepen, osim u vreme oseke

2. Mislim da nije - nisam se kupao u bazenu - palža & more su odlični

3. Zavisi s kim si ? !

4. Ništa posebno - sve već standardno. Niko te ne maltretira zbog lapa-topa

Za wifi ti treba Vodafone usb - 35 evra (mislim)... internet je bezobrazno skup...

Egipat tek otkriva da to nije luksuz... - a to će da potraje, to "otkrivanje"

5. Moze i na HB... sačuvaj kintu za izlet do Luksora...

6. Vetar nije tajfun... prijatno duva ali ne razbija... zna da se primiri pa su kajteri & surferi očajni...

7. Leteo je Air Memphis: imao je stari ali veom dobar MD83 (?) bolji nego A320 koji su nabudžili sa

dodatnim sedištima pa je veoma neudoban bio (na letu ta Šarm).

8. Taj lek na "A" niti bilo koji drugi (bosanski enterofuril) ja nisam pio (15 dana sam bio u Sept.) - nema potrebe da

ga uzimaš bez razloga... Pazi šta uzimaš od hrane... ja sam uzimao samo termički obradjenu hranu

(kuvano, pečeno, bareno, grilovano...) i nisam jeo one "hladne salate" ... i prošao sam super... bez ijedne

"ogrebotine" ili problema....

9. Koliko sam primetio - atmosvera je cool & relax: mada "montiranja" svakako ima: Ruske snajke se "namontiraju"

za večeru kao da na večeru idu u "Ric"...

Sve što ti treba ponesi - u hotelu ima skromal tržni centar - ali cene su im bezobrazno visoke...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od 27.oktobra će biti 20% jeftiniji aranžmani preko ove agencije preko koje ću ići klap.gif.

Nisam videla ni jedan tuš na plažama ni ovih boljih hotela. Kako su rešili to pitanje?

Izmenjeno (ljerka)
spojena dva uzastopna posta
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da ih nisi videla - niko ih nije slikao da ih postavi na neki sajt.

Video sam & koristio 2 tuša na samoj plaži - govorim o Intercontinetal Abu Soma - druge hotele

nisam video.

No, nisam primetio kabine za presvlačenje...za hotel ove kategorije

to nije dopustivo...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nedopustivo, bez "ali". No, snaći ćemo se, po običaju. Makar pod baldahinima ili tako nekako :blush:.

Nisam pročitala na United-ovom sajtu ko im radi zdravstveno osiguranje. Videla sam na ostalim temama ovog foruma da ljudi uplaćuju dodatno osiguranje. Ne verujem da to rade usled viška novca ili manjka informacija.

Kakva je situacija po tom pitanju sa Interkontijem?

Čika Jovo, zmaj si!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Osiguranje ti treba ako nešto nadrljaš (daleko bilo...).

Da li United nudi osiguranje - verovatno da nudi (Delta Generali ?), ALI osiguranje NIJE deo paketa...

Egipatske zdrastvene usluge su SKUPE, pa ako si bez osiguranje... možeš da dekintiraš....

Koje osiguranje ? Ranije sam uzimao Delta Generali, ali su postali bezobrazno skupi...

Sada sam na Uniqa ili "Viner Štadiše" (Tj, "Bečko gradsko & kominalno") - obe kuće

imaju više varijani, pa kolike su ti mogućnosti, ti izaberi...

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala :)

Upravo sam razgovarala sa čovekom iz uniq. osiguranja i tamo su ovakvi uslovi:

a) osnovno (samo zdravstveno osiguranje) za 15 dana u Egiptu:

- do 15.000evra je 1.168,00 dinara

- do 40.000evra je 2188.00 din

b) eksluziv varijanta ( zdravstveno, ali ostale nezgode koje mogu da se dogode, počev od gubitka prtljaga)

- 3.533 din

- 4.255 din

Imaju ofise po čitavom gradu (Beogradu), a potrebno je sa sobom imati samo pasoš i karticu/keš (završava se odmah/ide se do najbliže banke :) )

:cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uplaćeno! Mnoogo sam srećna :ljubav:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neka je sa srećom - cool & relax... Ja sam došao pre 3 sedmice...

i iz ovih stopa bih se vratio...

Uživaj....

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala i kada tako želiš, biće opet :). Znaš ono... Kada nešto jako želiš, čitava Vaseljena se zaveri i pomogne ti da realizuješ želju. Samo da smo zdravi.

U agenciji sam dobila u štampanoj formi detalje o izletima, obrocima, o opštim uslovima putovanja, ali i prosečne temperature vazduha i vode, broj sunčanih sati i kišnih dana - po mesecima.

Za oktobar i novembar, prosečne temp.

vazduha / dan 29 - 26 C

noć/ 20 - 16 C

vode 26-25 stepeni celzijusovih

broj sunčanih sati 10 tj. 9

a kišnih dana NULA :srce:

Molila bih nekog ko je nosio laptop da mi se javi, imam još neko prozaično pitanje, pa posle da uplatim da mi vodič kupi stik i karticu.

Drugo što me zanima je beogradski prevoz do aerodroma. Kome se obratiti? Preko nekog taxi udruženjaa je funkcionisao prevoz po jedinstvenoj ceni, ali nisam pažljivo slušala.

Je l' moguće da ste svi vi koji ste pisali na ovoj temi imali AI aranžman? Ako ima raspoloženih polupansionaca za priču, yoohoo!

:pardon:...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mani se popupansiona cene pica su im astronomske kada se uporede sa onim sto dobijas za 50-100 eu za all..ima jedna ili dve kabine za presvlacenje koliko sam video ali ne bas uz plazu nego izmedju bazena i plaze...hotel je vrh bar po mom ukusu i za te novce sto se kaze..odmah cim stignes od vodica trazi usb stick ako ga nemas dekodiranog i vodafone karticu flat mesec donece ti sutra dan...ako ces telefonirati uzmi i vodafone karticu za mob ispati se..net im je u hotelu ultra skup ne isplati se...plaza je vrh za hurgadu i okolinu...sobe prelepe i velike...cisto i mirno...hotel je miran..hrana je raznovrsna jedino ako ne trpas kao neki 10 vrsti hrane u tanjir pa se brzo prezasitis razlicitosti..bice ti okej nemoj da brigas..ako ces do grada dogovorite se vas 3-4 i platite taxi 20 eu max tamo i nazad (skala-downtown tj regina hotel) kojeg morate nekako naruciti iz hurgade da dodje po vas ali morate pesaciti kilometar do prve kapije jer ih ne pustaju unutra zbog svojih limuzina koje su od 40-60 evra tamo i nazad..kako se dogovoris..taksi ce vas vratiti do ulaza hotela to ne mogu da im brane.lep provod i odmor..nemoj da brigas super je..:)...ustaj u 7-8 ako volis blejanje na plazi svaki dan i lezi u 11..;)..ciao

Izmenjeno (v beckerek)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26704
    Ukupno tema
    896042
    Ukupno poruka